Skocz do zawartości

LCD vs CRT


Bruneq

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2-3 tyg mam LCDka (19" MAG B916) i nie odczuwam zbytniej roznicy w wyswietlanym obrazie. Co ciekawe - nie lzawia mi juz oczy po 8-9 godzinnym siedzeniu przy kompie, ale i tak musze sobie zakupic okulary do kompa, bo zaczynam slabiej widziec na prawe oko ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jak Biglebowsky mówi, koleżanka z mojej poprzedniej firmy ma do komputera zerówki antyrefleksyjne z filtrem UV, które zresztą sfinansowała firma.

 

Ja mam wadę wzroku, moje okulary z filtrem kosztowały ok 300 zł (przy czym oprawki niecałe 90 zł) i to dwa lata temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do okularów mam wade wzroku (-1)(krótkowidz).

okulary o jakich mówicie (czyli antyrefleks + filt uv) + (-1) 250zl:)

z czego oprawki kosztowaly 150zl...teraz te "dodatki" nie sa takie drogie

okular kupowalem rok temu:) teraz moze byc taniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawno zakupiłem szkiełka .. oprawy koło 150 zł i szkła (-2.5 + antyrefleks) koło 250 zł. Jakiejś specjalnej różnicy nie widze w tym refleksie teraz a wcześniej. A co do LCD to faktycznie tez drażnią oczy. Wczoraj siedziałem na swoim CRT flatronie 17 cali cały dzień i łeb mi pękał już .. poszedłem do brata który męczył laptopa 14 cali i też sie nie mogłem w to patrzeć. Fakt że krzywde mi zrobił crt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck - o żesz "fuck" ... fajny monitor tam podałeś fajny, z dosłownie "zajebistym" kontrastem i wogole.... ale "czas reakcji plamki 25 ms" yyy no bez komentarza, przecież w photoshopie brushem przejedziesz i się tak zamarze że nie bedziesz wiedizał czy to ty narysowałeś czy monitor zamarał ;P gdyby były 4 ms. to bym kupił bez gadania... ale ja już znalazłem super monitor, 19 cali,16;9, 4ms, kontrast 600 ;]] i wsyztsko około tego przewdziału cenowego :)) pozdrawaim ale jescze się zastanawiam nad kupnem bardzo mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oOo, jak na LCD to ma dużą wage, ale jest bardzo dobry, a nawet świetny, 8 ms no nieźle, mogło by być 4 to było by już naprawde full wypas ;P za tqaką cene :)) ale 8 ms i kontrast 1200 to naprawde coś :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzać taki czas reakcji na żywo. Producent poda 4ms* a podspodem drobnym druczkiem:

 

*Czas gray-to-gray uzyskany po 300 godzinach prób w warunkach laboratoryjnych przy błędzie pomiarowym 20ms, 8 bitowej palecie kolorów oraz podkręceniu Ramdac na karcie graficznej do 2Ghz (zastosowano chłodzenie ciekłym azotem).

;)

 

Pozatym każdy człowiek ma inny poziom tolerancji na smużenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzać taki czas reakcji na żywo. Producent poda 4ms* a podspodem drobnym druczkiem:

 

*Czas gray-to-gray uzyskany po 300 godzinach prób w warunkach laboratoryjnych przy błędzie pomiarowym 20ms, 8 bitowej palecie kolorów oraz podkręceniu Ramdac na karcie graficznej do 2Ghz (zastosowano chłodzenie ciekłym azotem).

;)

 

Pozatym każdy człowiek ma inny poziom tolerancji na smużenie.

Hheh tu sie zgodze :)

W swoim Dellu 24" podkreslany jest czas odswiezania plamki na 12ms ale szarosc do szarosci, standardowo ma 16 ms. Chcialem zobaczyc jak taki efekt wyglada podlaczylem swoj stary monitor CRT LG Flatron 774FT 17" i tego nowego Dell'a 24" i powiem szczerze ze niezauwazylem takowego efektu (testowalem go w NFSie i Call Of D. 2 i kilku innych grach,i programach).

Troche poczatkowo mialem problem z przesiadka na tak duzy monitor no i na te uporczywe swiecenie , ale to byl dzien na aklimatyzacje.

 

A w kwesti okularow :) coz , moge cos na ten temat powiedziec bo okulary praktycznie nosze od urodzenia , mam wade wzroku wrodzona. I niemoge sie zgodzic z opiniam coniektorych ze ceny okularow spadna. Z roku na rok ceny okularow rosna, mam juz 24 lata :D niechwalac sie moge powiedziec ze juz ich spooooro nosilem. W kesti ich wykonania prawie sie nic niezmienilo pozatym ze wprowdzili ubajerzenia w oprawkach, plastikowe szkla, i bajerwy antyodblaskowe itp. Wiec jesli niemacie wady wzroku to niepolecam wydawac namarne kasy. Te wszystki powloki antyrefleksowe itp. to chwyt marketingowy. Mialem juz okulary bardzo drogie z wszystkimi mozliwymi formami ochrony oczu od powlok antyrefleksowych po inne ponoc rownie skuteczniei po te tansze bez dodatkow i roznicy niezaobsersowalem. Oczy tak samo mi sie meczyly. Jedyna rada to niekatowac oczu !!! :) wszystko ma swoje granice i wytrzymałość :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ja mam 20" della ze 16ms i smuzenia na nim jeszcze nie uświadczyłem, widać ów parametr można sobie wsadzić gdyż każdy producent inaczej go interpretuje. Najlpiej przed zakupem zobaczyć na własne oczy jak cos działa a nie podpierać sie samą specyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ludzie te 2ns, 4ns, 8ns to sa podane czasy miedzy zmaina kolorów bialy-czarny lub na czarny-bialy, a zmiana np. z zielony-zolty jest juz inny czas!!!marketing

 

chyba nie powiecie mi ze uzywacie monitora w czeni i w bieli?...hardcore:P

...

jak ktos napisal najlepiej zobaczyc w szybkich strzelankach czy czyms takim jak jest z tym smuzeniem:)...pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ta, bo bialy to maksymalne wartosc rgb a czarny po zero tych skladowych, wiec podawanie od czerni do bieli ma chyba najwiecej sensu? jak wygaszenie i zapalenie piksela wszystkich trzech skladowych zamknie sie w jakims czasie to jak pozbedziesz sie czesci tych barw to raczej wolniej nie bedzie, nie? A poza tym najlatwiej to pono bialy ekran sobie ustsawic i pośmigać np. czarnym bruszem. :) czy moze na odwrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko crt, powody?:

-bo metr biorka jest tanszy od nowych oczu (a jak masz malo miesca w domu to zobacz ile placisz za metr i dokup ten metr);

-bo w drukarni sie czepia jak kolory beda zle;

-bo hdtv ma wieksze spektrum od jakiegokolwiek lcd;

-bo iiyama jest akurat;

-bo 30kg na biurku sprawia ze go nei przewrocisz jak Cie wnerwi, a jeszcze moze oddac;

-bo jak sie popsuje to nei szkoda i idziesz kupic nowy;

-bo kazdy paramter, i wszystkie osobno kryje na glowe cokolwiek innego, a jesli wziazc pod uwage cene to kryje i na tym siedzi;

-bo ma byc duzy, ostry, dokladny, gesty, z mala kropka;

-i zawsze mozna cos na nim postawic;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

-bo metr biorka jest tanszy od nowych oczu (a jak masz malo miesca w domu to zobacz ile placisz za metr i dokup ten metr);

 

kaltki schodowej chyba;

 

-bo w drukarni sie czepia jak kolory beda zle;

 

3ci raz tego samego linka wklejać nie będe:>

 

-bo hdtv ma większe spektrum od jakiegokolwiek lcd;

 

j.w.;

 

-bo iiyama jest akurat;

 

Ale oni też lcd robią, w dodatku dziadowskie strasznie;

 

-bo 30kg na biurku sprawia ze go nei przewrocisz jak Cie wnerwi, a jeszcze moze oddac;

 

Lcdkiem trudniej kogoś ukatrupić wyrzucając monitor przez okno;

 

-bo jak sie popsuje to nei szkoda i idziesz kupic nowy;

 

Zgadza się, mi nie szkoda swojej Iiamy;

 

-bo kazdy paramter, i wszystkie osobno kryje na glowe cokolwiek innego, a jesli wziazc pod uwage cene to kryje i na tym siedzi;

 

Np. geometrię i ostrość;

 

-bo ma byc duzy, ostry, dokladny, gesty, z mala kropka;

 

Jak bym czytał o lcd;

 

-i zawsze mozna cos na nim postawic;

 

kota, koty uwielbiają crtki;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

wole jednak batmana bo miał ekstra chate na skałce.

lcd jest lepsze bo patrzysz na kryształy i to ciekłe :) . a w crt to tylko jakies działo w ciebie celuje, nedza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności