Skocz do zawartości

LCD vs CRT


Bruneq

Rekomendowane odpowiedzi

badz tu madry i pisz wiersze!....jeden człowiek mowi mi ze do grafiki to nei ma lepszych od CRT...bo lepsze odwzorowanie barw itp! inny czlowiek mowi mi ze LCD to przyszlosc i nie ma co inwestowac w 28 kilowe monitory CRT! bo CRT zakrzywiaja rzeczy itp! Komu ufac?? na czym wy..MAXOWCY pracujecie..jakei wasze zdanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Były takie wątki.

Nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi, są zwolennicy LCD i CRT - każdy ma swoje argumenty i nic z tym nie poradzisz. Sam musisz podjąć decyzję - zależy ile masz kasy, jeśli masz 1000 zł, to odradzam LCD, jeśli masz znacznie więcej to polecam LCD'ki EIZO - nie miałem przyjemności, ale ponoć są dobre... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam crt jak masz duże biurko. Ja za cene średniego lcd 17' kupilem sony gdm fw 900, używany ale w niezłym stanie. Jak zasiądziesz przed takim ekranem to kopara opada, 24 cale trinitron. W maxie wypas bo masz tyle miejsca na ekranie ze pasek zadań z prawej można dać w dwóch kolumnach. Parametry super, a oglądanie filmów to poezja... Nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 22"Belinea kupione na allegro. płaski ekran. 12mcy gwarancji. za monitor zapłaciłem ok400zł.

jak dotąd pracuję w 1920x1440/85Hz. mam naprawdę sporo miejsca na ekranie. odpalony max spokojnie pozwala na

pasek zadań z prawej można dać w dwóch kolumnach

poaz tym Diamnodtrom to wspaniałe kolorki.

szczerze? polecam duuużę CRT zamiast małego LCD :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD nigy nie był ani nie jest żadną przyszłością. Ta technologia ma tyle ograniczeń, że szkoda pieniędzy na cudowanie z tym coś więcej. Już całkiem niedługo OLED'y zaczną wypierać LCD i czas najwyższy. Kupując LCD nawet z najwyższej półki i tak dostaniesz moniotr gorszy od CRT ze średniej półki nie wspominając o tym ile kasy zostanie w kieszeni. Przewaga LCD to miejsce na biurku i znacznie mniejszy pobór prądu. Jeżeli najważniejsza jest dla Ciebie jakość obrazu to nie ma żadnego ale - CRT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dzisaj mam 24calakowego lcd eizo wiec pozwole sobie powiedziec ze lcd to przyszlosc:) Ale... jak komus zalezy na kolorkach i nie ma kasy na bajery to crt. Jesli bawi sie tylko w modelowanie, animacje, czy efekty i nie musi dbac o kolor to lepiej nie psuc oczu i sprawic sobie lcd, niekoniecznie z najwyzszej polki.

 

Reemedy-http://www.eizo.pl/products/lcd/product.html?id_product=94 powiedz to temu panu prosto w ekran:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak to jest z tą szkodliwością dla oczu.?

 

Pamiętam jak kiedyś miałem crt. Wtedy średniej klasy to po 6 godzinach ched kompem to mnie na wymioty brało i łeb mnie bolał przeokropnie. Teraz robię na laptopie 14" i pracuje mi się dużo wygodniej, lepiej i nic mi nie jest. Pozatym mam jeszcze LCD Belinea 19" obok lapa. Ma dużą większą jasność, kontrast itd. i też nic mi niejest.

 

Ale to tylko moje doświadczenie i szczerze powiem że do CRT niejestem przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moze z innej beczki ;)

 

To ze lcd nie wali oczu jest poprostu najwieksza sciema jaka uslyszalem. Przez kilka miechow pracowalem na lcd i chyba nic bardziej nie niszczylo mi oczy niz to lcd ;o na crt poprostu oczy mi odpoczely i juz nigdy wiecej na lcd sie nie przerzuce bo te cale gadanie o lcd i jego mocach nieniszczcych oczu sa ostro przesadzone , tak samo jest z crt i dzialem jonowym wycelowanym w oczy ;)

 

moze jestem uczulony na lcd, ale poprostu puchly mi powieki ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek marudzi ;)

 

Ja od półtora miesiąca mam lcd belinejki (19"@1280x1024) i nie zamieniłbym jej na żadne crt. Jakość pracy jest powalająca, a oczy mi się nie męczą w ogóle pomimo mojej wady wzroku. Kolorki na matrycy PVA są bardzo dobre, do modelowania/texturowania aż nadto. Gram też trochę, czasem jakiś film obejrzę i smużenia nie zarejestrowałem (no, jest trochę widoczne we viewportach w trybie wireframe - ale tylko tam). Ostrość obrazu też daje radę (poczułem się jak kupiłem swego czasu monitor do C64 i przesiadłem się na niego z tv hyhyhy)

 

No i jeżeli lcd to nie kupuj matrycy TN.

 

Zgodzę się jeszcze z Biglebem - Eizo to jest to, ale cena też jest zaporowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna pracuje w domu na lcd 19" sredniej klasy na matrycy s-ips i do takich rzeczy jak modelowanie 3d lcd nadaje sie wysmienicie. W pracy mam crt Lacie 19" i jedyna roznica jaka widze to mniejsza plamka na crt:) Gneralnie jesli nie pracuje sie w poligrafi to uważam ze nie ma sensu gadanie o odwzorowaniu kolorow (ktore w lcd nie sa juz az takim problemem bo wiekszosc paneli ma juz pelna palete barw) bo i tak podejrzewam ze wiekszosc userow monitorow crt ma je zle skalibrowane i kolory i tak beda tam inne niz w rzeczywistosci:) Dobrze zestrojony lcd bedzie dla przecietnego usera tak dobry jak crt wyciagniety prosto z opakowania:)

 

Klicek - jesli po lcd bola Cie oczy to sprobuj zmiejszyc nieco podswietlenie matrycy - problem zapewne zniknie:)

 

 

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak podejrzewam ze wiekszosc userow monitorow crt ma je zle skalibrowane i kolory i tak beda tam inne niz w rzeczywistosci:)

o przepraszam. kalibrowałem Spiderem więc mnie proszę nie wliczać :)

co do wyższości CRT nad LCD mam jeszcze jeden argument. w przypływie szału o wiele ciężej wyrzucić przez okno CRTka niż LCD. no i taniej ofcoz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRT jest tanszy ale o wiekszych mozliwosiach i byc moze wali po oczach ( ja tego nie czuje ) LCD jest drogi o słabych paramatrach ( chyba ze masz na LCD jakies 6 tys ) zajmuje malo miejsca i dla niektórych jest ładny 8-) .............a poza tym zgadam sie z TWEETY-m ze "w przypływie szału o wiele ciężej wyrzucić przez okno CRTka niż LCD" 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem iiyama 22" Vision Master Pro 512 (HA202DT). Pracuje głównie z pakietami Adobe i stąd mój wybór padł na VM Pro. Parametry jakie są każdy widzi :)

 

 

Kineskop

DIAMONDTRON NF-CRT (z podbiciem jasności)

Rozmiar 22" (55 cm)

Wymiar plamki 0,24

wysoki kontrast

dynamiczne, podwójne ogniskowanie wiązki

warstwa antystatyczna i antyodblaskowa (ARASC)

maskownica szczelinowa

 

Częstotliwość sygnału

Częstotliwość pozioma (kHz) 30-140

Częstotliwość pionowa (Hz) 50-180

Pasmo przenoszenia (MHz) 390

 

Rozdzielczość

Najwyższa rozdzielczość 2048x1536 / maks. 87 Hz

1840x1440 / maks. 92 Hz

1600x1280 / maks. 105 Hz

1600x1200 / maks. 110 Hz

1480x1024 / maks. 130 Hz

1280x1024 / maks. 130 Hz

1024x768 / maks. 175 Hz

800x600 / maks. 180 Hz

640x480 / maks. 180 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iiyama zorganizowała wyprzedaż "zimowe sprzątanie magazynów". Z racji, że produkcja modeli VM Pro 512 została zaprzestana (na korzyść VM Pro 514 - nie odbiegającej parametrami od 512). Znajomy dał mi cynk i... kupiłem ostatnią :) 512tke ze "sklepu" za niecałe 1,2k (przynajmniej mam pewność, że nie jest "wytłuczony").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj nabylem Della 24" 2405FPW - cud miod i orzeszki :D wygar na maxa :)

Rozdzialka 1920X1200 :) Dzis testowalem sobie soft i gry poprostu niesamowite wrazenie :) . Odpalalem NFS'MW,CoD2 w najwyzszych detalach i rozdzialce i nawet chodzi plynnie :) a mialem pewne obawy ze bedzie mi sapac sprzet a tu mile zaskoczenie . Z tego co wiem wiekszosc znajomych ma LCD firmy ACER od 17"po 20" i sobie tez chwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie za niedługo chcę zakupić nowy monitor... Myślałem nad 19 calowym 16/9 LCD z 4 ms... znalazłem za niezłą kasę i właśnie teraz nie wiem czy może nie kupić CTR i wydać dużo mniej... no ale jak widziałem LCD u koleżanki to mnie dopslownie zatkało, kolory były maxymalnie żywe, dużo lepiej niż na CTR, obraz był czysty i klatrowny, idealny dla graffika..., nie pamiętam jakiej był firmy, ale jeżeli chodzi o jakość obrazu to było cud miud ;P i właśnie w tedy mnie tchneło na LCD... no i w koncu LCD nie wydziela promieni tak jak CTR więc oczy się nie niszczą :)) Tylko jak wiem do LCD trzeba się przwyczajić, bo jak się długo pracowało na CTR i nagle przechodzi się na LCD to na początku jest ciężko, ale puźniej to miodzio i wogole ;P :))) pozdrawiam :))

 

 

p.s. a jak bym kupił sobie CTR'a 19 calowego z 16;9 to bbiurko całe by mi zajeło a może nawet wiecej ;P

 

aha, no i co wogole myślicie o moinitoracch 16:9 ?? czytałem że są świertne do Filmów i dla grafików bo mają bardzo dużo obszar pracy i wogole cud miód :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo lepiej niż na CTR

bzdura. powiem, tylko że nie widziałeś jeszcze dobrze ustawionego CRT.

co do 16:9 to powiem, że jest nieźle, ale wolę kupić 19" 4:3 niż 19" 16:9. dlatego, że liczy się głównie wysokość ekranu. w pierwszym przypadku jest (powiedzmy) 45cm, w drugim już tylko 40cm. dzieje się tak, że 16:9 jest szerszy niż dłuższy zaś przekątna jest wciąż ta sama.

poza tym wolę 22" CRT Belinei niż 19" LCD Samsunga:

na CRT: 1920x1440 co daje naprawdę wieeelkie pole działania

na LCD: 1280x1024... no comments... jakbym się miał przesiąść na LCD to szału bym dostał przesuwając wciąż okienka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRT ma swoj urok i plusy i LCD ma swoj urok i plusy, w jakosci obrazu i odwzorowaniu barw rzadzi CRT , ale patrzac na gabaryty i pobor energi mozna sie przerazic i mowie tu o tych wiekszych modelach CRT >20". Ja sie zastanawialem dluzszy okres czasu zanim zdecydowalem sie na LCD no i niezaluje

choc to nie to samo co CRT. Za kwote ktora wydalem na ten monitor LCD pewnie kupilbym ful wypas CRT 24" ale gdzie ja bym to postawil:) i czort wie ile by to zjadalo energi. Do tej pory mialem CRT LG 17" pobor enegri ~150W, obecny LCD wedlug specyfikacji producenta bierze ok ~60W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no znajomek niedawno kupil LCD samsunga...19" ych....moze sobie A4 na 100% ogladac bo ma obracany ekran! npo ale...dal za niego 2300 pln ! ja wlasnie myslalem nad zakupem CRT 21" bo widzialem przedzialy cenowe co mnie zachecilo do kupna! fakt....biurko powiekszyc trzeba i przemeblowanie w pokoju zrobic bo taki duzy monitor bedize robil ostre zaklucenia w Tv chyba!

jeszcze jedno...słyszałem ze na LCD jak sie obiekt ustawi miedzy diodami to go nei widac! chodzi mi o krawedzie itp! Jakie sa wasze spostrzezenia?

 

Pees: teraz pracuje na 15" SAMTRONIE....no kamikadze! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno...słyszałem ze na LCD jak sie obiekt ustawi miedzy diodami to go nei widac! chodzi mi o krawedzie itp! Jakie sa wasze spostrzezenia?

 

jeśli ustawisz rozdziałke na taką jaką masz matryce to wszystko jest perfekcyjnie, jeśli ustawisz inną to jest nieładnie przeskalowywane do rozdziałki matrycy ale raczej nic ci nie zniknie bo nie da się chyba ustawić większej rozdziałki niż ma matryca.

 

a mi najbardziej w LCDkach nie podoba się kąt widzenia ... że pod każdym kątem inaczej widać kolory i jasność przez co niewiadomo nigdy dokładnie jakie są naprawde :/ teoretycznie należy ustawić oczy prostopadle przed środkiem ekranu ale nawet wtedy widać inne kolory na dole i na górze obrazu bo to już inny kąt :/ poza tą jedną bardzo poważną wadą LCDki są zdecydowanie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakis czas temu zakupilem sobie LCD belinee 19" i jestem z niej zadowolony

moja siostra zakupila sobie ostatnio samsunga 19" i jest bardzo niezadowolona bo odwzorowanie kolorow leży!!!!!!!!!

PS. wie ktos moze jak skonfigurowac kolory w monitorze LCD samsunga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ja tam jestem zwolennikiem lcd. Ktos tam wczesniej napisal ze technologia lcd nie ma przyszlosc. Nie wydaje mi sie, to przeciez crt sa powoli odstawiane. Sam fakt ze chocby apple juz od jakiegos czasu ich nie produkuje o czyms swiadczy. Co do kalibracji to przy lcd jest wlasciwie niepotrzebna, dobry profil fabryczny i kolory masz na pewno lepsze niz crt kalibrowane na "oko". Oczy tez bardziej "odpoczywaja", no przynajmniej u mnie. Nie mowie to oczywiscie o lcd za 700 stówek i 15-17 calach. Jak nie chcesz wydawac kasy to opcje tych duzych crtkow sa naprawde kuszaca i jak mialbym wybierac miedzy takimi sprzetami to na pewno crt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łohohohohoh... no włąśnie, jak się kupuje CTR to trzeba wiedziec jaki, by kolory były dobre... ale, naprawde gdy widze najnowsze LCD nowej generacji, z dużym kontrastem, no i wogole bajerami itd itp... to doslownie wymiękam, bo na LCD czarny... jest czarny dosłownie, nie daje tyle światła ile CTR i dla tego kontrast jest lepszy, mojim zdaniem... z rtesztą to widać w marketach, jak jest postawiony bardzo syaokiej klasy 2 TY, jeden LCD a drugi no zwykły... panoramiczny piękny TV... no i na LCD kolorki są bardzo zywe(ale oczywiście chodzi mi o LCD wysokirj klasy) no a na Zwykłym jest... no jest też bartdzo dobrze, ale nie to.... podobno nigdy LCD nigdy nie odwzoruje obrazu jak CTR ale... ale naprawde, teraz już tworzą LCD z taką precyzją i z takimi parametrami że naprawde na to się ładnie patrzy :)) no i masz tą świadopmość, że gdy grasz w AGE OF EMPIRE, podbijasz rzym... trwa to około 8 godzin powiedzmy ;P i masz tą świadomość ze oczy się wogole nie zniszczyły, bo LCD nie wydziela tych szkodliwych fluidów jak CTR ;P

 

Osobiście jesszce sie zastanawiam, nad dużym monitorem, a nad LCD... bo ... no głównie chodzi o wielkość, gdzie ja postawie takie coś 21 calowego, a co dopiero większego... no i wogole jak sie da miejszą rozdziałke, to pixele są wielkości qklawiszy na klawierce... ehh ehhh :P no ale gorzej z LCD bo tam dopiero widać zamarania i Pixele na malej rozdziałce ;P dla tego najlepiej pracować z rozdzielczością matrycy... :)))))) pozdrawiam, napiszcie coś, bo do teraz nie moge sie zdecydować na jakiś monitor, albo LCD 19 calowy, albo LCD 19 16:9 (albo 16:10) albo dwudziesto iloś calowy monitor CTR.... :))))

 

pozdrawiam wsyztskich !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biglebowsky:

http://system.perfekt.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=32

Ten oto delikwent miażdży tego przedstawionego przez Ciebie i każdego innego LCD nawet za 1000000000$ bo oraniczeń LCD nie przeskoczysz choćbyś pękł.

Podkreślam jeszcze raz LCD to niewypał od dnia wprowadzenia do produkcji ale skoro to badziewie się sprzedaje to prodecentom nie spieszy się z produkcją np. OLED'owych wyświetlaczy. :/

Jeżeli kogoś bolą oczy po prau godzinach z monitorem CRT to jak najszybciej do okulisty. Siedzę czasem po 14-18 godzin na dobę (jak terminy gonią :P) i nic mi nie jest. Brak szkodliwości LCD to jak już tu wspomniano największa bzdura ostatnich lat. Bo oczy nie bolą od obrazu na monitorze CRT tylko od przysuwania gemby za blisko tego monitora co powoduje osadzanie się drobinek kurzu na naszych oczach poprzez to, że CRT strasznie elektryzują. Stąd to pieczenie w oczach. Wszelkie bóle głowy spowodowane są wadami wzroku lub problemami z błędnikiem.

Dobra rada: trzymać mordy na przyzwoitej odległości od monitora. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje nic przeskakiwać, tym bardziej pękać:) Pokazuje Ci poprostu monitorek który bez problemu wyświetla całą palete cmyk i jeszcze więcej więc o jakich ograniczeniach mówisz?

Co do oczu to mam astygmatyzm więc crtkom już dziękuje, o wiele lepiej mi się pracuje na lcd bo od jakiegoś czasu są już takie które wyświetlają kolory dostatecznie dobrze a plusem jest perfekcyjna geometria i ostrość której w crt nie uświadczysz. I niech se będzie że oled lepszy, narazie nie jest to powszechna technologia więc nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z cyklu: co jest lepsze commodere czy atari? Ogólnie to zależy od zastosowania. Z mojego punktu widzenia (2D) nie widziałem jeszcze lcd w cenie dla zwykłych śmiertelników, które by mnie nie wnerwiały. Jaką zaletą jest brak kłopotów z kalibracją kolorów skoro pod każdym kątem inaczej to wygląda? A brak możliwości bezproblemowej zmiany rozdzielczości? W pracy może to nie przeszkadza bo używa się jednej, ale w grach? Nie wnerwia was, że nie ma wśród lcd 4:3 rozdzielczości 1280x960 a zamiast tego jest ta popaprana 1280x1024? Kwadraty nie są kwadratami a koła kołami. Dla designerów to nie jest chyba przyjemne brać w pamięci poprawkę na taki fakt. LCD to zamknięta ścieżka, ale koncerny wpompowały w to sporo kasy więc raczej za szybko nie odpuszczą. Wygląda na to, że przyszłością są OLEDy.

a wracając do pytania postawionego na początku, ja wybieram commodore ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc... z tych wszytskich wyniuchań wynika to:

 

OLED - Technologia aktualnie na potrzeby telefonów komórkowych... może w najbliżeszj przyszłości na monitory, lecz są problemy... ponieważ technicy męczą się nad wytrzymałością, soursami i zastosowaniem... ale w najbliżesz przyszłości prawdopoodobnie monitory LCD będą zastąpione monitorami OLED, które mają bardzo mały pobór energi i sa szerokości kartki...

 

LCD - taaak... jedna z nowych/starych technologi, coraz bardziej popularna i coraz tańsza, choć wciaż ceny są duże(w porównaniu do CTR)... Monitory te z nowych serii mają coraz większe pole widzenia, (ok 175 stopni) , krótki czas matrycy (4 ms) oraz rozdzielczości coraz większe, czyli matryca bardziej przystosowana... Kontrast na takim monitorze może budzić wrażenie, ponieważ dopiero od niedawna wszedły na rynek monitory z bardzo dużym Brightnesem i Kontrastem, co daje naprawde piękny obraz... Lecz, wielu buczy, że to nie to, że kolory nie te, że pole widzenia itd itp... Ale warto się przyjżeć najnowszym produktą LCD i naprawde budza wrażenie, kontrastu nie zobaczy się takiego na monitorze CTR za 300 zł... (choc za LCD zapłacisz 1000 zł ;P ) Ogółem mówiąc LCD to technologia wydajna, mały pobór prądu, lekki... Lecz by być w 100 procentach zadowolony trzeba kupić naprawde monitor z tych nowszych i lepszych, w tedy naprawde jest dobrze...

Co do promieniowania itd itp... z Remedy'm się nie zgadzam, ponieważ bzdury pier****... Każdy monitor tak jak i televizor wydziela pewien typ promieniowania, który oddziałowuje na nasze oczy szkodliwie, co prawda teraz jest dużo zabezpieczeń no ale... (a przykładem tego że oddziałuje, jest choroba "Zatoki" gdy ma się zapalenie zatok czy coś w tym stylu, nawet nie trzeba patrzeć na telewizot, wystarczy by był on włączony, a ty miał byś głowe w jego polu odtwarzania obrazu, a już czujesz ból... co do piero jak otwrzysz oczy i zaczniesz się wgabiać, po chwili czujesz, ból... )

 

CTR - Można powiedzieć - Co do obrazu najlepsze, najostrzejsze, przystosowane do każdej rozdzielczości, lecz... duże(kineskop...) cciężkie i prądu biorą w cholere :)) ale jest to chyba najlepsze rozwiązanie dla grafika 2D jak i też 3D... no i co do tego oddziaływania to wyżej ;P

 

Podsumowując... Jeżeli masz dużo kasy, proponuje LCD z wyżeszej pułki z dobrym,i parametrami, naprawde daje wrażenie :)) JEżeli troszke mniej albo chcesz coś proesionalnego za dużą kase to proponuje CTR ale... za małą kase zwykły z Belinei albo z iiYama... a jeżeli masz więcej a nie opchoodzi cię wielkość itd itp... to CTR profesionalny, z korekcjami z potężnym kontrastem, w tedy będziesz oszołomiony obrazem, ale na to trzeba też nie mało wydać...

 

ale sie rozpisałem :D pozdrawiam mam nadzieje że pomogłem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to nachodzi mi jeszce jedno pytanie! czy z racji na to ze CRT jest na kineskopie wklesłym to czy nie zmienia i nie zakrzywie on kształtów?? wiemy ze LCD nei am nic wypukkłego/wklesłego wiec nic nie ma prawa byc krzywe!

 

Wg mnie monitory typu Trinitron czy inne z "płaskim" ekranem tak naprawde sa zwuykłymi monitoami z płaska szyba :D:D ale to tak na chłopski rozum!:D

 

Z tego co wiem to na LCD tez sa klaibratory ale to juz sumy sa takie ze ja nie umiem liczyc do tylu do zer tam jest! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Remedy, co sie tak denerwojesz? kazdy ma swoje widzimisie:). ja tam obstaje przy lcd. A do powodow bólu głowy dodałbym jeszcze nadmierne spozycie alka ;). a moze to od za bliskiego kontaktu z butelka glowa tak pozniej boli ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Alko... to jestem za ;P No a co do monitorów... to jeszcze sam nie moge się zdecydować, albo LCD albo CTR... ehhhh... ale mam chrapke na iiYam'e tą co Bilay zakupił... bo rozdziałka 2048x1536 z 87 Hz to jest doprawdy nieprawdopodobne... ehhh :))) ale ja nie mam gdzie to zmieścić !! ja mam w pokoju tv 21 calowy i widze jaki on jest duży, a miałbym mieć coś o 1 cal większe i jeszce na biurq ??!! nie widzi mi się to...

 

A tak poza Tym świetnie pracuje się na TV ;P jak zorbie jakiś projekt w 3desie to miło isę na niego spokgąda z widoku TV... mmmm... poza tym TV podłączony do kompa to świetna rzecz ;P Filmy z lepszą jakością oraz Gry wyglądają pięknie, w koncu TV to inny typ wyświetlanego obrazu dlatego taki fajny obraz :))

 

P.S. Ja jestem Hard-Corowcem... ponieważ wcześniejszy monitor mi się zdupi* i pracuje na zstępczej Belinei od dłuższego czasu która ma max rozdziałke 1024/768 z 60 Hz -_- ... a na 800/600 pracować się nie da... więc musze męczyć oczy 60 Hercami i pracować na małym polu... ehhh ehhh ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera 60 hz to nawet koń nie wytrzyma. Ból głowy może być przy słabych monitorach-kiedyś mi sie zdarzało, teraz pracuje na soniakach, w domu 24' gdm-fw900 1600x1024 100hz, mozna większą rozdziałke ale ta jest uniwersalna, ma 100 hz i ikonki na tyle duże że można siedzieć dalej od ekranu. Największą wadą crt jest ich rozmiar, biurko polecam wyłącznie narożne. Można zrobić samemu, ja tak zrobiłem i za 70 zł mam ogromny blat pod którym stoją 2 stare biurka. Panoramiczny monitor jest extra. Więcej miejsca i można obok siebie otworzyć 2 programy, do filmów idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

osz ty w morde! FAlcom3D ale ześ pojechal! 60 hz to ja nie wytrzymywalem przez 30sec, nie wiem jak ty przed tym siedzisz :). a ile cali ma to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką zaletą jest brak kłopotów z kalibracją kolorów skoro pod każdym kątem inaczej to wygląda?

Czy ja wiem... jeśli kupujesz monitor do grafiki, to bierz pod uwage tylko panele na MVA, PVA i S-IPS - na nich nie jest tak źle z kątami widzenia. Jak patrzysz na LCDki w hipermarketach to nic dziwnego że masz o nich złe zdanie, bo tam raczej samą tanioche na matrycach TN sprzedają.

 

A brak możliwości bezproblemowej zmiany rozdzielczości? W pracy może to nie przeszkadza bo używa się jednej, ale w grach?

Problemu ze zmianą rozdzielczości raczej chyba nie ma w LCD, a jeśli chodzi o słabszą jakość w niższych trybach, to w sumie u siebia na iiama Vision Master Pro 452 jak odpale gre w rozdziałce 800x600 lub niższej to obraz wygląda jak na telewizorze i jest widoczny jakby przeplot.

 

Nie wnerwia was, że nie ma wśród lcd 4:3 rozdzielczości 1280x960 a zamiast tego jest ta popaprana 1280x1024? Kwadraty nie są kwadratami a koła kołami. Dla designerów to nie jest chyba przyjemne brać w pamięci poprawkę na taki fakt.

Mnie nie wnerwia, bo panele z rozdzielczością ekranu 1280x1024 mają poprostu proporcje ekranu 5:4. :)

 

Wygląda na to, że przyszłością są OLEDy.

Może i są przyszłością, ale jak ktoś już wspomniał problemem jest ich żywotność. Obecne modele mają żywotność około 3 lat, a mało kto by kupywał (z początku) mega drogi monitor na tak krótki okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj tam przesadzacie... przez 1.5 roku musialem siedziec na 21' tv 800x600@50hz a jakos zyje i okularow nie nosze...

 

a crt imho praktycznie wygrywaja na kazdym polu lcd, no chyba ze chodzi o pobor pradu(choc nie wierze ze przy zasilaczach 500W od kompa te 50-70W na monitor robi wam roznice) albo gdy monitor trzeba czesto przestawiac i mamy malo miejsca na biuru. tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo długo siedziałem na 60 Hz i naprawde dopiero po jakiś 7h zaczynała mnie glowa lekko bolec

a przesiadłem sie na więcej herców dopiero jak przeczytałem że to niezdrowo :]

 

edit:

czyli na jednych to działa a na innych nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruneq: miałem kiedyś coś podobnego. jak tylko w pracy przesiadłem się na 19" LG od razu zniechęciło mnie to do szybkich powrotów do domu. róznica jesy KOLOSALNA. to tak jakbyś po prowadzeniu malucha wrocławskimi ulicami wyskoczył w ferrari na A4 i solidnie depnął!

i mówię to nie bez przesady.

zresztą. za kilka lat odbije ci się to ujemnie na wzroku. 60Hz? oczy wypływają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15" Belinea 1024x768/60Hz

 

Tak.. ja też siedze dużo no i mnie oczy nie bolą, a to ponieważ się przywyczaiły :)) ale jak wiemy, oko odbiera obraz z okło na poziomie 78 Hz, wiec najlepiej mieć 85 Hz, w tedy można śmigać do woli :))

 

ale ja nie moge, ograniczenia monitora nie pozwalają... ehh ehh ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym nie ma żartów, wcześniej czy później to wyjdzie. a teraz może nic nie boleć bo masz silniejszy organizm niż inni. Ja wole nie ryzykować. Lepiej zainwestować w Hz. Zaoszczędzonych pieniędzy nie poczujesz a przynajmniej potem nie będziesz się gryźć w brode że nie dbałeś o oczy jak trzeba będzie wydać majątek na leczenie czy okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności