Skocz do zawartości

Kompuer mi się samoczynnie restartuje


Maceo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak nigdy nie mam dziwnych problemów, tak chyba i na mnie nadeszła pora.

Problem jest prosty: komp mi się restartuje.

Jestem sobie w winshicie i nagle pojawia się ekran biosa, ze zliczaniem ram itd.

Pojawiło się to ostanio.

Zapobiegawczo odkurzylem kompa - zyskalem 20 stopni mniej na KG i 4 stopnie na P.

Zdiskchekowałem dysk i znalazł masę błędów ;)

No i dalej dupa. Nie mam antyvira, więc dopiero jakiegoś sciągam.

 

Ktoś spotkał się z tym problemem ?!

 

Mój komp: Roczny: Ath64 3000+, Radeon 9800 Pro, SG B. 200GB, PG K8NS G-B, 2GB RAM Kingstone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. Było kilka wirusów które miały takie objawy, robiły to głównie podczas podłączania do sieci komp niby sie logował i pyk...

Domniemam ze bronisz sie jednak przed tym w jakis sposób lecz może trafiłes jakąś nowoś lub miałes luke.

2. Może być to kwestia sprzętowa ale zamało napisałeś by coś ustalić.

 

A) spróbój przejżeć przeglad zdarzeń systemowych wyłapując błedy

B) sprawdz temperatury w jakich sprzęt pracuje - zobacz czy nie miewasz punktów krytycznych zbierznych z ustawieniem biosu o reakcji typu wyłącz bo za ciepło

C) zerknij jak zachowują sie napięcia i co z zasilaczem bo moze mu sie zarosło syfem i wiesz...

D) i wreszcie spróbuj ustalić czy jest w tym jakaś prwidłowosc czy jest to zależne od czegoś czy kompletnie nieprzewidywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ifnosy:

 

1) Menadżer Zadań to mójpierwszy typ, ale tam czysto.

2) Czy kwestia sprzętowa to nie sądzę. Sprzęt na którym jadę ma rok z hakiem, jedyna rzecz to nowy ram od października. Ale problem wystąpił tydzień, półtora temu, a od tamtej pory nie było zmian w konfiguracji ani sofcie.

3) Temperatura była moim drugim typem. Jak już pisałem było masę syfu na procku pod wiatrakiem i na karcie graf pod wiatrakiem (pierścień brudu o grubości 5 mm. Zasilacz jest często odkurzany. Mogę zajrzeć do środka ewentualnie. Po odkurzeniu temperatura na Radeonie zeszła z 60 do 40-43, a na procku z 40-44 do 30-35 jakoś. Ale to nie pomogło.

4) na dysku były jakieś błędy w indexach, ale już jest czysto.

5) z napięciami i zdarzeniami jeszce przejadę jak antyvir nie pomoże.

6) z tą prawidłowością tomyślałem, że tylko jak jest obciążony. najpierw myślalem, że ma problem z maya, bo się viewporty zacinały, potem myślałem ze nie wytrzymuje mayi + PS (ale działał spoko przy gorszym obciążeniu). Ale ostatnio reseruje sie nawet w nocy jak ma idla, tylko na azureusie pracuje, albo innym emule'u.

7) jeszcze wchodzi opcja żę windows poleciał, ale w sumie to najgorsza opcja ze sprawdzeniem przez reinstalację, bo na to ani zdrowia ani czasu nie ma.

 

8) ale musze przyznać, że po ww. naprawach restartuje się rzadziej ;)

 

9) tak sobie myślę. są jeszcze 2 możliwe przyczyny awarii:

a) często u mnie wywala instalacja korki - możę zasilacz poleciał przez to.

b) czesto sie zawiesza tuner i trzeba restartować kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź nic takiego nie mów :D

Kondensatory sprawdziłem, temp na procku jest taki jak pisałałem, więc nie wiem co się może dziac.

Od nocy nie zawiesił się ani razu, ale przed chwilą miałem niezłą jazdę. Wywrócił się, potem poderwałem i wydaje z siebie dziwne odgłosy. nie wiem zkąd, ale brzi jakby dysk się bawił w pykanie.

jest takie bzt delikatniutklie i potem szybkie wybijanie jakiegoś pikania: tktktktktktkttk. i znów bzt tktktktkktktktkt. ale nie zawsze. Teraz jak go rozkręciłem przestał się odzywać.

Aha i miałem błąd windowsa- blu skrin..

szajs.. pewnie system się położył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na to czekamy, skoro wypluł na niebiesko to:

1) co?

2) co zapisał w rejestrze?

 

Dalej przepięcia to zabójcza dla kompa sprawa,masz ups'a jakiegoś ?

Oblukaj płytkę sprawdz diody nie tylko kondensatory.

 

Jesli dysk swiruje hm, masz backup danych ? być moze to dysk, moze ma problem z rozkrecaniem sie, przejrzyj raporty smarta. Moze być tak że dysk staje traci obroty albo swiruje elektronika. Zawieszka powodowana jest nieudaną ponowną próbą negocjacji transferu z dyskiem w trakcie mielenia pliku stronicowego to może być restart na miejscu.

Niestety pracuje na takich dyskach jak ty i terkotanie to normalny odgłos w trakcie ich wewnętrznych rozsterek a ubiłem już 3 takie niechcący po prostu ich uzywając - to nie dobre dyski są. ;)

Obecnie jeden z 4 które posiadam znów sie wywala właśnie po roku uzytkowania -to i tak długo

Restarty powoduje czasemi a owszem niszczy przy tym MBR dysku który jest na pasku zasilania razem z nim zawsze ilekroć słysze to terkotanie. Ja mam bezpieczny raid więc czekam spokojnie aż zdechnie i ide wymienic z gwarancji.

 

Jednakże dysk może być skutkiem nie przyczyną !

 

moje typy zasilanie -> zniszczenia na płycie + uszkoszenie dysku

W TAKIEJ WŁAŚNIE KOLEJNOŚCI

Drukuj co ci powiedzial smart tosieokażeczy mamy wszystkie te atrakcje czy tylko niektóre i które

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uzyskać raport ze smarta ? i gdzie mam szukać tego co mi wypluł na niebiesko?

Z tym dyskiem to kiedyś zjechałem WDC i dlatego kupiłem teraz SG, ale widzę, że to też nie był dobry typ;) Jeżeli chodzi o backup to mam jeszcze dwa kompy, więc sobie trochę przegrałem na maka, o którego się raczej nie obawiam.

 

A to terkotanie to nie było takie dyskowe terkotanie. Mineło od kiedy zdjąłem panel z obudowy żeby zobaczyć co tak tyrka. To było chyba z dysku, ale nie brzmiało jakby to była głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... moze pomoze:

 

Samoczynny restart komputera

 

Główną przyczyną restartowania się komputera są zazwyczaj konflikty sprzętu bądź oprogramowania. Aby móc zdiagnozować przyczynę restartów trzeba najpierw wyłączyć opcję samoczynnego restartu po wystąpieniu błędu krytycznego. W tym celu należy:

 

* Kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój Komputer

* Wybrać "właściwości"

* Na zakładce "Zaawansowane", w sekcji "Uruchamianie i odzyskiwanie" kliknąć na "ustawienia"

* Odznaczyć opcję "Automatycznie uruchom ponownie"

* Zatwierdzić zmiany.

 

Po wykonaniu tej operacji będzie można zobaczyć, co jest przyczyną błędu (w trakcie jego wystąpienia). Najczęściej (o ile nic nie grzebaliśmy przy sprzęcie ;) ) są nią sterowniki, lub konkretna aplikacja. Należy wtedy zaopatrzyć się w sterowniki z certyfikatem WHQL. Tak naprawdę przyczyn może być wiele, dlatego ważne jest, aby zanotować kod błędu STOP. Można go potem np. wpisać do wyszukiwarki, aby znaleźć rozwiązanie problemu.

 

zrodlo: http://slavo.info/problemy_win.html#restart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.M.A.R.T. to sympatyczna opcja nie moge sie terazoniej rozpisywać, tak czy siak raporty, czy tez cała historia pracy dysku jest w nim magazynowana dlatego tez mozesz to wszystko sprawdzić, softu jest masa. Pogoogluj nieco za np Smart active reszte juz załapiesz boma nawet polską wersje językową a nie jest zbyt skaplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to teraz pocieszenie po 14 miesiacach wieszania sie kompa wreszcie w serwisie sie domyslili ze to ram.

 

A z innej beczki to jaki jest objaw przed restartem ? dysk zaczyna glosno chodzic i komp strasznie przymula i jest restart czy jakos inaczej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem po prostu, nie dzieje się nic i bach, jest ekran biosu,

a czasem zamula przy starcie i wszystko zamula w trakcie i potem jest bach.

 

Ale jeżeli chodzi o ram to jest taka opcja, że procek nawiał na nie kurzem i ich nie odkurzałem, bo je olalem, a na jednej kości jest trochę śmiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak sie robilo jak mi kosc padla!

Odkrylwm to wchodzac: panel sterowania - narzedzia administracyjne - podglad zdarzen ..szukanie bledu...google....i potem jeszze test programem ale tez na poczatku wszyscy mowili ze dysk potem ze grafika!

teraz sie nie martwie...mam 2GB ramu na gwarancji! ;)

 

ps. u mnie przed resetem pjawial sie "smiertelny" niebieski ekran!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam ten active SMART.

W dzienniku tylko to wyrzuca czasem:

12 March 2006 21:39:45 :: ALERT

[sT3200822A, S/N:3LJ24SGA] - Parametr SMART się zmienił:

Parametr : C3 - ECC on the Fly Count

Ostatnio sprawdzona wartość : 57

Nowa wartość : 56

 

12 March 2006 21:50:08 :: ALERT

[sT3200822A, S/N:3LJ24SGA] - Parametr SMART się zmienił:

Parametr : 01 - Raw Read Error Rate

Ostatnio sprawdzona wartość : 56

Nowa wartość : 57

 

12 March 2006 21:50:08 :: ALERT

[sT3200822A, S/N:3LJ24SGA] - Parametr SMART się zmienił:

Parametr : C3 - ECC on the Fly Count

Ostatnio sprawdzona wartość : 56

Nowa wartość : 57

 

12 March 2006 21:55:44 :: ALERT

[sT3200822A, S/N:3LJ24SGA] - Parametr SMART się zmienił:

Parametr : 01 - Raw Read Error Rate

Ostatnio sprawdzona wartość : 57

Nowa wartość : 56

 

12 March 2006 21:55:44 :: ALERT

[sT3200822A, S/N:3LJ24SGA] - Parametr SMART się zmienił:

Parametr : C3 - ECC on the Fly Count

Ostatnio sprawdzona wartość : 57

Nowa wartość : 56

 

12 March 2006 22:01:29 :: ALERT

[sT3200822A, S/N:3LJ24SGA] - Parametr SMART się zmienił:

Parametr : 01 - Raw Read Error Rate

Ostatnio sprawdzona wartość : 57

Nowa wartość : 56

 

12 March 2006 22:01:30 :: ALERT

[sT3200822A, S/N:3LJ24SGA] - Parametr SMART się zmienił:

Parametr : C3 - ECC on the Fly Count

Ostatnio sprawdzona wartość : 57

Nowa wartość : 55

 

12 March 2006 22:05:13 :: ALERT

[sT3200822A, S/N:3LJ24SGA] - Parametr SMART się zmienił:

Parametr : 01 - Raw Read Error Rate

Ostatnio sprawdzona wartość : 56

Nowa wartość : 55

 

 

Inna opcja - zrobiem to o czym pisał deus, już się nie restartuje tylko wiesza, albo wywala ekran niebieski z wiadomością:

 

Jest jakiś błąd tralalala

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

Bla bla bla jezęli błąd bedzie się powtarzał to skontaktuj się z sprzedawcą..

 

STOP: 0x0000000A(0xFEFFC9A5,0x000000FF, itd...

 

i ostrzeżenie, żę to może być wina sprzętu i żebym odłączył ten niepotrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewniaka masz błedy transmisji które niby poprawia w locie to moze być taśma transmisyjna albo głowica nie trafia jak należy i musi ponawiać co znaczy że dysek pomału nie teges. Ale to nie jest powód zamieszania. Zerknij w taki sposób jeszcze, szukamy mianowicie parametrów które fabrycznie mają wartosci 100 a teraz sporo nizej ok np 60 i w dół

dalej najgorsza wartość jaką osiągnięgały dotychczas zerknij co zapodaje o rozkręcaniu sie dysku. Dalej czy w zwiąsku z tym że sie nie restartuje a polubił niebieski kolor nie pojawiły sie przypadkiem nowe komunikaty w przegladzie zdażeń i badz dokładny nie błąd ble ble ble tylko numer i w neta z nim niech sie tłumaczą.

rozwiń nieco tralalala i zerknij np na to co znalazłem ale to nie scisłe no bo nie byłeś dokładny

na tym serverze na pewno mają tego więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raw Read Error Rate jest 56

ECC on the Fly Count jest 56

 

inne raczej nie schodzą poniżej 78 (ze dwa, pozostałe powyżej 98)

 

Ale powiem jeszcze jedną ciekawoskę - oglądając problem w necie postanowiłm wyjąć jedną kość ramu (która notabene była zawiana kurzem przez procka) i wytrzymał bez zwisu przez noc. Defragmentacja też nie stanowi problemu, a przynajmniej przechodzi dalej.

 

Jeżeli problem się nie powtórzy to spróbuję włożyć kosć spowrotem, jak będzie ok to to dobrze, jak nei to wymienię kosć w serwisie, bo mam gwarancję.

 

Jezeli chodzi o błąd to występuje on od problemów z myszką Logitech, przez problem ze sterownikami aż do problemów sprzętowych z kgraf lub własnei ram.

Niektórzy zmieniali podzespoły inni po prostu przywracali sterowniiki, odłączali urządzenia lub po prostu robili reinstalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pytanie tylko dlaczego masz takie problemy z odczytem z dysku to zapewne równoległy problem bo świrujący ram pewnie jest rozwiazaniem tej zagadki. Ja pracuje na ramie z ecc i polecam, takie problemy są mi kompletnie obce. No nic trzymam kciuki oby to właśnie był sprawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sugeruje, że mam problemy z odczytem z dysku? Te hałasy? Czy to co Ci wkleiłem z Active Smarta?

 

Kompa specjalnie kupowałem w miarę dobrego, przynajmniej na tyle ile się orientowałem, bo wcześniej pracowałem na 500Mhz i przez ten czas nie interesowałem się co i jak.

Wszystko jest raczej dobrych firm: Seagate, Giga-Byte, Sapphire, Creative, Kingstone.

 

Jeżeli chodzi o wyjęcie ramu to kurde działa dobrze już od wczorajszego wieczoru. Albo to najdłuższy ciąg bez zwisu od kilku dni, albo problem zlokalizowany i ram idzie do serwisu.

 

Ja też modlę się żeby to był on;)

 

Będę was keepował informed, ale tymczasem już dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strone proponuje sprawdzic kondensator na plycie glownej czy nie sa napuchniete. Mialem kiedys kilka takich przypadkow - komp mi sie ni z tego ni z owego resetowal. Pierwszy raz przy zakupie nowej grafy (radka 9800pro) okazalo sie bios byl staray po wymianie problem zniknol, drugi raz po zwraciu jak mi kroliki kable pogryzly od kompa :). A ostatni raz jak wlasnie napuchly kondensatory. Jak pisalem to bylo jeszcze za czasow jak siedzialem na socet A. W pierwszej kolejnosci radze sprawdzic kondensatory na plycie glownej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kondensatorach była mowa wcześniej. Już sprawdzone - jest git.

 

Na światło dzienne wyszła nowa sprawa. Założyłem profilaktycznie dwie kości na raz i znów dwa zwisy. Teraz sprawdzam, czy to jedna kość zjechała się. Jest na tej "niby złej", ale jest stabilny.

 

Wychodzi na to, że na jednej kości działa dobrze, a na dwóch źle.

 

Przypominam, że na tej konfiguracji komp działa pół roku bez takich przypadków. Nie zmieniałem nic w SW i HW. NIC.

 

Zastanawiam się czy nie jest to wina winshitu, z tego co zauważyłem w mojej karierze z kompami w 75% problemów wystarczy przeinstalować system.

 

No nic, będę drążył dalej. Mam nadzieję, że płyta głównanie ejst do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie dysków, SMART je wykazuje, te o których pisałeś nie są zbyt groźne moga byc wynikiem kiepskiego stanu tasmy transmisyjnej. Ale jeśli w gre wchodzą dkdatkowo dzwięki to już wyraźny znak że z dyskiem cos nie tak - ja własnie wymieniam kolejny :]

z dzwiękiem jest tak ze jak nie usłysze to ci nie powiem...

...ale radze sledzić to co mówi SMART i jeśli któryś z tych parametrów zacznie regularnie się wachać a co gorsza sukcesywnie się pogarszać staraj sie z tego dysku uciekać - puki co nie panikuj moze on rechocze normalnie jeśli ram robil baędy to na transłerach stronicowych mogły powstać rozbieżnosci które dysk policzył jako własne błedy choć obstawiam taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, taśmy bym nigdy nie podejrzewał, kupię nową na wszelki wypadek, albo zamienię z cdekiem.

Teraz trochę obstawiam płytę główną, bo na obu ramach odzielnie przędzie dobrze i nie ma żadnych restartów, ale obcięcie sobie ramu do połowy to nie jest raczej to co uważałbym za rozwiązanie.

Dysk może i sie sypie, ale to też raczej nie jest powód. W wolnej chwili przeinstaluje system, a potem jak już to też nie pomoże, to oddam płytę do serwisu.

W sumie przyda sie reinstall, bo trochę już progsy wariują, a wymiana płyty też sie przyda, bo karta dzwiekowa sie spaliła pół roku temu, a właściwie przyszła taka z wymiany gwarancyjnej.

 

Ale co sądzicie o tej płycie? Może to być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści do problemu: Robię backupa systemu już kilka godzin i muszę przyznać, że komp wlecze się jak żółw.

Zaczęło się od powolnego sprawdzania plików w azureusie, teraz już wlecze się na wszystkim co zawiera wliczanie danych.

Plik 300 mb do Photoshopa ładuje się 5-10 min. Masakra.

 

Damus - obawiam się, że Twoje przypuszczenia co do dysku mogą być słuszne.

 

Powiem jeszcze, że po zdegfragmentowaniu dysku parametry smarta polepszyły się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co sądzicie o tej płycie? Może to być przyczyną ?

 

jak sam nie dojdziesz to nikt inny Ci nie pomoże :D

ja tym sposobem uzbierałem części na drugiego kompa zanim udało mi się wykłócić w serwisie wymianę nowego mobo. aktualnie pada mi dysk systemowy wydając od czasu do czasu bardzo cichutkie jęki, które kończą się restartem kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestan sie juz wreszcie bawic z tym kompem idz poprostu do serwisu po to one sa w ciagu 30 min beda wiedzieli co z nim jest.

 

Sprawdzales grafike ? wlacz jakiegos marka najlepiej 2005 jak sie wysypie podczas wgrywania to grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mniej błedów poprawia w locie po defragmentacji znaczy że ma problem z właściwym adresowaniem głowicy, jednakze nie musi być to sprawca całego zajscia ściągnij jakis tester transferu dyskowego zobaczymy czy dysk muli czy cos jeszcze. servisantom nie ufam takjak nie kupuje gotowych zestawów inie polecam tej opcji.

Natomiast dobrympomysłemjest przełożyc twój dysk do innego kompa nawetnie jako systemowy i zmobaczyć czy go zmuli jeśli tak to temat z głowy.

Jęśli nie to przeszczepy ;)

i jedziesz aż znajdziesz - jak nie znajdziesz to to co zostało czyli płytka G.

wspominałes o przepięciach, to na prawde nie kożystnie wpływa na kompy.

Ja położyłem tak swój stary bo musiałem pracować w dziwnym miejscu po 15 przedłuzaczach i spaliła sie dioda kontrolera dysków ale to widać a wpierw czuć (nie mówie tu o diodzie świecącej żeby była jasnosć).

 

My podaliśmy ci typy na bazie doswiadczeń jednakże musisz pewne sprawy doustalić empirycznie a w tym nie mozemy już pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem walnięty zasilacz - znajdz kumpla, przełóżcie zasilacz i sprawdzaj - jak nie to przekładajcie bebechy z jednego do drugiego.

Druga z najlepszych metod diagnozy zaraz po serwisie :) . Nie domyslaj sie poprostu zacznij dzialac:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię - najpierw back-up (już kończe z tym prawie), a potem reinstalka windowsów po całkowitym formacie dogłębnym dysku i przepartycjonowaniu.

 

I na świeżym systemie z nowymi sterami zabawia w wymianę z drugim kompem.

Na szczęście mam trzy kompy w domu ale z czego jeden to mac, a drugi ma płytę główną miniATX. Myślę, że na tym pccie da się coś pokombinować, ale w ten sposób grafy nie sprawdzę i nie wiem czy dysk tam mój pójdzie bo mam jescze starą płaską taśmę..

 

No nic. Dzięki za duży odzew i wsparcie :D A liczy się również to psychiczne. (bo praca na nieswoim kompie to nie jest to samo, jak pewnie wiecie, zwłaszcza jeżeli pracuje się na kompie swojej kobiety, która raczej nie ma nawyku trzymania porządku na dysku, etc. ;) )

 

Poinformuję o postępach.

 

Aha: Shalivan - zrób to co pisał DEUS, czyli wyłącz opcję automatycznego restartowania w ustawieniach systemowych w awariach. Gdzieś jest napisane na górze gdzie dokładnie.

Ale z tego co widzę, to Twój błąd może być inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się restatuje od pewnego czasu ;/

Zasilacz mam huntkeya - te sprzęty są nie do zdarcia...

Płytę Abita, Ramy nie mają errorów a Dysk to WD 120GB SATA/8MB

Podejrzewam że winowajcą jest moje ATI. Od momentu kiedy zmieniłem sterowniki na 6.1 a następnie 6.2 zaobserwowalem takie resety lecz z skutkiem STOP.

Powrocic do poprzednich driverow nie moge z przyczyn oczywistych.

SMART dla dysku mam wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... może warto to uwzględnić przy ponownej resetacji. Bo wiesz co, mi się sprawa pogorszyła chyba też po instalacji nowych sterów ATI.

Dziwna sprawa, ale z tego co teraz pamiętam, to wcześniej też były zwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha: Shalivan - zrób to co pisał DEUS, czyli wyłącz opcję automatycznego restartowania w ustawieniach systemowych w awariach. Gdzieś jest napisane na górze gdzie dokładnie.

Ale z tego co widzę, to Twój błąd może być inny.

 

 

Dzięki zaraz lookne

wiesz ostatnio mam nowe stery do mojego ati :/

pliz tylko nie choroba szalonyh ati albo inne sterownikowe h5 n1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były zwisy, bo ati zrobilo mase bledow (kolejnych przy glsl :P)

Jedno naprawiaja a inne psuja, i tak po odpalaniu 3d aplikacji sie cos wieszalo co chodzilo na wczesniejszych sterach. bodaj na 5.8 tak sie dzialo. 5.9 byly najstabilniejsze, tylko damn, nie moge wrocic na 5.9 ;/ A na 5.x mi sie nie resetowal samoczynnie w trybach 2d renderujac pulpit ;) heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię testy tym memtestem, co to go ktoś polecał u góry. Oczywiscie nie ma zwisów w tym trybie, program sobie leci i nic nie pisze tylko nazwy testów i procenty pokazuje jak lecą.

Co on niby ma mi napisać jak z ram będzie wszystko w porzo a co jak nie wszystko wporzo ?

nie wiem jak sie w tym połapać

 

i czy ktos zna dobry prog do diagnozowania dysku (taki memtest dla dysku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga! Przeinstalowałem system, przepartycjonowałem dysk i zamieniłem taśmy - na razie jest świeża instalka i działa dobrze.

 

Jeżeli to wina Wingówna to wymiękam. No zobaczymy, na razie installnę jakiś software i pojadę mu po dysku/ramie.

 

A co do sterów to mówisz że te 5.x cośtam były stabilne? W gry za często nie gram, więc nie będę mieć problemu, bo chyba Mayka pójdzie na sterach starych..

 

Co do memtestu do przeleciał jeden cykl chyba z ośmiu testów i nie wywalił żadnego błędu.

 

Win zawisł w czasie instalacji, przy instalowaniu sieci. Ale to chyba normalka, bo ma jakieś problemy z instalowaniem sieci na Mobo bez firmowych sterów.

 

Keeping you informed..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności