Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Moje poczatki


tamb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum , jak rowniez w swiecie maxa. Program mam dopiero od okolo miesiaca i chcialem przedstawic swoj pierwszy model. Daje do wipa bo moze jeszcze cos dorobobie. Jak narazie sama dlon, rewelacja to nie jest ale i tak jestem zadowolony z siebie:>

 

hand_1.jpg

 

hand_2.jpg

 

hand_3.jpg

 

i jeszcze siatka, nie wiem czy w dobry sposob ja pokazuje:

 

hand_4.JPG

 

hand_5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

prosze bardzo :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cieniowanie_Gourauda

jak klikniesz ppm na nazwe viewportu to masz masz wirefragme, flate, smooethe, with highlight itp. no to Gouraud to jest własnie to smooth

ew. jak masz v-raya, to mozesz w self-ilumination dajesz v-ray-edges i po prostu renderujesz

 

co do miniaturki - załącz obrazek w 1. poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model całkiem nieźle.

Dłoń wyszła taka "koścista".

Siatka trochę mi się nie podoba - powinna odzwierciedlać linie rozkładu mięśni i kości. Popatrz na swoją dłoń, poruszaj nią na wszystkie sposoby - linie, które będą widoczne (czy to są kości - głównie wierzch dłoni, czy mięśnie - wnętrze) postaraj się przenieść do siatki modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Jak na pierwszy model to wyszło bdb. Proporcje raczej dobre, razi brak szczegółów, ale to w końcu WIP, może się pojawią :) Gdyby ją ładnie oświetlić to możnaby poukrywać niedociągnięcia modelerskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze. Jeszcze kilka pytan:>

Poprawilem troszeczke nierownosci w raczce, a oprucz tego znalazlem ciekawy video tutorial pokazujacy miedzy innymi modelowanie dloni.

Autor co prawda nie urzywal maxa,ale robil ciekawa rzecz ktorej nie potrafie wlasnie w maxie powtorzyc:

 

I jeszcze link do owego tutoriala:

http://www.eovia3d.net/showthread.php?t=6281

 

M@Ti: O jakich szczegolach mowisz? Chcialem zrobic jeszcze zyly na gornej stronie dloni ale nie potrafilem , moze jeszcze sie za to zabiore:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowilem zmienic nazwe watku, wg. mnie bedzie tak lepiej dla wszystkich:> Lepiej jak bede umieszczal wszystkie moje wypociny w jednym miejscu a nie tworzyl milion tematow:> Kiedys mam nadzieje zabiore sie za cos wiekszego ale narazie moje prace pewnie bede malutkie:)

 

Tak wiec zaczalem robic moja pierwsza glowke. Ciezko mi to idzie, teraz zostalo mi pewnie najtrudniejsze, nos i uszy, no i postaram sie pozniej o jakis detal:> Jeszcze dodatkowo tescik materialu skory oraz taki maly przerywnik- skrzynka ktora wczoraj zrobilem:>

 

head_1.jpg

head_2.JPG

skrzynia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od poprzedniego postu praktycznie nie mialem stycznosci z maxem, ostatnio postanowilem powrocic do nauki programu, i tak o to powstaje moja pierwsza scenka. Jeszcze nie mam jej calej przemyslanej. Jak narazie ma to bys stare, rozlatujace sie gospodarstwo. Nie ma to bys realistyczne, bardziej jak bajka. najwiekszy problem pewnie bede mial z teksturowaniem, bedzie to dla mnie z pewnoscia pouczajace wyzwanie:)

Ok jak narazie niewiele, domek jest w 60% zrobiony, brakuje okien, drzwi, komina i reszty dachu. Przy okazji mam pytanie. Mialem problem z tymi plytkami na dachu, w jaki sposob mozna zmienic plaszczyzne ukladu (rotate, scale, move) byloby to dla mnie bardzo pomocne, a jestem przekonany ze jest to mozliwe:> Z gory thx! Pozdrawiam.

domek_1.jpg

domek_2.jpg

domek_3.jpg

domek_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek całkiem sympatyczny, dużo przestrzeni niewykorzystanej. Wypadałoby, żebyś ustawił już kamerę, wybrał kadr i starał się zapełnić przestrzeń, bo później może być to kłopotliwe. Żeby zmienić orientację płaszczyzny rotate włącz rotate i w main-menu w dropdownlist wybierz Local zamiast View.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Domek całkiem sympatyczny, dużo przestrzeni niewykorzystanej. Wypadałoby, żebyś ustawił już kamerę, wybrał kadr i starał się zapełnić przestrzeń, bo później może być to kłopotliwe. Żeby zmienić orientację płaszczyzny rotate włącz rotate i w main-menu w dropdownlist wybierz Local zamiast View."

 

wielki dzieki obywatel o to wlasnie mi chodzilo, kto by pomyslal ze takie to banalne;d co to twoich rad odnosnie kadru to nastawialem sie raczej nad ta scena nie jako pojedynczy dopieszczony obrazek ale kompletna lokacje, np do animacji itp. Oczywiscie ze jest pusto, postaram sie to zapelnic roznymi przedmiotami, tylko obawiam sie czy wytrwam do konca. O ile z modelingiem pewnie jakos sobie dam rade to teksturowanie pewnie mnie przytloczy, tymbardziej ze moje doswiadczenie z teksturowaniem to nakladanie jakiegos banalnego materialu na model.

Odnosnie poly to jezeli dobrze patrze to skrzynia ma 59088 scianek ale wtedy troche przesadzilem bo glupia srubka ma kilkadziesiat scian:x Co to do domostwa to mysle ze chyba nie jest zle, jak narazie 49278 scian choc juz to dosc muli moj biedny komp:)

jeszcze odnosnie dachowek to faktycznie troche za bardzo chaotycznie sa rozlozone, jak tak na nie patrze to wlasciwie nie maja prawa jeszcze na tym dachu lezec:) Oczywiscie to poprawie:>

Wogole to dzieki za pozytywne komenty, szczerze sie nie spodziewalem:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam problem z tymi dachowkami, teraz w przynajmniej moich oczach sprawiaja ze domek jest maly( cos niczym makiety z "sasiadow":>) i tego wlasnie chce, ale jeszcze nad nimi posiedze, moze sa za grube, ew. powroce do starych, zwyklych prostakatow:>

 

ps. mam jeszcze pytanie odnosnie selekcji. Mam czasami problem z zaznaczaniem, np scianek. probuje zaznaczyc interesujaca mnie scianke, a zaznacza sie inna, ta za nią, da sie cos z tym zrobic? jakies porady? z gory dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachówki wyglądają na butelki po mleku , albo masę mew [ mine , mine] z Finding nemo :P .

 

Dwie uwagi do tego przedsionka z fotelem. Filary które trzymają ten daszek zdecydowanie za grube. A bardziej mi "przeszkadza" brak swojego rodzaju podestu. Wiesz... takiego ala tarasiku. Tak to chyba to . Moze trochę proporcje elementów studni , ale ten porch to to czego brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja może tak zejde na off: Jeśli to są Twoje początki, to ja się boje, jak będą wglądały Twoje prace kiedy będziesz starym wyjadaczem. (oczywiście w sensie pozytywnym)"

 

hehe dzieki, choc mialem juz jako takie doswiadczenie, a konkretnie robilem mapy do q3 w radiancie;) Max to nie byl ale cos pozostalo i teraz latwiej mi tu wystartowac:>

 

" A bardziej mi "przeszkadza" brak swojego rodzaju podestu. Wiesz... takiego ala tarasiku."

Ach tak, podest oczywiscie jest, widac schowalem go pod 'ziemie':) Planuje zroznicowany teren , domek nie bedzie stal na rownym, cos podobnego do tego:

http://www.rlrouse.com/pic-of-the-day/old-house-cows.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi się podoba skrzynia, ale łańcuch się źle układa. Ciężar kłódki powinien prostować wszystkie "odcinki" łańcucha do prawie idealnego trójkąta, chyba że kłódka jest lekka i mała. Ręka troszkę koścista, zbytnio uwydatnione stawy. Chatka mi się podoba, tylko dach wygląda jakby ktoś na nim poustawiał jajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz..

 

Wiesz dlaczego Ci dachówki tak dziwnie wyszły?? bo one są odwrotnie.. łapią dzeszcz zamiast go omijać.. to znaczy odwrotnie są ułożone.. obróć to o 180 stopni i będzie git!

pozdro.. nieźle Ci idzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolejny maly update. Wiatrak oczywiscie jeszcze nieskonczony.

 

windmill_3.jpg

 

Co do dachowek, to jeszcze nie probowalem ich zmieniac, ale zaraz jak skoncze wiatrak to sie nimi zajme.Pozdro:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pare pytan:)

 

1.jpg

 

1.Co mozna zrobic z tymi deskami aby nie wygladaly tak samo? czy musze robic kilka tekstur i dawac inna dla kazdej deski?

 

2.Jak powinna wygladac mapa spectatular (wrzuca sie ja do spec level, czy kolor? )? Zrobilem taka teksture deski :deska2.jpg i nie wiem czy ta mapa jest dobra deska2_spec.jpg. Co mozna jeszcze dodac do materialu zeby wygladal lepiej? Acha, dalem jeszczre bump mape (ta sama co w difuse).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Z deskami sobie jakos poradzilem. Zrobilem 4 rozne tekstury i dawalem je do roznych desek, mysle ze juz tak nie widac ze sa powtarzalne:>

 

2.jpg

 

narazie tyle. Pierwszy raz cos teksturuje wiec wolno mi to idzie. Mam problem z szyba bo nie wiem jaki material dac ( w scanline):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Wiatrak wlasciwie oteksturowany, chociaz miejscami niezabardzo mi sie podoba. Pozdro.

Btw. Nie moge sobie poradzic z ta szybą. Macie jakies pomysly?

 

wm.jpg

wm2.jpg

wm3.jpg

wm4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:). Mam pytanko. Jak przeniesc wszystkie materialy z jednej sceny do drugiej? Potrzebne mi to bo domek mam w innej scenie niz wiatrak, i przenaszac wiatrak do sceny z domkiem chcialbym zeby tez wszystkie materialy do Material Editora sie przeniosly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm. Odkopuje stary watek, moze to mnie zmobilizuje do dalszej pracy nad ta scenka:)

na poczatek maly model - woz, pare minut roboty :)

I jeszcze 2 pytanka:

1. Jak mozna tworzyc polygon oprucz opcji create i zaznaczaniu kolejno verteksow? dajmy na to ze mam otwarty 200-scienny cylinder i chcialbym stworzyc do niego zamkniecie poprzez utworzenie polygona, klikanie po kolei na te 200 verteksow jakos mi sie nie usmiecha :(

2. Macie pomysl na to jak stworzyc siano? A konkretnie snopy siana na tym wozie? :)

 

Pozdrawiam:)

 

woz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności