Skocz do zawartości

Maxwell - testy - rendery testowe


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Co chciałem pokazać ? Nic konkretnego nie chciałem pokazać, porównałem dwa różne silniki pod względem czasu i jakości (na miare swoich możliwości i umiejętności), co do wyniku do ocene pozostawiam wam, jeśli chodzi o mnie to to render z vray'a jest o niebo lepszy.

 

Edit:

Zrobiłbym jeszcze rendery z innych silników, ale nie mam dostępu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 979
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co chciałem pokazać ? Nic konkretnego nie chciałem pokazać, porównałem dwa różne silniki pod względem czasu i jakości

 

Porownywanie czasow chyba nie podlega dyskusji , norma ze vray jest szybszy, ale efekt koncowy nalezy do Maxwella !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownaj realnosc ciemniejszych bil na obu renderach , moze gdybys nie spapral tego dofem to moze nie patrze na czas itp bo to nie ma sensu lukam tylko na render pod wzgledem realnosci i zdecydowanie kolory bil ich nasycenie bardziej realne sa w renderze z maxwella na renderze z wvreja musial bys sie pobawic korekcja kolorow sa za bardzo intensywne. Kazdy ma swoje gusta no ale ten render z vreja to jednak nie dobry przyklad :)

 

udostepnij scene to wrzuce z final rendera sp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spaprać robote w maxwellu i wydłużyć czas nieumiejętnym ustawieniem opcji renderingu więc to też nei taka szybka baja jak sie wszystkim wydaje - Klicek dobrze mówi - render maxwella pomimo ziarna lepszy - ten Twój z vraya wygląda jak sztuczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGmakonts - nie chodzi mi o wszczynanie jakiegoś sporu, tylko jeżeli już testujemy maxwella, to może warto go porównać z innymi renderami...

KLICEK - potem wrzuce, bo u siebie nie mam dostępu do ftp (internet przez proxy :/ )

hindus - wiem ze mozna spaprac i prawdopodobnie to zrobiłem, ale dopiero zaczynam, dlatego napisałem że na miare moich możliwości i umiejętności

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zas sie znacznie spor:P niepotzreby w ogole.

 

Agkamonts - jak narazie to tylko Ty zamierzasz stwarzyć tutaj problem - my chętnie porobimy testy i porównania :P czy były wcześniej fotki ? nie pamiętam takowych - przynajmniej nie dla mnie.

 

ok streaker czekamy na plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ja moze cos od siebie dotyczacy testu streakera. Maxwell działa jak aparat ustawiasz czas naswietlania, dlugosc czsu migawki itp. tak jak masz w profesjonalnych aparatach (jak ktos sie zna na fotografi wie o co chodzi) wiec rendery maxwella wychodza po porstu realistyczniej, chodz jak tu mowili moi przedmowcy latwo to spaprac (tak jak zdjecie). V-ray jest łatwiejszy w obsludze ale jego efekt koncowy jest mniej realistyczny. V-ray jest bardzo dobry jesli komus zalezy na czasie i dobrym realizmie, ale Maxwell pomimo swojej predkosci bije relizm v-raya na mase :P I nie chce tu krytykwoac v-raya i prosze sie rzucac czemu v-ray jest dyskriminowany jesli chcesz to go uzywaj, my wolimy Maxwell'a :] I nie ma powodu do klotni.

 

Ojej ale sie rozpisalem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze żeby vray był łatwiejszy w obsłudze od maxwella, przecież maxwell właśnie z powodów które napisałeś ma być uproszczony w obsłudze do granic możliwości, nie masz w nim np. ustawień irr mapy, rzadnych clr/nrm/dist thresholdów i innych tego typu bajerów...

Co do realizmu, to może vray jest mniej realistyczny, ale w pokazanym przeze mnie przykładzie bardziej podoba mi się vray, jest przyjemniejszy dla oka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker i na tym polega różnica między vrayem i maxwellem

vray jest ładny (żeby nie powiedziec cukierkowy), a maxwell jest realistyczny

 

myśle ,że pora zakończyć dyskusje a zacząć pokazywać te noisy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy teścik

fajny ma klimat

troche kłują w oczy te miedziane słupy i biały chodnik

moblur wyraźniejszy by sie przydał do samochodów

jakies autka jadace w przeciwną strone

dziwne refleksy sa na bocznej szybie bialego samochodu

kombinuj z materialami , moze byc fajna scenka z tego

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla testu shaderu - szło godzine i 10min. Nadal straszny noise ale jak tylko do testu to co mi tam - nie bede go dłuzej męczył :) zbieram własna biblioteczke shaderów ;)

 

lathe.jpg

 

sl16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj tify, png itd to poracha jesli o to idzie musisz wybrac odpowiednia ilosc bitow itd , wez skopiuj ta fote co masz orginalna - nie alphe - do photoshopa, zrób sobie mape alpha, zapisz jako jpg o najlepszej jakosci jesli idzie o kompresje - zapisane tego tifa jako jpga nic nie a bo paleta barw itd zostaje ta sama - własnie dzisiaj to tłumaczyłem komu innem ui tak juz jest. Otworz zwykła mapke, zrób mape alpha, zapisz jako jpg i wczytaj do mxm i sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie o format sie rozchodzi bo do tej pory nie mialem zadnych problemow z png/tiff/targa...zeby to potwierdzic zrobilem clipmape sam uzywajac rgb 0,0,0 i 255,255,255 i save do jpeg...i dalej syf:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jutro ci powiem dzisiaj juz nei mam siły :( jutro edytuje tego posta i cos dodam - powinno działąc - jeszcze mi sie trial skonczył photoshopa ahhh....nie mozliwe zeby sie nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem - tez nie działa - ale nie wiem co ty tutaj zrobiłes :) jutro ci powiem bo popatrze z rana co tam jest nie tak - napewno dojdziemy :) dzisiaj juz nie mam siły maxa odpalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym z checia jakies roslinki wrzucil ale...

zaczynam podejrzewac ze clipmapy mi nie dzialaja bo mialem wczesniej 1.22beta,odinstalowalem i zainstalowalem 1.0 i nie dzialaja...tak jak i na 3innych kompach gdzie byla wczesniej beta...tylko na jednym dzialaja gdzie nie bylo wczesniej ~.~ ... czy to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności