Skocz do zawartości

Maxwell - testy - rendery testowe


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 979
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zeet - pare rzeczy musisz sam pomeczyć bo w taki sposób do nieczego nie dojdziesz :) jeśli bedziesz chciałto zrobisz :)

 

traitor - dokładnie - wiele rzeczy w porównaniu do wcześniejszej wersji maxwella nie było :) dlatego testujemy co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie tu sobie "testujecie" Ja mam pare pytanek:

1. Czy jak mam hrk'a to musze zmieniac na ten format maxwellowy?? Bo w zakladce wybierania mapki jest tez hdr i czy jak dam hdr zamiast format maxwellowego to jest jakas roznica w oswietleniu/czasie rendreru??

2 Czy jest gdzies mozliwosc zmiany ustawienia hdr'a tzn mirrored ball czy tam takie?? Bumpy i inne sprawy tzn roznego raodzaju mapki dzialaja tylko w materiale mxm tzn mt->mxm mat->create new a standardowych np difuuse czy plstic nie dzialaja u was tez??

3 a tu taki tam goniec ;) MOdel moj jakis stary sprzed roku S.L kazdy okolo 10 czas to mniej niz 20 min 2 emitery (brzoskwiniowy i czerwony) i czarny car paint na modelu ot takie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem ze studiem jak TrojkaT, jeśli mam złą skale ustawioną to ja już nie wiem, wydaje mi się że robie dobrze a mianowicie:

ustawiam skale na centymetry i nic innego nie zmieniam wchodze do opcji maxwella F10 i ustawiam skale na 0,01 ale to nie zawsze mi działa, niewiem czemu, robie modele na centymetrach, wrzucam do studia i mam wszystko porozrzucane po studiu, może źle skale ustawiam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zrobiłem test opcji Cooperative MXI oto rezultat:

testcoop.jpg

Własnie jak na powyższym obrazku widać w ostatecznym polączeniu trzeba dobrze sie przyjrzeć aby dostrzec jakakolwiek zmiane w obrazie :(. Zmiana jest nieznaczna, więc nie wiem czy jest sens robienia takiego czegos. Jescze pozniej sprobuje polączyć z 3 kawałków i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj distribute rendering... Dzis nie mialem sil aby z nim walczyc, ale jutro podzialam. Problem jest nie tylko z jakoscia renderingu sieciowego, ale takze z ladowaniem scen do renderowania. Pierwsza scena ktora zostaje wyrenderowana pozostaje nadal w pamieci przez co kazdy kolejny render niczym nie rozni sie od pierwszego :|... Nie usmiecha mi sie reczne kasowanie plikow na 10 komputerach :|... Sprobuje to zalatwic skryptami...

Ehh... jutro moze sie uda ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grimor - musiałes albo cos pokaszanić albo masz słaby sprzet bo po godzinie renderu pownien byc czystszy :) napewne bardziej niż teraz.

 

Male - na stronie nextlimitu jest już pare wskazówek dot. tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to wiem tylko chodzi o to czy jest roznica pomiedzy hdrii a mxi w czasie renderu lub jakosci oswietlenia?? I czy sa dostepne opcje rozkladania obrazkow tzn rozkladania hdr takie jak mirrored ball czy jest tylko spherical ?? Aha no i jeszce jak chcialem dac hdrii w emiter i przypisac do boxa to wywala blad z uwv not match cos tam cos tam czy jakos tak, Boxa zmapowalem ale to samo. Wiec o so chosi?? Hrka--> mala literowka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze nie, drugie nie, mozesz uzyc jakiegos softu do mirrorowania hdri choc nie wiem po co ci to :o , nie ma roznicy w czasie rendera, mxi to p oczesci odpowiednik hdrii. Po co ci hdri na boxie :o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu na dzien dzisiejszy nie ma narazie opcji maja byc w przyszlosci.

Dodanie HDRI w emiter normalnie dziala u mnie za pomoca MXM. Jesli ci ten blad wyskakuje to sproboj dodac UWV modyfikator do tego boxa, ale tak raczej nie powinno tego byc

A na temat tego boxa jako emiter to bedzie lepeij uzyc plane z najniejsza liczba segemntow ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box to przyklad oczywiscie a modyfikator mialem nalozony i bylo robione przez MXM. HINDUS po co?? A tak se do testow ;) Dobra dzia za odpowiedzi zmykam cos pokombinowac :) Nadal czekam na car painta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też testowałem cooperative.... i rezultat jak u Grimora :( Połączyłem 2 obrazki o sl~10 i spodziewałem sie czegoś lepszego, a tu żadnej różnicy. Nie wiem czemu...Cos piszecie, że dlatego że w pamięci jakieś śmieci zostają...? No fakt robiłem render po renderze, bez czyszczenia pamięci ani resetowania kompa... może dlatego. Może ktoś przybliżyć ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że prosty skrypt jak mf napisałe powinien załatwic ten problem - tymbardziej że na stronie nextlimitu nic o tym nie pisza - dzisiaj spytam jutro będziemy wiedziec - jutro tez będe miał drugi sprzęt to sam zobacze bo tak pisać nie mając z tym do czynienia to nie robota - poczekamy zobaczymy. Jutro dam znac w tej sprawie.

 

Dzisiaj męcze shadery i tekstury - pojutrze powinien byc test lakieru ale nie obiecuje bo nie wiem jak będzie z czasem - tzn czas jest ale za dużo rzeczy do wyrenderowania ;)

 

Kolejna sprawa - moze byśmy pomyśleli żeby urządzić sobie w przyszłosci jakąś minibitwe na modele i render w mw albo cos takiego - co o tym myslicie ? byliby chętni ?

 

Swoja drogą troche to głupota z tym coop ponieważ mergowanie mxi w zupełnosci wystarczy - wysyłamy plik na drugi pc, odpalamy render na kazdym kompie, zapisujemy efekt koncowy i mergujemy potem wyniki (2 pliki)za pomocą merge mxi :) prawie na jedno wychodzi.

 

Jutro postaram sie wrzucic minitutek odnosnie tworzenia zastosowania map ;)

 

Jeśli mielibyscie jakies rendery to prosze o wrzucanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem, Hindus zrob tescik tego Cooperative MXI i opisz nam co po kolei robiles :] Ty jestes maestro w tym :] I zobaczymy jaki efekt uzyskasz ja jeszce jutro sprobuje poalczyc 3 pliki mxi i zobacze co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa - moze byśmy pomyśleli żeby urządzić sobie w przyszłosci jakąś minibitwe na modele i render w mw albo cos takiego - co o tym myslicie ? byliby chętni ?

Ja się na to piszę, tylko jaki by był temat ??

 

TrojkaT fajne, szczególnie 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojkat - jutro ocenie bo dzisiaj nic innego poza forum mi nie chodzi :| powaga pisałem o tym na shucie - zaden inny http nie idzie - tak sam onei widze obrazków z innych serwerów niz max3d - nie wiem co to jest i jak to wytłumaczyc ale wymiekam.

 

georgas - nie wiem narazie to taka propozycja - wszystk ozależy od Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może bitwa pomiędzy rendererami, huh? ;) Model dla wszystkich taki sam, shader zadany ze swiata rzeczywistego, okreslone połozenie swiateł (emiterów) i jazda. Można by sprawdzic jak to jest z tym odwzorowywaniem rzeczywistości ;) Najchętniej w terminie po 20 maja:> wczesniej mam kilka, khym, atrakcji w planach...

Póki co ja niestety maxwella dalej traktuje jedynie jako ciekawy wynalazek. Dość niestabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Jak można okreslic kierunki w Maxwellu, tzn. Północ, południe itd.?

Będę robił projekt domku dla siebie i byłoby miło móc to zrobić.

 

BTW,

 

Na M-forum mówia że powinno byc wkrótce SDK, a to znaczy że będzie mozna robic plugginy do poszczególnych aplikacji. Mam nadzieję jako XSI user.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, a ja mam problem z texturowaniem. Ustawie wszystko ładnie pieknie w maxie, we viewportach textury sa na swoim miejscu(UVWMap), a jak wrzuce render w Maxwellu to kicha, i w studiu tez sa pomieszane.

 

Wiec pytanie jak Wy texturujecie(chodzi o nalozenie bitmapy)? W maxie czy w studiu? Jak bedzie trzeba to moze jakis screen zapodac. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 najważniejsze sprawy - tile spod edytora materiałów nie działa więc jak wrzucasz coś do maxa żeby sprawdzic teksture tile musisz miec na 1:1 i wtedy za pomoca modyfikatora np uvw map ustawiac sobie wszystko tak jak chcesz - wtedy dopiero render. Nie zmieniaj tile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ten pan ma 1 palec u nogi ?? pozdro

 

to jest palec alpinisty xD służy do wtykania go w szczeliny.

 

Falcom3d - ładny masz podpis - rzuca sie w oczy - naprawde ql.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 najważniejsze sprawy - tile spod edytora materiałów nie działa więc jak wrzucasz coś do maxa żeby sprawdzic teksture tile musisz miec na 1:1 i wtedy za pomoca modyfikatora np uvw map ustawiac sobie wszystko tak jak chcesz - wtedy dopiero render. Nie zmieniaj tile.

 

A czy jest coś takiego jak "show map in viewport" dla materiału typu MXM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest coś takiego jak "show map in viewport" dla materiału typu MXM?

 

zależy gdzie - np w studiu jest - w 3dsmax nie - ale mżna sobie z tym poradzić przy odrobinie chęci - tak więc nie ma ale to nie znaczy że sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok coś nowego. Poczekajcie chwile aby sie wczytały obrazki :)

 

-------------------------------------------------

 

Test shaderu i oświetlenia evo

 

render time 15minut + sharpness(ps)

 

lakier.jpg

 

Model by QBA

 

-------------------------------------------------

 

Test shaderu pieca grzewczego - użycie weightmap

 

Zasada działania(najprosciej jak sie da) - 2 shadery miksowane sa ze sobą przy użyciu mapy alpha - tutaj uzyłem 3dsmax do zrobienia alphy.

 

Scena posiada 2 shadery :

 

Pierwszy :

 

czarny blat to czysty shader bez tekstur, białe elementy typu linie itd to też tylko shader(brak tekstur) obywa są połączone za pomocą mapy w weightmap.

 

Drugi :

 

Ags shader który powoduej mocne odbicia.

 

-------------------------------------------------

 

Przydatne gdy chcemy np zrobic polakierowany model z odpryskami farby gdzie widać orginalną warstwe materiału.

 

Mapa alhpa - highres : http://www.gorzow.mm.pl/~klicorr/hindus/mw10/piec/text.rar

 

piecustaw.JPG

 

szybki podglad bez specjalnych przygotowan scenki.

 

fast.jpg

 

Zależy - jeszcze można by zrobic kolor czarnego shaderu bardziej jasny - prawie szary gdyby tylko miec czarne envi - wtedy bedzie odbijac czarne otoczenie i na jedno wyjdzie - zależy od scenki :)

 

2bsdf - 2 weightmap - 1 bump in action : Zobacz - Render time : 9min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za ten noise na tym evo ale miałem ustawione 15 min i zapomniałem zmienic i pozło tylko 15 :)

 

qba dobre : )

trojkat za dużo czasu mnie to kosztowało :) + ale podpowiem ze w scenie są 4 emitery z mxi z fotek + jeden biały emiter na background - ale nei za mocny - dlatego daje to tak dobry efekt :) może zrobie tutek ;)

 

nielot - zamierzam twojego renderowac tylko evo było do testu bo jest 'mniejszy' model = szybszy render ;)

 

dzieki za komensty ;) za chwile dam test - ags vs standard glass : )

 

Edit :

 

Render time : 23min

Ags prawie czysciutkie - standardowy shader szkła nadal z mocnym szumem ale przy takim czasie sie juz nadaje : ) 4 emitery + hdrii

 

agsvsnormalhdrii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie sie dowiedziałem ze wsytarzy dodać coating do tego shaderu z poprzedniej strony i mozna wywalic ags plane :)
to co ten coating powoduje??

daje połysk (reflecta) ??

 

TrojkaT super wyszło, szczególnie tablica rejestracyjna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał hindus

własnie sie dowiedziałem ze wsytarzy dodać coating do tego shaderu z poprzedniej strony i mozna wywalic ags plane

to co ten coating powoduje??

daje połysk (reflecta) ??

 

cos pod ten wzór - chodz z emiterami zbyt dobrze nie działa - ale jak by ktos nei chciał sobie nakładac plane'a to moze dac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności