Skocz do zawartości

Maxwell - testy - rendery testowe


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 979
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

deviator: nie zapominaj że karty graficzne nie potrafią wyświetlać powierzchni nurbs czy innych krzywych, one zawsze wyświetlają trójkąty

zawsze żeby wyświetlić powierzchnie nurbs trzeba ją przeliczyć na mniejszą lub większą liczbe trójkątów

a dlaczego karty tego nie obsługują ??? bo trzeba by przeliczać tak jakby geometrie na każdy piksel obrazu a przy trójkątach sporo się oszczędza na wydajności :) chyba niechciałbyś żeby wyświetlanie np jednej nurbsowej kuli zamuliło twoją karte graficzną na tyle że nie mógłbyś utworzyć drugiej ? :P

A ja głupi myślałem, że karty graficzne wyświetlają bitmapę. Odapliłem właśnie Rhino i rysuję okrąg. Teraz mam twardy orzech do zgryzienia: gdzie są trójkąty? Muszą być bardzo małe. Tak małe, że mieszczą się na grubości linii. Zoom nic nie daje. Teraz zrobiłem kulę. O dziwo pomimo tego, że kula NURBS to trójkąty to zamiana na polygonalną wersję zajmuje trochę czasu. Ustawiłem max ilość polygonów i robię zoom i co widzę? Otóż kanciata kula składa się oczywiście z prostych odcinków natomiast kula NURBS jest kulą. Przy okazji spada oczywiście prędkość wyświetlania bo nie tak łatwo machać tyloma trójkątami. Dziwne, że tego efektu nie ma przy NURBSowej kulce przecież także złożonej z trójkątów. Do pracy z Rhino nie jest potrzebna karta obsługująca T&L tak więc jakim cudem karta ma rzekomo wyświetlać trójkąty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre testy panowie - oby tak dalej - na dniach wrzuce cos porządniejszego - tutaj 4 badziewiaki z okresu gdy były braki ze światem (czyt. brak internetu)

 

Widze że wątek się rozrasta - tak 3mać.

 

mint.JPG

chair1.JPG

3.JPG

3x.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do wykonanie - maxwell nie wyswiettla tekstur w viewportach - w tym tutku autor najpier uzył materiału standard + bitmap, ustawił sobie uvw map i tiling, potem zrobił materiały z tymi samymi teksturami i dlatego tak to wygladało na screenach :) ja narazie musze przystopowac mam problemy z 3dsmax - sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geordzi - niestety to nic nie poradze - przynajmniej ja - nie kłopocz się ze studiem - nie ma tam naprawde aż nic tak fajnego godnego używania - lapiej trenuj dalej maxa i wal jak w dym jak by cos potrzeba było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geordzi - niestety to nic nie poradze - przynajmniej ja - nie kłopocz się ze studiem - nie ma tam naprawde aż nic tak fajnego godnego używania - lapiej trenuj dalej maxa i wal jak w dym jak by cos potrzeba było ;)

w studiu nie trzeba zapisywać materiałów i szybciej się nimi operuje szuku itd. ciekawi mnie to studio :)

Jesteś naprawde super gościem Hindus dzięki za wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zanimowac parametry Enviro w maxie , te maxwellowe oczywiscie

czyli animowany ozon, albo turbulencie..?? jakos klucze tego nie lapia

nie chca sie dac zanimowac na moim kompie oczywiscie..haha

 

macie jakies pomysly ?

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze cosik małego spłodziłem - sprawdzałem oświetlenie w wizce.

podziękowania dla Marcina za model fotelika/krzesła.

niestety nadal noise :/ zwłaszcza po dodaniu sharpness w photoshopie.

 

szafka po lewej to kilka warstw szkła.

 

house-blue.jpg

house-violet.jpg

house-fl.jpg

 

pokazcie cos swojego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy super a drugi to juz całkiem wymiata ! ogolnie oswietlenie, swiatło i render ma takie fajne ziarno ktore daje realistycznosci, moglby dla kompozycji byc mniej wyostrzony ten samochod jakby był w ruchu ale to tylko taki mały szczegoł ogolnie jest wypas !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności