Skocz do zawartości

Kuźnia


piko84

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie kuźnia. Na teksturki trzeba będzie jeszcze poczekać. Budynek ma obecnie 2533 poly, ale po drobnym obcinaniu zejdę na ok. 2450. Pozostawiam wam do oceny i krytyki.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się nad wykrzywianiem muszę zobaczyć ile mnie to będzie kosztowało poly jednak chyba jest to konieczne dla dobrego końcowego wyglądu. Drzwi ni ma i nie bedzie - taki był plan :) Co do textrek to będzie większa zagwostka bo zbytnio się tym nie zajmowałem i będzie mi ciężko cokolwiek naskrobać. Jakby ktoś chciał pomóc to będę dźwięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drewniane bale poucinane pod ścianą - na pirewszy rzut oka były to dla mnie łuski od pocisków wielkokalibrowych :) - ale to nie jest minus - takie moje zapędy militarystyczne :D

 

ogolnie jest ładnie, tylko deski na dachu, jak juz napisano, zbyt 'równe'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czy modelowanie każdej deski przy tak małych szparach między nimi to dobry pomysł. Podejżewam, że bardzo podobnie wyglądałoby z namalowanymy szparami. No chyba, że to do FPP, w którym chodzi sie po dachach, można zaglądać do środka przez szczeliny i nie martwisz sie o polycount. :P No irzeczywiście te deski i pale troche za proste a kant ściany mógłby mieć jakieś wyszczerbienie ale to tylko moje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha - ja podejrzewam ze trisow bedzie tak na oko ze dwa razy wiecej :)

 

co do texturek polecam mayang'a - masa fotek i za darmo :)

 

w sumie ladne - moglbys zamiast drzwi powiesic tam jakas makatke (albo chociaz brudna szmate) z alpha swietnie by wygladalo :)

 

pzodrzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że muszę rozwiać główny wątek trisów 4208. Co do zbyt gładkich desek: one są powyginane tylko nie przesadnie, może słabo to widać na tym renderze. Każda deska osobno bo tak miało być zrobione ze względu na możliwość dużych zbliżeń kamery. Pale powykrzywiam. Ściany planuję zrobić z kamienia. Ale wyrwa gdzieś na dole nie jest złym pomysłem. Zasłona w futrynie odpada ewentualnie może dorzucę jakieś uchylone drewniane drzwi. Dzięki za opinie i jak chcecie coś jeszcze dorzucić to bez krempacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO NIE JEST LOW POLY....ehhhh
a to niby dlaczego ?

LUDZIE !!!!

To nie rok 1995 !!!

jest 2006 i mamy postęp !

REAL TIME GLOBAL ILLUMINATION to już powoli standard więc dlaczego to miałoby nie być low poly ?! ]:->

edit:

dobra ponioslo mnie, ale rozwalają mnie takie texty, bo widać dalej jest przekonanie że modele do gier to 1k i więcej nie można....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy - wiejt - nie goraczkuj sie - to zle dla zdrowia :D

 

ale kurt ma troche racji - tu nie chodzi o ilosc triangli a o sposob ich wykorzystania - piko wrzuc siatke to bedzie mozna obejrzec...

 

bo jak sie da zrobic taka chata w polowie trangli uzytych przez piko (w co w sumie watpie) to wtedy owszem to jest low-poly ale troche zdupy...

 

ps. tak sobie jeszcze mysle - wkurza mnie troche jak odpalam gierke i np. obiekt jest otexturowany paskudnie (np. jakas generyczna tile'ujaca sie textura) ale ma dowalone normale i jeszcze do tego jakies smiszne efekty i gierka caly czas wyglada suabo a na dokladke chodzi 2 fps'y... - w low poly nie chodzi o to zeby wykorzystac 'caly ten majdan' ale zeby wykorzystac go z glowa i wtedy kiedy jest to potrzebne...

 

pzdoora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kurta zauważyłem takie przekonanie co jest >2k to jest bleee i są wielkie pretensje, kurt ja nic do Ciebie przecież nie mam, ale zauważ sam, nie raz miała miejsce taka reakcja ;]

 

ftorek - spoko

btw - nieraz mozna dodac pare trisow byle by ladniej shading się rozkładał-mowie ot chocby o zwyklym oswietleniu liczonym na per vertex..., to przestępstwo stawiać na jakość skoro mamy dużo mocy pod dostatkiem ?

Tutaj jak mówisz ftorek - trzeba z głową, ale nieraz to co może wydawać się na pierwszy rzut oka na głupotę, jest w efekcie bardzo dobrym posunięciem. Wiem że są normal mapy i takie tam inne bzdety, ale to taki przykład tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co siatka ? 2,5 k kwadracikow na domek wydaje mi sie ok mozna niezla chaupke postawic, jak ktos sobie zyczy postac/domek do 1,5 k to nara kwadrat aka rok 95 jak ktos juz tu wspomnial ... i nie wazne jak bedziesz ustawiac siatke i tak to bedzie kwadrat , za niedlugo gry beda prawie rzeczywiste polycounty ida w gore trzeba sie przyzwyczaic ze postac to standard 3k- 5k kwadracikow , jak slysze ze postac musi miec 1,5 k kwadrcikow to tak jak by mowic ze ja siedze na maxie 3.0 bo wtedy sie ciezko pracuje a max 8 jest feee bo sie latwiej robi i ma wiecej mozliwosci ludzie wyjdzcie z jaskin ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policz sobie:P . na powaznie to poly ma pewnie ,,,,duzo:P , pevnie porownywalnie z Twoim modelem, ACZKOLWIEK nie uwazasz, ze ten model jest better?... poly sa tylko tam gdzie trzeba zbudowac ksztalt....detale sa na texturze....(R- te beznadziejne cegly :\, nie kapuje tego...)(ps. BARDZO kiczowato to wyglada ztexturami :\ jakis amator to to musial robic...moze magge on teraz pracuje w berlinie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piko jeśli chcesz coś pokazać dotyczącego gameartu to nie używaj advanced lightning bo to w tym przypadku mija się z celem. Jeśli pokazujesz siatke to pokazuj w sposób żeby było widać jej strukturę, czyli najlepiej i screen shaded wire z viewportu.

Co do chatki to polecam przyjżeć się referencjom. Nigdy w życiu nei widziałem żeby gdzieś dachy robili w ten sposób - z samych desek i to jeszcze tej wielkości.

Przez ten komin (?) to dym się nawet nie przeciśnie, nie wspominając już nawet o świętym mikołaju ;)

Dopóki nie pokażesz siatki to nie ma o czym mówić

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.jpg

Troszkę zmieniony, a raczej poprawiony modelik.

Już powyginane pnie podtrzymujące daszek i poszerzony komin.

Obecnie model ma 3653 tri.

Co można zrobić z nim jeszcze? - czekam na krytykę.

Dodam od razu że mam na niego limit 3500 tri. Może uda się jeszcze gdzieś coś odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pnie wciąż nie są wystarczająco powyginane. Ciężko znaleźć drzewo, które ma takie lekko powyginane pnie (a także ten sam promień górnej jak i dolnej podstawy). Część może zostać, a części przydałaby się lekka modyfikacja. Myślę, że to tyle, choć nie wiem jak duża jest dziura w kominie, a jak duża to czy jego ściany nie są za cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

machu - to sie nazywa sosna :)

 

jak masz otwor w kominie - moze go wywalic i zrobic na texturce... (ale chyba nie masz :)

 

mam wrazenie ze ten srodkowy podzial na tych grubych balach w scianie jest zbedny (ich krzywosc mozna spokojnie zasymulowac na texturce :)

 

w sumie fajnie wyglada - ale caly czas mam wrazenie ze 3500 triangli na ta chata to caly czas za duzo...

 

moze w tym stosiku pniaczkow zamiast tych w srodku co na kupie leza - zrobic jeden obiekt caly (odpadaja wszystkie 'srodkowe' triangle) - a zostawic te co luzem leza... (wtedy co prawda inaczej texturke musialbys rozwiacac...)

 

pozdro

 

ps. pain dobrze gada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchaj ftorka nie roz dzory w kominie na texturce... koles od 2-3 lat to powtarza i sie myli :)

 

z tymi podzialami to troszke mogl bys urwac tu i uwdzie, wsumie w tym ftorus ma racje, z mniej poli to samo dalo by sie zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, wszystko ładnie oprócz dachu!.

Deski na dachu powinny być położone horyzontalnie, W piramide, i troche pochylone do dołu. Tak aby niemogło przez nie przeciekac a na szczycie jedna większa belka, która uszczelnia sam szczyt. I ogólnie efekt wizualny też będzie lepszy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a witam, ze tak sie udziele, oprocz tego co juz napisano, to ja takie male pytanko: 3500tri per house... do jakich gier tak sie robi? to nie jest przypadkiem dosc sporo jak na domek? nie znam sie na enviro wiec pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Kurt, czy to nie za dużo poly na game art? A co do kuźni, to przecież deski na dachu mozna normalem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladny domek,

ale tak powiem w tajemnicy ze to nie jest kuznia i sie na taka nie nadaje :)

zrob mala wycieczke do kuzni, zobaczysz co i jak, a juz na pewno nei w zamknietym pomieszczeniu, nie z kominem tego typu,

to jest doemk z piecem :)

co wiecej w malo ekonomicznym punkcie (dobuduj druga izbe z tylu pieca)

 

kuznia tak nei wyglada, jestem kowalski, zajmuje sie kuciem, i cos neicos wiem :) i co ja w koncu komentuje? bo juz nei wiem ktore to kuznia a ktore to jzu nei kuznia?

mozna po podpisywac obrazki?

tamta na poprzedniej stronie wyglada na ladna dymarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r, nie wiem, czemu uważasz, że to sie nie nadaje jako kuźnia do pracy.

Ja co nieco bawiłem się w kowala i trochę nauk pobrałem d kolegi, który jest kowalem z zawodu.

Widze tam piec (co prawda bez miecha, ale kto powiedział, ze miech nie znajduje sie wewnatrz domu), wiatę, sklecony z desek stolik i kowadło. wszystko na wolnym powietrzu, jak powinno być.

Brakuje co prawda warsztatu narzedziowego z różnymi rodzajami młotków, przecinakami, róznymi szczypcami, ale... to tylko brak, w sumie do dorobienia.

 

A co co dymarki: może i wygląda to jak dymarka, choc trochę przymała, ale jednak. Mówi sie trudno.

zastanawiam sie tylko, czy ten komin nie jest za wąski... tam powinien być porządny ciąg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.jpg

Mały update. Ze względu na brak umiejętności robienia tekstur niektóre texy są zbyt czyste. Co do pytania do jakich gier - do takich które tyle tri pociągną :) A chciałem zauażyć że postęp obecnie jest ogromny i już dawno minęły czasy, w których limity na obiekty były rzędu 0,5-1k tri. Dla mnie to małe nieporozumienie coraz lepsze kompy i stale ten sam limit ehh. Pewnie zaraz będzie nalot że gadam głupoty, ale jeśli obecne silniki są w stanie tyle pociągnąć to czemu tego nie wykorzystywać?? Jak dla mnie to niektóre modele które mają dachy zrobione z jednego boxa po to by zaoszczędzić na tri są niejednokrotnie beznadziejne i wręcz nie da się na to patrzeć. P.S cały dach ma 800 tri (deski 580, pale te poziome 220).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym mieszkać pod takim dachem. jak mniemam kuźnia jest do gry fantasy? w takim razie tak:

-kuźnie biły budowane dalej od domu żeby nie spłonął...

-dachy domów mają chronić przed deszczem

-nawet sosna nie jest idealnie równym cylindrem-a twoje pniaki na opał są

-komin nie dość że nie ma otworu to jeszcze jest tak wąski że na otwór po prostu nei ma miejsca(licz ściany grubości przynajmniej 30-40 cm..u ciebie cały komin ma tyle.

-jeśli to game art to pokaż uv'kę :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-kuźnie biły budowane dalej od domu żeby nie spłonął...

Myślałem że kuźnie to też były budynki ;) i niejednokrotnie całe z drewna.

-dachy domów mają chronić przed deszczem

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.wigry.win.pl/rys/kuznia.jpg&imgrefurl=http://www.wigry.win.pl/obie2.htm&h=184&w=250&sz=12&hl=pl&start=60&tbnid=MnOeDVhB74MYvM:&tbnh=78&tbnw=106&prev=/images%3Fq%3Dku%25C5%25BAnia%26start%3D40%26ndsp%3D20%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN

Rozwianie teorii o dachu (jak się dobrze przyjżeć). Boście się koledzy go tak uczepili. Lepiej było dać budynek bez dachu :P Pod deskami może być uszczelnienie. Ale pomyślę co można tu jeszcze dorzucić żeby wyglądało na bardziej szczelny. Jakieś pomysły? Może wystające siano między deskami - co wy na to?

-nawet sosna nie jest idealnie równym cylindrem-a twoje pniaki na opał są

Przy pniaku o dł 30-40cm różnica na średnicy może wynieść 1-2 cm. Jest to praktycznie niezauważalne. Ale można poprawić jak się upierasz :) Może i lepiej będzie wyglądało.

-komin nie dość że nie ma otworu to jeszcze jest tak wąski że na otwór po prostu nei ma miejsca(licz ściany grubości przynajmniej 30-40 cm..u ciebie cały komin ma tyle.

30-40??? nie przy takim budownictwie. 10-15 no 20 max. Zwróć uwagę że nie jest to żadna huta.

-jeśli to game art to pokaż uv'kę :)

Po co? Pokazuję model do krytyki/oceny. Teksturował będę go i tak jeszcze raz jak już będą dobre texy (brud, zacieki, grzyb/pleśń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-40 bo to są kamienie a takich kamieni żeby sieściana dobrze trzymała musi byćokoło półtorej warstwy...nawet 20 byłoby ok, ale to i tak więcej niż masz ty

 

dach- to co pokazałeś to rysuenk warsztatu a nie budynku mieszkalnego-jest różnica. twoja kuźnia to dom z warsztatem niezabudowanym obok.

 

pokaż uvkę bo jestem jej ciekaw po prostu :)

 

jeśli chodzi o sosny to masz rację ale przekrój drzewa nigdy nie będzie idealnie okrągły, oprócz tego są skazy itd. a zrersztą po teksturze wnioskuje że to młoda brzoza z korą a wtedy pogięcie będzie absolutnie wskazane :)

 

a co do tego ze kuźnie to budynki- tak ale Z DALA od mieszkań. a twoja jest przy mieszkalnym budynku. takie też się zdarzały przyznaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.jpg

 

Mały update.

Komin poserzony, pniaki niecylindryczne i te podtrzymujące daszek bardziej wygięte i nierówne.

Bez tekstur bo się czepiacie :) Pisałem że nie mam tekstur niemonotonnych. W sumie tak je tylko narzuciłem żeby nie było szaro.

mort to nie jest budynek mieszkalny to coś w stylu kuźnia/sklep z wyrobami kuźni. Na zewnątrz wyrabiane wewnątrz sprzedawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności