Skocz do zawartości

Pierwsza Animacja


gaspar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm no jak na poczatkujacego to calkiem dobrze. Brakuje tutaj troche dynamiki no i jestych bledow duzo. Ale nie ma co krytykowac, poczatki zawsze sa trudne a ty sobie calkiem niezle radzisz. Tak trzymaj no i cwicz dalej animacje. AHa no i plusy u mnie duze ZA KOMPRESje - niektorzy powinni sie uczyc od takich jak ty jak nalezy kompresowac filmy, zeby nie zajmowaly 70mb przy 1 minucie filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jakby akcja działa sie pod woda, wszystko jakies takie spowolnione...no ale skoro naprawde to Twoja pierwsza animka, to powiem Ci ze rzuciłes sie od razu na głebokie wody...i bardzo dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saladynsan: ćwiczę w grupie IUNA ;)

Jmtm00: thx faktycznie ruchy są jak w wodzie ale jak próbowałem zrobić bardziej dynamiczne to z kolei nic nie było widać, pewnie to kwestia praktyki albo jakiegoś dobrego motion capture, niestety działałem bez żadnych referencji, wszystko animowałem ręcznie i z głowy. Może dlatego wyszło jak wyszło :)

Obiecuje, że nastepna animka będzie lepsza , ma byc zabawna i opowiadać perypetie pewnego grubaska.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja znowu offtopic...Ja ćwiczę w Abada w szczecinie...a na warsztatach byłem Iunie w 2003 roku kiedy przyjechał contra-mestre soulo i profesessor marcelo....i nie powiem ciekawe były to warsztaty chociaż całkiem inny styl gry...dobra koniec z tymi rozmowami nie na temat...może kiedyś zrobimy cyfrowy pojedynek capoeristow:P takie male jogo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he, mogłesz jeszcze dac pod koniec animacji, kopa kolesiowi w (ekhem) .... .

Musisz popracowac nad elastycznością, płynnością ruchu. Bo ziomale ruszaja się jak roboty. Zresztą sam dobrze wiesz. :). Wierzę ze przysła animacja będzie jeszcze lepsza...Trzymam kciuki...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no. ladnie zanimowane..... wszystko jest bardzo fajne do momentu interakcji jak go wloka (tam sie krzaczy), ale gratuluje, zrobiles dobrze to co potrafisz dobrze, i nie babrales sie w rzezach ktore mogly nawalic, chwali sie zaplanowanei roboty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zajadle walczyć z rozkładanym krzesłem. Historyjka jest w miarę proosta, koleś kupuje rozkładane krzesełko na ryby i tu zaczynają sie jego problemy, kiedy wchodzi juz do domu krzeslo zaczyna dziczeć. Rozkłada sie i składa w najmniej oczekiwanych momentach stwarzającjąc wiele mam nadzieje zabawnych scenek. W sumie miałem zamiar zrobic postać kreskówkową ale teraz sam już nie wiem. Mam tylko problem z konceptem głównej postaci ma być leniwa, łatwo się denerwująca, trochę ślapowata, generalnie zadowolona z życia. Ufff będzie sporo animacji twarzy, nie wim czy dam radę ale powalczę, byle czasu styknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zacząłem już o drugiej animacji to nie będę zśmiecał forum zakładając nowy temat. Poniżej przedstawiam zarys postaci jaką chciałbym ożywić. Wyszło mi ... jak mi wyszło, badziewnie ale moja ręka nijak nie chce przenieść tego co mam w głowie na rysunek 2d :( ... Taki robotnik budowlany... Ma ktoś może jakieś refki pozytywnych grubasów, bo pół netu przeorałem i ciężko o dobre fotki...

zarys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Następny koncept heh w 3d łatwiej mi się dłubie niż szkicuje. Troszkę podłubałem ręce, nie wim czy nie są zbyt muskularne, grubasek ma być ubrany więc nie bawiłem się detalem tułowia, głowę zostawiam sobie na koniec. Proporcje sa jakie są, ma być kreskówkowo... ;)

siatka_g.jpg

grubas_r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera faktycznie małpolud wyszedł nie powinienem robić niczego po nocy przy dużej ilości browara :P Łapska faktycznie skrócić i pogrubasic trzeba

 

Jonasz - Ano wziąłem juz udział, wymyśliłem sobie temat akurat na miare moich możliwości ;)

 

JmTm00 - Thx, jestem szczerze zdziwiony tym jak mało refek porządnych grubasów jest na necie, albo google przestały działać ;) postaram się przerobic na bardziej gruszkowatego, chciałem coby miał kształt taki bardziej baryłkowaty :)

 

Master - ofkozz nadgarstki mile widziane, prawdę mówiąc nie chciało mi się już ich robić, i tak dałem za dużo detalu, animka ma być w rozdziałce 320x240 więc i tak większości rzeczy nie będzie widać. Lepszej mój komp nie udźwignie.

 

Pozdrawiam

Gaspar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh powróciłem po wakacyjnych bojach do dzieła, co prawda nie mam za wiele czasu na zabawę ale podziałam :)

 

Doprawiłem grubciowi głowę i odmałpiłem go nieco.

grubex.jpg

 

odnetniN: bipedem wszystko, powalcz troszkę z envelopes i vertexami, mi się na początku kaszaniło właśnie przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze podczas przeglądania zdjęc grubasów większość z nich nie miała szyi. Ale fakt głowa nie pasuje, wygląda to teraz trochę jak głowa dorosłego w ciele niemowlaka... Masakra z tymi grubasami, ma ktoś jakąś dobra rade co zrobić coby wyszedł z tego faktycznie grubasek ? Może zmniejszyć głowę i dodać kilka cm szyi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff jeszce pomęczyć się z bipedem musze coby siateczka sie ładnie układała... Ma ktos na to jakieś ciekawe patenty ?!? Bo nienawidzę szczerze tej dłubaniny w evelopach i vertexach. Póki co taka malutka wprawka bez dźwięku...http://www.iuna.reaktor.pl/grubex.wmv oczywiście wszystko w niej jest do poprawki, może za wyjątkiem grubaska którego poprawiać mi sie juz nie chce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności