Jump to content

Scena 3D: Drink


Recommended Posts

Lis .. faktycznie txt drewna .. zajela mi jakies 20 sek

Przyznaje racje .. lipna chociaz z przodu wyglada nawet nawet ... tam w tle bardziej drapie o oczach .. moze jak bym blat przyciol ;)

 

Cfaniak .. jak nalewasz cieczy do suchej szklanki masz menisk wypukły ;)

 

Pozdrawiam

D

Link to comment
Share on other sites

A propos lepkości (czy jaktamkolwiek) do ścianek - to samo zjawisko tyczy się kostek lodu.

Może jest na to jakiś prostszy patent (na pewno ręczna deformacja z soft select)- ja zastosowałem opcje deformacji dzięki pluginowi ACT (generalnie narzędzie do animacji).

Na kostki dał bym jeszcze modyfikator Noise, ew zrobił pęcherzyki powietrza - PCloudem.

Link to comment
Share on other sites

Guest George82

Shader i tex podloza do wymiany... Jeszeli uzywasz mentala, to zainwestuj w DGS'y...;] A szklanki jak szklanki...;] Pozdro!

Link to comment
Share on other sites

Właściwie co to za płyn w tych szklankach ?

Co do pracy, to tak jak wcześniej wspominano, tekstura drewna do... ehm... wymiany, poza tym nie jest za ciemny spód tych szklanek, przy tym oświelteniu powinno chyba być jaśniej, poza tym wg. mnie ok :D

Link to comment
Share on other sites

No faktycznie .. ten bialy odblask w rogu ... to jakies dziwactwo z odbicia mapy hrdi ;)

 

co do "plynu" ... moze faktycznie zbyt gesty sok i za malo wodki ;)

lod do wymiany ... eh i po drinku ;)

 

Pozdrawiam

Dziekuje za porady :)

Link to comment
Share on other sites

Mi ogólnie sie podoba choć proponuje przesiąść sie na vraya. Mała uwaga. jeśli w szkle jest ciecz to jej barwa przenika na zewnętrzne ścianki naczynia tzn. ponizej poziomu cieczy szkoło wydaje sie mieć barwe cieczy. jest wtedy wrażenie że ścianka nie ma grubości. i wierz mi tk naprawde jest w realu. sam ostatnio to obserwowałem do mojej pracy. w vrayu robisz to tak żeby model cieczy wgryzał sie odrobine w model naczynia (nie wiem czy mental potrafi w ten sposó policzyć refrakcje więc nie wiem ak to uzyskać w mentalu). To tak na przyszłość ale ogólnie ładnie. lubie takie szklano płynne renderki:)

Link to comment
Share on other sites

Derfalon: co ty za głupoty opowiadasz. tak grube szkło jakie tutaj Darkon wymodelował nie zostanie "magicznie" pochłonięte, przez ciecz. Menisk to co innego: może być wklęsły, wypukły etc. ale w szklance (takiej jak do herbaty) efekt taki jaki opisujesz jest zauważalny, ale w takim naczyniu raczej głupio by to wyglądało, jakby ścianka zwężająca się w dół miała taką samą grubość jak na górze.

może być delikatne zabarwienie szkła kolorem cieczy, lecz nie na tyle, żeby się szkło optycznie zwęzało.

 

że nie wspomnę ile komentarzy zaraz by się pojawiło:

ścianka przy podstawie jest za cienka

 

jest ok. jedyne co mnie mierzi to straszne materiały i światło. z mentala można o wiele wiele więcej wyciągnąć. trzeba tylko umiejetnie pogrzebać i znaleźć dobre rozwiazania.

 

[++]

Derfalon: powiedz mi jeszcze jedną, jedyną rzecz (jeden post i koniec OT) czemu polecasz przesiąść się na vraya? - bo sorki ale zaczyna mnie już wkurzać pieprzenie głupot w stylu "weź przesiądź się na Vraya", tak jakby mówić - weź kup se mercedesa lepiej zaczniesz jeździć...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy