Skocz do zawartości

POJAZD 3D: TUTORIAL!!!o modelowaniu samochodu


pg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowilismy zaserwowac Wam na lamach naszej STRONY kolejny tutorial, tym razem odnosnie modelowania. Poniewaz bedzie to moj pierwszy tutorial bardzo prosze Was o betatesting. Chodzi mi glownie o to, czy zamieszczone opisy sa zrozumiale i logiczne. Wielkie dzieki za wszelki ekomentarze i uwagi!!!

 

 

>>>>>>>CAR\'s MODELING tutorial

 

 

Z gory tez przepraszam, za wage plikow graficznych, sa w rozdzielczosci ok. 1280x1024!!!W wersji finalnej tutorial bedzie w innej oprawie graficznej(teraz tejze prawie nei ma:)), a fotki beda zapewne w pomniejszonej wersji. Tak, wiec PROSZE O CIERPLIWOSC przy wczytywaniu plikow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tutek spoko,wprawdzie nie laduje mi sie wiekszosc obrazkow :P

ale widze ze bardzo jest wszystko rzeczowo opisane i zobrazowane :)

tak trzymac.

Czekam na zoptymalizowana wersje,obrazki najlepiej max 640x480 :)

Gdzies widzialem program ktory masowo zmienial wielkosci obrazkow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikham, ja bym powiedział więcej, ona jest taka sama:)zdecydowalem sie n ata metode, bo jest moim zdaniem najlepsza

 

literowki nie sa zbyt duzym problemem, bardiej liczy sie to, czy tutek jest zrozumialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutorial bardzo dobry ( jak zmniejszycie screeny będzie jeszcze lepszy), mam tylko pytanko odnośnie tej opony - nie mogę nic znalezc na ten temat na stronie do ktorej podałes link - mozesz podac dokładniejszy namiar

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz:

www.suurland.com>gallery>newbettle>making of

 

Pablo:

w wersji finalnej screeny tutek bedzie pociety na strony, wiec nie bedzi ejuz problemu z waga tutka...mam nadzieje:)

a jak cos to i sie rozdzialke zmiejszy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wczoraj próbowałem to zassać na modemie, to zrezygnowałem, a jestem w miarę cierpliwy, więc na razie dosyć ograniczacie grono osób, które to ocenią.

 

No ale dziś już mogłem to zassać na szybszym łączu i tutorial jest bardzo dobrze zrobiony. Z pewnością przyda sie wielu maniakom czterech kółek, którzy chcą mieć model samochodu w swojej kolekcji.

 

Inespew: ja na modemie miewam coś takiego, że jak strona ma za dużo obrazków, to nie wszystkie wczytuje. Jeśli to samo jest u Ciebie, to ja to rowiązuję w ten sposób, że na każdym z niewczytanych obrazków klikam prawym i wybieram \"pokaż obraz\". U mnie pomaga, tyle że czasami można szajby dostać jak takich obrazków do kliknięcia jest z 50 lub więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji finalnej screeny tutek bedzie pociety na strony, wiec nie bedzi ejuz problemu z waga tutka...mam nadzieje

a jak cos to i sie rozdzialke zmiejszy

 

Rozdzialke i tak dobrze by bylo zmniejszyc ,dlatego ze niewygodnie sie oglada screeny jak ktos ma 1024 a co dopiero 800 :)

Co jak co sporo ludzi uzywa takich rozdzialek.

Proponuje zmienjszyc do 800x600 minimum,a najlepiej 640.

ewentualnie zrobic 2 wersje :P

[piwo] [dresik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co przeczytałem z przeczytałem sam text :)

 

myśle że ten tutek jest za łatwy dla kogoś kto umie sie bawić w takei zeczy ( zrozumiałe :) ) ale za trudny dla begginera całkowitego ( takich ludzi jest najwiecej )

 

ale jest to opinia po pobieżnym przejrzeniu bo mi sie czekać niechce i nerwicy dostaje ( jak bym poczekał i taki znerwicowany napisał co myśle to by moderator miał dużo roboty hehe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legolas: jakbys mogl napisac jeszcze co, to od arzu Ci pomoge i postarm si epprzeprawiac w finalu

 

shikam: ktos kto jest calkowitym begginerem nie powinien zabierac sie za tak skomplikowany model, a zaczac robic cos prostszego, a po zalapaniu jak sie tworzy kule i boxa na bank polapie sie wty\\utku..mam taka nadzieje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kto jest calkowitym begginerem nie powinien zabierac sie za tak skomplikowany model, a zaczac robic cos prostszego

 

 

napewno sie połapie ale jego efekt będzie hmmm :]

pozatym nie wytłumaczysz tego ludziom nigdy bo co chwile widzisz

\"witam siedze w maxie od godziny i to mój samochód/człowiek\" i zaraz pytanie jak sie zmienia kolor matriału :/

 

ehh

 

fajnie że go napisałeś oby wiecej takich ludzi jak ty ale zaznacz na początku że niejest on kierowany do 1 dniowych userów[lol2]

 

ps. wszelkie zbieżności całkiem przypadkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh podziwiam! jak ci sie chciało robić taki tutek :P smiesnize to modelujesz :) fajowe MI SIE NAJBARDZIEJ PODOBA LUSTERKO!!!! perfect :) nigdy nie umiałem lusterka wymodelować :) a i wycieraczki!!! pokaż te wycieraczki bliżej please!!!!! nigdy nie było mi dane zobaczenia wycieraczek z bliska i nie wiem jak one wyglądają :| a by sie przydało w hondize zamoątować :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihiih, wiecie co?smieszn asparwa, bo te wycieraczki sa okropne:)dzis zrobei kilak zdjec w swoim samochodzie i ebde je modelowal na nowo, wiec zamieszcze te zdjecia i model wycieraczki - z waszymi umijetnosciami tutek nie jest potrzebny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

sorki za zwloke, ciezkie dni mialem;/...no ale wsoz juz jest dobrze:))))))

 

 

oki, wiec mialem wam zapodac tutek do robieniia wycieraczek, nie chce mi sie:)przyznaje si ebez bicia:)

 

postanowilem wiec zalaczyc wam tylko zdjecie wyceraczki, oraz plik *.zip w ktorym jes zapisana moja wycieraczka, mysle, ze ejst ona calkiem dorbze wymdelwoan, aby sparwdzic sie w modelu:)

 

ba, ,jesli ktos z was keidys jakas zorbi, to moze mi przyslac, zapewne ebdzi elepsza od mojej:D:D:D:D

 

a tak wyglada to co ja zorbilem(oczywiscie, moze przescalowac, jakby co:) ):

 

 

wycieraczka.jpg

 

 

 

tu macie plik maxowy (spakowany rarem):

 

 

>>>>>>>>>WYCIERACZKAWYCIERACZKA

 

 

no i na koniec fotka wycieraczki-sorki za slaba technike fotograficzna,nie moaj dzilka;/:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm problem z tym tutorialem a dokladnie z tym poly modelingiem na pocztku tutka pisze zebym usunol 3 polygony a ja nie wiem ktore a jak jakies usunolem to z tym przesowanie s shiftem tez niezbyt mi wychodzil przynajmniej inaczej jak to zostalo pokazane na screenach moglby mi ktos wyjasnic to modelowanie tak troszke dokladniej niz jest to tam opisane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze świetna inicjatywa, każdy kolejny tutorial jest potrzebny. Po drugie przejzałem tylko z grubsza, ale mnogosc obrazków i tekst moim zdaniem gwarantuja latwosc odbioru :]

 

Ps. nie wczytało mi się kilka(naście)ostatnich obrazków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) PG >> zajefajny tutorial (sprawy techniczne to inna bajka). Mam natomiast pytanko: czy nie łatwiej byłoby to zrobić PATCH\'ami, wydaje mi się że pomimo prostoty tego tutka mam wrażenie jakby metoda była zbyt pracochłonna - są chyba szybsze prawda? - powiedz jak długo to robiłeś (samo modelowanie bez screenów itp)

 

:) SIKHAM - z tą wycieraczką to walnąłeś, gorzej nie mogłeś, popatrz ty lepiej na swoje autko a następnie zadaj sobie pytanie czy naprawde trudno przychodzi ci wymodelowanie czegoś takiego?? (przy okazji zdradź jaką ty metodę zastosowałeś?) Ja takim jak ty to tylko zazdroszcze umiejętności! :O

 

:) I mam ostatnią prośbę PG! Zrób taki dokładny tutor z modelowania twarzy - ale troche szybszy

 

Ja jestem medium-begginer więc mówcie do mnie po ludzku THX, BYE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja w sprawie tutoriala z stronki http://www.evermotion.org/car/CAR.htm

 

 

 

otoz mam nastepujacy problem i nie potrafie nigdzie znalezc odpowiedzi:

 

podczas poczatkowej fazy modelowania kopiujac i rozciagajac kolejne krawedzie box\'a gdy probuje go skorygowac w innym viewporcie w zaleznosci od kata przesuniecia krawedz robi sie coraz ciensza w koncu wrecz niewidoczna. gdy rozciagam wiecej niz 2 krawedzie powstaja wtedy straszne makarony poprzekladane:

 

zalaczam gifa z problemem

 

 

 

tutaj modeluje sobie krawedz maski i wszystko jest ok poki poruszam sie w plaszczyznie X,Y ale gdy probuje z innego wievportu cos przesunac zeby skorygowac wzgledem wszystkich blueprintow to dostaje cos takiego:(rysunek)

 

jak widac stopniowo gubi sie dolna \'plaszczyzna\' az w koncu znika a na koncowej krawedzi jakis szpikulec powstal, to pewnie wlasnie ta dolna plaszczyzna.

 

i teraz pytanie:

 

jak zrobic zeby powstal ladny luk jak na rysunku powyzej ale zeby nie powstawaly takie bledy jak na w/w rysunku.

tzn aby obydwie plaszczyzny sie nie gubily tylko byly ladnie prowadzone

 

 

 

staralem sie bardzo szczegolowo opisac problem i mam nadzieje ze uzyskam jakakolwiek odpowiedz, bo takich rzeczy nei znalazlem w zadnej ksiazce.

znam narzedzia ale technika poslugiwania sie nimi to juz inna zabawa.

 

 

pozdrawiam

 

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności