Skocz do zawartości

ATI i Cienie


naeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zostałem posiadaczem Radeona 9600 XT 256. Oczywiście od razu zasiadłem do Testów i byłem dość zaskoczony wydajnością :)) Wszystkie najnowsze Gry supportowane przez DX9 chodzą Miodzi, Call Of Duty 2 full detale, DX9 on i śmiga nieśle :)) Far Cry Full i 1024 i jazda... No i oczywiście NFS MW Full 1024 i jazda :D:D No ale przejdźmy do meritum... Niestety właśnie w tej ostatnij Grze zobaczyłem pewien Bug, a mi. Cienie są tak pixelowate że aż się nie da !! Druga taka gra w jakiej też miałem ten sam problem to Splinter Cell Multiplayer. Przeczytałem na Necie 1 artykuł i pisano tam że "Wszytskie" Karty Ati od 7x do 19x czyli cała seria, mają ten błąd. A teraz pytanie... Czy da się To jakoś Fixnąć ?? Czy moze do tych Gier sa specialne Patche ?? Osobiście nie gram w gry jako tako, teraz jedynie mogłem sie pobawić przy testach :)) no ale takie coś... wolał bym To jakoś Fixnąć :)) Pozdro i dzięki za odpowiedzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Okey, jasne, ale wkurza mnie To, załączam sobie NFS MW... No i daje oczyywiście detale na całkowity Full, 1024x768 i zaczynam wyścig... A Tu takie babole , Cienie jak kwadratowe kostki... MAsakra, narazie Fixa nie ma i co najgorsze to jest w całej Serii Kart ATI więc coś musi być nie tak... ehhhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do najnowszych to bym, polemizował.... mam taką samą karte od 1,5 roku.. i w gre fear za bardzo z detalami nie pogra... a w nfs mw miałem tak samo. karta nie nowa.. ale jeszcze na nią nie narzekam. brat zakupił x800 pro... i testowałem ją u siebie pod względem wydajnosci.. i nieźle wymiatała aż bylem zaskoczony...

 

btw.. u kumpla na radeonie 9800 pro cienie w nfs były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pewnym Portalu amerykańskim napsiali że testowali całą serie i wszedzie są te błędy Cieni... no cóż, niewiadomo, może to wina poprsotu najnowszych sterownikow ?? nie wime, nie sprawdzałem tego, testowałem jedynie Sterowniki pod względem Wydajności :)) Narazie mam najnowsze i jest super... Wszyystkie Gierki jakie aktualnie Testowałem chodzą płynnie na Full Detalach z 1024, Nawet Tak wspaniała Graficznie Gra jak Prey, na 800 na 600 z full detalami chodzi Super, co prawda to silnik D3 ale wycisneli z niego 7-me poty, naprawde... A np. w Call Of Duty 2 na DX7, Gram z anizotropami na 16, AA na 6 i oczywiscie Full Detale no i rozdziałka 1024... Narazie jeszcze zostało mi właśnie przetestowa F.E.A.R.

 

A co do Marków, to 3dm 2003 - około 5000 :)) A na necie widziałem że pewien koleś wycisnoł z tej karty, 20000 na 3dmarku 2001 SE... hehe :P

 

Pozdro !!

 

P.S. Kupiłem nowe chłodzenie od Pentagramu, Pentagram XC-70 AI+ i moge przyzna że chlodzenie jest świetne, no i dzięki temu podrkęcac też moge a udalo mi się jak narazie stabilnie:

 

Core: 500@580

Memory: 600@675

 

I Jest stabilnie, standardowo temperaturka 32-33, a w czasie wymagań, czyli gry programy graficzne itd itp, to około 37-38.

 

Tyle odemnie jeżeli chodzi narazie o Tą karte, ,gorąco ją polecam, pozdro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, no i napisze To :)) Przetestowałem F.E.A.R. i na całkowicie Full detalach, oprócz AA, z 800 na 600 Chodził około 20 fps. Tylko cho mam 768 mb ramu DDr 400 i 256 MB na karcie 2,8 ns, To na tych maxymalnych detalach i tak strasznie się ładowało !! Masakra... No ale :)) Trzeba się pobawi opcjami by loading był szybxszy a Gra chodzi fajnie :)) Pozdrawiam !! TZN. Coś się zmini oczywiście by chodziła te 30-40 fps... he :)) no ale na Full 20 to jak na jedną z najmbardziej ywmagających gier to super... Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falcom - ja mam na sprzecie celeron2ghz 512 266mhz ddramu genowew6600gt (krecony 1030 memory i 561 core) mam 7200 w 3dm03, a o gierkach jak np farcry, cod3 czy doom3 na high moge pomazyc, takze o wynikach 'markowych' powiem ze sa conajmniej 'wzgledne'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz, ja mam AMD'ka Sempron 2800 (oczywiście podkręcany :D) , 768 MB ramu o syznie 410 MHz, no i tego 9600 XT, taktowany oczwiście :)) no i Wszytski gierki chodzą mi suepr na Maxymalnych ustawieniach, anwet nie na High tylko ultra High :D a w 3dmarku03 mam około 5000 ptk :))choc moze jeszce to przetestuje... heh :)) pozdro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz, ja mam AMD'ka Sempron 2800 (oczywiście podkręcany :D) , 768 MB ramu o syznie 410 MHz, no i tego 9600 XT, taktowany oczwiście :)) no i Wszytski gierki chodzą mi suepr na Maxymalnych ustawieniach, anwet nie na High tylko ultra High :D a w 3dmarku03 mam około 5000 ptk :))choc moze jeszce to przetestuje... heh :)) pozdro !!

 

 

Chodzić może i chodzą, ale 15FPS jest mało komfortowe, nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy możecie wiedzieć o 15 fps w grach :P

 

Mój sprzęt: Duron 1300, 512 RAM, GF2MX400 64RAM, dźwięk zintegrowany (chipset sis 7012 - fajnie obciąża proca)

 

W co to ja grałem... ?

H-L2 tex: med | modele: high | 800x600x16 ~ 12-25 FPS

GTA:SA effects (czy cuś takiego): low | 800x600x16 ~ 8-20 FPS

NFSMW models: high | enviro: med | refl: low | shadows: off | 800x600x16 ~ 2-18 FPS

H-L:2 EP1 tex: med | modele: med | 800x600x16 ~ 10-30 FPS

 

W 3dm03 mam 67 punktów. Tylko pierwszy test 3D mi sie włącza i 2-3 inne testy. Więc macie racje, że 3D marki są niemiarodajne

 

Sorki za mały offtop, ale nie mogłem sie powstrzymać. :D

 

Ale faktycznie, mój kumpel ma Radeona 9600 pro i w Most Wanted cienie ciulowo wyglądają. Ale za to H-L2 na tych radkach to poezja. W tej grze biją na łeb, na szyje FX'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo - ojojoj, 15 fps ?? nieno sorki, ja mam między 25 a 40 :)) a czasami oponad 100 :)) heh, to zależy od dużo rzeczy ,od Tveaków jakie robie w systemie, od sprzętu itd itp...

 

 

A tak wogóle, czy ktoś może mi wytłuamczyć wsyztski opcje "Advanced Tweaks" w programiku "ATI Tray Tool's" :)) Z chęcią się dokladniej zaposanm, bo znalazłem na necie ale to jest taka mała biblia po angielsku... heh :P pozdro :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jak sie ma dobra karte to nie ma potrzeby podkrecac... dziwie sie ludzia ktorzy kupili np geforca 7950 albo 7900gtx i gadaja ze mają po 500 fps w grach a potem je jeszcze podkrecają... po cholere podkrecac takie dobre karty, czy one nie wystarczają? ja mam geforce'a 7800 i osobiscie nie widze potrzeby wszelkiego podkrecania... mam w grach na maxymalnych ustawieniach, aa i 1280 po kilkadziesiat fps i jest dla mnie dobrze, a juz slysze pytania w moja strone "czy juz podkrecalem to cacko?". bez sensu...

i jeszcze mnie ciekawi jedna rzecz - kozioo - jaki ty masz komputer;)?? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blood_brother - Pierwszy wiatrak bez ośwwietlenia, ten który jest przykręcony do obudowy, daje powietrze do wiatraka CPU, wiatrak cpe wieje na radiator i jego wiatr dzięki radziatorowi rozgałęzia się, z jednej strony wieje na ten duży wiatrak od Zasilacza, a z drugiej chłodzi Chipset płyty Gł (nForce 2) i chłodzi karte Graficzną od tyłu :)) no a karta graficzna chlodzi sama siebie i niegaje powietrza nikomu... No i jeszce moge dodać że na dysku mam radiator :)) Sprecialnie to wsyztsko ułożone jest tak by był odbry przepływ powietrza, ale i tak obudowe msuze mieć otwartą bo bowietrze z kądś musi dochodzić... A jak np. chce kompa zostawić na noc, to spokojnie wyłączam wiatrak ten pierwszy, od obudowy, oraz zciszam zmniejszając obroty od wiatraka CPU i GPU ;]

 

Oto moja cała fizolofia :P

 

w!e8 - no patrz... To było takie proste :P

 

 

Pozdro All !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i Wszytski gierki chodzą mi suepr na Maxymalnych ustawieniach, anwet nie na High tylko ultra High :D a w 3dmarku03 mam około 5000 ptk :))

O to mi chodziło FAlcom. Ja też mam ok 5000pkt w 3dmarku. Tyle że 05 i u mnie nie chodza wszystkie gry na max;) Nie probuj mi wmowic ze odpalisz np. obliviona na max detalach (albo ultra high;)) i będzie działał na tyle płynnie zeby dało się normalnie grać. 9600xt to na prawde dość solidna karta, ale ktos przeczyta te przesadzone zachwyty i się może troche rozczarować. Mniej emocji, wiecej obiektywizmu;)

 

PS: Zwykle tylni wentylator wyciąga powietrze z obudowy - sprawdzałes czy takie ustawienie nie będzie efektywniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, narazie wszystko w czym probowałem Chodzi naprawde tak dobrze jak pisze, nie żartuje, jedyyne gierki które zwalniają To najnowszy ghost Recon, który na full detalach chodzi około 20 fps no i Call Of Duty 2 który na full chodzi około 20 - 30 fps. Co do Obliviona to jeszce tej gierki nie sprawdziłem :)) NArazie jestem z karty bardzo zadowolony, ja nie mowie że ona jest taka świetna że wsyztsko pociąga bo przecież to jest też zasłóga komputera i Tveaków :)

 

Aha, no i co do 3dmarka, to już z dużoma przypadkami się spotkałem że w markach ktoś miał więcej a nawet dużo więcej punktów a nie wszystko mu chodziło tak dobrze jak mi na tej karcie. Ale to wsyztsko to jest pojęcie względne, nie ma takiego marka który przetestuje totalnie wsyztsko i wyniki będzą tak dokładne by można porównywać wsyztskie kompytery, z resztą w koncu każda karta ma jakieś inne bajery, jedna ma przystepieszenie do Cieni z efektami(np. Soft Shadows) a druga nie ma tego ale za to ma przyspieszenie do Pixel Shadera. No i może wyjść na to że ta gorsza będzie miała więcej punktów bo w jakimś teście większość testów opierała się np. na tych Cieniach... heh :)) zawiły temat... Natrazie, pzodro :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och... wlasnie dostalem swojego Radeona 9550. To jest jak przejscie z epoki kamienia lupanego do czasow wspolczesnych!! Jak odpalilem NFS:MW to mnie wgniotlo... to nic ze skacze jak cholera :) ale za to jak wyglada! miodzik!!!!!

 

PS: Cienie od razu wylaczylem, mialem to samo co wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Spoko...

 

 

Mam wielką proźbę !!

 

Zamienię Moją karte za dodpłatą na Radeon 9800 XT albo na X800 Pro !! Bo się już naopaliłem na lepszą :P Cena i inne detale do uzgodnienia, pzodro :)) Jeżeli macie jeszcze jakieś inne kartyt do zaoferowania to z chęcią zobacze co i jak :)) pozdro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA Zaraz Padne na Twarz !! AAA !! Dziś to jednak magiczny dzień wiecie :P Tzn. Już jest jutro no ale...

 

Udało mi się jeszcze abrdziej dopalić tą karte !! Masakra !!

 

Dla przykładu:

 

Codenamed Demo - Maximum Details(nawet Soft Shadows) - 800x600 - między 30 a 80 FPS

 

Prey - Maximum Details - 800x600 - Łojojoj też około w między 30 a tam ileś... to tak latrta raz 30 raz 100... heh :))

 

Ale się ciesze :)) Nieźle, pozdro !!

 

Aha, żeby nie było to Ciągle jest ATI Radeon 9600 XT 256 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie :D

 

Udało mi się pobic Rekord, a mianowicie, czytałem duuużo artukułów i dużo testów o Moim Radeonie...

 

No i cóż, Kupiłem jeszce nowsze chłodzenie, całkowicie miedziane z Radiatorkami na Pamię :)) no i pobiłem rekord, nigdzie nikt nie odszeł do takich taktowan :)) przynajmniej z Tych artukułów kóre czytałem...

 

Orginalnie :

 

GPU: 500 MEM: 600

 

FAlcom Overclocked:

 

GPU: 595 MEM: 715

 

Oczywiście sa to ustawienia Które są stabilne, nie ustawienia które się od razu wieszają... heh :)) No i preformance cho by się to nie wydawało jest dużo, tzn. duży przyrost. Aktualnie ejstem abrdzo zadowolony, a Oto pare zdięc:

 

img00141rm.jpg

img00171gv.jpg

img00244ap.jpg

img00404rh.jpg

img00546ro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku ty w tym kompie to vegas masz :) widze, ze sie troszke wkreciles w podkrecanie. Ja tez doplailem swojego i dochodze do wniosku, ze jak ktos nie podkreca radeona to ma grzech :) jaknarazie nie przesadzam z kreceniem ale kto wie jak mi sie bedzie nudzic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no tak, Overclocking Radeona jest dośc Dobry, nie to co w nVidii... Tam to przetaktujesz o 20 MHz i już się wsyztsko kopie :P nieno, żartuje, to zależy oddużo rzeczy :)) Jak narazie zorbiłem sobie test, to Przewyższam o 100 ptk około faceta który ma też 9600 XT i ma Athlona 3200+ ... Moje wyniki podchodzą pod serię 9800 SE:)) hehe... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos słabo szukałes tych wyników podkrecania 9600XT:> Ja na orbie widze miedzy innymi:

Graphics Chipset ATI RADEON 9600 Series

Driver Name RADEON 9600 SERIES

Driver Version 6.14.10.6517

Driver Status WHQL - FM Approved

Video Memory 128 MB

Core Clock 716 MHz

Memory Clock 414 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no napisałeś to tak bez potwierzenia, poprostu nie wieze :)) heh, to patrząc racionalnie po 1. jest nie możliwe, a po 2. Czy to są stabilne ustawienia czy takie które się podkręciły i od razu spaliły karte albo ją zawisiły.. heh :)) A co do tych testów które szukałem to znalałem w polskich artykułach itd itp :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara (nie wieża, o ktorej nie wiem czemu piszesz) jest rzeczą osobistą i ja cie do niej nie zmusze. Jako wielki overclocker powinienes wiedziec co to jest ORB - jest tam wiecej podobnych wynikow, starczy poszukac.

Zapewniam cie, że rekordowy wynik podkręcenia to nie będzie podwyższenie taktowania o niecałe 20%. 99% wszelkich układow scalonych może pracowac w warunkach przekraczających seryjne o 10-15%. To jest norma.

Poczytaj troche, pooglądaj obrazki i wykresy a potem chwal się "rekordami" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. Napsiałem "Nie Wieze" a poniewaz moje sklonnosci do pisania polskich znaków są średnio ustorunkowane(czyli raz pisze a raz nie...) powinienes się domyśle, no ale to już towja sprawa... po 2. Nie uważam się za wielkiego Overclockera jak napsiałeś... Po 3. Niestety nien napsiałem tego (mój błąd) ale te artykuły które czytałem są z poslkich źrudeł, Testy kart graficznych itd... Nie zajżałem do ORB'a. po 4. Heh... To co piszesz nie am sensu troszke, Taktowa można wsyztsko jak się chce, jedyine trzeba do tego naprawde dobrze podejś, w końcu możesz by tak jak ja, zwykłym posiadaczem PC'ta który zakupił zakupił nową karte, overclockingiem zajmuje się od dawna, i po przeczytaniu paru artykułów kupil dobre chłodzenie i przetaktowł karte jak można :) Albo możesz by Hardcorowcem - Profesionalistą, czyli Masz elektornike w 1 palcu, w pisnicy masz ciekły azot a ponieważ nie amsz co robi... To idesz do sklepu, kupujesz karte, bawisz się układami scalonymi tak by przy andmiernym podkręceniu się nie spaliły, dodajesz chłodzenie Azotem, podkręcasz, testujesz... Dajesz wynik na neta i jesteś szczęsliwy że wsyztskich pobiłeś. To już jest Hobby, albo sztuka można powiedziec... Ale mi chodzi o prace przy komputerze z którego wydusze to co moge i na to co mie stac, podkrecone mam prawie wsyztsko wraz z dobrym chodzeniem daje dobre efekty, nie chce sie popisywac super maxymalnymi podkreceniami, jak jest mi to nie potrzebne, i jest to strata pieniedzy i czasu... :))) Szczeże powiedziawszy, lepiej uzbiera na lepszą karte niż kupowac stery coolerów, radiatorow itd itp. a potem chwalic sie ze z takiej karty zorbilo sie takie cos... Heh...

 

Pozdro wszytskim :))

 

 

_____EDIT:____

 

Nowe Foto dla Zainteresowanych i nie tylko... :))

 

img00735vt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Napsiałem "Nie Wieze" a poniewaz moje sklonnosci do pisania polskich znaków są średnio ustorunkowane(czyli raz pisze a raz nie...) powinienes się domyśle, no ale to już towja sprawa...

Przyznaje, że to zrobiłem tylko i wyłącznie z wrodzonej złośliwości. Ale jako że się nie zrozumieliśmy;) :

"wieże" - l. mn. od "wieża" - wysoka budowla o niewielkiej w stosunku do wysokości podstawie, zwykle okrągłej lub kwadratowej, wolno stojąca lub stanowiąca część innej budowli; wysoka konstrukcja stalowa lub drewniana o różnym zastosowaniu

a chodziło ci o coś innego, nieprawdaż? ;)

 

2. Nie uważam się za wielkiego Overclockera jak napsiałeś

a przecież osiągnąles "rekordowe taktowania"

 

Co do braku sensu który mi zarzucasz - chciałem jedynie pokazać, że twoj wynik jest mierny, prawdopodobnie mogłes go osiągnąć na zwykłym chłodzeniu.

 

Na tym kończe moje wywody w tym wątku, nie zatruwam więcej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to z kartą jest podobnie jak z prockami,

jest pewna granica overclockingu przy ktorej hardware dostaje niezlego kopa w dupe i chodzi az milo patrzec, dalsze podkrecanie - oprocz tego ze wzrastaja czestotliwosci itp, nie ma sensu bo przyrost wydajnosci jest znikomy w porownaniu z ta granica ktora zostala przekroczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo - najlepiej napsia "chciałem jedynie pokazać, że twoj wynik jest mierny, prawdopodobnie mogłes go osiągnąć na zwykłym chłodzeniu. " komu ty to udowaniasz ?? napewno tak szczeze "nic" o tym nie wiesz, nie miałeś tej karty, a rpzy standardowym chłodzeniau karta się wiesza przy małym taktowaniu, tak dla czystego wyjaśnienia pisze to...

 

Kocham jak ktos chce udowonic komus ze całkowicie nie potrzebnie cos pisze, ze podnieca sie dla pisu i nawwet jezeli zorbil cos dla siebie dobrze, zrobil to zle... Co do wiezy masz racje, wierzę... ale co do Overclockingu To lepiej nic juz nie pisz, bo ocenia sytuację z Bunkru każdy może, a jak jest na froncie... to wiedzą tylko ci którzy tam są...

 

Pozdro :))

 

P.S. Na chłodzeniu się troskze znam, a jeżeli ty znasz się lepiej to wytłumacz mi "jak" mogłem osiągnąc stabilne taktowanie na takich wysokich ustawieniach MEM'a. (jak na tą karte) na standardowym chodzeniu, które nie uwzględnia pamięci... Oraz szyn itd itp...

 

Wcześniej włożyłem ją, przetestowałem itd itp... podkręcałem, sprawdziłem co moge wydusi, teraz dodałem nowe chłodzenia, raddiatory na ram itd, oraz usptawniłem przepływ powietrza w obudowie, by też uwzględniał w ajkiś sposob karte graficzną. Prościej mówiąc moja karta jest chłodzona tez od góry, od strony górnych pamięci, a od strony dolnych chlodzi jje nowe chłodzenie.... To tyle odemnie na dziś :)) teraz już ostatecznie... Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widze że wątek zakończył swoją działalnoś... Myśle że można tak powiedziec :)) dowiedzieliśmy się tego co trzeba i pokomentowaliśmy... na koniec dodam że karte stabilnie udało mi sie podkręcic:

 

GPU: 500@595 MHz

MEM: 600@750 MHz

 

a Wynik z testu...

testlb8.jpg

test robiony na zegarach GPU:580 MEM:736

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności