Skocz do zawartości

Silver Award : The Witcher- fan art


Rekomendowane odpowiedzi

small-wich2.jpg

 

Witam wszystkich.Już od dawna chciałem zrobić tego fan arta, aż w końcu się zdecydowałem.Bestia na pierwszym planie ma przypominać ghoula.Oczywiście planowałem zrobić wypasiony obrazek no ale wyszło jak wyszło i już niemam siły się na to patrzeć.Dlatego prace uważam za skończoną.

Zastanawiam sie czy nasycenie koloru nie za małe

 

Ps.Temat zgrał się ze szkicami Tortura :)No ale jak mówił: temat na czasie

UPDATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to wyszło ci prawie wypasione :) bardzo dobre pierwsze wrażenie. Są fragmenty bardzo fajne i fragmenty trochę słabsze. Świetny stwór i miłe na nim kolorki. Ogólnie widać u Ciebie niezłe umiejętności w renderowaniu. Słabsze punkty to: nieciekawa poza wiedźmina, krok w spodniach chyba trochę za nisko i trochę zbyt krótkie ręce, zbyt monochromatyczne tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale... :)

Jedyne do czego sie moge czepić to postać wiedźmina, jakoś tak sztywno stoi, i mine ma... no... jakby sie zagapił na pociąg w oddali albo coś, nie wiem czy to przez wielkość obrazka, ale dla mnie to on w ogole nie patrzy na owe stwory tylko w dal.

 

I takie pytanie poza obrazkiem... czemu "Wicher" a nie "Wiedźmin"? Ja wiem że gra i tak dalej, ale w końcu to wszystko opiera sie na starych dobrych książkach Sapka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Morbid, ogólne pierwsze wrażenie jest naprawdę niezłe, gdy zaczniemy się wpatrywać w pracę jest juz inaczej, cała scena zaczyna wyglądać bardziej sztucznie ale po kolei:

 

- nie myslales chyba za duzo nad kompozycją postaci , Wiedzmin stoi dosyc sztywno i nie do końca naturalnie jak na sytuację w której jest (w końcu potwory to dla niego nie pierwszyzna), jest tak namalowany jakby stał tu juz z pół godziny wpatrując się z rosnącym przerażeniem w bestię a ona dopiero teraz łaskawie go zauważyła ^_^.

 

- druga sprawa to ten piękny jegomość na 1 planie i jego punt patrzenia, Wiedzmin stoi wyraźnie z tyłu a Piękny patrzy się do przodu, daje to takie wrażenie jakby z przodu poza kadrem ktoś jeszcze stał i to własnie jego dostrzegł ten Stwór.

 

- co do renderingu sceny to ogólnie bardzo ładnie choć są słabsze miejsca (np. na konsumującym stworze i wiedzminie pusciłes z lewej strony kadru niebieskie swiatełko ale na drzewie za nim (za stworem) juz nie ,przez co drzewko wygląda troszke płaskawo i jak z innej bajki)

 

- Kolorki dałeś wyprane (być może to zamierzony efekt) moznabyło dac troszkę mgły przy ziemi wtedy byłoby to całkiem zrozumiałe (ale to takie czepialstwo już)

 

 

P.S. Widze ze teraz urodzaj na fanarty Wiedzmina :-) (Omen tez kiedyś popełnił takowego) i jakoś ja ostatnio myslalem nad tym , może coś uskrobię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet fajne, wiedzmin stoji jak stoji i gapi sie jak gapi bo nacpany w 3d..y

 

w scenie brakuje wykonczenia, mgielek, swiatelek, kontrastow....

 

w lesie dawno byl? to wyglada jak park :) las pierwotny (puszcza) ma przejzyzstosc do 15m.... nei am tam szczegolnie czego rysowac jako glebi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Praca oczywiście wypasiona. Pierwsze wrażenie bardzo dobre.

 

I co do spronego wyrazu twarzy itp.

Ja to widze tak. Wiedźmin zakradł sie za bestię, minęła chwila, i patrzy się na nią z rosnącym obrzydzeniem i pogardą. Stąd ta poza.

Bestia zaś spostrzegła wiedźmina ( może nawet kątem swojego czeronego oka...). Stąd jej dziwny wyraz twarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie, ladnie, ale ghoule byly bardziej przy kosci, jednak bardzo silne. Taki maly niuansik ;). A Geralda mogles narysowac w bardziej dynamicznej pozie, bo teraz stoi jakby poklepal ghoula po plecach klinga i czekal na atak ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha: Nie sądze żeby ghule były grubsze.Geralda moglem narysowac w Bardziej dynamicznej pozie ale na tej ilustracji stoi sobie tak i właśnie myśli - no dziadzie pierdzielony ugryz sobie jeszcze kęsa bo i tak glowe zaraz stracisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki obo :)

Posiedziałem nad tym jeszcze chwilke i poprawiłem kilka elementów.Ale to już drobne zmiany kosmetyczne które mam nadzieje poprawiły nieco wizerunek

 

UPDATE NA PIERWSZEJ STRONIE POSTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha: Nie sądze żeby ghule były grubsze.

 

Jak to nie, panie drogi ;]? Toz to prawie ze umarle bylo, zarlo ochlapy z padliny badz wykopywalo zwolki {albo znalazlo starego grzybiarza, co zawalu dostal na "polowaniu", jak na obrazku ;]}, wiec zabardzo przypakowane nie bylo =P. Ja i tak bym go odchudzil, no ale to moja wizja ;P

 

no dziadzie pierdzielony ugryz sobie jeszcze kęsa bo i tak glowe zaraz stracisz. :)

 

Rozwalilo mnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popodziwiałem sobie tą prace jeszcze troche i stwierdzam że coraz bardziej mi się podoba :)

 

Wydaje mi się tylko, że Wiedźmin nie patrzy na te ghule tylko jakby ponad nimi...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności