Skocz do zawartości

Rzeżba: 3d, a real sposoby przenoszenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . zamieszczam nowy temat. Może coś z tego będzie. Jak najlepiej przenieść 3d do realu (rzeźba). Tylko błagam nie piszcie o kopiarkach 3d:) Pozdrawiam. ..a ha: zamieszczam pracę tworzoną niestety z jednego zdjęcia.

 

lacedemon

 

budda01.jpg

 

budda02.jpg

 

budda03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pojęcia nie mam jak przenieśc model 3d do reala ale temat mam nadzieje że sie rozwinie b pewnie wiele osób by skorzystało z takich porad. PS. model 3d do reala można przenieść nagrywając plik max na cd i zanieść w kieszni do sieci sklepów Real:) Joke oczywiście:D A taka może już na serio propozycja. pociąć model na plastry wydrukować plastry wyciąć i posklejać warstwa po warstwie. Pewnie roboty na wiele dni ale taki mam pomysł. później juz tylko by trzeba było wykończyć powierzchnię żeby nie widzieć wartstw. Może bredzę ale taka moja pierwsza myśl była.

PPS. Postaraj się wrzucić miniaturkę do wątku to będzie bardziej widoczny bo tak to ginie w tłumie obrazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendery z każdej z 5 stron i od groma innych renderów pokazujących szczegóły. Potem to już zgapianie z obrazków pozostaje. Innej możliwości chyba nie ma, łopatologia stosowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacedemon -> nigdy nie próbowałem tego jakoś tak super dokładnie robić ale szczypcami można sobie pomóc. Drukujesz sobie rzuty orto modelu 3D i mierząc odpowiednie odległości przenosisz wymiary z kartki na model.

Tu http://conceptart.org/forums/showthread.php?t=18287&highlight=smellybug też można podejrzeć profesjonalistę w akcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób tego profesjonalisty wygląda ciekawie i co najważniejsze działa. A na dodatek ten profesjonalista robi to doprawdy profesjonalnie.

Wow dzięki Leru, chyba znowu częściej będę zaglądać na conceptarta.

 

A ja osobiście bym to robił tak jak mówi RA. Rendery orto z każdej strony wydrukowane w jednej skali i reszta to już wyczucie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru a tyle razy prosiłem żebyś nie robił mi zdjęć xD MASAKRA :O

 

zapomniałem dodac - namęczył się namęczył a ja odpalam zbrusha i maxwella i mam to samo, szybciej no i co najważniejsze mam ctrl+z ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za rady:Derfalon,RA,Leru,DaveBorck,hindus. Co się okazuje? Ano, że nadal bazujemy na osiągnięciach Greków...z małymi udogodnieniami. Warto jednak-myślę- pozostawić ten wątek, bo wielu osobom to bardzo się przyda. Tak, jak i mi wiele spraw wasze wypowiedzi wyjaśniły. Dzięki. Pozdrawiam. lacedemon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelujemy rzeźbę, importujemy do jakiegoś programu CAM - np. ArtCAM i przy pomocy odpowiednich maszyn CNC wyfrezowujemy z kostki jakiegoś tworzywa - np drewna czy MDF-u. Jeśłi to płaskorzeźba to nie ma problemu, gorzej jak jest to obiekt skomplikowany z każdej strony - wtedy trzeba zwykle obrabiać na kilka razy. Na tak przygotowanym kopycie można wykonać formę z silikonu i odlewać figurki np. z gipsu.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności