Skocz do zawartości

Pojazd 3D: APC


pixar

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, zaczynam kolejny model, a mianowicie opancerzony wóz transportowy (BF2 Hynol bedzie wiedział jaki bo od czasu do czasu widuje go na scenie BF2 :). Myśle też nad sceną jakąś stara baza wojskowa/wioska, ale to się okaże jeszcze w praniu narazie głównym celem jest "Pojazd 3D"

 

PS: Narazie nic tu nie widac konkretnego bo zaczołem dzisiaj 1 godzinke temu (ale lepiej dawac rendery z każdego etapu modelowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No bardzo ładna Piranha :) Mam nieco zastrzeżeń do opon i bieżników - opona jest bardzo ścięta, widać ostry kant. Bieżnik bardzo dokładny, ale też chyba ma nieco zbyt ostre przejścia (jeżeli to displacement, to może wystarczy lekki blur na bitmapie). Poza tym dodać jeszcze nieco detali i będzie glancyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Dodałem line stalową tylko jej ułorzenie nie jest idealne. Ale co wy o tym sądzicie?

 

2eq8.jpg

 

A to jej międzyinnymi taki zasosowanie "Targanie Cylindrów" :D

1cx8.jpg

 

Teksturowac jeszcze nie będe szybko bo jeszcze mam sporo pracy z tym modelem no i jeszcze scena. Tak że pracy wiele, a czasu coraz mniej bo koniec urlopu się zbilża:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie displacement tylko czysty modeling :( ale postaram się to poprawic. Dzięki za komentarze.

 

O Chryste :).... To naprawde masz zapał. Ale właśnie tutaj wychodzi przewaga displacementu nad modelowaniem - korekta może być bardzo szybka i mieć szeroki zakres. W przypadku takich renedererów jak vray czy mental, w grzechem jest nie używać tej metody.

 

To ujęcie z łamaniem cylindra mogłoby nawet być niezłe na scenke - jakaś piechota by się jednak tam przydała. Jeżeli nie chcesz robić piechoty i innego dodatkoego badziewia zbyt wiele - idealna będzie scenka w ruchu - bardzo dynamiczna, z rozmazanym tłem itd. Czekam na końcowy efekt prac - na razie jest bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pracuje nad scenką (narazie wygląda jak wycięta siekierką). Będzi tu o wieeeeele więcej gruzu i innych detali (tej kupy piachu nie bedzie, ona narazie jest tylko rzutem wysokości gruzu na jakiej będzie rozsypany.

cal8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie sie kreuje u Ciebie to wszystko.. murek ładny..

 

proponuje jesli Ci to lezy.. dać taką scenkę jak by czołg wjezdzał w mur i jeszcze w powietrzu widac bylo lecące cegly i kawalki gruzu..

 

jeszcze tego na forum nie widzialem.. pozdrawiam.. brawo dobrze cI IDZIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie :) Podoba mi sie calosc, jedynie przyczepilbym sie do tych wiekszych kawalkow gruzu. Sa bardzo hmm proste? No ale z tekstura moze to calkiem inaczej wygladac :) Do muru dodaj prety zbrojeniowe, bedzie o wiele lepiej. Ja to widze zeby zrobic jeden odgiety kawalek muru wiszacy wlasnie na pretach, fajnie by bylo:) Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem drzewka i budynek z tyłu oraz pare szczegulików. tamb dodał bym pręty zbrojeniowe ale do muru z cegły? dziwnie by to wyglądało. Poprawiłem natomiast te większe kawałki gruzu.

 

PS: Mam mały problemik chodzi mi dokładnie o ten budynek w odali z garażami, wewnątrz tej wnęki po lewej pojawiły mi się białe punkty i niewiem co z tym zrobić. Myślałem o zwiekszeniu liczby photonów, ale obecnie niemam czasu bo zaraz niestety do roboty trzeba iść:(

chm0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenka zapowiada sie fenomenalnie ale drzewa bym odpuscił powody:

 

- znacznie gorzej wygladają niz reszta, nie wyjda naturalnie

- nie rosły by tak po murze najwyżej jesli sie upierasz wycofaj je za niego i moze zamień planem z dobra teksturką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności