Skocz do zawartości

Chłodzenie PC - Własna Obróbka Obudowy :D


naeq

Rekomendowane odpowiedzi

No i przyszedł... Ale jeden Cooler :)) no i testowałem pare ustawień... no i nie chce się chwalić ale miałem racje :)) Jak dałem go koło procesora tak by dawał na niego powietrze to zniżyła się temperatura no i jest bdb przepływ. W koncu to ligiczne:

 

Cooler z tyłu obudowy daje powietrze coolerowi CPU

Cooler CPU wydmuchuje powietrze do góry i w dół

od góry łapie te powietrze zasilacz i wydmuchuje na zewnątrz

a od dołu łapie je cooler od bocznej ściany obudowy i wydmuchuje :))

 

Proste no nie ?? teraz temperatura utrzymuje się w przedziale 41-42 (podkreślam że procesor mam podkręcony o około 450 MHz.

 

Co o tym sądzicie ?? Może to i dziwne bo takie dywagacje snuliście... może to tylko sen i jak jutro się obudze to będzie temperatura z 60 stopni :P

 

Pozdrawiam ALL :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a te testy mniej wiecej podobne robiles?

Wyrenderuj jakas scenke na 1h, zapis temperatury. Potem zobacz te moje ustawienie i tez przetestuj renderingiem. (przyblizone, bo pewnie tylu wiatraczkow nie masz :P )

Jestem bardzo ciekawy.

3maj sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKey od razu jak znajde troszke czasu zorbie tak jak prosisz :)) teraz daje wam na szybko zorbiony przezemnie render ustawień, w 3d byście zobaczyli jak to około jest naprawde:

 

1xr6.jpg

 

Historia:

 

Czerwone - Coolery

Szare - Obudowa z Zasilaczem

Białe - Płytki krzemowe...

Niebiesko - Zielone strzałki - przepływ powietrze, tak jak sa ułożone wiatraki.

 

Temperatury:

 

AMD 2300+ (1600MHz) przetaktowany na AMD 2800+ (2050MHz)

 

Temperatury od razu po renderowaniu :))

 

temphs9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcom, tak się zastanawiam, skąd bierzesz informacje o obiegu powietrza w obudowie ? robisz jakieś pomiary ? Mam wrażenie że to nie jest takie proste jak na Twoich schematach ;]

 

Myślę że w zupełności wystarczy otwarta obudowa + ewentualnie jakiś coolerek z przodu ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, Vortek teraz jak mam otwarta obudowe to mam większa temperature :)) A obieg powietrza to są poprsotu strzałki które pokazują w które strony są ustawione coolery by dmuchać i wydmuchiwać. To tylko dywagacje ale mam nadzieje ze tak jest jak jest na schemacie. Narazie jest dorbze, bardzo cicho i Temperatury sa małe. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin to robisz tą swoją obudowe? to napisz coś bo też nad tym myślałem ale nie wiem jak sie do tego zabrać (wiertarke mam;-)))

 

Ja już nie mogłem zcierpieć tego że mój komp wyje jak radziecki bombowiec więc zainwestowałem w chłodzenie wodne CPC bo tanie i jak sie okazało jaka cena takie efekty;(

 

kupiłem blok na procek, karte grafiki i dysk bo w ostatnie upały dysk mi sie spiekł odratowawłem go sprzedałem i kupiłem nowy ;-)) większy i lepszy ;P

+ chodnica(a w tej chłodnicy to jest radiator i wentylator na dole z regulacją obrotów)

 

jak to zamontowałem to ustawiłem chłodnice na silent i było pięknie cichutko tylko zasilacz słyszałem;(

po paru godzinach malowania w photoshopie zaczeło sie barzoprzycinać looknołem na zbiornik z wodą destylowaną a tem para wodna sie skrapla ;-)

ustawiła chłodnice na maxa i teraz to zrozumiałem co znaczy głośne chłodzenie ;-))

teraz mam ustawione na poziomie quet ale wcale cicho nie jest a jak 6h i więcej to podkręcam na więcej zakładam słuchawki podkręcam głośność i jakoś idzie

 

otworzyłem nawet obudowe to troszke pomogło

 

mam taki pomysł żeby kupic lodówke turysryczną i w nią włożyć zbiornik z wodą żeby była lodowata a tak to jest ciepła więc za bardzo nie chłodzi;(

 

albo zamknąc kompa w lodówce bezszronowej ;-)

dobra żart;P

 

 

albo zbudować obudowe od podataw jak Marcin coz zapoda z zastosowaniem efektu Peltiera lub efektu magnetokalorycznego wiem że tego pierwszego overclockerzy używają/li prosta budowa może by wyszło coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam budę zamkniętą, wetylator jakiś noname na procku, w zasilaczu też coś tam się kręci i nawet nie patrzę na temeratury :) Co prawda wyje jak odkurzacz (pewnie przez dysk, bo cichy nie jest) ale nie zamierzam nic zmieniać. Największe upały przetrwał, to niech tak chodzi aż zdechnie :D

W poniedziałek otworzyłem obudowę, żeby z odkurzaczem tam wjechać, to się nieźle zdziwiłem, jak zobaczyłem radiator od procka, który cały kurzem był oblepiony :D

Ale komp się nie przycina, to chyba dobrze, nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki pomysł żeby kupic lodówke turysryczną i w nią włożyć zbiornik z wodą żeby była lodowata a tak to jest ciepła więc za bardzo nie chłodzi;(

 

nie najlepszy pomysł, zimna woda może powodować "pocenie" się rurek, nie jest to mile widziane przy elektronice :)

 

Mam cpc na starszym kompie, jeden z pierwszych zestawów, bez chłodnic i z blokiem tylko na procka, za chłodnice robią długie jak diabli rurki które swego czasu siągnęły się przez cały pokój ;] Chodzi non-stop przez 2 lata albo i dłużej i jest ok :)

 

Jeżeli zakładasz tyle bloków to nie dziw się że woda jest ciepła, wkońcu pobiera temperaturę z 3 elementów komputerka. Proponuję zainwestować w wydajniejszy zestaw/ większy zbiornik/ lepszą chłodnicę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek dobrze masz ja obudowe mamprawie zawsze otwatrą w upały to nawet wiatrak pokojowy (40 cm średnica) pod nią podprowadziłem żeby sie sie smażyło ;-))

 

Vorek kiedyś na allegro była chłodnica od żuka ;-) nadałaby sie ?;)

 

coś czuje że przydałby sie zestaw z pasywn byczą chłodnica nptaki ale kasy za bardzo na razie nie mam żebytysia wywalić na chłodzenie ;((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zbudować obudowe od podataw jak Marcin coz zapoda z zastosowaniem efektu Peltiera lub efektu magnetokalorycznego wiem że tego pierwszego overclockerzy używają/li prosta budowa może by wyszło coś?

 

Tylko dla ogniwa Peltiera musisz mieć dobry i wydajny zasilacz.A i tak jak masz takie ogniwo to musisz je dodatkowo chłodzić. Częściej do OC wykorzystuje się chłodzenie za pomocą heatpipe'ów i chłodzenia wodnego.

Po drugie: zrobienie budy wcale nie jest takie łatwe. Trzeba mieć warsztat i bardzo dobrze przemyśleć budowę przyszłej obudowy. Aczkolwiek trzeba przyznać, że projektując własną budę można zaszaleć jesli chodzi o rozmieszczenie elementów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.T.O.R.M. wiem że ogniwa Peltiera z jednes strony chłodzą a z drugiej grzeją ale gdyby z nich zbudować obudowe to w .środku byłby chłodek a na zewnątrz grzejnik

akurat idzie zima to by sie przydało ;-)

 

co do zrobieni budy to nielicze na wypasiony wygląd ale w mojej to nie mam sie jak ruszyć jak chce wyjąć dysk to musze i karte grafiki albo pchać na siłe a tak to bym sobie zrobił szkielecik żeby to wszystko sie jakoś trzymało najlepiej z ruchomymi elementami a nie spawanie bo przy zmianie podzwespołow to można by wszystko inaczek poukładać

fajnie to brzmi w teorii ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności