Jump to content
obsydian1000

cena scenki 3d w jpg?

Recommended Posts

Witam!

Proszę o pomoc. Mam wykonać gotowe wizualizacje ( scenki )wnętrz 3D (tylko widok 2D, czyli pliki końcowe w jpg. Wyglądać miałoby to jak na przykładach tylko bez obrazów w tle.:

http://hallucin.com/private/artefakt_studio_sample_1.jpg http://hallucin.com/private/artefakt_studio_sample_2.jpg

Pracuję na 3dsmax.

Nie wiem jaką podać klientowi cenę za jedną scenkę. Jak to policzyć?

Jeśli ktoś może mi podać przybliżoną cenę, to bardzo proszę o szybką odpowiedź.

...chciałem właśnie zauważyć, jak przedmówca, że z takim warsztatem powinieneś się jeszcze wstrzymać z wykonywaniem wizualek dla klienta.

Myślę, że wykonując wizki dla klienta możesz się najwięcej nauczyć.

Są tacy klienci, którzy nie potrzebują dużo i dużo nie płacą. Staraj się, a dojdziesz do odpowiedniego poziomu.

Są tacy klienci, którzy nie potrzebują dużo i dużo nie płacą. Staraj się, a dojdziesz do odpowiedniego poziomu.

Amen ;)

Mam pytanie do wyjadaczy, czy osoba badż biuro zamawiające wizualki oczekuje od was faktury za wykonaną pracę? czy nie zawsze? Dzięki

obsydian1000 Ta firma i do mnie sie odezwała...ale jak czytam to:

300 to dużo za takie pracki, ale jak klient płaci to bierz

to to że napisałem

Cena za przygotowanie nowej wizualizacji to:

- Koszt modelu 3D (który musi powstac od nowa) - 400 - 500 zł w zależności

od stopnia skomplikowania.

- Koszt pojedynczej wizualizacji - 50 zł - (ale wnioskuje ze jednego wnetrza Państwo chcą

miec tylko jedna wizualizacje).

i to ze po tym juz się nie odzywają wcale mnie nie dziwi :P

A potem wiara sie dziwi , ze jak ktos powie 500zl to kwota z kosmosu:)

Powinien byc taki rejester uslug :) I na grafike x przedial cenowy 200-600

SirAnen, mysle ze to nie zda egzaminu. Zawsze znajdzie sie jakis samobojca ktory krzyknie jakas smieszna cene za robote. Tymbardziej sporo biur projektowych woli zatrudnic jakiegos kolesia do wizek niz je zlecac. Taniej im to wychodzi niestety. W Krakowie grafik 3d robiacy wizki zarabia tyle co architekt bez uprawnien, sa to kwoty rzadu 1200-1600zl. Boze co za kraj...

Przykladowy cytat ogoleszenia:

"WIZUALIZACJE OD 50 ZŁ

Student 4 roku architektury wnętrz podejmie się wykonania wizualizacji wnętrz oraz architektury. Znajomość 3d studio max, Archicad, Corel Draw, Photoshop. Współpraca przez internet.Tanio i fachowo.

Polska "

Brak jakichkolwiek slow...

Przykladowy cytat ogoleszenia:

"WIZUALIZACJE OD 50 ZŁ

Student 4 roku architektury wnętrz podejmie się wykonania wizualizacji wnętrz oraz architektury. Znajomość 3d studio max, Archicad, Corel Draw, Photoshop. Współpraca przez internet.Tanio i fachowo.

Polska "

Brak jakichkolwiek slow...

Takiego to ja bym powiesil za ............ Pozatym dużo ludzi pisze ze znaja to to i tamto , a w rzeczywistośi poziom ich pracek jest bardzo slaby.

racja, ale też bez sensu śpiewać wysokie ceny za marną jakość. Cenić się trzeba ale i oferować jakość która jest tego warta. A co do ceny za 1 jpg to cena zależy ile ich jest z jednego wnętrza.

Święta racja!! Panowie, samobójcy byli i będą, jak czytam tego typu ogłoszenia, 50zł itp. to wiadomo jak to będzie wyglądało, ale nadziej jest, zaczyna się popyt na wizki na naprawdę przyzwoitym poziomie, co do cen na zachodzie to naprawdę jest przepaść miedzy naszą prowincją, ale to wszystko głownie przez taki, imbecylków którzy zaniżają rynek swoimi pseudo umiejętnościami zwykłe prostytutki,

Tak wtrącając. To zlecenie robi ktoś za 100 zł i nie jest to jedna wizka...alke trzy rózne wersje kolorystyczne. Takze 3 razy zmiana materiałów i wszystko to za 100 zł.

Skąd wiem?...Od tego Pana z pierwszego postu :]

Oczywiście dochodzi do tego fakt że w naszym bogatym kraju każdy student posiada 3dsMax i renderuje w Vray.

Tak to jest racja a na dysku każdego z nas jest grubo ponad 10000 zł :D. A skąd mamy tyle kasy na to ?? no przecież nie robimy wizek po 50 zł :D bo przy takich to by się dalej przy blenderze siedziało :P A tak na powarznie, jeśli ktoś będzie chciał mieć ładną i porządną wizualizacje to i tak nie weźmie takiego projektu za 50 zł tylko pujdzie do studia i zamówi taką za 400, niedosyć, że będzie legalnie praca zrobiona to i profesionalnie :)