Skocz do zawartości

Scena 3D: Na zawsze razem


Gość Deler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

http://img69.imageshack.us/my.php?image=forevertogetheram7.jpg

 

http://img69.imageshack.us/img69/5779/forevertogetheram7.jpg

 

Scene zrobilem w maxie8, rendering mentalem, a cala reszta w cs2. Sorki za literki niemam polskich w kompie. Rendering trwal cos kolo 15h, orginal w rozdzielczosci 3500/4600 (czy jakos podobnie) (amd64-3700+/4gbRamu/3dlabs r100). Mozecie zlinczowac co chcecie;

 

pozdrawiam

 

ps. moze ktos ma link do jakiegos korektora tak zeby bledy mi poprawil bo az wstyd;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam

 

moze zaczne od poczatku.

Bruneq- co do obrusiku to niemialem go w planach ale pomyslalem o paru zmianach jako ze mam troche czasu, miedzy innymi jak wyjdzie to go umieszcze, mam tylko pewne watpliwosci jak zachowaja sie cienie w tej scenie bo paru sztuczek uzylem, ekk zobaczymy (co nieznacza ze chce modyfikowac te prace w nieskonczonosc).

 

Kszyhh - zgadzam sie z tymi polygonami, swoja droga wiedzialem o tym juz wczesniej. Problem tkwil w pamieci, tutaj jes troche sporo obliczen moze tego niewidac (moze niepotrzebnie) uzylem w tej scenie 4 mln fotonow do caustykow(zrobilem to dla testu a ze mam to w pliku nierobi zadnej ruznicy) i 300tys do gi, bez FG scenka ma pewne zapedy do wciagania pamieci wirtualnej. ale wracajac do zmian to sproboje to zmienic. Sadze ze to wina kaustykow ktore nieco inaczej oswietlaja model. (2 refrakcyjne materialy , jeden z mgla , a cale swiatlo na sercu pochodzi od kaustykow.) sorki za belkot.

 

Kielbaster - :* co do kompozycji to jestem jej pewien i niebede jej zmienial, jest jak wiesz kompozycja zamknieta i otwarta w pewnym sensie statyczna i dynamiczna (sprawa kadru jaki wybralem jak wiesz), tak chcialem to przekazac i mysle ze mi sie udalo. Powiem Ci tylko tyle ze jest przemyslana i tak zostanie. Co do materialu to zgoda, ale tak juz zostanie, niestety kiedys zrobie lepiej narazie jest jak jest, pozatym nawet niwidac bumpa ktory chcialem wyciagnac ale mi sie nieudalo, kaustyki chyba nie wyciagaja speculara z materialu :).

 

drem - te efekty ktore widzisz chcialem uzyskac, ale... moze niezawsze tak jak jest to na obrazku, chce wprowadzc dopuki mam ochote kilka zmian, niepodoba mi sie troche ze jest przepalony ale zalezy z jakie strony sie na to spojrzy, mam zastrzezenia do materialow serca (wina kaustykow), niewidac glebi w sloiku tak jak planowalem bo zmienilem parametr o czym wlasnie sobie przypomnialem :), gestosc siatki sfoja droga. Ale przedewrzystkim to chce dodac karteczke z jakims napisem zeby obraz byl bardziej czytelny bo narazie niewiadomo oco chodzi.

 

zeby nikogo niezmylilo ten obraz jestskonczoy i dlatego jest na forum te poprawki traktuje jako kosmetyke. pozdr wrystkich i dzieki za opinie. Jesli mam bledy to jest mi za nie wstyd. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdazylo sie wam kiedys ze kilka razy popelniliscie ten sam blad ,ktory wplynol na kilkunasto godzinny rendering ? zwazywszy na to, ze patrzeliscie na niego kilka razy w ciagu dnia i niewidzieliscie tego bledu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprawilem te siatke (3subd). POzatym nic nie zmienialem ztwierdzilem ze jak zaczne wymyslac to moge tylko popsuc i zgubic sens calosci. POmsyl przyszedl z pracy, doszedlem do wniosku ze wrzystko co robimy, to w zasadzie jak wkladanie serca w sloik z ogorkami :) moze niejasno sie precyzuje , moze ten obrazek lepiej to za mnie powie.

 

http://img83.imageshack.us/img83/6874/forevertogetherfinalresizers3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o tym na poczatku ale potem, ztwierdzilem ze skupie sie tylko na pierwszym planie. Poprostu niechcialem sobie skomplikowac sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pracuje nad 4s animacja tego sloiczka, postaram sie poprawic czesc materialow, jesli czas, sily mojego mozgu na to pozwola. Mam nadzieje ze mnie wesprzecie pomoca, szczeze powiedziawszy czeka mnie sporo wyzwan. Kannu obserwojac twoje portfolio licze na pomoc :). pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności