Skocz do zawartości

Czym zmodelować kukurydzę ??:D


marq

Rekomendowane odpowiedzi

Siema... no śmieszna sprawa... Mam do zrobienia plakat wzorowany na filmie "znaki". Będzie on przedstawiał pole kukurydzy z wyciętym znakiem.

Potrzebny mi był do tego model kukurydzy. Siadłem do tego bardzo pewnie, ale jakoś sie zorientowalem, że nie wiem jak to wymodelować.

 

W nurbsach jestem raczej cieniutki. Chciałem polygonami, ale źle siatka wychodziła.

 

Co proponujecie??... A może ktoś ma taki model albo wie skąd ściągnąć/kupić. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To będzie takie duże sześcienne pole. Kamera będzie na jednym ze skrajów pola na wysokości ok. 1 metr ponad roślinami. Te które będą blisko będą widoczne. Plakat będzie duży więc musi być ładna siatka (przynajmniej dla tych bliskich obiektów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak musi być dobra siatka to modeluj dobrą siatke - w czym ? w jakims programie do modelowanie itp np 3dsmax - bez różnicy.

 

plane 2x6 z weldem na ostatnich vertexach do tego bend i masz liść.

Na kolbe - pare boxów z meshsmoothem + array

reszta teksturą.

 

aha - wymodelowac - a nie zmodelować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vue nie ma kukurydzy w defaultowej bibliotece, za to po zrobieniu modelu w maxie możesz faktycznie zrobić render do Vue... Tylko licz sie z tym, ze Vue jest strasznie RAMochłonne i jednak ten renderer jest... euch... z deczka kiepskawy... Musiałbyś to zrobić naprawde w dużej rozdziałce i w jakości final...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Dzięki za pomoc... posiedziałem nad tym kawałek czasu i wymyśliłem sposób. Zrobiłem model za pomocą spline'ów i jednego boxa. Model wyszedł tak jak chciałem... czyli dość realistycznie. Niestety przy renderze zaczęła mi winda skakać, że mam za mało ramu (przy skatterze 6000kopi). Widocznie model ma zbyt gęstą siatkę.

 

Prawdopodobnie dokończę to w taki sposób, że te realistyczne modele porozkładam na pierwszym planie, a na dalesze odległości zrobię inny model z bardzo niedokłądną siatką.

 

A jak pytałem się czym modelować to chodziło mi o metodę, a nie program:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności