Skocz do zawartości

Ogloszenia


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

ostatnio jakas mania smiania sie z zleceniodawcow, naprawde to jest zalosne niewiem co was napadlo jak macie jakies halo do kolsia ktory oferuje prace (free albo i za kase) to piszcie do niego pm'a albo gg albo maial a nie siejecie wioche na forum

sorki ale zachowujecie sie jak szczeniaki a pisza takie posty nawet ludzie ktorzy maja 30 lat :)

oczywiscie wiem ze mozecie miec racje jak kolo ktory ma 13 lat chce stworzyc gre

ale sa od tego wlasnie pm'y a nie osmieszacie kolesia na forum i siebie przyokazji :)

 

i z tad moja propozycja niech watki beda automatycznie zamykane i bedzie swiety spokoj :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

serwus :)

ja od dawno mowie o tym ,że zmiany są potrzebne. PEwnie juz od iluśnastu miesięcy.

Mozna zamykać wątki automatycznie -ale czy o to chodzi ? czy chodzi o to, zeby graficy nie mieli mozliwości rozmawiania o ofertach i ewentualnego ostrzegania sie ?

Czy mamy wprowadzićtaki mechanizm, że gdy pojawi sie jakiś przekręciarz,

to będzie mógł wałowaćkazdego usera ?

to my tu i teraz w duzym stopniu kształtujemy standardy rekrutacji grafików w tym kraju. Czy chcemy takich norm, żeby było ogłoszenie typu : "praca 3D, a szczegóły po podpisaniu umowy" (to ogłoszenie pojawiło sie dwa dni temu).

Jak zaczynałem zabawe z 3D , to czesto byłem naciągany, okradany i wyłudzano ode mnie różne rzeczy 3d, i różne usługi. I nie sądze żeby sie to teraz zmieniło w kraju na lepsze.

Jak ktos chce robić przekręty ,to i tak da rade - ale wymagajmy , żeby przynajmniej zadałdobie troche trudu.

Mi takie miny raczej nie grożą - stary dziad jestem , wiem jak o swój interes dbać, bez zaliczki nie właczam kompa, i raczej nie pracuje przy projektach "z nikąd".

Ale masa ludzi pracuje i masa zaczyna w tym fachu. Potrzeba wypracować jakieś procedury weryfikacji. Wielokrotnie była o tym mowa (nawet o czarnych listach) - nawet jeszcze za czasów usenetu - wtedy nie było tego forum (tak, tak, były takie czasy).

Dla dłuzników wprowadzono takie listy - pomimo fali protestów w kraju i... spełniły swoją role.

Może właśnie tu powinniśmy porozmawiać o tym , jak powinny wyglądać ogłoszenia o prace ? PEwnie każdy ma swoją wizje , jak powinno wyglądać dobre i uczciwe ogłoszenie . Ciekawy jestem.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

walka z wiatrakami :) imo nie da sie wszystkiego sprawdzic przefiltrowac , no fajnie by bylo gdyby byl jakis mechanizm np. watek zalozony w ogloszeniach pierw idzie do przegladu do moda jakiegos jezeli jest ok to dodawany jest jezeli nie to do smieci.

 

tak Klicku, ale chodzi miedzy innymi, żeby ogłoszeń nie dawały dzieci, które myślą ze sam dostęp do neostrady powoduje, że za kilka miesięcy znajdą wydawce gier, o ktorych robieniu nie mają pojęcia. Często też myślą, ze czyjeś pracowanie bez zapłaty, to praca płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walka z wiatrakami :) imo nie da sie wszystkiego sprawdzic przefiltrowac , no fajnie by bylo gdyby byl jakis mechanizm np. watek zalozony w ogloszeniach pierw idzie do przegladu do moda jakiegos jezeli jest ok to dodawany jest jezeli nie to do smieci.

 

Własnie nad tym myslalem. Nie jestem w stanie zrobic tak, aby watek po utworzeniu z automatu byl zamknięty ale cały ten dział można moderować. Wszystkie ogłoszenia jakie się tam pojawiają. Jest taka możliwośc.

 

Dzisiaj wieczorem to zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że poparł bym pomysł tweety'ego. Dajcie jakiś odgórny wzorzec, gdzie trzeba będzie podać jakieś minimalne dane weryfikacyjne człowieka, chocby strona www, nazwa firmy lub imie nazwisko zleceniodawcy.

No i musze przyznać że Kannu ma racje, jak się jest młodym to łapie się każdej oferty pracy byle mieć okazje zarobić coś na grafice, a zupełnie nie myśli się o sprawdzeniu zleceniodawcy.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jeden pomysł: mianowicie stworzyć rubryczkę z polami obowiązkowymi do wypełnienia, bez których nie da się zamieścić ogłoszenia, czyli:

1. Kto (osoba prywatna czy firma)

2. Dane kontaktowe (obowiązkowo mail, opcjonalnie adres, telefon, strona www, gg i inne)

3. Wymagany poziom kwalifikacji (znajomośc softu, wykształcenie kierunkowe, poziom doświadczenia).

4. Rodzaj pracy (etat, umowa o dzieło, stała współpraca, itp)

5. Gdzie (w biurze (lokalizacja biura), czy zdalnie)

6. Przedmiot zlecenia (animacja, layout strony, grafika 2D, 3D, rysunek odręczny itp...)

7. Szczegóły zlecenia/zakres obowiązków w razie oferty etatu.

8. Proponowane minimalne wynagrodzenie.

9. Proponowana forma płatności (przelew, przekaz, gotówka)

 

Ponadto na dzieńdobry klient powinien wyraźnie napisać, czy zgadza się na wpłacenie zaliczki za zlecenie w kwocie minimum 30% wartości zlecenia. Byłaby to defaultowa klauzula, na którą klient się zgadza (enable option) lub nie (disable option).

 

Zamieszczenie ogłoszenia byłoby możliwe dopiero wówczas, gdy każdy punkt zostanie wypełniony.

 

Takie sito nie wyeliminuje zaciętych przekręciarzy, ale wyjaśni wiele niedopowiedzeń i zniechęci dzieciarnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

ja byłbym za opcją dodania przycisku "zamknij wątek". Moderatorzy są, więc jak zobaczą że jakieś ogłoszenie jest totalnie od czapy to mogą wywalić i po ptakach.

 

Komentarze przy ogłoszeniach są imo niepotrzebne, sprawa powinna być taka - zainteresowany - łapiesz, niezainteresowany - olewasz. Jak zleceniodawca nie podaje podstawowych informacji to można go poprosić na maila (może po prostu nie chce pokazywać na forum publicznym).

 

aha - żeby pokazać moje poparcie dla pomysłu: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=21215&page=2 ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

po pierwsze sprawa jest chyba nieistotna , bo siępraktycznie nikt tu nie wypowiada. - i to mnie zdziwiło.

A po drugie - jasne, pozamykajmy wątki - sami sobie odbierzemy prawo głosu.

Pozamykajmy tez wszystkie media poza tymi państwowymi - i kazdy przecie bedzie miał wybór : moze słuchać , albo nie.

Wychodzi na to, że chyba usiłowałem uszczęśliwiać na siłe. Pozamykajmy sobie usta ( poprzez pozamykanie wątków). Będzie ciekawie.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu no moze masz troche racji ale zauwaz ze wszystkie watki ktore byly postowane w dziale ogloszenia w wiekszosci procentach byly na zasadzie obrazania czlowieka ktory zalozyl watek a tylko w malym stopniu uswiadomienia mu ze nie ma szans bo jest za mlody albo ze daje za malo info

gdyby tak nie bylo tylko rzetelne poinformowanie go co robi zle czy co robi dobrze to nie mialbym nic przeciwko temu.........

 

shogun jesli chodzi o te pola obowiazkowe to nici z tego skoro nawet w galerii czy wip'ie nie chca (nie mozna??) zrobic aby byl wybor model scena itp. itd. :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu, ryzykujesz banem, narażasz sie demokratycznej większości...

A tak na serio: Kannu ma rację: trzeba coś z tym zrobić. Moderowanie moderowaniem, ale warto zaprowadzić tutaj jakiś porządek. W nadawaniu nazw wątkom panują jasne zasady, czemu nie narzucić porządku również zasadom dawania ogłoszeń? Przeciez my wszyscy z tego żyjemy badź dorabiamy sobie i poza satysfakcją jednak czerpiemy z tego pieniądze. Nie bagatelizujmy tego.

 

Nielot: zobaczymy. Ja tylko proponuję. Póki co ciekaw jestem reakcji moderacji i Adka. Wiem, że Leru jest za.

 

Dodam jeszcze, ze wiele osób dających ogloszenia nie wie nawet, jak maja je sformułować, czasem nawet zapominają o daniu namiarów na siebie. Taki formulaż, nawet, gdyby nie zawieral pól obowiązkowych, i tak by bardzo porzadkował układ ogłoszenia i poniekad sugerowal zawarcie jak największej ilosci informacji.

 

Tak - dla przykładu - wygląda taki formulaż na forum http://www.3d.pl:

 

http://www.3d.pl/user/praca/index.cgi?kier=o

 

I to działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogun kannu ma racje ale zobacz co napisalem wyzej oni sie nabijaja z ludzi a dopiero po tym nabijaniu wyjasniaja jaki byl tego cel

powinnien isc taki watek pierw do wgladau przez moderacji tak jak jest na http://www.3d.pl w dziel praca pierw trzeba zatwierdzic watek albo i nie zatwierdzac

ale to jest tez troche nie wykonalne gdyz przewaznie wystawiajacy ogloszenia juz sie nie pojawia na forum (albo za miesiac dwa) wiec nikt o takim ogloszeniu nie bedzie slyszal (a mogloby byc dobre (chodzio kase itp) z tym ze nie bylby podany email czy cos innego)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej gdyby moderator dyktował memberom co mogą pisać?

 

myślę że to co shogun mówi jest rozsądne. wtedy będzie mniej wątków głupich i w związku z tym też mniej głupich odpowiedzi, a czy zamykanie jeszcze będzie konieczne to sie można potem zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khem... khem... obeznany w temacie więc zabiore głos:

 

Watek z pracą był przemyślany imo jako wątek dla potencjalnych pracodawców (poważne oferty etc.). Jednak ostatnimi czasy robi się powoli mała sajgonka na forum. Masa ludzi startuje po raz pierwszy z 3d. Masa ludzie nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji stara się zaistnieć w branży. Masa ludzi wybiera tą złą drogę próbując robić gry czy animacje będąc w bardzo młodym wieku i mając nie bardzo jeszcze ustawiony światopogląd.

Oczywistym jest więc to że nadziewają się na krytykę i ostrą reakcję ze strony nas - jesli w swej pysze mogę tak to ująć - doświadczonych grafików.

 

To jest w pewnym stopniu dobre, jednakże cała heca wygląda nieco inaczej. Owszem prawdą jest, że ostatnie ogłoszenie pana "palącego sześciana" było pełne niejasności niczym wypadek w Roswell a reakcja userów była stanowcza i zdecydowana jak jak moja szefowa. To jest dobre. Lepiej zawczasu zwrócić uwagę na podejrzaną tresc niż potem wkopać siebie lub innych w niepewny biznes.

Lecz po co aż taki OT? Po co ciągłe podkreslanie głupoty samego istnienia wątku, wytykanie palcami i niedowierzanie wylewane na biedne internetowe łącza? Po co pisać "z takimi warunkami to na pewno nie znadziesz pracowników" lub "ale ty masz ** lat!".

Zakończmy OT. Powiedzmy spamerom nasze radosne acz zdecydowane nie! Zakończmy waśnie pomiędzy starymi userami a nowymi. Przymrużmy oko na wątki początkującego czy proste i banalne pytania...

 

Jest taka ikonka report.gif przy avatarze każdego usera. Uważasz, że czyiś wątek nadaje się tylko do kasacji albo czyiś post uraził Twoje uczucia lub przekonania? Trafiłeś na spamera? Więc kliknij tam i zawiadom moderację. Od tego przecież jesteśmy.

Nie pytajcie co max3d.pl może zrobić dla was lecz pytajcie co wy możecie zrobić dla max3d.pl! Pomóżcie więc wyłapywać zbędne OT czy dziwne posty. Raportujcie piszcie PMy piszcie na GG!

 

Przecież wątek z propozcyją pana "palącego sześciana" można było zgłosić od razu. Nie trzeba było pisać OT o warunkach pracy, ustawicznego dopytywania się o więcej info. Z tego robi się właśnie (za przeproszeniem) burdel.

 

Kończąc swe marne wywody w chwili natchnienia jakiegoś pisane, zdań kilka nadmienię:

 

Bez "nadgorliwych" (w negatywnym tego słowa znaczeniu) userów nie ma OffTopu

Bez Offtopu jest problem z dostrzeżeniem dziwnego posta czy wątku.

Więc każdu user może nam pomóc w uporządkowaniu forum powiadamiając moderatora o złych postach lub całych wątkach.

Zawiadomienie to dotyczyć też może spamów wszelakich, wulgaryzmów etc.

Ograniczy to ilość banów stawianych za OT w bzdurnych watkach.

Pomoże wszystkim w lepszym funkcjonowaniu całego forum :)

 

Jesli ktoś ma trudności ze zrozumieniem powyższego, niezbyt może i udanego apelu czy też z prawidłową jego interpretacją zapraszam na PM. Objaśnić mogę wszystko włącznie z interpunkcją bądź też ortografią wszelaką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobic jakis formularz, ktory osoba pragnaca zaoferowac prace powinna wypelnic (z wszystkimi potrzebnymi informacjami) przy zakladaniu watku w dziale Praca. Tylko podejrzewam ze z tym sie bedzie wiazalo duzo kodowania, jezeli wogole jest to mozliwe.

wtedy oferty wygladalyby jakos normalnie, a bez wypelnienia wymaganych pol nie daloby sie dodac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym by ewentualny pracodawca przy ogłoszeniu podawał pewne odpowiednie i oczekiwane informacje (a nie tylko "jest robota...chcesz to napisz na gg") No i myśle, że filtrowanie takich ogłoszeń przez modów to dobry pomysł. Opcji usówania wątków nie dawał bym do reki zwykły userom. Nie pozwalajmy na zbyt wiele. Raczej lepsze by było coś w stylu "zgłoś wątek do usunięcia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tu zgromadzonych forumowiczow. Podpisuje sie prawie pod wszystkimi postami.

 

Zamykajcie watki w dziale praca, jak nie automatem to recznie. Tylko zmiencie regulamin zakladania oferty. Jezeli jest to firma - niech poda namiary wszystkie jakie ma wraz ze strona www (jezeli ma). Jezeli jest to osba fizyczna - niech poda swoje dane (nawet zmyslone). Jest wtedy wieksza wiarygodnosc zawsze. Do tego obowiazkowy e-mail (a nie GG). Co do kasy - nikt nie lubi o tym gadac publicznie wiec jestem przeciwny. Na koncu oczywiscie rodzaj pracy (obowiazkowo!), a nie tylko - poszukuje grafika 3d i tyle.

 

Bardzo proste zmiany naprawde nic nie szkodzace. Jezeli dany moderator zamykajac taki watek uznalby, ze wyzej wymagania nie zostaly spelnione, to taki temat bylby kasowany i na odwrot - blokowany, aby sie nie robil spam. Naprawde wystarczy zmienic regulamin na bardziej konkretny i moze znikna takie oferty jakie sie pojawialy ostatnim czasem - czego nie widac na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności