Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] pokój dzienny z aneksem kuchennym


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heej!

 

strasznie mocna perspektywa jakos miejscami - pomieszczenie wydaje sie duzo wieksze niz w rzeczywistosci ; )

korytaz nie za wąski nieco? da rade wrzucuc jakiś plan?

te drzwi na 2gim renderze to sie otwieraja na korytaż? od kibelka czy co?

 

ps szumy fajne, ale.. co za duzo to chyba nie zdrowo : >

 

 

pozdrawiam, boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ascetycznie jak dla mnie mysle głównie o kuchni i korytarzy troche jak by smutno tam. Technicznie hm ten wasz Vray ;) pokombinuj coś z samplinkiem skoro inni mogę Vray na pewno też chciałem zwrócic uwage że niektóre kamery mają dzikie zbiegi za ostre i że takiej długiej tafli szkła to ci raczej nikt nie zrobi. Czy przeliczałes mase tego akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korytaż jest nieprzepisowy. Zbyt wąski ale mieszkanie jest na parterze więc meble wejdą oknem.

Akawrium będzie ważyc z tonę ale jest miejsce na konstrukcję.

Noise jest z photoshopa. Sosuję go by wyrównać noise wynikający z nickich ustawiń gi i bardzo rozmytych cieni świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Jeśli chodzi o mnie to całkiem niezła przestrzeń, czysta i sterylna.

Osobiście mi nie podchodzą lampy nad stołem( dałbym coś prostego w formie, może podłużną lampe, ale to moje osobiste odczucie), a druga rzecz to niezbyt udana zabudowa (lewa część aneksu kuchennego)przez lodówkę ( tak myślę że to lodówka )

Ale najważniejsze to to aby klient był zadowolony.

Ps. zajebiste akwarium...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heej!

 

właśnie spostrzegłem rzut.. w rzeczywistości nie wyglada na tak długi jak na obrazkach, ale to chyba przez to że były pokazane otwarte drzwi do sypialni ; )

 

jedno mnie tylko zastanawia - czy ta opcja ustawienia tego 'zestawu wypoczynkowego' to funkcjonalnie tak? był mus zeby było tyle miejsca siedzącego? bo moze ja mam tylko takie odczucia.. nie wiem, ale jak ktos powiedzmy sie poloży na tej sofie pod ścianą to bedzie kątem oka oglądał plecy kogoś kto siedzi na tej fofie co jest pod kątem prostym dostawiona - mnie by to osobiście troche irytowało, no ale nie znam wszystkich szczegolow.. moze trzba było zmieścić tyle miejsc, a może był jakiś inny powod?

 

pozdrawiam, boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boba, inwestorzy mają ściśle określone potrzeby. Mieszkańcy prowadzą bardzo intensywne życie towarzyskie. Chcieli koniecznie mieć otwarą kuchnię z wyspą umożliwiającą kontakt wzrokowy osobie gotującej z biesiadnikami przy stole i wylegującymi się na sofie. Jednocześnie chcieli siedziąc przed telewizorem mieć widok na ogród. To wymusiło umieszczenie telewizora na scianie zachodniej. Optymalnym rozwiązaniem byłaby sofa narożna z widokiem na południe i zachód, ale dodatkowe miejsce na wschodzie tworzy przyjemny kąt do czytania i tworzy fajną formę architektoniczną sofy :)

 

Układ i wielkość sofy nie pozwoliły na stworzenie prawdziwej wygodnej kuchni wyspowej więcdodatkowy blat przy stole jest jej namiastką.

Materiały dopiero zostaną dobrane a i pewnie zmieni się trochę ściana z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie o to mi chodziło ; ) w sensie ze potrzebowali tyle miejsc siedzących..

 

o kuchni nic nie mowilem, poza tym ze cos mi nie pasuje.. b. fajne sa te przezroczyste krzesełka - dodaja troche oddechu i nie 'zagracaja' przestrzeni

 

jedyne co sobie mysle o tej sofie to.. hmm nie wime jak to ubrać w słowa..

stasznie sie odgradza oparciem od reszty pokoju (mówię o tej prostokątnej do ściany z akwarium 'dostawce' jest w niej cos takiego 'ordynarnego' dla mnie... byc moze to kwestia oparcia właśnie?

tak sobie mysle - gdyby oparcie dac posrodku tej 'dostawki' i wtedy uzyskałoby się 'obszar' do siedzienia po obu jej stronach? byłaby wtedy większa elastyczność co do sposobu siedzinia - albo oglądam tv albo siedze tyłem do tv?

 

tak jeszcze patrze i mysle ze wersja z pufem posrodku zamiast stolika to chyba taka niezafunkconalna - bo gdzie odstawic szklankę/kieliszek/gazetę?

 

ostatnie 2 rzeczy - 1. bardzije pytanie moze nawet - akwarium ma chyba ze 4m długości - jak sie łączy szyby? na silikon? klejone czy będzie taka długa tafla?

 

2. patrzac na caly plan mieszkania - nie ma w nim prawie nigdzie mijesca na jakies szafki/regały - widac ze probowales cos wstawic na ostatnim z renderow przy sofie.. hmm - mysle ze przydaloby sie wygospodarowac gdzies na to miejsce moze? ..moze sie myle, i nie potrzebuja, ale osobiscie uwazam, ze jeslizlecilbym komus projekt wnetrza swojej chaty, to chciałbym miec miejsce gdzie moglbym polozyc cos wiecej niz pare magazynow/ksiazek na polce na akwarium - inaczej moglbym niepoczuc ze to juz moje mieszkanie/dom... a ze caly czas to przestrzen tylko zaprojektwoana do przebywania ludzi (patrz trendi klub/pub/restauracja/hotel)

 

tak czy siak pozdrawiam i nie bierz sobie do serca tego co napisalem ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci Boba nie pasuje w kuchni? :P

 

Czepiasz się sofy a ja ściany ustawiam specjalnie pod konkretny model. Korytarza inwestorzy się boją. Ogólnie w Polsce jest jakaś tradycja ukrywania korytarzy dla obserwatorów z livingu. Będzie stolik. Nie będzie szafek.

 

Akwarium ma wymiary 450x30x40. Szyby są do 5m długości. Nie powinno być problemów ze zrobieniem, ale prawdopodobnie się zmniejszy bo inwestorzy są leniwi i nikt nie chce czyścić szyby z glonów :)

 

Środkowy pokój ma być gabinetem. Tam będzie biblioteka i komp do grania dla pana domu :)

Dodatkowo są szafki w sypialni z długim blatem na książki. Miały być półki nad akwarium, ale okazuje się że nie są potrzebne. Ogólnie młode pokolenie teraz mało czyta i nikt z poza branży nie robi sobie bibliotek. Podstawa to plazma z wyprzedaży :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos akwarium. każdy bok prostopadłościanu jest pojedyńczą taflą szkła zbrojonego (lub hartowanego, co za różnica. szkło wzmocnione :)) łączoną z innymi silikonem. całe akwarium montowane do stelażu u góry i dołu. zazwyczaj :)

 

 

 

no i odczep się od sofy. jest zajebiście czilautowa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehe - zwykle male przejezyczenie - ja do kuchni nic nie mam ; ) ...przeciez pisalem ze nawet krzeselka mi sie b. podobaja :p

 

sie mi napisało troche nielogicznie - kuchnia ok, sofa - hym, mnie tam nie przekonałes jeszcze... no ale skoro anouk mowi ze mam sie odczepic no to niech i tak bedzie ; )

 

pozdro! i koniec juz czepialstwa z mojej strony na dzis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności