Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Boeing 737


oczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jako, że jest to mój pierwszy topic związany z grafiką 3d to na wstępie chciałem sie przywitać i powiedzieć hello wszystkim fanatykom tej sztuki! To jest pierwszy model jaki zrobiłem, a dokładniej jaki nadal robie:P wiec prosze o krytyke i porady dla poczatkującego. Model boeinga wybrałem nie bez kozery ponieważ lubię lotnictwo:) Mam nadzieję,że nie skrzywdziłem za bardzo tej pięknej maszyny..

Oto link do dużej wersji:

http://img70.imageshack.us/img70/8020/1ij1.jpg

i pomniejszona:

 

1mgu1.jpg

 

Ps. Wiem, wiem dziubek do poprawienia:P Pracuje właśnie nad nim

Ps. Niedlugo jak tylko troszke znajde więcej czasu to zarzucę wiecej screenów i siateczke. Buziaki:)

 

 

___________________________________

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o jak szybko odpowiedzi padły:) Miło. Dzięki za mobilizujące wiadomości..

 

pikSar-> nie wiem wydaje mi sie, że wszystko jest okej, bo one w wersji 300 są takie spłaszczone, chodź może faktycznie delikatnie powinny być bardziej zakrąglone..Zaraz się przypatrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapy wnęk podwozia nie są takie zaokrąglone, pozatym masz dziwna siatke w miejscu połaczenia skrzydeł z kadłubem :] Przetnij też skrzydło na krawędzi (namalowałem jak to w przyblizeniu z boku powinno wygladac)

 

 

 

Ogólnie to model spoko, powodzenia dalej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secator- masz we wszystkim racje, siateczka juz poprawiona, nad przekrojem już pracuje, natomiast co do klap podwozia to taka wersja super mega beta:P(czyt. prowizorka) będę starał się wymodelować wnęki podwozia, więc i to poprawie:) (Odpowiedz dla gorana:D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzucam mały updajcik, poprawiłem to o czym mówił Secator, czyli siateczka przy kadłubie, wymodelowałem od nowa klapy wnęk i poprawiłem przednie koło i zawieszenie.. Do tego wstępnie wymodelowałem wnętrze podwozia przedniego... Oho jeszcze sporo pracy jak patrze...

 

1zk4.jpg

1siatgi2.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mozna powiedzieć, że dobrze to widzisz:P Faktycznie silnik,był lekko zbyt spłaszczonył, delikatnie na narożach, bo ta wersja boeinga ma ''mocno'' zniekształcony spód, opony również zbyt płaskie, też sie zgadza, lekko je zaokraglilem, oto efekt:

2wk9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzionek zmagan z samolotem:) Updajcik:

.)nowe, wymodelowane tylnie koła, z prętem mocującym do skrzydeł

.)wycięte w kadłubie miejsce na tylnie koła

.)lekko zoptymalizowana siateczka

7malyte0.jpg

 

dolzy2.jpg

 

i mały bonusik:)

bonusfa0.jpg

 

Dzięki Secator:)

PS>Coś mi się wydaje, że troche przesadziłem z rozstawem tylnich kół... Zaraz poprawie..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render ostatni taki sobie, nic nie widać co jest w silnikach. A model Ok tyle ze sprawia wrażenie jak by to był jakiś balon bo w ogóle nie "osiadł" na kołach. Przesuń całość trochę w dól i będzie dobrze. No ale to wszystko mozna zrobić w 30s (nie licząc czasu renderowania:P)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, to wszystko miałem poprawić:P Mi bardziej chodziło, żeby pokazać te kółka zrobione, hihi:)W ostatecznym modelu, jak go, że tak powiem uziemie, to spłaszcze koła u podstawy, a narazie tak, żeby było wszystko idealnie:P

Dzięki za porady, jeszcze troche popstrykam i pora na spanko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie, zrobie, tylko jeszcze nie wiem jaka kompozycja będzie, czy zrobie go lecącego, czy stojącego już na ziemi:P Więc narazie zostawiam w spokoju, żeby czegoś zaspecjalnie nie zepsuć:P.

Wrzucam malutki bonusik:

ekscopyxy6.jpg

Pozdrówki

 

PS: poradzcie mi czy modelować okna w samolocie, czy dobra tekstura, bump załatwią sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny render:)

A co do tych okien to musisz sobie odpowiedzieć na jedno bardzo wazne pytanie: czy jestem gotów?:D :P I wtedy robisz. Nie dowadze Ci bo sam bym sie zastanawiał...

 

Edit: Chociaż nie, chyba jednak zrobił bym teksture...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady...

Myslalem i myslalem, i myslalem:P W końcu doszedłem do wniosku, że się zmierzę z tym jednak, no i doszedłem do pewnego efektu, wydaje mi się, że jest okej.Wystarczy, bo nie warto więcej ładować w detal w tamtym miejscu. Moze lekko zagłęboko, ale na tym screenie tak wyszło z perspektywą. Do tego zwiększyłem liczbę szczegółów tylniego podwozia, wyciąłem otwór przy skrzydle, dodałem kilka stateczników (czy jak to się tam profesjonalnie nazywa:P) i włuala, wyszło coś takiego.. Sorki za słabą jakość renderu, ale niestety, komp lekko tnie i nie bardzo miałem czas na kombinacje z ustawieniami, jak tylko coś zdziałam, to zarzucę lepszej jakości. Pozdrówka i miłego wtorku.

8wx8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem ogon i zawiech:) :

10vx0.jpg

11bu6.jpg

 

Ps. na ogonku dojdzie jeszcze trochę szczegółów, co do zawieszenia to raczej nie będę już więcej ładował, po pierwsze z daleka tego nie widać, a dwa, jednak trzeba trochę pooszczędzać tych poligoników, komp nie studnia bez dna, ram sie kończy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem wszystko i wymodelowalem wszystko co chcialem, czyli troche wiecej jest szczegołow niz w ostatnim screenie.. Uwazam, ze jak narazie to styknie.. I pora sie wziasc za teksturowanie...No wlasnie i tu pojawia sie problem:P Leszcz ze mnie bity, ze tak powiem jesli chodzi o ta kwestie, czaruje tutaj strasznie i marnota narazie idzie.. Zna moze ktos jakis fajny material blachy, ktorym to mozna by pokryc samolot, a nastepnie naniesc na niego teksturki. Jeszcze dzis dorzuce ostatniego screena, tylko niech sie zrenderuje..

 

Pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam, sorki, że tak późno się odzywam, ale praca i uczelnia nie dają mi jednak spokoju, no nie ma czasu:/ Obiecany renderek wrzucam.. Myślę, że ewentualnie poza wymodelowaniem wycieraczek i jeszcze drobniutkich szczegółów raczej nic innego nie ulegnie zmianie..Teraz jedynie nadejdzie czas teksturowania...

rend4vt6.jpg

Ps. Plik trochę waży, więc trzeba chwilkę poczekać..

 

 

Pozdrowiam Oczek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gordy, właśnie na tej stronie wzorowałem swój model, mistrzowski sajt, naprawdę tony świetnych zdjęć, polecam każdemu, przykładowy fajny link :http://www.airliners.net/open.file?id=1139703&size=L&width=1024&height=695&sok=JURER%20%20%28%20cubgb_vq%20%3D%20%271139796%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139791%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139790%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139770%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139767%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139766%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139765%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139756%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139753%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139751%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139747%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139704%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139703%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139700%27%20BE%20cubgb_vq%20%3D%20%271139699%27%29%20%20beqre%20ol%20&photo_nr=238:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w porównaniu do 747 czy airbusa nowego to maciupeńki:P

David jak już napisałem zajmę się tym bo faktycznie nie odczuwa się jeszcze ciężaru tej maszyny, tutaj małe info, żeby może trochę zaprezentować tą maszynę:

 

Typ samolotu: pasażerski krótkiego i średniego zasięgu

Producent: Boeing Commercial Airplane Company, Seattle, USA

Ilość miejsc: 57C/82Y

Min. miejsce na nogi: C86cm, Y76cm

Długość: 33,25 m

Rozpiętość skrzydeł:28,88 m

Wysokość: 11,13 m

Maks. masa do startu: 61.990 kg

Maks. masa do lądowania: 51.709 kg

Masa bez załadowania: 31.797 kg

Maks. udźwig handlowy: 15.000 kg

Pojemność zbiornika paliwa: 16.140 kg

Zużycie paliwa: 2.499 kg/h

Producent silników: CFM International

Typ silnika: CFM 56-3-B1

Maks. ciąg: 2 20.000 lbs

Prędkość startowa: 185-303 km/h

Prędkość lądowania: 205-283 km/h

Średnia prędkość przelotowa: 800 km/h

Maks. prędkość przelotowa przy wysokości 33.000 ft:885 km/h

Maks. zasięg: 5.300 km

Maks. zasięg przy pełnym załadowaniu:3.900 km

Maks. wysokość: 11.278 m

Załoga: 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce łączenia skrzydła z kadłubem do poprawy (wyszło ci taki płaski trójkąt którego ma niebyc :]) Ster kierunku i skrzydła powininny byc zaostrzone z tyłu a nie płaske. Pozatym te takie elementy podwieszone pod skrzydłami mi sie niepodobają :] Takie kanciaste troche...

 

Całość bardzo ładna za to :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności