Skocz do zawartości

Pojazd 3D: I-16 (type 24)


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, na bitwie chyba niestety poległem, i nie skończyłem sceny ze smokiem, być może mnie za to nieźle zjedziecie, ale jakoś nie potrafię tego dociągnąc do końca...

 

A że jednak w 3D trzeba coś od czasu do czasu podłubać, to oczywiście dla mnie, na poprawę humoru najlepszy jest samolot:).

Tym razem zmiana frontu:) - radziecki Polikarpow I-16 Rata typ 24. Taka tam latająca kosiarka, niewiele więszka od Malucha:). Bez wątpienia nie był to sczyt technologi lotniczej, za to moim zdaniem wygląda świetnie - zwłaszcza przez proporcję silnika do reszty kadłubu:).

Narazie niewiele - bez detalu, które jednak niedługo się pojawią.

01sv5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Iszak nabiera kształtów. W sumie do dużo do wymodelowania nie ma, ale jest parę upierdliwych miejsc, jak chociażby pokrywa silnika, którą mam zamiar teraz się zająć.

Narazie wszystko idzie chyba jak trzeba - pełne usterzenie.

02zi6.th.jpg 03xz6.th.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w przerwie poświątecznej w końcu mam trochę czau:). Jak widać, popracowalem nad okolicami silnika i dodałem śmigło. Teraz zajmę się podwoziem, które chyba będzie najtrudniejsze.

06dx7.th.jpg 07ju6.th.jpg

Velrod: co prawda sam kształt łączenia nie był zbyt precyzyjny, ale to była kwestia przesunięcia kilu wierzchołków, natomiast sam filet wydaje się być dobry i nie widzię w nim niczego dziwnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze po poprawieniu połaczenia skrzydła z kadłubem, zwłaszcza od połowy do konca krawędzi spływu nie wyglada to jak powinno..popatrze na zdjątka ale tam chyba powinien byc łuk....

Chyba napewno, jak we wszystkich samolotach z tego okresu i nietylko. Modelik zapowiada sie nieżle tylko to miejce (jak nieraz podkreślałem) jest jego wyrażnie słabym punktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Lucas

Fajnie że ciągniesz ten wątek. Fajnie wygląda to podwozie po rozłożeniu, dobrze Ci wyszły usztywnienia klap. Nie wiem czy to takie wrażenie z powodu cieni, ale chyba owiewka silnika nie jest idealnie ukształtowana (na 3 renderku).

Natomiast to co rzuca się w oczy na 1 renderku to to, że po złożeniu podwozia widać jego nierówności, szczególnie nierownomierność szczelin. Ale to jest radziecki samolocik z masowej produkcji, wiec to w sumie dodaje mu autentyczności.

 

 

...może wreszcie odkurzę Irydkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest radziecki samolocik z masowej produkcji, wiec to w sumie dodaje mu autentyczności.

 

Właśnie o tym samym pomyślałem, mimo wszystko spróbuję to jeszcze trochę naprostować, problem jest taki, że teoretycznie, przynajmniej ta półkolista klapa powinna być prawie płaska, co trochę gryzie się z kształtem kadłuba, więc trzeba to było jakoś odpowiednio zbalansować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że taki samolot nie był robiony z jednego kawałka metalu. Oprócz właściwego profilu trzeba oglądać dokładnie zdjęcia, w jaki sposób była modelowana dana część kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem (chyba) podwozie:). Pewnie dałoby się jeszcze upchnąć nieco detalu ale chyba tyle wystarczy.

11oo9.th.jpg 12lb2.th.jpg 13gq4.th.jpg 14gd3.th.jpg

Właściwie to teraz tylko kółeczko z tyłu, działka, kabina i brakujące detale. Będę jeszcze musiał niestety wymodelować jakiegoś pilota ale to raczej na końcu.

 

Powoli zaczynam myśleć nad sceną - zimowy krajobraz, zimno jak cholera, ze 2-3 maszyny zrywające się do lotu, ujęcie nieco z boku, zblurowany drugi plan i śnieżny pył pod samolotami:)

Trzebaby oczywiście zrobić odpowiednie malowanie, wypatrzyłem np. to:

http://wp.scn.ru/en/ww2/f/317/1/4/42

albo to (łatwiejsze):

http://wp.scn.ru/en/ww2/f/317/1/5/22_b1

A może jeszcze wy chciwlibyście coś zaproponować z tej listy:http://wp.scn.ru/en/ww2/f/317/1

 

Właściwie wariantów malowania jest od groma - np. jeszcze hiszpańskie, chińskie, mongolskie, przejęte japońskie, fińskie i niemieckie. Jest też nawet wariant polski, ale podobno ta maszyna jest jedynie pomnikiem (z resztą raczej mało ciekawe malowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no! nieźle. Fajny kamuflaż i fajny samolot! Jeżeli miałbym sie czegoś doczepić, to może jedynie zbyt "gładkich" pociągnięć pędzla. Ta biała farba, której używali Rosjanie była zmywalna, co w praktyce oznaczało, ze często z braku "surowców" było to... wapno. Znaczy to też, że mocno się ścierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitwa bitwą ale mając trochę wolnego czasu chciałbym w końcu skończyć ten model:)

Textury wstępnie skończone - przynajmniej tak mi się wydawało, bo chyba jednak czegoś jeszcze brakuje. No i chyba przesadziłem z fakturą bumpa na kadłubie, nie sądzicie?

22yg6.th.jpg"]22yg6.th.jpg[/url] 21xz1.th.jpg 23ux0.th.jpg

26vj2.th.jpg 25nn1.th.jpg 24dj4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem nieco bump, chociaż chyba trzeba będzie jeszcze bardziej. uznałem, że będą po prstu 2 warianty malowania:) - jeden taki jak teraz, drugiz kamuflażem zimowym - zmiana to kwestia wyłączenia dwóch, może trzech warstw w plikach textur.

 

27ep8.th.jpg 28ca5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności