Skocz do zawartości

Silver Award : Wizualizacja – Klasyczna łazienka


Rekomendowane odpowiedzi

mario_lazienka_klasyczna.jpg

 

Witam

 

Dzisiaj mam do zaprezentowania Klasyczną łazienkę którą wykonałem na podstawie zdjęcia znalezionego w sieci. Wiadomo że nowoczesne łazienki są łatwe do zrobienia bo maja proste bryły dlatego też pokusiłem się aby zrobić coś z klasyki ale czy wyszło to juz zostawiam wam do oceny. Narzędzia pracy jak zwykle standardowe: Max Vray oraz Photoshop w którym dodałem kontrast, szum itp. oraz ręcznie namalowałem DOF (nie jest może idealny ale mi się podoba) Jest też wersja z fleszem Taki mały bajer :P

Zapraszam do komentarzy

 

Pozdrawiam

Mario

 

 

 

lazienka0001cg5.jpg

 

lazienka0002qi5.jpg

 

lazienka0003gb6.jpg

 

lazienka0004sj1.jpg

 

lazienka0005flashgu5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

duzo dobre.

brakuje mi troche drugiego szerokiego ujecia, zblizenia sa ok, ale moze ich za duzo. Zupelnie nie podoba mi sie wersja flashowa, jakos tu nie pasuje, nic nie wnosi i jest niepotrzebna. Super modele i swiatlo, ale bump na podlodze chyba za duzy? pokazesz zdjecie na ktorym sie wzorowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario gdybys byl moim bardzo dobrym kolega i znalibysmy dobrze powiedzial bym Ci ze jestes po prostu, psychiczny i załozyłbym Ci dzwinignie na natgarstek co by utrudnic dostep do kompa;) Jednakze Ciebie nie znam (aczkolwiek lubie)to moge powiedziec, ze jest bardzo ladnie, wrecz super! Jedyne co mi sie ciuteńke nie podoba to mocne swiatlo w oknie. Jesli mozesz to powiedz sie ustawieniami swiatelek i rendera, w szczegolnosci ostatniego, fleszowego ujęcia. Pozdrawiam :)

P.S. Materiały dobierasz bezblednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudo, jedyne co dziwnie wyglada to ta sciana z oknem - jakby nie byla pod katem 90 stopni do drugiej (a moze tak jest rzeczywiscie? hmm) i material fotela (troche duzy bump), no ale to drobiazgi, brak slow - piekna pracka! szacunek! nie powinni cie wpuszczac rzeczywiscie na forum, bo ludzie w kompleksy wpadaja (buuuu..... chlip....)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi podasz ustawienia GI to ci dam buzi ;) jak zrobiłeś to wygładzenie na kancie ściany na pierwszym renderku? modeling czy masz jakieś inne metody? :> podoba mi się wersja z flashem

 

@edit

oops, teraz zauważyłem że to inna ściana ale potraktowana DoFem :/ ale i tak super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA, pikSar, Lis, wharp, Master Kiełbaster, JohnZi, MaGuu

Wielkie dzięki

 

DraB::

jutro podam ustawienia bo dziś nie mam sil odpalać maxa oki

 

Chalek::

co do wersji z flasem to taki mój mały test pierwotnie nie miałem go pokazywać ale jak juz się wyliczył to postanowiłem go zaprezentować. Bump na podłodze to Displacement a duży bo chciałem wyraźnie podkreślić panel. Na razie referencji nie będę pokazywał :)

 

Z-Brush::

hehe psychiczny hehe dobre

Jutro napisze cos o ustawieniach okej

 

Mirkowaty::

Mirek bądź czujny bo może dzisiaj przez przypadek wpadnę do twojej łazienki i wtedy ......... masakra będzie HeeeHeee

 

hcpiter3d::

z tymi zaworami to męczyłem się 3 wieczorki ale jakoś się udało

 

 

yooshi, banana.split::

ten uskok jest celowy ściana nie idzie równolegle co górnego cokoliku To jest takie wcięcie żeby się zasłony mieściły

 

anJek::

zgadza się ściana nie jest pod kątem 90

 

Lukx::

ty mi powiedziałeś

a jak już tak idziemy to kto ci pomagał mierzyć ruiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 5 renderze widac strasznie te majsterkowanie ręczne z DOF'em ponieważ 2 obrazek na ścianie jest oddalony w scenie od baterii a mają podobne rozmycie :(

 

A tak poza tym to ZAJEBIŚCIE!!! :) podoba mi się.. juz same logo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, Mario to nad tym siedziles tymi wieczorami :-) Najlepsze w calej pracy podobaja mi sie nozki do wanny , kozackie! :-) wkoncu zabierales sie do nich 3 dni heheheh.Tak powaznie pracka bardzo ladna, ujecie nocne bardzo realne, materialy bardzo dobre.Za duzo nie moge cie zreszta chwalic bo obrsniesz w piorka :-).Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

powelt, rudylew, KLICEK::

dzięki za komentarze

 

Mirkowaty::

tatusiu opowiesz mi coś na dobranoc o finalu?

 

Ifonka ::

nie ma się czym chwalić kilka kresek, kilka boxów i jest :P

 

Marek G::

nóżki wyszły o tak sobie nie są może rewelacyjne ale jak bym siedział z tydzień to może by były kozackie heheh

 

tak jak wczoraj obiecałem podsyłam moje ustawienia. Nie ma tam nic nowego. Wszystko prawie tak jak w poprzednich moich pracach, mogą się jedynie różnić niektóre wartości.

 

IRR+LC

 

rraduance map

Min rate -3

Max rate 0

HS 30

Is 20

Ct 0.25

Nt 0.3

Dt 0.3

 

Light cache

Subdivs 800

Sample siz 0,02

Screen Screen

Filter None

 

rQMC

Adaptive a 0.85

Noise t. 0.002

 

Vray Environment

VRaySky

 

Color mapping

Dark m 1,6

Bright m 1,6

 

Swiatła

Słońce – Direct Multiplier – 3

Główne oświetlenie pochodzi z VrayLight o wartości 35 i jest umieszczone za oknem pozostałe 2 są tylko po to aby rozświetlić rogi (było troszkę za ciemno)

 

Oto widok z góry

 

topit5.th.jpg

 

 

Wersja nocna posiada tylko jedno źródło światła. Jest umieszczone koło kamery i ma wartość 700 i to by było na tyle

 

Mam nadzieje ze komuś się przyda

Pozdro

Mario

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód, przyjemny odpoczynek od koncepcji minimalistycznych;) Rozwiązanie z zasłoną na duży minus. Jest co najmniej dziwne, a na pewno mało atrakcyjnie się prezentuje. Nogi, nogi, nogi;D Wyszedłeś z jakiejś konkretnej bryły(box) przy ich modelowaniu? Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności