Skocz do zawartości

wybór programu


Krzychu_Mac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem studentem architektury, chciałem nauczyc sie jakies programu 3d do robienia wizualizacji, projekty robie w archicadzie i w allplanie. na studiach mam zapewniony bezpłatny kurs cinemy 4d, jednak nie jestem przekonany co do tego programy(wydaje sie za łatwy), zastanawiam sie nad 3dmax lub własnie nad cinemą. Poradzcie cos moze są jeszcze jakies inne programy warte polecenia. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

vizki... jeśli robisz w AutoCadzie to weź maxa. ta sama rodzina Autodesk :)

 

poza tym nie mam pojęcia czy silniki renderujące typu Mental Ray czy Vray są dostępne dla cinemy, a takie puginy są teoretycznie niezbędne przy robieniu DOBRYCH wizualizacji (nie mówię tutaj o tandecie jaką widać na polskim rynku developerskim) w której stawiasz na realizm vizki a nie na po prostu przedstawienie bryły w 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu_Mac: sorki mea culpa. zoabczyłem a...cad i poszło w autocad :)

 

maya stworzona jest głownie do animacji. owszem można na nich robić to samo co w maxie ale nie jestem pewien czy pójdzie ci prosciej.

"artlantis" nie znam ale jeśi to to co znaleazłem na google to zastanówmy się najpierw o jakiego rodzaju vizki ci chodzi.

 

czy o tego typu jak artlantis:

1163763522.jpg

 

czy jak 3ds max + vray:

lazienka0000sv6.jpg

(scene maded by Mario)

 

bo jeśli zadowolisz się typowym kiczem jaki proponuje artlantis i chcesz robić najzwyklejsze pseudorealistyczne vizki to artlantis ci wystarczy.

ale jeśli chcesz postawić na jakość i być może kiedyś wypuścić coś na zachód to raczej artlantis nie przejdzie i będziesz musiał siąść do najczęściej używanego zestawu czyli max i vray

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, ja polecam Archicad + 3dsMax + v-ray :)

pracuje w ten sposob o ile wiem grupa Tamizo i wychodzi im to zacnie :)

 

sam ucze sie tych programow, jestem na 3cim roku...

znam archicada tak samo, jak autocada, i musze stwierdzic, ze archi jest lepszym narzedziem... zreszta juz jest kilka watkow o tym ktory program lepszy - poszperaj w forum...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu: no to już znasz rozwiązanie: tworzysz sobie projekt a ArchiCadzie. na taj podstawie w maxie budujesz scenę i dodajesz głupotki w stylu meble, kafelki, panele, ramy okienne kubki, kacpe, szlafroki, ręczniki, gazety, książki i inne bla bla bla.

potem odpowiednio oświetlasz, renderujesz i przy odrobinie szczęścia udaje ci się to sprzedać :)

 

większość zachodnich wizualizatorów pracuje właśnie w ten sposób (ewentualnie dostająod kogoś inego plany z archicada).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli chodzi o archicada to podobno dobrym dodatkiem jest MaxonForm, pisze podobno bo jeszcze nie miałem z tym styczności, ale widziałem prezentacje i jest to jakby most na zasadzie eksportu i importu, eksportujemy nasz model z archicada, modelujemy co chcemy a czego nie da sie zrobic w archi i eskportujemy z powrotem. Potem mozemy to wymiarowac, kroic itd :)

Natomiast co do cinemy to rzeczywiście maxwell moze byc problemem ze względu na czas renderu ale jest jeszcze finalrender który jest szybki, sprawny i z powodzeniem mozna z niego korzystac, poza advanced render który jest silnikiem cinemy.No i za jakiś czas ma pojawić sie vray pod cineme, a to juz duzy plus, narazie czekamy :)

 

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?p=4006314#post4006314

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się postarasz to w Artlantis R zrobisz na prawdę porządne rendery. Na pewno nie takie jak w 3DSmax+Vray. Co prawda na torrencie wszystko jest za darmo ale jeśli będziesz kiedykolwiek musiał zainwestować w oryginalne oprogramowanie to docenisz Artlantis.

 

Dla porównania:

-3DsMax: 4 250 EUR netto + Vray: 650 EUR netto = 4 900 EUR netto.

-Artlantis R: 495 EUR netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu: no to już znasz rozwiązanie: tworzysz sobie projekt a ArchiCadzie. na taj podstawie w maxie budujesz scenę i dodajesz głupotki w stylu meble, kafelki, panele, ramy okienne kubki, kacpe, szlafroki, ręczniki, gazety, książki i inne bla bla bla.

potem odpowiednio oświetlasz, renderujesz i przy odrobinie szczęścia udaje ci się to sprzedać :)

 

większość zachodnich wizualizatorów pracuje właśnie w ten sposób (ewentualnie dostająod kogoś inego plany z archicada).

 

Pozdrawiam

 

tweety: bardzo fajnie ze chcesz pomagać innym ale jak człowiek mało wie to lepiej się czasami nie odzywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. no to chyba ja czegoś nie chwytam. z tego co do tej pory wyczytałem i zasłyszałem od ludzi to tak to się odbywa.

jeśli się mylę to popraw mnie bom być może zbłądził za co serdecznie przepraszam każdego komu mój post zawrócił porządek wszechrzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety: wizka kojarzy ci się z Mario i super realizmem, i fajnie tylko kolega studiuje architekturę a to inna bajka, inne kapcie i inne ręczniczki.

Nie nakłaniaj ludzi z architektury do robienia mario-everowskich wizek bo kaleczysz ich psychikę :)

 

btw: chcesz zarabiać tweety dużą kasę na wizkach naucz się robić np. tak:

http://www.europaconcorsi.com/db/pub/images/10864/290681412.jpg

http://www.europaconcorsi.com/db/pub/images/10864/124126946.jpg

http://www.europaconcorsi.com/db/pub/images/10864/214634078.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja jestem zdania, że do takiej grafiki jaką pokazał peter_muler nawet komputer nie jest potrzebny, nie mówiąc o oprogramowaniu;-) No ale to może nawet plus dla tych grafik.

 

Wizki "typu Mario" są jak najbardziej towarem szybkozbywalnym w architekturze. Pamiętajmy, że inwestor (np. pan prezes decydujący o tym który projekt biurowca przejdzie) to z reguły osobnik, który niekoniecznie uważał na lekacjach z plastyki w podstawówce. Lubi kawę na ławę, a metafory w sposobie przedstawiania koncepcji czy projektu raczej utrudniaja mu odgadnięcie co autor miał na myśli;-)

 

Ja wiem, że to może kaleczyć idealistyczny odbió rzeczywistości przez architketów, ale pewnie nie mniej niż fakt, że nawet genialny zamysł trzeba umieć sprzedać i to niekoniecznie temu, kto się na architketurze zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, ja polecam Archicad + 3dsMax + v-ray :)

pracuje w ten sposob o ile wiem grupa Tamizo i wychodzi im to zacnie :)

 

sam ucze sie tych programow, jestem na 3cim roku...

znam archicada tak samo, jak autocada, i musze stwierdzic, ze archi jest lepszym narzedziem... zreszta juz jest kilka watkow o tym ktory program lepszy - poszperaj w forum...

pozdro

 

W pełni popieram wypowiedz kolegi, sam tak pracuje i jest git, reszta zalezy od ciebie, pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde jak chcesz program do wizek architektonicznych to zostań przy tej cinemie 4d bo nie jest tak jak napisałeś łatwiejsza, bo i nie o stopień trudności tu chodzi, poza tym tak sie akurat składa że też pracuje w archicadzie i z doświadczenia wiem że cinema jest lepszym uzupełnieniem Archicada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety: wizka kojarzy ci się z Mario i super realizmem, i fajnie tylko kolega studiuje architekturę a to inna bajka, inne kapcie i inne ręczniczki.

Nie nakłaniaj ludzi z architektury do robienia mario-everowskich wizek bo kaleczysz ich psychikę :)

 

btw: chcesz zarabiać tweety dużą kasę na wizkach naucz się robić np. tak:

http://www.europaconcorsi.com/db/pub/images/10864/290681412.jpg

http://www.europaconcorsi.com/db/pub/images/10864/124126946.jpg

http://www.europaconcorsi.com/db/pub/images/10864/214634078.jpg

 

ok. myślałem że mario-everowskie vizki to standard na którym bazuje większość. sorki za wprowadzenie w bład i ogólne kaleczenie psychiki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pracuję na archicadzie i 3dmaxie ale każdemu kto robi coś w archicadzie doradziłbym cineme dużo lepiej współpracuje z archicadem pozatym wyżej było wspomniane o maxon form jako dodatku do archicada a to przecież firma która zrobiła cineme i maja bardzzo podobny interfejs pozatym można edytować archicadowską bryłę w cinemie i i eksportowac spowrotem do archicada. no i cinema wciąż się rozwija

 

Ale nigdy nie zamienie 3dmaxa na inny program 3d ja go po prostu kocham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety: wizka kojarzy ci się z Mario i super realizmem, i fajnie tylko kolega studiuje architekturę a to inna bajka, inne kapcie i inne ręczniczki.

Nie nakłaniaj ludzi z architektury do robienia mario-everowskich wizek bo kaleczysz ich psychikę :)

 

btw: chcesz zarabiać tweety dużą kasę na wizkach naucz się robić np. tak:

http://www.europaconcorsi.com/db/pub/images/10864/290681412.jpg

http://www.europaconcorsi.com/db/pub/images/10864/124126946.jpg

http://www.europaconcorsi.com/db/pub/images/10864/214634078.jpg

 

 

Peter takie rzeczy to mozna robic na dyplom, albo konkurs gdzie oceniaja inni architekci. przecietny czlowiek/inwestor/pani hania ze spoldzielni na tych wizkach poprostu nic nie zobaczy.chociaz jak sie pokombinuje to da sie znalezc zloty srodek miedzy tym co pokazales a mario.

ps.max 4ever:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem (moimzdaniem) sa tutki, szybciej wchodza do łba i zawsze cwiczysz konkretny efekt, który cie interesuje. Powracajac do polemiki na temat jak wizki powinny wygladac, czy tez nie wygladać...Pani Kowalska projektujac se mieszkanko bedzie chciała zobaczyc wizki a'la Mario natomiast te przykłady co przedtswił Peter sa bardziej wielkoforamtowe, jak konkursy urbanistyczne czy architektoniczne(jednak bardziej urbana) Gdzie wieksza kasa?? Mieszkania robi sie przez pare dni, konkurs mozna robic semestr, rok, ale wygrane sa konkretne(znajomi ostatnio wygrali konkurs na centrum Katowic i nagroda była kwota wartosci porzadnego samochodu :) Moim zdaniem to nie forma czy sposób wykonania roboty sie liczy, a klimat koncowy(Sans_Serif np nie zawsze wrzuca kapcie i szlafroki do swoich wizek a na brak zlecen zapewne narzekac nie może :) Ważne, by wyrobić sobie jakis styl,jak wczesniej wspomiany przeze mnie Szeryf . Gliwicka Medusa czy Tamizo ...

PoZdRo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie w jakim programie "robicie" plansze (50x70), photoshopie czy corelu?

 

ze względu na hybryde vektora z rastrem sensowniejszy jest corel... ale ja robie w photoshopie bo ten pierwszy doprowadza mnie do pasji jak tylko musze go odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corel czy photoshop... oba programy maja plusy i minusy co pewnie kazdy kto jest zna potwierdzi..

corel to grupa corel draw+corel photopaint - prostszy do skladania plansz i ogolnie latwiejszy

photoshop - nie ma rownych sobie w skladaniu grafiki (zdjec itp.), zreszta uzywaja go profesjonalisci, jest potezny..

 

mysle ze powinienes zaczac od corela bo to na uczelni bardziej ci sie przyda ale w wolnym czasie polecam photoshopa - warto go poznac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam duet photoshop + illustrator.

 

na początek photoshop wystarczy Ci do wszystkiego na 100%. potem jeżeli chcesz składać większą ilość plansz, lub takie plansze, w których różne elementy będą edytowane zewnętrznie, albo będzie duża ilość elementów to zaczniesz używać też illustratora...

 

a podobne są do sibie, więc będzie Ci łatwo się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie porównujecie znowu Corel Draw do Photoshopa ? Bo to jak porównywanie młotka do łopaty ;) Jeżeli już jakieś porównania miały by miejsce to Illustrator-Draw, Photoshop-Photopaint. A moim zdaniem to i tak kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności