Skocz do zawartości

Teczka 2D: nail


nail85

Rekomendowane odpowiedzi

Spadłem z dywanu na podłogę... Te ostatnie panny są świetne. Tylko nie mów że malowałeś z wyobraźni. Miałeś jakąś referke na które postacie były ustawione w podobny sposób czy korzystałeś z wielu różnych zdjęć?

Zauważyłem 1 błąd - przy kolanie na 1 planie jest rozświetlenie które jest taką ostrą linią, powinno być bardzo łagodne albo wogóle nie powinno go być.

Chyba 2 błąd znalazłem - nadgarstek i dłoń postaci po prawo wyglądają dziwnie.

O i chyba 3 błąd (taki malutki) - prawa noga postaci po prawo jest za gruba - poprowadziłeś linię piszczela za bardzo w lewo.

Jeszcze coś - te panienki są bardzo szczupłe, powinieneś bardziej zdefiniować im mięśnie nóg (noga na 1 planie i prawe udo drugiej postaci, przy pachwinie).

Ostatnia sprawa - wydaje mi się że linia oddzielająca nogę od biodra poprowadzona jest zbyt głęboko w stronę pośladka (postać po prawej).

 

Nie zmienia to mojej oceny. Gratuluję ładnych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

technicznie coraz lepiej, sowa i gigerowska panna z ożebrowaniem na plecach wymiatają. Ale właściwie tylko te dwie mi się podobają.

Nad ostatnim obrazem bardzo się napracowałeś. Jest tam trochę błędów anatomicznych jak lewe kolano prawej panienki albo ogólnie trochę krzywa twarz lewej.

Ale to nieważne. Idziesz za bardzo w kierunku panienek na plakat do garażu. Stary, nie daj się zagonić do schematu Borisa Vallejo np. Na pewno masz jeszcze coś do zaproponowania. Może to co napisałem jest trochę przedwczesne, bo jesteś na początku swojej drogi, ale przemyśl to.

No i maluj. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie pracak tez bardzo podoba - chyba najbardziej w tym watku pokazywanych. Jest jakas dynamika w ruchu postaci, jakies napiecei ktore mi sie bardzo pasuje.

Na minus niestety strona techniczna- a konkretniej kolory. Bardzo stonowane barwy - co samo w sobie nie jest zle - polaczone sa ze wszedobylskim cieniowaniem czarnym kolorem automatycznie sprawia wrazenie "brudnej" pracy. Brak mi tez jakis mocniejszych konkretnych wartosci, cale cieniowanie utrzymane jest w bardzo ciemnym, matowym kluczu - a przdalo by sie kilka highlitow :]

Ale z czasem to na pewno przyjdzie - byle sie lepiej z narzedziem obeznac

 

A tematyki zupelnie sie nie czepiam - kazdy robi to co lubi, a ja twoja bardzo lubie :D cieszy oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! dzieki za tak liczne odwiedziny, co do porownania do Borisa - jest to dla mnie wielki komplement, nie raz to slyszalem, a bardzo cenie tego artyste, malo ludzi umie tak malowac kobiety, a znacie jakis lepszy temat ;)?

 

Lord saskybody: Na rysunek chodzilem od dziecka ( tzn. jak mialem 14 lat) zapisalem sie do pracowni Ventzislava Piriankova, bo w digitalu w sumie robie od niedawna - od ok. roku.

 

Tym razem wrzucam cos dziwnego bo ... NIE GOLE BABY!!! jest to jeden szkic i jedna praca w nieskonczonym jeszcze stadium, na razie sa to tylko dwa etapy a do konca jest jeszcze troche roboty:

 

wip.JPG

 

wip2.JPG

 

Tak jak mowilem wrzucam tez prace ktora zrobilem dosc szybko i jest to bardziesz szkic ( nie jestem z niej zadowolony za bardzo ) po prostu w przerwie w nauce ( SESJA!!! EHHH...) chcialem sprawdzic mozliwosci mojego nowego kompa, jeszcze raz dzieki za komentarze!

 

underworld_maly.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCMiriam: dzieki, w sumie pierwszy jest tez poza moja tematyka bo przygotowuje go na battle na digart.pl.

 

Dzisiaj koncowy efekt pastucha, ale moze jeszcze cos w nim pozmieniam, kto wie...czesto nie moge sie zdecydowac kiedy juz konczyc prace:

 

zolwi_pastuch_kadr.JPG

 

zolwi_pastuch_kadr2.JPG

 

zolwi_pastuch_maly.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem dla twej tworczosci,ale ten pastuch jest paskudny;/ Sam pastuch i jego ubranko wydaje sie byc strasznie amatorskie;/ Rekawy jakies drewniane, nie czuc materialu, to nie ten nail ktory postowal kilka stron wczesniej;] Natomiast ryjek potworka bardzo przyjemny i swietnie wykonany. Jezeli moge cos wtracic to chyba za bardzo wnikasz w szczegol a za malo w barwe i plame- np. na zblizeniach widac nity na bluzce, lub faldy na tym pasku co trzyma w lapie. Na calosciowym obrazku nie widac tego wiec wydaje mi sie to nie potrzebne. Starasz sie tez plynnie przechodzic z jednej barwy w druga-takie cieniowanie, co moze i ladnie wyglada,lecz uzycie tego w niektorych sytuacjach psuje efekt-np. ten wor wyglada jakby byl zrobiony ze sliskiego materialu, a mialbyc chyba wiklinowy,ta? Jednym slowem za bardzo chcesz ladnie, a nie kiedy wystarczy jedna proste krecha lub plama ktora bedzie wygladac niebo lepiej niz dopieszczony i wygladzone "cos". Sry ze sie czepiam, pewnie niektorzy mysla-o ten to kur#a tylko by wytykal, a sam gowno umie, no po to forum by posluchac pewnych uwag , a nie tylko popierdywac z radosci ze wszyscy chwala,nie?;] Pozdro amigo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę panienki :D

Ale te pracki też są fajne, tylko w drugiej przesadziłeś z cukierkowymi kolorkami ;) Ostatni chyba najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu mialem czas dokonczyc prace olejami:

 

olej na desce 180X90 - cienkiej jakosci zdjecie niestety:(

 

Musze odpoczac od poprawnych rysunkow na uczlenie, synteza ciala celowa w moich prywantnych pracach moge sobie poszalec hehe

 

gracje_XXI_w..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek bardzo mi się spodobał, może wyglądałby jeszcze lepiej gdyby był bardziej symetryczny, fajnie by było gdybyś podkreślił jeszcze tą architekturę dodając jakieś detale w górnej części budowli, która jakoś tak odcina się od reszty.

Druidka też super - tylko ten łańcuch z czaszką nie pasuje ale może się już czepiam :D W trzeciej pracy nie podoba mi się ten robot ale za to panna bardzo fajna :P

 

W każdym razie - respect !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kipalol: dzieki,wszystko rysowane w corelu painterze

 

nicponim: dzieki, czasem trudno mi zerwac z rysowaniem "slodkich" rzeczy przez te panienki hehehe

A jakie pedzle przypadły ci do gustu??

ta ostatnia praca niezła ..musze powiedziec ze szczegolnie dobrze wychodza ci kobiety czy to w oleju czy w corelu...powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nail bardzo fajnie jeśli chodzi o tą ostatnią prace. Tylko kończ to szybko ;)

 

A z poprzednich strasznie podoba mi się ten zamek/budowla. Bardzo spodobała mi się kolorystyka. Bardzo ładne odcienie zielonego i fajny szczegół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaku fajny,pierwszy plan fajny, 3 rzeczy mi sie niestety nie podobaja:/

1. cos z chmurami jest nie tak,w miejscu skad wychodzi swiatlo,bo jakies nierealistyczne;/

2. za bardzo dopiesciles zamek/miasto/budynki,trzeba bylo zrobic to cos ala pierwszy rysunek

3. no i jeszcze raz przyczepie sie do tego-za bardzo gładzisz kolory-wez rzuc paintera wez sie za ps to ci oduczy tego;p

 

Jezelibys poprawil prace wedlug tych wskazowek to bedziesz naprawde swietnie i klimatycznie!;] pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba tak dopieszczony zamek/góra, ale faktem jest że gryzie się troche z mało dopracowanym pierwszym planem, głównie mam na myśli drzewa... Zamierzasz je jeszcze troche podmalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byloby naprawde super, gdyby drugi plan nie wjezdzal Ci na pierwszy, bo technicznie to jest roxxor :)

 

edit: przejrzalem caly watek :-) niektore pracki opuscily mi szczeke, panienki wychodza Ci swietnie, dobrze sobie poczynasz w painterze i masz dobrego nosa do kolorow...gratuluje.

 

ps. zmien czasem ikonke watku, bo dawno tu nie zagladalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty, a wiec tak:

nicponim: pracowalem juz na photoshopie dluzej niz na painterze i powiem tobie ze moim zdanie painter bije na glowe pod kazdym wzgledem photshopa, jezeli chodzi o malarstwo w digitalu, nie jestem grafikiem wiec painter jest dla mnie w sam raz.

 

obo: tak bede jeszcze pracowal nad ta ilustracja.

 

mant-raz: dzieki:) nie wiem za bardzo jak sie zmienia ikone watku...musze pokombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam ze Painter rzadzi :) oczywiscie nie we wszytkim ale napewno w digital paintingu. No ale do rzeczy

 

pracka jest bardzo fajna, klimacik jak po deszczu katem.

Ale musisz "wysotrzyc" pierwszy plan, wiecej szczegolow, wyrazniesze to musi byc. bo wyglada jakbym byla bardzo dalekowidzem .

Zrob cos z tym :-)

zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny MakingOf ;)

 

A co do samej pracy - całkiem fajnie. Główne "ale" to piersi. Za duża różnica w ich ułożeniu, jeśli jedna jest w swobodnej pozycji to ta druga nie byłaby aż tak rozciągnięta zważywszy na ułożenie ciała. A przynajmniej tak mi się wydaje ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlon chyba za duza;p fajna praca,aczkoliwek dziwny kolor skory dajesz- taki nienaturalny;/ i swiatlo tez dziwne -niewiadomo skad pada-patrzac na szyje to wydaje sie ze z dolu,no ale jezeli tak to czemu jej lewe ramie jest ciemne-strona przeciwna-lokiec-ostwietlone? oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Piękny smok i konie kozackie ;) Praca poprostu ekstra!

 

A co do poprzedniej, tej zielonej, to myślę że czegoś tej pracy brakuje. Ta 'kobieta' trochę dziwnie wyszła, jej bioderka i pupa jakaś nietaka. Ogólnie spoko, ale mogłoby byc lepiej ;)

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena poscigowa naprawde fajnie wyszla, choc dwie rzeczy mi nie pasuja

Pierwsza to srodek smoka - glowka jest super, ogonek tez dopracowany a srodek wyglada jak kilka pociagniec pedzlem i tyle :/ Jakos tak bez pomyslu

Druga to przestrzenne umiejscowienie smoka - teraz tak sie wybija z dalszego planu ze wyglada jakby byl na tej samej plaszczyznie co konie, a powinien byc za wozem. Wystarczy go troche przykryc kurzem zza wozu i juz trafi na swoje miejsce

 

Ale jak mowilem - ogolnie duzy plus :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on zdaje się właśnie jest nad wozem... Tak czytam co jakiś czas Wasze komentarze i się zastanawiam, czy nie idziecie w swojej krytyce za mocno w tą ślepą precyzję, odwzorowanie rzeczywistości, detal zawsze i wszędzie, a to przecież jest sztuka, a ta ma prawo i nawet powinna pozostawiać niedopowiedzenia.

 

Od dłuższego czasu tu zaglądam i co mogę powiedzieć, to gratuluję nail85 warsztatu i umiejętności przelania tego co w wyobraźni na 'papier', do tego w takim stylu;) Świetne prace;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności