Skocz do zawartości

Scena 3D: kuchnia


!Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo mało miejsca w tej twojej kuchni. wielka kuchnia (pomieszczenie) a blaty malutkie.... gospodyni raczej takiej kuchni nie wybierze. skoro masz duuuzo miejsca to czemu robisz blaty 1mx1m?

 

nie radze bawić się teraz w materiały. zaplanuj kuchnię, wymodeluj szafki i modele jakie będą stać na tych szafkach a potem pojedziesz z materiałami i światłem. teraz skup się na zagospodarowaniu przestrzeni. polecam "Cztery Kąty" i dodatek "kuchnie". tam jest tego sporo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety- wiec tak to miało być to jest moja kuchnia...ale ja mieszkam w 60m2 mieszkaniu a tu tak dałem to takiego wielkiego pomieszczenia bo tak łatwiej oświetlić i bede mógł dać stół i jeszcze coś sie tam wymyśli...rzeczywiście masz racje to dziwnie wygląda...heh ale co teraz zrobie przecież nie rozwale wszystkiego chyba dodał jakąś delikatną wysepke...

 

pikSar- nie wiem gdzie jest primitives 378000 ale to cały ja:D może garnek może kwiatek... a że kuchnia wystaje mi się to podoba tak oryginalnie... przynajmniej coś jest innego;]

 

Piotrek- na razie to olewam;]

 

Pozdrawiam

 

ogólnie to jestem napalony na tą prace...lol bym ją do jutra skończył ale mam jutro szkołe....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damm! a po co ci junkers? :] ogrzewacz przepływowy i po sprawie. montujesz pod zlewozmywakiem i na pewno nie wybucha przy odkręcaniu wody :D

 

sorki faktycznie, nie zauważyłem zlewu :)

ale teraz jak tak patrzę to dostęp do niego jest dość utrudniony. postaw bipeda przy zlewie i drugiego przy kuchence... nie ma miejsca :/

 

imo ja bym wywalił junkers i wstawił tam narożnik. pod spodem dodałbym jakiś zlew też narożny (jak chcesz to moge ci wysłać model) i odsunął płytę grzejną od zlewu. lepiej mieć pomiędzy zlewem a kuchenką jeden roboczy blat. wtedy droga jedzenia wyglądałaby tak: zlew (mycie) blat (krojenie) kuchenka.

 

dodatkowo zrezygnowałbym z wystającego piekarnika. imo zupełnie nie praktyczne (sam zrezygnowałem przy mojej kuchni). takie pytanie: czy da się otworzyć jednocześnie szafkę pod zlewem i piekarnik? :)

 

wszstko to wyłapała moja mama zaledwie wchodząc do pokoju i zerkając na monitor.

 

z doświadczenia wiem, że taka kuchnia nie będzie praktyczna

 

tak więc pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomus: ja wypowiem sie na temat zlewozmywaka: sproboj zrobic sobie z tektury, uklad szafek ze zlewozmywakiem, ktory zaproponowales... Pani domu dostanie szalu, zmywanie ze skretem w prawo. Ten zlewozmywak jest koniecznie do przeniesienia.

Pozdrawiam, zycze cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tez wlasnie robie kuchnie i Twoja mi sie nie podoba, jesli odwzorowujesz ta jaka masz to ok ale i tak wydaje mi sie ze to odwzorowanie ci nie wyszlo. Zamiast odwzorowywac sugeruje przeprojektowac, zrob rzut z gory i zaplanuj na kartce polozenie szafek, zlewu, kuchenki, lodowki... pozniej sie temu przyjrzyj i pomysl czy taki uklad ci sie podoba i czy jest funkcjonalny (albo czy jest funkcjonalny i czy ci sie podoba).

Kuchenka zrobiona boolean'em (moglbys sie postarac i cos wymodelowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fajnie tweety z tym modelem napisz do mnie bo ja nie mam Twojego gg :(

 

a własnie dam fotke kuchni realnej...:D kawałek kuchni bo aparatu nie mam:/

http://img98.imageshack.us/img98/6673/sandaczrt1.jpg

 

 

nie smiejcie sie z mojego ojca:D ale pogratulować pieknej ryby mozecie:D hehe...sandacz jak by co:D

 

 

 

Tomuś: szanuj ludzi z wolnym łączem i zmniejszaj obrazki :]

tweety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) fajna rybka, myślałem, że to jakiś szczupak czy coś:P A wracając do wątku to ja bym montował te kafelki na tej białej ścianie, wtedy bardziej się chyba stanie kuchnią (bo mi to troszeczkę pokój taki przypomina), to tak imo... Detalki, walcz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co zrobie ta kuchnia nie bedzie rozbudowana dodam modele i sie na tym skończy ale potem zrobie następną kuchnie juz taką fajną...

 

małe poprawki w kuchni + 4 noże:D kuchni nie bede rozbudowywał tylko bede kodawal stół i krzesła jakieś ale jeszcze nie wiem no i detale...modeling w niektórych miejscach jest do poprawy...ale mam czas:D na dziś koniec pracy w maxie jest piatek ide na piwo oceniajcie;p

7zj0.jpg

 

pikSar - primitives sie zmiejszyło:D jak? sam nie wiem chyba inny jest zlew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ustawienia to sie nie będę czepiał bo skoro odwzorowujesz swoją kuchnie to nic nie poradzimy :P Zastanawia mnie tylko ta wystająca kuchenka. Blat powinien miec 60cm, taka jest norma. wiec jeżeli wystaje ci kuchenka to znaczy że masz mniejsze szafki. Nie szkoda miejsca?

Druga sprawa to kształt drzwiczek. Twoje to zwykłe boxy, a na zdjęciu widać taki wyrażny czamfer :P

Zlew też mi coś nie leży. Sama miska zlewu, musi sie mieścić w którejś szafce. Inaczej trzeba ciąć boki szafek, a tak się nie robi. Ten pierwszy zlew o ile dobrze widze był całkiem okej ustawiony.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podłoga sie za bardzo błyszczy;

2. Meble za zielone (aż oczy bolą);

3. Kto kładzie płytki łazienkowe w kuchni ?

4. Może po prostu daj okno i zrób ujęcie z innej perspektywy, bo mnie ta praca odpycha, a nie przyciąga ( :/ );

5. Wszyskto oprócz kranu i garnków wygląda tak sztucznie, że wydaje sie nierealne :/

 

Powodzenia przy tworzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec zmusiłem sie do tej kuchni...posiedziałem ze 30 min zrobiłem render i takie coś mi wyszło... to coś pod piekarnikiem bedzie usuniete;] obiecuje ni i jeszcze dołoże kilka pierdół czy jakieś listwy, poprawie materiał szkła i piekarnika bo tak to nie może być;p materiał blatu też jakiś nie taki jak bym chciał.. i kafle też za małe ale nie mam tekstury...wrr.. coś trzeba bedzie poszparać. a jak sie podoba swiatło, i kolorystyka? mówcie jaki to powonno miac kolorek;) Pozdrawiam

477c3ae471b0234em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Tomus, ja mam zobczenie na punkcie kolorystyki, i te fioletowe szfki mi ni jak pauja, ale to moze kwestia gustu. ja bym kombinowal z drewnem, bo to bardzo wdzieczny material. kafelki palskie jakies.

poza tym szafka z piekarnikiem Ci sie przpalila od sloneczka.

pozdrawiam.

 

edit: ustawiales swiatla na scenie z bialym materialem (cos tak poprzedni render widzialem) ?

nie jest to dobra metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blat zbyt cienki i za malo wystaje

 

płytki OK

pola grzejne - gorące bez powodu

okap (wyciąg) zbyt cieńki (na grubość)

kuchenka jest z Inoxu czy czarna, chciała by coś odbić ale nie ma co

uchwyty prawie niewidoczne (oprócz szuflad)

kafelki powiny zachodzic we wnękę okapu

ogólnie lekko przepalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze...;( wiec jest chyba wszytko ok:D po poprawiałem to co napisał PikSar i chyba już jest wszytko ładnie;) dziś chciałem zrobić render z 1 kamery ale niestety przeliczyłem sie, w czasie 4h zrobiło sie 40% rendera...;p wiec tak kończe tego wipa i zapraszam na galerii prac skończonych za okoła tydzień;)( bo mam 4 kamery na scenie)

 

Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie dobre sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafelki sa zle zmapowane i widac ze sie powtarzaja, ta roslinka to chyba troche za duza wzledem pomieszczenia.

mleczne szklo w piekarniku?! a jak zobacze czy pizza juz dobra :)

fronty szafek bym pomalowal na jakis kolor albo drewno na nie dal.

wyglada ze w tym pomieszczeniu nie ma jednej sciany, cien idacy prawie po przekatnej obrazka dziwnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności