Skocz do zawartości

Wip2D: Tyranozaur...


Arkadian

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przerwie mam zamiar "wyprodukować" w Photoshopie tyranozaura. Na początek wrzucam szybki szkic:

 

my.php?image=skanuj0002kp8.jpg (większy format)

 

Mam zamiar namalować biegnącego i tratującego na swojej drodze drzewa itp. W sumie nie wiem jaka w tamtych czasach była roślinność (poszperam na necie).

 

Co sądzicie o tym pomyśle??

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po 1sze primo...POMYLIŁES DZIAŁy!!

 

Nie rozumiem przecież teraz mam z tym Work in Progress.

 

A co do dino to podrasuje jeszcze szkic :) tylko piszcie jakie błędy wykonałem...(właśnie musze troche te nóżki ugiąć pod ciężarem i jak wspominałeś masywniejsze zrobic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cały szkic jest kiepski, koślawy, zrąbana anatomia- to takie płaskie kółka i parówki. Do tego totalnie niedopuszczalne kreskowanie. Rozumiem, że każdy chce narysować/namalować coś fajnego na początku swojej przygody z ołówkiem i pędzelkiem, ale moja rada jest taka, abyś zaczął ostry trening rysunku od podstaw.

Moje radykalne poglądy nigdy nie były tu mile widziane, ale takie jest moje zdanie i może komuś wyjdzie na dobre :) Hail!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ty też nie masz prac na najwyższym poziomie:P a tak wogóle to są moje początki ze szkicem. No i dzięki za komenty. (zostawić go w takiej pozycji?)Szkic jak podkreślałem jest "szybkim szkicem" :) a nie gotową pracą, jeszcze czeka mnie przeróbka w photoshopie. Zastanawiam sie nad tłem, zrobić biegnącego dino w lesie, czy moze na pustkowiu... Piszcie piszcie, i dawajcie propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysowanie "od frontu" zwierzaka jest bardzo trudne (możliwe, że jest to najtrudniejsze ustawienie jakie można by sobie wybrać :) jak możesz to pokaż referki z których korzystasz), może narysuj pierw go z profilu i tylko głowę, jak już to Ci wyjdzie, to pomyśl dopiero nad całym od boku, w końcu to Twój początek ze szkicem, po co utrudniać sobie życie :)

Tak w ogóle to czy aby jesteś przekonany, że lepiej wyjdziesz na rysowaniu dino niż rozpoczęciu nauki podstaw jak np malowanie bryłek, jabłuszek itp ... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem trzy oczy :D..

 

No i ukończyłem nie do końca tułów, aczkolwiek kosztowało mnie to wiele wysiłku ale, i dłuuugiej pracy jednak udało się jutro biorę się za resztę:), co do światła zrobie tak aby światło padało na główne częsci ciała, mam zamiar zrobic takie prześwity między drzewami no ale to dopiero później. Skan poniżej:

 

Jak na dziś to już koniec...

 

doimagahs8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam jeszcze mozliwosci ps, ale ty kolorujesz go biorac kopiuj->wklej odpowiednie obszary z refki czy jak? Bo po 1-kazdy element wydaje sie byc inny-razem ze soba nie wspolgraja,po 2- widac na grzbiecie polac tekstury ktora wychodzi poza twoj szkic, po 3- nie wierze w to ze jest taka przepasc miedzy twoimi olowkowymi szkicami a digitalowym kolorowaniem. Jezeli odpowiedz brzmi tak( nie koloruje, kopiuje tekstrury,albo tylko troche koloruje-wiecej bawienia sie niz malunku) to sry ale dalsza praca nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jego prawą .. nieiwem jak to nazwać stopą coś nie gra, po pierwsze postaw ją na ziemi, a nie lewitująca w powietrzu ;) i zrób ciut większą w koncu jest bliżej niż lewa ... prawda?

Druga rzecz jest jaka że powinieneś najpierw określić w której strony pada cień i światło a potem bawic się w rózne fakturki i teksturki ... a co bedzie jak okaże się ze walnąłeś się w położeniu cienia??? albo w proporcjach ?? całe 3 h poszło sie pi****lić!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty. Chyba jednak będę kończył dino aczkolwiek poduczę się szkicu, a jak się poduczę to dopiero będę na forum. Co do tułowia to narysowałem kredkami następnie rzuciłem na skan i obskrobałem w ps. trochę przesadziłem z długością, mogę zwężyć. A co do lewej kończyny fakt zwaliełm, ale mi oto chodzi żeby biegł i żeby miał ją uniesioną w górze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbij sobie do glowy (uzylem tego sformulowania bo wiem jak bylo i jest nadal to dla mnie trudne - wymaga "wbicia" :)) ze prace powinno sie robic tak, aby za kazdym krokiem wygladala na skonczona. czyli - rob postepy calosciowo, np. walor na calosci - dokladniejszy walor na calosci - kolor na calosci - detale na calosci, a nie najpierw dokladny detal glowy itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbij sobie do glowy (uzylem tego sformulowania bo wiem jak bylo i jest nadal to dla mnie trudne - wymaga "wbicia" :)) ze prace powinno sie robic tak, aby za kazdym krokiem wygladala na skonczona. czyli - rob postepy calosciowo, np. walor na calosci - dokladniejszy walor na calosci - kolor na calosci - detale na calosci, a nie najpierw dokladny detal glowy itd...

 

niestety trudne do "wyuczenia", ale prawda :D, zastanawiam sięnad jedną rzeczą - czy jakoś to porozwarstwiałeś, bo szkic z nakładką koloru jakoś mało wspólnego ma, po drugie stara zasada mówi od "ogółu do szczegółu" też często trudno mi się z tym zmierzyć ale tak trzeba.

Natomiast u Ciebie, po 1. nie wiem jak wygląda całość piszesz,

No i ukończyłem nie do końca tułów, aczkolwiek kosztowało mnie to wiele wysiłku ale, i dłuuugiej pracy jednak udało się jutro biorę się za resztę:), co do światła zrobie tak aby światło padało na główne częsci ciała, mam zamiar zrobic takie prześwity między drzewami no ale to dopiero później.

czemu później?? proponuję abyś narysował sobie kilka - kilkanaście szkiców całości tematu, przemyślał kadr w jakim ma znajdować się tyranosaur oraz popracować nad jego dynamicznym przedstawieniem,(szczegółnie nad anatomią zwierza) sam pomysł bardzo mi się podoba :D, dlatego też czekam na następne updaty . . .

 

tukej linka może trochę to pomoże :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Tyrannosaurus

http://www.sciencedaily.com/encyclopedia/Tyrannosaurus/

 

oraz kilka filmów z cyklu Jurasic Park czy jakoś ,

 

Pozdrawiam i działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szkiców to robiłem sobie na kartce perspektywa z boku i z góry. No a wracająć do digitailu oto co do tej pory zrobiłem. Stopę robiłem szybciutko bo nie ma sensu jej uszczegóławiać bo mam ją "wsadzić" w błoto :). Ogon hmmm.... co o nim sądzicie :/ niewyszło mi coś. I pytanie czy akceptujecie T-Rexa??

 

imagawx3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam być szczery? OHYDNE.

1. Widzę, że się strasznie napracowałeś wrzucając filtry na zdjęcie Wielkiego Kanionu, poza tym SKALA. Zauważ, że we Wielkim Kanionie nawet Tyranozaur jest malutki, a u Ciebie jest gigantyczny i do tego wisi w powietrzu (ten stok na którym stoi schodzi na dół ;) )

 

2. Sam Tyranozaur... no lepiej nie komentuję, ale jego głowa wygląda tak jakby miała zaraz odlecieć (sam nie wiem dlaczego, po prostu tak mi to wygląda)

 

3. Kompozycja całego obrazka, mi osobiście się w ogóle nie podoba.

 

P.S Popraw to, albo sobie daruj, bo jeszcze miłośnicy Dinozaurów na ciebie płatnych morderców naślą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności