Skocz do zawartości

Max 9 się wysypuje...


nitrograd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku dni wysypuje mi się co chwila podczas pracy Maxik.Nie wiem czym to jest spowodowane. Robi to zazwyczaj przy zmianie widoku z wireframe na smooth+highligths lub podczas obracania modelu.

Komp Dual Core 6300 plus 2Gb ramu 667Mhz, to chyba pwinno starczyć.

Poniżej wywalany komunikat...

Jestem blisko deadlinu wiec każda rada sie przyda.Czy to wina dużej ilości materiałów lub kamer vrayowskich?Sam juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mi też się często tak samo wysypuje jak się bawię w material editorze vrayowskimi materiałami :/

Ja mam jeden rdzeń i gb ramu, troche po chłopsku może że porównuje ale wiem że nie od tego ten problem

jeśli pozwolisz nitrograd, to poczekam z Tobą na kogoś z wiedzą :)

pozdrawiam

 

PS:max9/vray1.50rc3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo poczytaj na tym forum wątek o powolności nowej wersji maxa. pisali tam wiele ostabilności systemu. Dla przykładu mogę powiedzieć, że u mnie opera podczas zapisywania obrazków potrafi zapisać tylko jego część nie komunikując o wystąpieniu błędu (oczywiście obrazek na ekranie wyświetlany przed zapisem pod operą w całości), albo podczas wypalania płyty DVD jeden plik zawierał same zera ponieważ program stwierdził, że inny wątek ma dostęp do pliku więc go nie zapisze (oczywiście żaden inny wątek nie mógł mieć dostępu do pliku, nic innego nie było uruchomione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo czesto wysypuje po prostu sie wylaczajac i chyba ma to zwiazek z zabawa w proxy (jeszcze jade na 32 bitach) i moze dlatego. Ponad to zauwazylem, ze to raczej nie wina samego maxa lecz VRyja w momencie gdy scenka ma np. sporo poly.

 

z tymi poly mam to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam sie tadzio, na ta terapie trafilem przypadkiem. Nie pije juz...4 lata.

A sypie sie gdy skaluje vertexy z soft selectionem...

Kto nastepny sie wypowie? Nie wstydzcie sie. Ta terapia grupowa Wam pomoze.

Wykrzyczcie sie, wyrzuccie to z siebie. Gdzie Wam sie sypie?

buha ha ha ha ha ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie bez powodu nie wysypuje, natomiast jak chce zeby sie wysypal, to przewala hierarchie kosci w animacji i pasc musi chocby stal...

najczesciej sie wlasnie sypei jak sa exceptions i overextended parameters :) wystarczy zajrzec do raportu co sie pokaszanilo :)

jak wartosci byte przekraczaja FF no to musi cos byc nei tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności