Skocz do zawartości

Scena 3D: Rider on the desert


Skaarj

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja...troche sie poprawiłem jeśli chodzi o 3d i chciałbym zrobić taką scenę na pustyni, jak jedzie dodge challenger i sie za nim tak fajnie kurzy. potrzebuje linków do wszelkihc tutoriali o kurzu, otoczeniach i wszystkim co się może tu przydać. Wiem, że praca napewno zawiera błędy więc proszę o wskazanie ich, możę da sie cos zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ostro - chyba wkret po filmie Vanishing Point ??:) - to jeden z moich ulubionych filmow :D -ale co do tutoriali - masz chyba google ;> ? - ta fota co podales to nei weim czy to zarys koncepcji czy tak ma wygladac final i tylko doddac kcesz kurz ? - bo ja to bym posiedzial nad tym zeby to spojnie wygladalo bo na razie to jakby teren z innej bajki fura jakby z innej - zerknij w google na foty pojazdow na pustynni - obejrzyj siakis film ( ten o ktorym pisalem albo Mad Max'a i zobacz jaki tam panuje klimacior) poukladaj kadr i porzadnie to oswietl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo Vanishing Point zaje... film ale tam to samochód był chyba biały... dowiedziałem się wogle o tym filmie dopiero po obejrzeniu jednego z klipów Beatsteaks...

Co do kurzu to zwykły particle np.spray + wind i gitara gra...

Otoczenie byś też zmienił [czy to Terragen?], na jakieś prostsze. jakaś pustynia...jak w filmach USA.

+To co powiedział eco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy koncept :) Vanishing Point, no fajny fajny :)

co do pracy: kurz tak jak wyżej misiold napisał (wystarczy tylko jeszcze do tego odpowiednią mapke i gra) samochód ładnie należy ubrudzić, może troche zniszczyć, otoczenie to by było ok, ale musi być lepsza tekstura i jeszcze jakieś krzczki itp. ślady opon też by sie przydały, i ten kadr mi nie pasuje...pamiętaj że jak zwalisz ten fajny koncept to ja sie za niego biore ;)

 

edit: ferni nie ma to jak rzeczowy koment :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej scenie niewiele widać.

Jedyne co mi się nasuwa w kwestii poprawek to antyaliasing.

 

Jak chcesz zakurzyć to tak jak misiold napisał, lub dobrze zdefiniuj superspray, zakładając, że robisz w maxie.

Znalazłem kiedyś taki tutek o dymie w superspray, zuploadowalem Ci, może się przyda:

http://halunatic.ovh.org/tutki/dym.pdf

Sam się cząsteczkami zacząłem troche bawić niedawno i muszę powiedź, że to fajna sprawa!

 

PS: Z motywem pustyni mi się zawsze kojarzy taki niebiesko-żółta reflect mapa chromu, wszędowbylska:) Wiecie o co chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zanzaczyć, że nie bede uplaoadował często bo troche poly w tym jest+efekty to mi niezle muli ale jakos dam rade. Szukałem w google tutków odnośnie pustyni i nic nie znalazłem. Same modele do kupienia. Ma ktoś pomysł na mape pustyni? Czy tylko diffuse+bump wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba kombinować, na tym polega grafika 3d ;) zobacz zdjęcia, może wymodelujesz fałdy piasku, może zrobisz bumpem, może displacem, ale napewno przyda się dobra tekstura piasku...a jak pojazd będzie w ruchu to nie musisz sie przykładać bardzo do otoczenia bo możesz je rozmyć motion blurem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko to dla czego kocham Max3d.pl :)

 

http://www.max3d.pl/tut.php?id=153

Uczy podstaw i przydaje się tak wogle.

 

http://www.max3d.pl/tut.php?id=156

Następna podstawa i to chyba już ktoś pokazywał tylko w pdf'ie

 

http://www.max3d.pl/tut.php?id=250

I to jest najlepsze.

 

A co do tych poprawek, świetnie tylko wygląda jak by płyną w tym piasku a nie jechał po nim i popracuj nad modelem tzn.dokończ go i dla mnie będzie git

 

Aha i z tym Motion blur'em to może być świetny pomysł!

 

PS. Stachu mieszkasz w Gda? może na piwko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie przepraszam, Skaarj. Zle cie ocenilem, myslalem ze bedziesz kryl to, ze to nie twoj model. Ale wieksza satysfakcje bedziesz mial, gdy zrobisz wlasna fure, 100% wlasna scenke. A jesli jeszcze nie potrafisz dobrze modelowac- poprzerabiaj tutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności