Skocz do zawartości

Pojazd 3D: HC8 Concept (kolejna wizja:))


Homa

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko sie wypowiadam na forum ostatnio ale tutaj mysle ze warto.

 

Kurde czlowieku, rewelacyjny koncept, przemyslane kreski, nic sie nie gubi, jestem jeszcze ciekaw jak rozwiazesz kilka kwesti(srodek przy tak dlugich drzwiach, sposob otwierania sie drzwi itp.)

 

Powodzenia, czekam na final a na przyszlosc poprosze taki jeden do garazu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chroniczny brak czasu sprawił, że prace nad modelem zostały chwilowo wstrzymane... :(

Ale dziękuję wszystkim za komenty! Cieszę się, że autko się podoba :)

Słupki boczne nie zasłaniają lusterek... Ale pojawił się big problem: jak opuścić przednią szybę?!? Nie mam zamiaru wklajać tam dodatkowych słupków, więc nie wiem jak z tego wybrnąć?! (A szyba musi być opuszczana, bo przecież nie będziemy otwierać w zimie drzwi, by zapłacić za przejazd naszymi autostradami buahaha)... Po raz trzeci chyba próbuję też wymodelować tylne światła... jak będę miał coś ciekawego to napewno wrzucę...

Pozdrawiam wszystkich ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewww :P

 

Jesli zawiesisz prace nad tym modelem ... i niebawem nie zobacze pierwszych probek lakieru to sie normalnie wezme i obraze na ciebie ...

 

jeden z ciekawszych konceptow jakie mialem okazje ogladac ostatnimi czasy ... i wyjatkowo w moim stylu ... klasyczna elegancka linia nadwozia i dynamiczny charakterek ... nie wspominajac o wykonaniu ... ktore tez stoi na wysokim poziomie ...

 

wracaj do roboty : >

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo panowie?!? Kto powiedział, że się poddaję?!?

Napisałem tylko że brak czasu nie pozwala mi siedzieć nad modelem - nic nie pisałem, że rezygnuję, czy cosik?!

salvage przyjemność jest a i owszem, tylko trzeba mieć na nią czas :-)

I tak powiniemem złożyć oficjalne podziękowania dla mojej żonki, która pozwalała mi całe wieczory spędzać nad maxem ostatnio... Dzieki kochanie ;-)

Pozdr. 4 everyone :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po małej przerwie :)

Tak jak pisałem wcześniej - prac nad modelem nie zaprzestałem! Wręcz przeciwnie... i mimo tego, że na delegacji i na laptopku działać musiałem to brnąłem do przodu... A oto i efekty:

 

1. Zabawa ze studiem i kolorem:

 

test1yp9.jpg

 

test2vo7.jpg

 

2. Światła... nie najciekawsze chyba - ale czekam na opinie - powalczę jeszcze z nimi :)

 

test3lyl7.jpg

 

test4lnf3.jpg

 

Tak to w skrócie wygląda... Jak czas pozwoli poprodukuję i powrzucam troszkę więcej renderów.

Studio raczej już zostawię, więc teraz z jednym ustawieniem kamery będę próbował uzyskać jakieś przyzwoite materiały.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mentaller piekne te modele i jeszcze piękniejsze studio... niestety takich przykładów mozna by mnożyć i mnożyć... wiem jak POWINNO wyglądać studio, nie wiem jednak jak sprawić by TAK WLAŚNIE wyglądało :-(

Nie chcesz wiedzieć ile się męczyłem, żeby chociaż taki efekt uzyskać (cholerny VRay he he he)...

Dysponujesz może jakimiś podpowiedziami i wskazówkami?! Powiedz tylko cenę?! Jestem gotów na wszystko ;-)

A tak zupełnie poważnie to jakim prawem ten drugi render, z takimi materiałami w rozdziałce prawie 2000x1500 trwa cholerne 3 godziny?!?!? Życie jest niesprawiedliwe... Ja też tak chcę... Ratunku!!!

Niech mnie ktoś przytuli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOLLA HOLLA! JESLI CHODZI O LINIE,KTORAPONOC JEST TAK DOBRA TO TAK SERIO PISZĄC NIE JEST NAJLEPSZA. PIERWSZA RZECZ, KTÓRA RAZI TO BRAK SPÓJNOŚCI MIEDZY KONCEM MASKI A POCZATKIEM BLACHY DOOKOŁA SZYBY(TO SIE NIE KLEI A PŁASZCZYZNA NA ZEJSCIU SIE URYWA A NIE GŁADKO PRZECHODZI).dRUGA RZECZ JA BYM TO LUSTERKO PRZESTAWIŁ ROCHE DO TYŁU BO BOCZNA SZYBA NIE WYGLADA ZBYT ŁĄDNIE PRZY LUSTERKU. FAJNIE WYMYSLIŁEŚ Z TYM PÓŁKOLEM ODCINAJACYM DZWI OD PRZODU PRZECHODZĄCYM W MASKĘ.:) ALE TEGO NIE UWYDATNIŁES BO LUSTERKO JEST TAM GDZIE BYC NIE POWIINO:/UWAZAM ZE MASKA JEST WYKONANA ZA STANDARDOWO W PORÓWNANI DO RESZTY.MASZ WIELKI DACH KOSMICZNE LAMPY, KTORE BARDZIEJ PASUJA DO LIMUZYNY RESZTA JEST "NIEDOROBIONA I NIESTYLOWA"ODLEGŁOŚC MIEDZY OSIAMI ZA DUZA (TO MIAŁO BYC AUTO SPORTOWE CHYBA A NIE AUTOBUS:))JAKBY AUTO MIAŁO TAKI DACH TO Z PEWNOCIAKLAMKABYŁABY INNA.PROPONOWAŁBYM ZACHOWYWAC CECHY CHARAKTERYSTYCZNEPOSZCZEGÓLNYCH ELEMENTÓW TO CHYBA NAJWAZNIEJSZE. Z AUTAMI JEST TROCHE JAK Z CZCIONKAMI! SĄ RÓZNE CZCIONKI WIEKSZOŚĆ JEST CZYTELNA A TO PRZEZ TO ,ZE ICH LITERY ŚĄ DOBRZE ZAPROJEKTOWANE I MAJA CECHY WSPÓLNE. TAK SAMO Z AUTAMI TRZEBA TRZYMAC KONCEPT! AUTO MA BYC OSTRE TO MA BYŚ OSTRE,A NIE MIEC NP.OSTRĄ MASKE A RESZE JAK MICRA. REASUMUJĄC :JEST NIESTYLOWO ALE FAJNIE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś przytuli...

 

zastanów się o co prosisz kolegów grafików.

 

-----

 

ze studiem sprawa jest już trochę trudniejsza. nawet idealne studio z innym modelem samochodu może prezentować się nieciekawie. dodatkowo z doświadczenia wiem że pro userzy niechętnie dzielą sie swoim warsztatem lub robią to zbyt ogólnikowo, dlatego nie ma innej rady niż duuużo testów (ale przemyślanych). Ci najlepsi przecież też zaczynali od zera.

przechodząc do strony technicznej to rendery które zaprezentowaleś są (z całym szacunkiem) po prostu nijakie. szukaj informacji na necie, podpatruj najlepszych a reszta przy odrobinie szczęścia w końcu się ułoży.

 

tym pesymistycznym akcentem zakończę moją przydługawą, nic nie wnoszącą i nudną wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azis- reasumujac: post mial byc chyba profesjonalny [profesjonalnym okiem], imho wyszlo ci szukanie dziury w calym. latwo jest krytykowac.

 

HXL- 3h w 2000x1500, i to z materialami? to dla mnie dobry wynik... ale ja sie nie znam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropiński - może i masz rację, że aż tak dobrych renderów jest niewiele, niewiele jest również tych gorszych od mojego :-(

azis - Tak jak piszesz - auta są jak czcionki - jedne mogą Ci się podobać drugie nie - to normalne. Zgadzam się również z tym, że mój projekt może być niespójny... nie tylko o spójność tu chyba chodzi. Czy uważasz, że wszystkie produkowane/projektowane auta są jak to mówisz "spójne"? Wydaje mi się, że nie... Wszystko jest kwestią gustu... czy tam ustawić lusterko, czy tu - uwydatnić to, czy tamto - jeden zrobi to tak, a drugi inaczej - Dlatego staram się nie powielać wzorów i "replikować" pojazdów w 3D tworząc modele już istniejące, staram się modelować jak najbardziej SWOJE pojazdy. To, że niektórym się podobają - to cieszy, a to że innym nie motywuje mnie do dalszej pracy i spojrzenia obiektywnie na własne wypociny.

Krótko mówiąc mój model - mnie się podoba i wydaje się okay :)

Dzięki zatem za wyrażenie szczerej opini i zmuszenie do kolejnego przeanalizowania pracy. Mam nadzieję, że moja kolejna bryka Ci się spodoba (choć na 100% niespodoba się komuś innemu :-P). Pozdrawiam

mentaller - pisałem "ktoś" - niekoniecznie "ktoś" z Was :-P

Wszystko z tego co piszesz się zgadza... będę próbował - gwarantuję! Dziękuję za komentarze :)

kr3tz - u mnie ten render mieliłby się 3 dni a nie 3 godziny (!!!!!!!!!!!!!!)

FreedomFighter - True :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy się zgodzicie ze kwestia podoba/nie podoba jest dla amatorów. hxs napisałeś ze miałem racje co do porownania aut z czcionkami. Tylko chodziło mi o troszke inny przekaz.chodziło raczej o pokazanie stylu w powtarzaacych sie i charakterystycznych dla tego stlu miejscach. Ktos bysry powiedział kiedyś"Chcesz mieć styl powtarzaj cały czas te same błędy" to wszystko jst jak jedna welka lekcja kompozycji. wyobrażcie sobie zadanie pt"stwórz super bryłe" i kilka rowiązań. ktoś mógłby przynieśc kule i powiedzieć -przeciez tutaj nie ma sie czego czepic jest super! ktoś iny przyniesie coś jak sfera z powyciaganymi verteksami(taki jez) i powie ze to jest lepsze. To tylko przyklad nic wiecej nie ma co nad tym myslec ale warto pomyslec nad tym,ze zawsze trzeba znależć fome wyjsciową pózniej ja tak złamać zeby pokazać swój styl. Styl trzeba pokazywać stanowczo!To jest tak jak z kropka ktora stawiasz na kartce.Postawisz ją na środku kartki bedzie spoko postawisz ja w samych rogach bedzie ok ale jak postawisz ją gdziekolwiek idzie bedzie sie wydawało ze to przypadek, dlatego trzeba unikac takich przypadków zeby miec silny styl a nie gibkie "tak miało byc!". Co do spójności aut to oczywiscie, masz racje pisząc,ze sa produkowane auta które sie nie kleją jest ich masa masa "byków" i zle rozchodzącego sie swiatła.Wiele projktów rozwiazał bym inaczej.Forum jest chyba po to zeby dzielić sie tym co sie wie i nie konicznie to jest złośliwe i szpanerskie. Dzieląc sie tym co wiecie sami stajecie sie lepsi a to wszystko przez to ze człowiek cały czas chce byc lepszy od innych a mowiac reszcie wszystko szuka nowych rzeczy ktorych ta reszta jeszze nie wie:) Trzeba kiedyś zrobć wspólne autko oparte jedynie na wizjach forumowiczów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azis- ok, ok, rozumiem :) ale nigdy nie zrobi sie auta, ktore bedzie podobalo sie kazdemu z forumowiczow- sa gusta i gusciki... jednemu bedzie podobal sie Nissan Micra, innemu nie, jednemu bedzie sie podobala Skoda Roomster, drugiemu nie...

 

HXL- a moglbys pokazac render, do ktorego dążysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azis chyba już troszkę więcej do mnie dotarło z tego co chciałeś mi przekazać... nadal jednak nie ze wszystkim się zgodzę.

Z mojej strony to wygląda tak: jestem zupełnym amatorem, który mimo wszystko stawia sobie ambitne cele. Próbuję zaprojektować auta przede wszystkim oryginalne, nie powielające określonych form i schematów... Przedostatni projek okazał się dla mnie porażką, ponieważ opierałem się na proporcjach ogólnych BMW serii 6 a wyszedł mi mustang... to świadczy jak najbardziej o braku stylu... tak jak piszesz. Jednak na ten projek starałem się spojrzeć jak najbardziej z dystansu i wydaje mi się, że osiągnąłem pewien sukces ponieważ pojazd na pierwszy (i chyba drugi również) rzut oka nie przypomina żadnego znanego wozu. To mnie cieszy. Jeśli jest nie spójne i nie ma stylu... cóż taki jestem - nie spójny i bez stylu ;-) Jednego jestem pewien jest to 100% amatorska wizja i 100% moja.

Tak to wygląda z mojej strony... heh...

Temu pojazdowi napewno wiele brakuje i z pewnością wiele do profesjonalizmu będzie brakować też jego renderom... ale cóż... cały czas się uczę... w końcu to tylko hobby...

 

PS. Paradoksalnie do Twoich wypowiedzi dostałem wcześniej sygnał, że pewna firma projektowa była by zainteresowana tym modelem... odmówiłem, bo tak jak mówię to tylko hobby i w imię zasad robię to tylko dla satysfakcji i niczego innego. Wyobrażasz sobie że ktoś chciałby kupić/porzyczyć coś takiego? Amatorzy... he he he :-P

Pozdrawiam i dzięki za komenty!

 

kr3tz - render do którego dążę mam w głowie - trudno to przekazać, zapewne mi się nie uda ze względu na umiejętności he he... marzę o interfejsie wyobrażnia-3dmax... mmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@azis: nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm.

@HXL: jakby to powiedzieć z angielska: keep up the good work. Apropos Twojego studia, czasem metoda na chama bywa słuszna ;) Jako car paint, shellac jest słuszny, bo odwzorowuje najlepiej faktyczny sposób robienia lakierów ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja walka ze studiem przypomina walkę z wiatrakami...

Nawet w najmniejszym stopniu efekty nie przypominają prac wielkich mistrzów.. he he ;-)

Wturlałem więc model spowrotem do mojego bezpłciowego studia, pomajstrowałem przy oświetleniu i wydaje mi się, że poprawiłem też przednie lampy. Podobają mi się, więc raczej tak już zostaną. Nieznacznie widać zmiany na lakierze... Dolny grill i reflektor też dostali swój materiał...

Co o tym sądzicie?!

 

test1dc7.jpg

 

test2ai2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakieś bardziej zdecydowane refleksy dać na lakier, głównie na maskę, jakiś softbox żeby się odbijał czy coś, pokombinuj...

 

co do lamp to może spróbuj wrzucić materiał w 100% odbijający, i żeby troche rozmywał odbicia (0,9-0,8)

 

materiał na grillu wygląda jak standard ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio właśnie próbowałem z odbiciami... ale wychodziła mi zazwyczaj mniej lub bardziej biała plama... a to mi za bardzo nie odpowiada... Dążyłem do delikatnych, niezbyt natrętnych odbić... żeby lakier nie stracił wyrazu... ale czy dobrze to wygląda... hmm?!

w lampach nie chciałem 100% odbić bo to już podchodzi pod chrom - wiem, że lampy tak mają... ale chciałem, żeby te akurat były bardziej "charakterne".. heh :)

masz racje z grillem, bo za bardzo nie ma się tam co odbijać ;-) ta szarość może faktycznie zbyt szara, ale pasowała mi do lamp, czyż nie?! :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła bardzo ładne, natomiast z tym lakierem, hmmm... Samochód dość masywny, nie podoba mi się opcja rozciapania go miękkim lakierem. Ale to Twoja wizja ;) Zamiast refl. gloss'a dałbym poprostu refleksy fallof:p/p ;)

Powodzenia i próbuj dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności