Skocz do zawartości

Bitwa 3D : Mały książe i róża..


peterr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam zrobić scenke z małym księciem [tym z książki]. Będzie stał na swojej małej planetce ,róża obok ..w tle jakaś planeta [może ziemia].

 

I want to make a 3d scene with the little prince. I want to show his beauty :) He will stand on his little planet with his rose nearby.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Intervain -> LOL przecież to najkrótsza lektura od czasów 3 klasy podstawówki ;) przeczytaj sobie do poduszki, niby dla dzieci a taka fajna.

 

Radzisz -> jeśli modelujeszw oparciu o tlo we viewporcie to polecam zaprzestać bo wyraźnie Ci je max rozciągnął. Zatem może się okazać, że wyjdzie dość otyły mały książe. Zaznacz w opcjach wyświetlania tła viewportu MATCH BITMAP żeby Ci nie rozciągął albo po prostu użyj plane'a z odpowiednimi proporcjami szerokości do wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze:)

przypominam sobie zbrusha no i ucze sie na tutkach klicka conieco [ dzięki :D]

Gumiaczek wersja 1.0 chciałem sie nauczyć wypalac normalke i dać do low poly obiektu..udało sie ale zapomniałem w sumie pofałdować samego gumiaczka ..

th_70014_gumiak1_122_483lo.jpg

Spodenki zaczynam robić [czy jak by to nazwać]

th_70019_spodnie1_122_506lo.jpg

oczywiście to będzie pod płaszczem także głównie będzie widać "zameczek" pod szyją ,kawałek pasa i fałdy na spodniach..

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intervain -> LOL przecież to najkrótsza lektura od czasów 3 klasy podstawówki ;) przeczytaj sobie do poduszki, niby dla dzieci a taka fajna.

 

 

o dlugosc nie ma znaczenia [robilam studia z literatury wiec sie naczytalam przeroznych cegielek ;)] - ta ksiazka nigdy mi sie nie podobala - nie chce tu robic analizy dlaczego ale to fakt i za zadne skarby do niej nie wroce! nie podobuje mi sie i juz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle, ze to nie kwestia gruby czy chudy - te ubrania wygladaja jakby byl nadmuchany [jak stroj skoczka spadochronowego w locie;)] postaraj sie wydobyc troche ksztaltow bo teraz to prostokat... ja bym skrocila tulow [on jest wyjadkowo niskoskanalizowany] i wydluzyla nieco nogi - w ten sposob mozesz zwezic spodnie w gornej czesci nogawek a to poszerzenie dac tuz przed butami...

 

proponuje przyjzec sie na przyklad jakie cialka maja chlopcy na obrazach Normana Rockwella :)

 

[http://images.google.com/images?client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&hl=pl&q=norman%20rockwell%20boy&lr=&btnG=Szukaj+w+Google&ie=UTF-8&oe=UTF-8&um=1&sa=N&tab=wi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok robi sie;P

dobra to na teraz jest

 

th_71825_spodnie1_122_560lo.jpg

 

a jutro albo jeszcze dzisiaj w nocy popracuje dalej nad jego pozą...

ps. co myślicie o jego pasie:P

pozdrawiam:)

edit: hmm to on taki duży jest?:P ten mały książe..achaa..to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intervain - dzięki za poświęcenie i zaznaczenie w paincie:P

piotrek - tak :( pas robie osobno ,po co sie potem męczyć z zaznaczaniem poly , osobne materiały będą tak czy siak...

Lewus - kurde co za skojażenia:P

spodnie dla mnie mogą być..są nadmuchane ale tak chciałem ...zastanowie sie jeszcze 2 minuty nad nimi ,poszukam jakiś refek interesujących..zobaczymy..

th_49958_spodnie1_122_421lo.jpg

- 4k poly + 2 lvle turbo + disp z zbrusha...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:P

Męcze sie z ufo małym księciem [tzn tak narazie wygląda]

th_94462_mkg1_122_356lo.jpg

th_94466_mkg2_122_450lo.jpg

Może coś z niego będzie ale jeszcze nie teraz:) posiedze i zrobie:P

szkoda że nie ma za bardzo konceptu ,tak to modelowanie z głowy...

nie ma za bardzo co komentować khe khe:P ale pośmiać sie można^

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba jest lepiej..ale ma buga na nosie :P no i troche siatke trzeba będzie przerobić

..narazie mało poly ,nie chce mieć więcej dopóki forma nie będzie ok..

prosze o jakieś porady bo szczerze mówiąc już nie wiem w którą strone z nim iść..

th_14751_r1_122_444lo.jpgth_14765_r2_122_541lo.jpgth_14770_r3_122_543lo.jpg

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubie i dłubie:P

th_22525_r1_122_599lo.jpg

rodzice śpią ,ja chyba też pójde hehe:P bez kawy nie wytrzymam^

hejo

ps. pytanie do mistrzów zbrusha...jak sobie radzicie z zapętlającą sie siatką [widać potem takie górki na modelu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź sobie patrz na zdjęcia jak rzeźbisz bo na pamięc to można poprawiać miesiąc i nadal będzie coś źle

tu masz jakieś fotki

 

czaszke z tyłu troche rozciągniej bo jest za bardzo jajowata

z przodu w okolicach oczu czacha powinna być troche bardziej wklęsła

może policzki od kości chyba jarzmowych(to pod okiem) zrób troche większe i zaraz za nimi troche wklęsłe, zresztą popatrz na zdjęcia lub w lustro bo ciężko wytłumaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dzięki i w ogóle michlord:P nie ma to jak optymizm :)

Jonasz - dzięki za komentarz:D jednak oddam go do krawca:)

dzisiaj postanowiłem zrobić Ziemie..nie wiem jaki efekt:D mi sie podoba:(

główną role odegrały teksturki + falloff tam gdzie powinien być[mam nadzieje]

najgorsze że max sie zacząć nieustnnie sypać:/

zastanawiam się nad samą kompozycją ,czy nie zrobić Słońca na przykład ...ale chyba dodam jakieś ciekawe zjawiska na 3 planie:P

 

nie - nie będzie takiej brzydkiej teksturki na planecie małego księcia :P

pozdrawiam i prosze o jakieś miłe sugestie:P

ubranko zmienie jak czasu zostanie troche..narazie wszystko dookoła + róża pod kloszem i niech mam to już " z głowy" :)

th_41379_r1_122_376lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie nie poddam:D

Wszystko jest w fazie przed beta :P ziemia jako taka.. poprawiony płaszcz troche ,spodnie [tzn góra inna] ,czeka mnie jeszcze spooroo pracy..dodać potem guziki itp.

Główki nie ma bo mental sss ..

th_55596_r1_122_368lo.jpg

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm witam ponownie..robiłem sobie 3 plan już chwilke ..2 plane'y

-przedni "chmurka" pyłu gwiezdnego czy co tam sie znajduje:D ,malowane w PSie pare maźnięć i filtry ,noise ,kanał alpha + mixowanie materiału...

-tylni - mix ,gł. opacity i kropki białe/czerwone/niebieskie jako gwiazdy w oddali..

+ pare gizm [ gizmów?:P] z fire effect z przodu..

Renderek 3k na 2k ,ale zmniejszony do 1600 ,żeby sie dało zamieścić..

th_30524_r3_122_393lo.jpg

Prosze o krytykee ,najlepiej konstruktywną:)

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nikt nie krytykuje ale co tam...:)

zastanawiam się czy nie zamienić miejscami ksiącia i róże.

to czerwone serduszko to nie mÓj pomysł ale nawet pasuje:D

jednak ide w strone własnej interpretacji małego księcia..na refkach jest w jakimś "kimono" i gumiakach:P

th_40953_r1_122_55lo.jpg

gumiaków jednk nie będzie ,postaram sie zrobić kozaczki:)

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mozna to porszę bardzo kilka moich uwag.

1) moze inni nie krytykują bo mało co widać staraj się oswietlać scenę więcej niż jednym żródłem światła min 3 ( za kamery, z prawej lub lewej strony światło rysujące ostre cienie i jedno od tyłu to minimum,)

2) róża to ma takie listki a raczej liscie niekiedy wieksze od kwiatka.

roza.jpg

3) co do głowy to polecam Zbrusha, Lub darmowego Blendera masz w tych programach możliwosc rzeźbienia modelu.

4) zwróciłeś uwagę iż szklany słój daje taki sam ostry Cień jak człowiek ??

 

Poaza tym do dzieła nieżle Ci idzie.

Powodzenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D róże poprawiłem ..wygląda już chyba jako tako..

kompozycje zmieniłem ,robie buta ..narazie nie pokazuje z bliska ..szukam sobie referek ,dokończe i pokaże;)

Wczoraj oglądałem kawałek filmu "Anna i król" i w końcu wiem już jak ma wyglądać jego ubranie..:]

PS. nie jest za ciemno? może mam za jasny monitor;>

th_96681_siatkaa_122_31lo.jpg

th_96685_r1_122_181lo.jpg

hej ,dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cool włosy, ale materiał na płaszczyku Ci sie coś kszaczy, jakieś błędy.

Swiatło OK:) ale cień słoika jest teraz prawie nie widoczny, bez cienia rzeczy wyglądają ja zawieszone w powietrzu, troche mocniejszy.

Uzyj DOF(głębi odtrości, mżesz ustawić w kamerze lub przy renderze) ziemia będzie rozmyta ja by na prawde była daleko. Przykład DOF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dorób troche zmarszczek na płaszczu, po kolejne oświeć mnie dlaczego na renerze nie ma twarzy.

kolejna rzecz to szklanka, moze zrob jakąś małą ingeręcje jej z planetą, zobacz efekty jak sie wsadzi tak szklanke do pisaku i zrob taki sam. Render narazie nie powala, teksturki są słabe narazie moze skup się na modelowanie a rendering i światło ktore tu będzie bardzo ważne zostaw sobie na kolacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r3aq5.jpg

Poprawiam i poprawiam jak tylko mam czas - matura zając , ucieknie:P

Dzięki za komentarze ,postaram sie zastosować ,zrobić jakieś odciski buta na planetce itp [dzięki AGmakonts]

Co do tekstur ,narazie spodnie,płaszcz i koszula są w maire zrobione [taki styl chciałbym..] pas ,guziki ,buty itd. do zrobienia:/

Nie ma twarzy bo jest osobno w mentalu:P zresztą będe to składał niedługo i pokaże:/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności