Skocz do zawartości

Postać 3d: Saboteur [dw2]


PAINbringer

Rekomendowane odpowiedzi

Lewus => Zauważ że 3dsmax o wiele lepiej znosi siatke która ma ten powiedzmy 1mln quad poly, ale zwielokrotnionych przez algorytm np. turbosmooth - czyli siatka na której rzeczywiście pracujesz ma 250k qpoly. Nie wnikam w jaki sposób 3ds optymalizuje buforowanie takiego mesha, ale faktem jest, że działa to wielokrotnie wydajniej niż z 1mln qpoly w formie bazowej siatki (czyli takiej jak np i z .obj'tów). Pozostałe dane o kompie to Duron1.8, Radeon9600 i zaufaj mi że z .obj nie ma sensu bym importował siatek większych niż ok 400k. Co do samego modelowania to nie tyle kwestia samego komputera ale sposobu w jaki się z tym meshem pracuje, a 3dsmax ma kilka ciekawych featuresów które pozwalają troche zoptymalizować swój workflow pod taką sytuacje... ale to już opowieść na całkowicie inną bajke.

 

Klicek => Ehh teraz będe miał traume do końca życia z tego powodu :( hlip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pain tak masz racje, turbosmooth ma jakis specjalny nowy algorytm ;) po 2gie u mnie na kompie - p4 2.8 + 2g ram + rad7950 - przy modelu majacym 2mln poly (po nalozeniu turbosmootha) działa normalnie obracam normalnie bez zmułki itp - przy modelu ktory ma bazowo duzo poly podczas pierwszego ruszenia modelu "viuport" sie dusi na jakies 1 sek zacina sie (wrzuca cos w ram albo hdd) i dopiero potem chodzi płynnie. Podobno max 9 ma swietne nowe algorytmy dla viuportwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem prace innych (w tym donmario - poezja naprawde)

ale ten model/projekt jest moim favorite na całym forum..

ehh.. mimo ze dopiero zaczynam (najwieksze osiagniecie to marny czołg :/)

to przestałem grac, (MMO rypia zycie xD serio xD), siedziec na GG itp. cały czas tylko Szkicownik w realu, tablet, 3ds max, no i tutoriale.. ale gdy juz jestem wycięczony po całym dniu nauki gdy mówie sobie "aaa pierdziele to zatrudne nie robie" patrze na ten modelik i tylko mysl przez głowe "K**wa do roboty!!!, chce zrobic kiedys cos takiego!!" no i dalej do 3 w nocy tutki i nauka wszystkich tych opcji. (Swoja droga ma ktos 2-3 monitory na jednym kompie i podzielonego maxa ?? tak jak np. graficy w Midway?? bo zastanawiam sie czy to nie poprawi mi wygody pracy/nauki)

Projekt jest naprade genialny.. taki Assassin Nowej generacji ;D

Czekam na Upy z nicierpliwoscią..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_rly.jpg

:D prosze was... nie wypada komentować czyjeś nieświerze i kompromitujące posty :)

 

Czemu kompromitujące?

 

Zajefajnie wyszły piórka! Baardzo realistycznie.

Ale oczy troche płaskie jednak.

To realtime czy render?

Pokaż siatkę i mapy jak możesz.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności