Skocz do zawartości

Teczka 2D: maciekG


maciekG

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wielki za linki i sugestie..nie znałem większości z nich..

jednak dalej szukam przykładów prac w których kreska i kontur ma większą rolę w akwareli..

pomimo jak cenię castagneta i zbukvica czasem też mam ochotę trochę w inny sposób pomalować..

 

to w sumie się zbliża do tego o co mi chodzi..

http://www.lifineart.com/galleryartworks/tong4034_8_1wc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no dla mnie, tak jak się obawiałem zresztą, pióro chyba jest zbyt mocne trochę...zresztą ja się słabo czuję z piórami/cienkopisami..

tortur mądrze robi bo lżej kładzie farbę i wtedy cienka kreska się przebija..nawet ołówek by dał radę..co mi się niestety nie udawało..

ale póki co mam frajdę z eksperymentowania więc jest ok:)

 

Ten link co ostatni wkleiłeś chodź bije z pracki mocny warsztat to nie wszystkim się to będzie podobać.

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=74385&page=7

 

 

wiesz ja rysuję tylko i wyłącznie dla przyjemności, więc tego problemu nie ma :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilę mnie nie było..i też niespecjalnie rysowałem przez ten czas..ale jest taki pomysł, żeby reaktywować szkicowanie i teczkę,

 

trochę świeżego narybku drętwą ręką

 

 

fishcombined.jpg

 

 

 

i jakieś staaare domowe akwarele, których chyba kiedyś zapomniałem wrzucić :)

 

blanketb.jpg

 

sinkz.jpg

 

dryercopy.jpg

 

 

pozdro600, nie zjeżdżajdzie za bardzo:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę o wcześniejszych, PERSPEKTYWA! kompozycja słabo, ale ogólnie jest wrażliwość duża i myślę, że może tobie dobrze by zrobiło jako ćwiczenie malowanie i rysowanie światłami na ciemnym tle np. czarne, szare i jakieś kolory, bo mam wrażenie, że biel tła cię ogranicza.I nie miej obawy przed sknoceniem obrazka czasem trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...sknocenia jak widzisz wyżej się nie obawiam raczej ;)

z perspektywą to się zgadzam..powinienem się bardziej przyłożyć do niej..co do kompozycji to czy mógłbyś rozwinąć konkretniej?..nie mówię, że jest dobrze, ale ciekawi mnie co cię najbardziej razi

co do twoich ćwiczeń to wydaje mi się, że wymagają techniki za którą nie będę się miał możliwości teraz zabrać..raczej tylko ołówek..może ew. akwarela, raczej za kryjące nie będę miał czasu/możliwości chwycić..ale kto wie za jakiś czas.

 

dzięki za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full wypas, szczególnie ta pierwsza ryba w fiolecie mi się spodobała. To jest jakiś specjalny szkicownik, że farbami jedziesz? Szkicownik to się wydaje rzeczą raczej do ołówka, pisaka, ew. kredek, a tutaj widzę farby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzięki! trochę się rozluźnić jeszcze muszę..

to jest taki zwykły zupełnie szkicownik, canson 90g, raczej do ołówka. Ale jakiś czas temu odkryłem, że mi się w nim dobrze akwarelą rysuje też. Trochę się marszczy oczywiście, ale do takich szkiców to nie przeszkadza. Na droższych papierach akwarelowych bym chyba nie mógł tak swobodnie mazać, blokada wewnętrzna :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, dopiero sobie całą teczkę obejrzałem. Ryby, płazy, ptaki fantastycznie przerabiasz całego Darwina, no i twe zwierzaki żyją. Niektóre akwarele trafione w punkt, a wiadomo, że to najtrudniejsza technika, która nie wybacza błędów.Digitale też mocne. Cała teczka zasługuje na gwiazdeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotcore, ja mam na odwrót:) brak cierpliwości do innych technik..a akwarela, pięć maźnięć i koniec. jak nie wyjdzie to następną.

 

@KaliditusZaliditey, dzięki, tamte rzeczy to dawne dzieje już, na gwiazdki może jeszcze sobie zapracuję :) mam nadzieję regularnie rysować. faktycznie jakoś tak wyszło w porządku ewolucyjnym, ale mocno nieporadnie jeszcze w moim odczuciu, nie mam takiej kontroli jakbym chciał, zwłaszcza, że próbuję zmierzać w kierunku bardziej kreskówkowym/karykaturalny. a z tym mam problem spory, co zresztą chyba widać po tych ostatnich ptakach, które są dość naiwne. ale nic to, poszkicuję to może wypracuję..

 

porady mile widziane :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no może dla twojego skilla jakieś inne medium od czasu do czasu. Trochę starodawne ale co tam.

"Jeśli byś chciał wykonać podobiznę zwierza lub człeka aby naturę jago poznać, tedy postępuj jako mówię. Kiedy soki ziemi idą w górę, a dzieje się tak przed pełnią, tedy pójdziesz o północy na rozstaje trzech dróg glinianych po północnej stronie lasu i wymówiwszy po trzykroć imię zwierza którego chcesz wykonać, wykopiesz 21 uncyji gliny. Dnia następnego glinę tę rozpłaszczysz na kamieniu ciemnym, aż do całkowitego wyschnięcia, kiedy ta stanie się jasna jako lico młodego jagnięcia, tedy rozdrobnisz ją, a proch ten przecedziwszy od wszelakiego robactwa jakoż i ciała obcego do naczynia wrzucisz szczelnego i znów z żywiołem wody połączysz.Takoż pozostaw na miesiąc i tak postępuj trzy razy.

A nie wyciągaj nigdy na światło słoneczne bo się osłabi i popęka. Gdy jej lepkość i wilgoć będą odpowiednie tedy weźmiesz osik dębowy szerokości połowy łokcia i spojrzawszy na swe szkice wcześniejsze, będziesz ów kawałek gliny nim traktował, a nie oszczędzaj mu razów.

Bacz jednak byś nie brał do tego dłuta ani innych narzędzi co to można niemi powieki alibo paznokcie wykonać, a stwór i tak niepodobien.

Reasumując oprócz szkiców dla karykatury dobrze robi analogowe 3d.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah..fajny opis..chyba mnie przekonałeś i się ruszę w końcu do plastycznego..

tymczasem kilka szkicy..tylko jakość żenadna..

czy ma ktoś z was może jakieś porady dotyczące skanowania rysunków ołówkiem..bo ja już tracę pomysły..zawsze połowa obrazka znika, nawet jak się ratuję funkcją levels czy też ustawianiem skanera na minimalną jasność i kontrast..

 

tak czy owak...jeden z natury

 

borom.png

 

 

 

 

 

jakieś głupie roboty :)

 

robos.png

 

 

 

 

 

oraz próba zachwalanej na gdzieś tu na forum krity do szkicowania..

 

 

robokrita.pngrobokrita.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo złe skany, podam kilka możliwych IMO przyczyn.

1. Skaner jest do du...

2. Rysujesz na papierze od drukarki i nie przykrywasz od góry grubym białym papierem lub tekturką(o ile klapa jest czarna od wewnątrz)

3.Minimalna jasność i kontrast.(sam o tym napisałeś) u mnie defaultowo wychodzi ciemno, ale da się odzyskać. Jak prześwietlisz już na etapie skanowania no to nie ma z czego wyciągać.

4. Za małe dpi, nowe skanery biurowe ustawione są często na 150 a to za mało na ołówek.

 

Żaba na kółkach mistrz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skaner w biurze mamy taki http://www.tiendatinta.com/images/material/xerox/Xerox_WorkCentre_7530.jpg

wiem, że do dokumentów ale z rysunkami też powinien dać radę myślę...ustawiałem dziś na 600dpi..i tak nic nie widać

i właśnie zawsze wychodzą skany prześwietlone..pomimo ustawienia na jak najciemniejsze, pełny kolor, nie b'n'w i minimalny kontrast.

a bazgrzę w szkicowniku..więc raczej rysunek jest przykryty kilkudziesięcioma innymi kartkami..sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie softu na kompie brak, ponieważ skanuje się z samej drukarki..i niestety ja nią nie administruję więc z resetu raczej nici...zwłaszcza, że to do prywatnych bazgrołów..

próbowałem dociskać za to z góry na siłę, żeby mniej światła było..ale chyba nie pomogło :]

także przepalony 'widok z okna' x2

 

 

doc0062.png

 

 

 

 

doc009.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności