Skocz do zawartości

Pojazd 3D:Fiat 125p


thitee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowilem podjac proby wymodelowania Fiata - model 125p. Taka fura kiedys sie wozilem... Jest to moje pierwsze podejscie do modelowania samochodu, prosze o wyrozumialosc :)

Model i siatka ponizej

 

fiat1ho9.th.jpg fiat1aax5.th.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No tak na przykład to tu:

fiat1aax5jv4.th.jpg

Ale w innych miejscach jest tak że np są duże poligony a zaraz obok jest gęsta siatka...postaraj sie żeby poligony były mniej więcej jednakowych rozmiarów i żeby w miarę możliwości były to czworokąty. Bo później jak nałożysz meshsmootha to sie okaże że zaczyna sie to wszystko krzywić bo jest po prostu za gęsto i każda odchyłka vertexów będzie widoczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie moge doscj do porozumienia z ta siatka, to chyba zaczne od nowa, nie moze mi wyjsc rzecz jaka sa wyciecia np pod klamke, bo jak pozniej dam mesh smooth to mi sie strasznie pitoli i nie wiem o co chodzi, moze jak od nowa zaczne, to mnie oswieci

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie zebym mial cos przeciwko Twojemu modelowi, ale to dobrze, ze zaczynasz od nowa ;-)

Samo z siebie to Cię raczej nie oświeci. Nie wiem czy zauważyłeś, ale czesto ludzie pytają o siatki przy okazji prezentacji modeli. A to po to, żeby zobaczyć jak dany ktos rozwiazuje takie problemy jak np. modelowanie wspomnianej przez Ciebie klamki. Czy nie warto isc za Ich przykładem? ;)

 

Pzdr i powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik ma trochę błędów i jeszcze musisz nad nim posiedzieć. Np. nadkole do poprawy ;)

 

A tak wogóle skąd masz blueprinty fiacika dużego? Ja kiedyś szukałem i szukałem, ale nie znalazłem, a bardzo chciałem go zrobić i nadal chcę :D

Podzielisz się? :)

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie odpisalem wczoraj, bo net mi wcielo :(

Blueprinty mam z instrukcji do samochodu, jak wspominalem, kiedys takowy posiadalem i mi zostala po nim, wiec sobie poskanowalem :)

 

Siatka wyglada tak:

fiat2she0.th.jpg

 

Jak Co widzicie nie tak, to piszcie.

Dzieki za rady i porady

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie propozycje :) :

fiat2she0qn0.th.jpg

to co zielone to bym tak przerobił, to co czerwone bym usunął, a to co niebieskie też trzeba poprawić :) tylko trzebaby to mieć przed oczami i popatrzeć jak się renderuje z ms! A tak ogólnie to chyba musisz całe to przednie nadkole wyciągnąć deczko bo sie tam przed tem zapadało...Powodzenia i Pracuj dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....no lepiej lepiej:) ale popatrz tutaj:

dsc00001abcxm2.th.jpg

nie wiem czy ta górna krawędź błotnika nie jest deczko za ostra i czy samo nadkole nie za bardzo wystaje troszke...no i dalej mi sie wydaje że to troche zapadnięte jest...ale żeby to poprawić to musiałbyś treraz pociągnąć przez środek poziome nacięcie i lekunio wysunąć na zawnątrz te vertexy....chyba:/...sam juz nie wiem...albo może nie mam racji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photo681yvyz9.th.jpg 16nr5.th.jpg

 

Na zdjeciach wyzej wydaje mi sie, ze widac iz ta krawedz jest dosc ostra, chyba ze tylko mi sie tak wydaje, a to nadkole z przodu chyba rzeczywiscie za bardzo wystajace robie, popracuje nad tym

 

Tutaj blueprinty:

blueprint2125pll9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta krawędź faktycznie jest ostra, ale u Ciebie na modelu trochę za ostra ;) Możesz trochę odsunąć od siebie edge i myśle że to pomoże ;)

 

Dzięki za blueprinty :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na zielono podciągnij deczko takjak strzałka pokazuje czyli na zewnątrz.To co na czerowono to robiłeś Boolean'em?Nie napisałeś w końcu czy będzie MeshSmooth w wersji końcowej czy nie ale jeśli będzie to...to te klamki i wlew trochę Ci się zepsują...przynajmniej tak mi sie wydaje...Pozdrowienia i Pracuj dalej:)

fiat5csvs7uz9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaisze bo nie mam teraz czasu na brazkach mazac :)

Pod tylnym slupkiem linia cxalego samochodu jest zwalona. Z tylu pod szyba to wogole tak nie idzie we fiacie. nadkola do wymiany za ostre linie i powinny wtapiac sie w karoserie na samym dole. Klapa tylna powinna byc bardziej okragla na koncu i plynnnie przechodzic w tylny pas to samo z przodem. NIe pasujem i jeszcze przejscie lini dachu w boczne syby tez za ostro. Tyle narazie zobaczylem wieczorem jak bedemi mial czas to moze wyjasnie bardziej o co mi chodzi (bna obrazkach ) Powodzeni bo fajne auto wybrales :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem nic, bo znowu problemy z netem :(

Bubu mozesz jakos zobrazowac o co konkretnie Ci chodzi z linia pod tylnym slupkiem?

Naniose poprawki jak bede mial troche czasu i zamieszcze.

 

Pozdrawiam, czekam na konstruktywne uwagi i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności