Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

a mnie podoba się w szkicu tej gościanki tylko jedno - koszulka z delikatnie podkreślonymi piersiami.

 

moim zdaniem: minus dla łokcia i przedramienia lewej ręki. do tego te wysokie brwi (na zdziwienie mi to nie wygląda) - no i zbyt szeroko rozstawione oczy. co do 'pyzatości' - przytakuję! linia biodra - linia uda - tworzy jedną krzywą, co jest zupełnie nienaturalnie. kreska pociągnięta w kroku - taki 'uwypuklnik' stosuje się u postaci męskich.

 

no i gdzie jest bielizna? nawet paseczka od stringów nie widać ;]

 

idąc za myślą Navara - na kolorowankę się nadaje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@m4c1n4 - przecież mówiłem, że to słabe ;p I ma jeszcze dłonie traktorzystki :) Ja wogóle nie mam pojęcia o anatomii stąd tyle kwiatków tu i tam :/

 

a co do pyzatości, to przywykłem już do tego, że w czasie kolorowania zmieniam conieco, ale uparłem się, że naucze się robić dobre lineworki, co mam nadzieje za pare lat po części osiągne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus: Mowisz i masz :)

m4c1n4: zamiast kamieniem rzuce linkiem http://saveloomis.org/ szczegolnie 'drawing the head & hands' oraz 'figure drawing for all its worth'. A odnosnie oczu to polecam http://www.portrait-artist.org/face/eyes.html a dopiero potem eksperymenty z oczami na pół twarzy ;)

 

"Prosze panstwa oto miś..." :)

spd013.jpg

 

i 100% crop

 

spd013_crop.jpg

 

tło jest totalnie niedopracowane, ale to przeciez speed, troche dluzszy, ale jednak speed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeLiAL

 

btw: Te 'oczy na pół twarzy' powstały jakieś 3 lata temu w chwilach największego boomu na Pierścionka. Moje zainteresowania mangą + słabość do elfuf dały taki wynik.

 

Teraz skupiam się na prostej układance kresek. Przydają się jako podstawki pod animacje mojemu znajomemu albo krótkie storyjki obrazkowe. Co dalej z tym będzie - się okaże :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dodam nic ponad wypowiedz Ani C, procz dwoch spraw -

1. na co mu ten kolec? nie zgrywa sie jakos z caloscia tego bydlaka.

2. nie rozumiem dlaczego wrzuciles tak jasne swiatlo za lewe ramie postaci. zwroc uwage co sie dzieje z konturem glowy w tamtym miejscu ;]

 

dorzucam kolejne swoje 'kreskowanie'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietry jak mniemam to jest 100%, kapeńke za duże. Staraj się wrzucać obrazki które mają max 700 (no góra 800) w pionie i max 900 (góra 1000) w poziomie. Ciężko jest potem patrzeć na coś takiego. To tak jakbyś miał patrzeć na "Bitwę pod Grunwaldem" z odległości 10cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra chyba skończyłem dodałem nieco kolorku i troszkę popieściłem również "kolec" poprawiony

 

elegancko ;] ten fighter wyglada znacznie apetyczniej w tej odslonie, ale... :)

 

- mysle, ze powinienes dodac jakiegos wyrazu twarzy - wyglada jakby zasnal w locie :]

- wczesniej o tym nie wspominalem, ale spodobala mi sie kreska tego 'wspomagania' na udzie - podkresl kontury zbroi na nogach, bo sie gryzie z reszta :)

- no a tlo jak to tlo - zadymione ;]

 

aha :)

 

Aniu - w tym balaganie kresek i kreseczek zaczynam wyczuwac opanowanie i kontrole nad rysunkiem :] mniam!

 

i dorzucam kolejne 'oczy na pol twarzy' - mozecie gryzc i szczypac :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4c1n4: się uparłeś, heh. http://gallery.bellefree.com/The-Mandy-Gallery popatrz tu - można rysować duże oczy tak, żeby nie wyglądały na przesadzone (co niestety jest zmorą mangi). No ale jeżeli chcesz już tworzyć w stylu mangi to może lepiej poszukac jakiś ciekawszych inspiracji? Bo przy naprawde dobrze narysowanej mandze (napewno widziałeś tapety z Magna Carty) ta przeciętna wygląda jak 'bolek i lolek' przy produkcjach Disney'a.

 

karp: fajnie ta pani wyszła, tylko to ucho takie troszkę przymałe, tak ze dwa razy :) Zresztą, popatrz w lusterku jaką proporcje ma wielkość nosa do ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeLiAL > moze nie Bol i Lol ale Lola :] - Mandy jest słodziuteńka :P ale kolejny raz pokazujesz mi coś, o czym wiem :D iż są ludzie lepsiejsi ode mnie. O ile rozumiem moje oki na pół tfarzy są za duże :] - no dobra. Postarałem się nasmarować coś naturalniejszego - pokłony ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze oczy i odrazu lepiej. Może spróbuj bardziej łagodnymi liniami oczy robić, bo łamana niebardzo nadaje się do tego (no chyba że lubisz takie agresywne spojrzenie ;) )

 

twarzyczki, jakies 1,5h or sth

spd014.jpg

Później wrzuce pokolorowane :)

 

Ciekawe czy odgadniecie kogo rysowałem. Dla ułatwienia podam, że tylko dwie da się rozpoznać, a jako podpowiedź, że jedną z nich mam na avatarze :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeLiAL: te sikorki są po prostu urocze... Bardzo podoba mi się fryzurka z kitką, końcówki na grzyweczce lepiej zrobione niż w firmowych salonach fryzjerskich. Dzierlatka obok ma ślicznie zamknięte oczka i pięknie pofalowane włoski. Brawo!

 

leander: jak zwykle świetnie i jak zwykle zastanawiam się jak Ty to robisz tym egzotycznie-rewelacyjnym stylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeLiAL - wezmę Twoją radę do siebie. Może rzeczywiście łagodniejsze, ciągłe linie będą odpowiedniejsze ;]

 

zgaduje, że Kitka [środek - po lewej] to Lopez. Pierwsze co mi przyszło na myśl. No i może Jackson [góra - po lewej] - ale tu mam duże niepewności ;] ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thnx people.

 

to teraz czas na kolor.

 

spd014_col.jpg

 

no i wyjaśniam czyje twarze były referkami. Góra L - Cameron Diaz, Góra P - Petra Nemcova, Śr L - Jade Hsu, Śr P - Adriana Lima, Dół L - Natalie Portman, Dół P - Katie Holmes. Wiem, że niepodobne, ale w sumie i nie o to mi chodziło :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności