Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rysuj obrazek w więszkej rodzielczości, wtedy nawet myszką wrysujesz dodatkowe szczegóły : odblaski, brud, zmarszczki itp.

możesz zaczynać rysować powiedzmy w 800x600 by złapać ogólny szkic i plamę i w miarę pojawiania się detali zwiększyć go do . . . np 2000x2000 oczywiście podaje tutaj tylko przykład. Bo każdy ma inny sposób na ostry detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marduk: A jakiż to tablet? Podejżewam, że nie chodzi tu o wielkość, bo podobnie jak Mizu mam Volito (A6) i to wystarczy do robienia detali (fakt, trzeba to robić w większym przybliżeniu, bo ze względu na wielkość i pewną, związaną z tym niedokładność niestety ma). Może jest to kwestia ustawień tabletu (podejżewam, że w każdym można ustawić jaka ma być reakcja, zależnie od tego czy mocno naciskasz czy delikatnie. No i ewentualnie ustawienia w programie (w Painterze jest coś takiego, że jest taka opcja, że pojawia sie takie małe pole, gdzie trzeba narysować jakiś szybki bochomaz z użyciem swojego naturalnego nacisku, a program sam sobie dobiera ustawienia, tak, żeby było wygodniej pracować).

 

A odnośnie szkicu, to troche anatomia uciekła (ma za krótkie nogi, krocze powinno być tak mniej więcej w połowie wysokosci między stopami a włosami, a nie stopami a linią barków jak wynika z rysunku. A detale można by wycisnąć gdyby zwiększyć rysunek do rozmiaru gdzie wysokość będzie wynosiła jakieś 2800 (4x to co masz w wysokości), wtedy przy 25% powiększeniu dalej widzisz to co masz powyżej, ale możesz używać mniejszych brushy, żeby detale uskutecznić (co pewnie będzie przy okazji czasochłonne :/). Niektórzy inkerzy komiksowi używają nawet 'pencil tool' w photoshopie (grubość kreski wynosi wtedy 1 piksel), ale ilość detali jest wtedy nieograniczona :)

 

A i okulary są za blisko siebie, w masce p-gaz jest zawsze przerwa między okularami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk: O proporcjach postaci nie wspomne bo już zostało powiedziane co trzeba,jedyna żecz jaka mi się jeszcze żuciła w oko to "kontrapost".Polega to miej więcej na tym że linia barków i miednicy są lekko pochylone np. lewy bark leko w górze co wymusza ustawienie prawej strony miednicy w górze(zawsze ta strona miednicy jest w górze na której oparty jest ciężar). Chyba że ów żołnierz jest w pozycji na baczność.Mam nadzieje żenie namieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... ta anatomia czasem mi "ucieka"... a tablet ... Lifetec - zastanówcie sięczy tym można dobrze pracowac... - ja próbuje od pół roku... trzeba coś wysupłać na coś pożądnego ;/

 

Tak pozatym wrzucam "ołówkowe zabicie nudy"...

 

temp.jpg

 

 

A koncept sprubuję przemalować... i zrobić z tego "oficera przy tuszy" ...

...proporcje powinny lepiej wyglądać:

 

grub.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marduk: no i odrazu jakoś tak lepiej wygląda... nawet nie próbuj rysować jeszcze raz tej peleryny, bo wyjdzie taki Obersturmführer Vader

 

@Leander: Eh, no to nie z tej strony żeś narysował :(

 

z serii "Z tabletem wśród zwierząt" - słonik

spd019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn, bardzo dobre prace na tej stronie: leander (podziwiam chęć zabawy farbkami - brawo, mimo wszystko wolę Twoje "elektroniczno-cyfrowe" zabawy pędzlem :D), BaLiAL (światło czaruje, woda hipnotyzuje, słoń zachwyca), ortheza (nie wiem co ale jest coś ciekawego w tej panience - pomysł/poza/światło? świetne), Amrun (nigdy nie zrozumiem jak wy za pomocą tych "chaotycznych" pociągnięć pędzla cieniujecie/oświetlacie i nadajecie kształty - great stuff). Czekam na kolejne prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remedy, generalnie ja tez wole moje cyfrowe prace, ale mam wrazenie tradycyjne medium sporo daje. No i znacznie wolniej maluje akrylami, przez co mam czas troche pomyslec co robie ;)

 

Leleń: tamto poprzednie malowalem ok 3 godzin

To ponizej na malym formacie (A4) okolo godziny

 

kolo z łazienek

akryl3_07_2005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mnie się zawsze chce rysować/malować najlepiej jak Tiger, biglebowsky, Robert Chang, Linda Berqvist i Feng Zhu razem wzięci. Tylko to jest tak: mówię sobie, że trzasnę jakiegoś speedaa potem zaczynam dłubać i dłubać, i już na speeda się nie nadaje. Natomiast nigdy nie mogę skończyć pracy żeby ją umieścić na forum. Nigdy w życiu nie skończyłem żadnej pracy tzn. zawsze kiedy jakąś otwieram to dłubię dalej o_O to jest chore... muszę się jakoś wyleczyć. Kolejna sprawa to za dużo się podniecam. Przykład: drapię sobie jakiś samochodzik (design concept jakiś tam) i np. lusterko wyjdzie jakoś milutko to potem przez 2 godziny się gapię jak fajnie to lusterko wyszło o_O I definately need help :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj: "skończony jest tylko idiota"

tak więc im więcej będziesz rysował i tych niedokończonych wrzucał na speedy tym po czasie pewnym stwierdzisz że coraz więcej fajnych momentów na prackach jest, a to mobilizuje do ukończenia jednej lub dwóch lub doprowadzenia blisko pewnej granicy jaką sobie wyznaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegos filmu anegdota: spytali sie nauczycielki plastyki wczesnej klasy podstawowki, jaka ma metode nauczania, ze w jej grupie wszystkie dzieci rysuja genialne prace w stylu Matisse, a w innych klasach standardowe domki i chmurki. Odpowiedziala, ze nie ma zadnej metody nauczania, po prostu wie kiedy im zabrac prace :)

 

Remedy: poznaj jakas fajna nauczycielke plastyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remedy: Jak lubisz dłubać to dłub :) Nie każdy robi speeda od dajmy na to 20 do 21, spróbuj robić coś bajecznie prostego: tło + jeden obiekt. Żeby ograniczyć dłubanie rób czarno białe speedy, wierz mi, o wiele szybciej wychodzą. I olewaj detale, zaczynaj od większych partii, potem ewentualnie do paru wybranych szczegółów. Popatrz na taki tutorial http://goodbrush.com/ftp/tank.mov w ten sposób można całkiem szybko fajne speedy montować, popatrz w którym momencie zaczyna robić jakieś detale (żołnierzy na przykład). No i próbuj robić w jednej sesji, jak będziesz czuł, że przychodzi moment kiedy gapisz się bez sensu na prace, to wyjdź gdzieś na dwór czy tv pooglądaj, jak wrócisz to odrazu z głodu sztuki coś dorysujesz. Strone czy dwie wcześniej jest np.: mój rysunek słonia, który powstawał realnie przez jakieś 1,5h, ale między rozpoczęciem a zakończeniem minęło jakieś 5 godzin...

 

 

spd020.jpg

anatomia siada tu i tam, ale to nie jest mój styl tworzenia; zainspirowane kobietami z bajek Disney'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remedy: ja mam zupelnie inaczej .. zawsze jak chce cos zrobic szczegolowo to mi speedy wychodza... az popadam w flustracje ze nie moge zrobic wypasionej dopracowanej pracy.. moze to brak czasu? sam juz nie wiem :)

 

Leander: bardzo fajana bryla i swiatelko w tym akrylowym akcie, choc moze zle mi sie wydaje ale cos ma nie tak z udami ten kolo.. czyzbys sie zagubil w proporcjach?

 

Belial: fajana ta disneyowa pani :) choc mi osobioscie przeszkadza tylko jedna sprawa w niej .. jakos oba uda niczym sie nie roznia i wychodzi troszke plasko.. jakbys dokleił to jedno udo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się w "disney'owej pani" podoba linia jej ciała w szczególności tyłeczek i ręce (ślicznie smukłe i wspaniale ustawione barki ;)). Nie mam tych samych spostrzeżeń co kolega wyżej odnośnie ud, moim zdaniem są urodziwe :P She is a hottie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, anatomia faktycznie siada :/

 

 

Remedy - sprobuj sie raz nie przykladac, narysuj cos "ot tak sobie" (ale tylko wtedy kiedy bedzie Ci sie chcialo - nic na sile :P).

 

Pozatym... Robert Chang, Linda Berqvist i Feng Zhu - z tym moge sie zgodzic, ale Tiger jest zdecydowanie przereklamowany :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, anatomia faktycznie siada :/

 

 

Remedy - sprobuj sie raz nie przykladac, narysuj cos "ot tak sobie" (ale tylko wtedy kiedy bedzie Ci sie chcialo - nic na sile :P).

 

Pozatym... Robert Chang, Linda Berqvist i Feng Zhu - z tym moge sie zgodzic, ale Tiger jest zdecydowanie przereklamowany :P ;)

 

Jak anatomia może siadać w kreskówkowej postaci? Moim zdaniem jest bardziej anatomicznie niż u niektórych oryginalnych postaci Disneya (np Myszka Mickey :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk:jakto niema sęsu.Klete koledze skruć w pionie,kolanka troszeczke wyżej no i podtuczyć go w pasie,bo zachudzone biedactwo w tych rejonach:)

i od siebie coś do rozszarpania wżuce,smacznego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel Lipka: super

Marduk: sprobuj poprawic swoja postac, przerysuj ja na podstawie wskazowek PPK, nie ma to jak uczyc sie na bledach

 

Swoja droga, PPK niezle masz opanowane proporcje i forme. Mysle, ze fajnie by bylo gdybys w ramach wolnego czasu zrobil maly "review" niektorych szkicow postaci ;) oczywiscie to zainteresowane osoby musialyby wyrazic inicjatywe ;>

 

Kolejny nocny bochomaz. Tym razem spedzilem nad nim okolo 1h i reka mi odpada od dlubania... co o tym myslicie?

 

speed9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności