Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

peter_muler: dzieki

 

Loozack, spoko, ja tylko eksperymentuje :) W tym wypadku chodzilo o zabawe kolorami, relacjami miedzy nimi. Dla mnie np bardzo ciekawe rzeczy dzieja sie na czole po naszej lewej. Dziwne formy jakie sie tworza, i tworza sie tylko przez kolor niezaleznie od ksztaltu konturu.

 

Podobnie ta zolta kropka na szyi. Gdybym ta kropke stworzyl standardowo przez dodanie bieli do koloru szyi tworzy sie nijaki odcien. A znalezienie nowego koloru, choc ciemniejszego od owej bieli, daje najbardziej jaskrawy akcent na twarzy.

 

pitu pitu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie zgadzam się z "Dziwne formy jakie sie tworza, i tworza sie tylko przez

kolor niezaleznie od ksztaltu konturu." kontur koloru niezwykle wpływa na

formę, np u ciebie gość wygląda jak poskladany z płytek...

oczywiscie ze mozna okreslac forme bez zmian ...eee... w kierunku czerni i bieli, samym kolorem...tylko po co? poza tym dodawanie światła ze zmianą koloru powinno zachodzić tylko w wypadku innego niż biel koloru samego źródła światła, i trzeba to prowadzić konsekwentnie. a nie tu i tam dodać żółci...

nie ma, nic ciekawego w tym kleksomanie. ale pamiętam jakiego genialnego manekina kiedyś machnąłeś...nie móglbyś iść w tymkierunku...?

 

...skoro juz się tak rozpisalem, idę dalej... doszedlem dzisiaj do wniosku że operowanie czernią na bieli jest wbrew naturze.... to przecież nie cień pada na obiekty, określając ich powierzchnię, tylko światlo, czyż nie? ...rysując czernią, robimy tak jakby od końca...choć tak też się da :) ale dzisiaj robilem bielą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym dodawanie światła ze zmianą koloru powinno zachodzić tylko w wypadku innego niż biel koloru samego źródła światła
Widze, ze moje badania natury kolorow, ktore wstepnie oszacowalem na najblizsze 15-20 lat ukrociles do jednej zlotej porady. Zauwazylem, ze im ktos mniej wie, tym wiecej "powinienes" pojawia sie w jego postach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dumanie nad tym, czy swiatlo powinno byc zolte, czy nie, na przykladzie ostatniej pracy leandera wydaje mi sie conajmniej dziwne.

Wert, po co argumenty? W...khm....sztuce (khhhhhh) nic nie musi byc poparte prawami nauki, chodzi o pewna interpretacje. Leander chcial zolte, to sobie zoltego uzyl. I bardzo dobrze, moze tak wlasnie widzi kolory.

Daj juz sobie spokoj, bo zaraz zaczniemy wyciagac prawa anatomii...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to jeden z moich pierwszych speedow .kilka wczesniejszych wykonalem tradycjyjnie . ten byl polaczeniem kilku technik . 3dsmax[model +swiatlo ] + Ps [podmalowanie calosci ]

inspirowalem sie Floydami a calosc zajela mi okolo 6h ....

 

czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grynio: fajne to. Tylko kompozycja siada. W oryginale twarz jest rozciagana z obu stron, u Ciebie ta czern po lewej niepotrzebna.

 

malowalem lalke i wyszla beksa jakas

201-lalka.jpg

 

tak czy inaczej znowu jakies wybielone badziewie. Ciekawe czy kiedys wzniose sie jeszcze na wyzyny z poprzedniej pracy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

takie 1h male co nieco . chcialem szybko narysowac skóre ludzką . testowalem twardzy pedzel ale wyszlo kiepsko , dopero miekki dal rade .opacity 30 , flow 30 ....

pytanie :

a wy jak robicie speedy ??

wszytsko jednym pedzlem czy zmieniacie w miare kolejnych kroków???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

Tami sobie szkic - ponad godzinkę, ołówek, póxny wieczór przed telewizorem ;)

 

mutation.jpg

 

Ten poniżej troszkę dłużej - jak zawsze w późnych godzinach nocnych :D

 

gavari.jpg

 

No i ostatni :) - kilkanascie minut - podczas przerwy na studiach :D

 

warrior1.jpg

pozdr

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misi3ck

no no ten potworek SROGI jest! tak mi podchodzi pod valleyo klimatem

troszke splaszczona ta kobieta ale to dopiero po doglebnym przyjrzeniu sie :-) klimacik srogi srogi. super

btw. ile ci zajelo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności