Skocz do zawartości

Scena3D: BB39 USS Arizona


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie po ponad rocznej przerwie postanowilem sam cos dla rozruszania sklecic. Przez ten czas ktory uplynal sporo sie zmienilo, skill mocno wywindowal do gory, hehe nie bedzie latwo sprostac wymaganiom i dorownac aktualnym standardom i normom,

Oczywiscie biore sie za cos co lubie najbardzij statki/okrety, ma to byc scena z uss Arizona zatopiona podczas nalotu w Pearl Harbour. Jak dla mnie okret klasy pennsylwania sa najpiekniejsze i najwiecej maja wdzieku.

model jest prosty i malo skomplikowany mysle ze to bedzie dobre Cwiczenie na poczatek: ]

referka

arizonasm3.jpg

14001hy5.jpg

002mw3.jpg

k003xr4.jpg

k005tl2.jpg

k007mq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Mam pytanie dotyczące tej wystajacej z pokładu na dziobie rury. Sprawdź plany i zdjecia, bo niczego takiego(tej wielkości) nie było na Arizonie. Do tego barbety na dziobie miały inny krztałt i sam dziób jest ciut inny(był). Na dodatek łańcuch kotwicy nie ma oczek wielkości człowieka. Pozdrawiam. Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jim mee-->hehe jesli hcodzi o anim to jesczze sie nad tym nie zastanawialem ale pelnej sceny mozna sie smialo spodziewac ]

goral_44-->co do tego czegos na dziobie to jest to taka rura chwyt powietrza jak mniemam(nie znam fachowej nazwy)

http://www.digitalnavy.com/assets/images/ReadAriz14sm.jpg

jesli chodzi o reszte tego zlomu to tez jest to oparte na podstawie tego modelu bo mam go na swoim dysku i wedlug niego robie ten model(brak czasu na modelowanie w realu), z lancuchem musze sie zgodzic ciut zaduzy, hehe

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oczywiście że masz rację że to rura, ale nie opieraj sie na modelach kartonowych tylko na zdjęciach oryginału. Karton to interpretacja tego co go rysował i tego co go skleił. Jeżeli robisz model tak pięknego okrętu to rób go dobrze a nie tłumacz sie brakiem czasu. Pozdrawiam. Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda zle skierowalem moja rure ale z tego zdiecia wyraznie wynika ze cos takikego bylo i to nawewt wydaje sie byc wieksze od mojej.

goral_44-->skoro tak dobrze znasz poklad Arizony to poprosze o jakies ciekawe materialy bardzo by mi sie przydaly plany bo ich nawet nie mam, wszelka pomoc materialowa niemodelarska mile widziana, ja po kilku h spedzonych w googlach wyszedlem z niczym: \

bb39arizona9ki8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzikuje Jesus za checi to co prezentujesz to wszytko juz wynalazlem, lecz jak sam widzisz one sa dobre jako rys pogladowe, lecz nic na podstawie tych rys nie da sie namalowac, nie widac zadnych szczegolow, a ostatni plan to jest rys aktualnego stanu Arizony,

Arizona poszla na dno podczas ataku na perlowy porcik i caly czas lezy tam na kilku metrach glebokosci, jako pomnik.

 

hehe checi jak najbardzij szczytne ale rezultat taki jak moj, czyli ogoly, w tym tkwi moj problem dlAtego glownie sie opieram na modelu, nawet jak da sie odczytac jakis szczegol z zdiecia to za cholere nie da sie okreslic jego dokladnego ksztaltu ani proporcji.

pozdrawiam

z

kolejny problem tez tkwi w fakcie ze Arizona byla modernizowana, przez to moga nastapic rozbieznosci zdiec i planow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ciesze sie ze wpada wam w oko, z tego samego powodu robie te okret, zajefajny detal ma, mam juz 2 modele kartonowe tego samego okretu i hehe moze ciezko uwierzyc ale sie roznia i to bardzo miedzy soba detalu,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_
hehe, ciesze sie ze wpada wam w oko, z tego samego powodu robie te okret, zajefajny detal ma, mam juz 2 modele kartonowe tego samego okretu i hehe moze ciezko uwierzyc ale sie roznia i to bardzo miedzy soba detalu,

 

pozdrawiam

oj wpada i to bardzo, a detal to pewnie Twój bedzie miał najlepszy, patrzac na Twoje poprzednie pracki mozna sie spodziewać super modelu jak i scenki. No wlasnie, jak scenka bedzie wygladac? Masz juz jakis plan?

Trzymam kciuki chociaz pewnie niepotrzebnie bo na pewno bedzie dobrze, czekam na apdejty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzikuje za uznanie co do czasu poswieconego to nie bylo go az tak duzo staram sie sporo robic splinem, pewnie kolo polowy detalu jest ze spline, tak jak barierki, czy wszelkiego rodzaju oslony pionowe i takie belki to wszytko jest generowane automatycznie z krawerdzi obrysu pokladu, szybki editpoly/mesh i gotowe, pionowe slupki sa rozieszczone poprowadzeniem sciezka innego spline dzieki temu mam zawsze ta sama wysokosc barjerki i zawsze ten sam rozstaw.

postaram sie dzis wrzucic komin i reszte ustrojstwa srodokrecia, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sobie moze ciut przepalony renderek

hehe zaokraglic kazdy moze troche lepiej troche gorzej: ], a tak serjo serjo, jesli bedzie taka potrzeba to zrobie to ale jesli tylko niebede musial to niechce na sile upakowywac siatki, mam takie wrodzone zboczenie do jej oszczedzania: ]

k019gb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania--> hehe to jest okret a nie statek, okrety tym sie roznia od statkow ze sa przygotowane na odparcie wrogiego ognia, mysle ze chcialabys miec kawalek stali przed soba jesli ktos probowal by do Ciebie strzelac: ]

Sanderalek-->sa to drzwi i taki element do wycinanie otworow w pokladach na drabinki: ], wisza w powietrzu bo tam je moge najlatwiej znalesc: ]

AGmakonts-->moze noob pytanie ale co to jest AB?

Reszcie rowniez dziekuje za wypowiedzi,

pozdro

 

PS dop. zrozumialem pytanie Ani, tam maja byc dzialka plot, po to sa te przegrody: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności