Skocz do zawartości

Dominance War


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Dostępne są już wstępne reguły, bitwa rozpocznie się za kilka dni. Pisałem na szybko, kocówkę przetłumaczę później. Za błędy przepraszam.

 

en_restrictions.jpg

 

. Pojazdy nie są dopuszczone.

. Postać nie może posiadać niczego, co związane jest z zaawansowaną technologią. Dopuszczalny jest prosty pistolet, ale laserowe działo już nie.

. Postać może posiadać zwierzaka, choćby zwierzęcy środek lokomocji :)

. Wszystko musi być wykonane przez jedną osobę. Drużyny nie mogą brać udziału w konkursie.

. Wszystkie elementy począwszy od wstępnych rysunków na renderze kończąc muszą być wykonane specjalnie na potrzeby tego konkursu

. Elementy drastyczne oraz nagość należy stosować ostrożnie.

. Osoby chcące uczestniczyć w obu konkursach - 2D i 3D - muszą przygotować osobną postać do każdego z nich.

. WiP obowiązkowy.

 

en_3d_requirements.gif

* 7000 trisów na całą pracę - postać, broń, artefakty, zwierzęta, dodatkowe postacie itp.

* Dopuszczalne mapy

1 x 2048 Color Map

1 x 2048 Reflection Map

1 x 2048 Specular Map

1 x 2048 Specular Color Map

1 x 2048 Normal Map

1 x 2048 Bump Map

1 x 2048 Opacity(transparency) Map

1 x 2048 Glow map

1 x 2048 Glossiness map

plus dodatkowe.

UWAGA: Nie wolno dzielić mapy 2048 na części.

 

* Dopuszczalne są poligony dwustronne

* Oświetlenie : Przy przygotowywaniu "Winning pose" zaawansowane rendery są zakazane. Nie można korzystać z dobrodziejstw VRay, Mental Ray, Brazil. Wyłącznie standardowe światła i cienie - tutorial: http://www.3drender.com/light/3point.html

 

Do beauty i construction renderów można używać czegokolwiek.

 

PODEST: Brak limitów trisów i tekstur. Jedyny warunek - nie może zawierać niczego, co postać mogłaby podnieść.

 

en_dwstory.jpg

 

W skrócie - dawno temu maszyny chciały zawładnąć światem. Mieszkańcy 9 planet połączyli siły, stworzyli broń, którą mieli pokonać bunt maszyn. Coś poszło nie tak, wskutek czego na 1000 lat pozbyli się zaawansowanej technologii. Odtąd wszystkie mechaniczne czy elektroniczne gadżety przestały działać. Rozpoczęła się zacięta wojna międzyplanetarna. Podróż odbywa się wyłącznie korytarzami, przez które mogą się przedostawać wyłącznie pojedyncze osoby. Aż tu pewnego dnia okazuje się, że w korytarzach pojawiły się dziwne stwory zrobione z metalu. Może to oznaczać, że maszyny odrodziły się z niebytu. Naszym zadaniem jest przedostanie się do ich świata, z pomocą artefaktu wytłuczenie przeciwników z innych planet oraz pozbycie się maszyn raz na zawsze. Musimy wykraść nową technologię aby nasza planeta przy jej użyciu zdominowała wszechświat.

 

en_dwtopic.jpg

 

Rasy:

Wszelka organika : obcy, wampir, anioł, sukub, szkieletor, mutant, elf, człowiek, ryba, skrzat czy gigant.. Wszystko pod warunkiem, że nie jest to robot, cyborg lub ktokolwiek korzystający z elektronicznych dodatków.

 

Klasy: Należy wybrać jedną z nich, niedozwolone jest mieszanie cech.

 

Invoker – korzysta z potężnej magii by niszczyć lub manipulować otoczeniem lub wrogami.

Clericon – za pomocą magii leczy i wzmacnia swoich towarzyszy, a jednocześnie osłabia wrogów.

Stalker – sprytnie korzysta z magii by uleczyć rany, uzyskać nadzwyczajne zdolności bojowe lub szpiegowskie.

Warlord – korzysta głównie z siły własnych mięśni. Specjalista walki w zwarciu, korzysta z broni konwencjonalnej (również ciężkiej) oraz magicznej.

 

Artefakt

Potężny artefakt jest niezbędny do pokonania wrogów i powstrzymania maszyn. Twoja postać musi posiadać jeden artefakt (dopuszczalne są dwa miecze, dwa sztylety itp.) Artefakt musi posiadać jeden z magicznych atrybutów (które nie mogą być mieszane):

 

-ogień/lawa

-woda/lód

-powietrze/błyskawice

-ziemia/skała

-roślinność

-ciemność/próżnia

-światłość

-przywoływanie

 

 

Uwaga – jeśli użyjesz dwóch artefaktów, wówczas oba muszą posiadać tę samą magiczną cechę.

 

Insygnia I kolorystyka:

Jeśli Twoja drużyna posiada sprecyzowaną kolorystykę i insygnia, musisz z nich korzystać. W innym wypadku praca nie zostanie zakwalifikowana do pierwszej pięćdziesiątki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Edytowałem poprzedni post, reguły są trochę dziwaczne, poza tym nie znam się na magii i innych cudach, więc mogłem coś pokręcić. Jakby co to poprawcie. Oprócz konkurencji 3D w tym roku rozegrana będzie również bitwa 2D - specyfikacje w linku poniżej.

Pełna wersja dostępna na

http://www.gameartisans.org/contests/events/3/rules/index.php

 

Zgłaszanie prac:

 

1. Winning pose - rozdzielczość 1000x1000, maks 350kb

Obrazek musi zawierać upozowaną postać widzianą od przodu i od tyłu. Mogą stać an jednym lub dwóch osobnych podestach. Tło musi być płaską teksturą lub zwyczajnym kolorem/gradientem.

 

Obrazek musi zawierać info dotyczące rasy, klasy i artefaktu.

 

2. Beauty shot - rozdzielczość 1000x1000, maks 350kb

Można tu umieścić, co się tylko podoba. Postać widzianą pod różnymi kątami, dowolne tło i elementy otoczenia plus efekty dodatkowe.

 

3. Construction shot - rozdzielczość 1000x1000, maks 350kb

Zalecana siatka, model high, jeśli taki był, zbliżenia na interesujące elementy.

 

4. Texture sheet - rozdzielczość 1000x1000, maks 350kb

Wszelkie wykorzystane mapy w dowolnym układzie.

 

5. Concept sheet - rozdzielczość 1000x1000, maks 350kb

Wstępne szkice, referki z fotek, finalny koncept.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insignia and Colors:

Your character must possess your team's colors and/or your team's insignia (if your team has one). If you don't have the colors or the insignia located somewhere on your character, your entry will not make it into the top 50. Please represent your team properly. This is a team event so make your team proud!

Nie czaje tego chodzi o forum z jakiego startuje czy wymyslony team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

dzięki za przetłumaczenie, raczej bym nie zakumal tego w orginale bo po polsku nawet te reguły są chjakies dziwne, czyli co to ma być za postać, jakies fantasy tylko? i wszystkie fora robią ten sam temat, nie tak jak po przednio ze w zaleznosci od forum, byly postacie takie sraki i owakie?

hym dziwnie troche trza podumac na d tym ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wstępne reguły, podane do przedystkutowania, więc niektóre elementy mogą się jeszcze zmienić. Sam też nie do końca rozumiem tych ras i klas, pewnie i tak nikt nie będzie się do tego stosował, a naginanie zasad będzie normą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem reguły są bardzo dobre. Zgoda co klas postaci, tutaj napewno będzie luźno, ale co do artefaktów podział jest dość jasy i myśle że na ten element będzie większy nacisk.

 

Ogólnie klimat przypomina Magic The Gathering, tam było 5 żywiołów reprezentowanych przez różne postacie i artefakty, polecam jeżeli ktoś szuka inspiracji, na tych kartach jest masa fajnych artów.

 

mtggy7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo man!

Ja się zasadzam na pewno, najprawdopodobniej z polycountu.

Koncept powoli kończę;)

A z tego co mi się wydaje, to wszyscy co startują liczą na pierwszą pięćdziesiątkę:D

Dawaj dawaj, fajnie będzie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

ja tam raczej nie wezme jednak udzialu , nie czaje ocb z tym tematem, w gry fantasy nie gram i nie grałem nigdy, poza rune, a artefakty to znam jedynie ze stalkera, które i tak po uzyciu trainera do niczego nie były potrzebne : D,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Fajnie że przetłumaczyłeś tekst, bo rzeczywiście w tym roku trochę zagmatwane są zasady. Może to i lepiej bo dzięki temu przynajmniej chociaż większość prac będzie na temat, bo z tego co na DW II zauważyłem temat traktowany był dosyć luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i można mieć nadzieję, że nie będzie klonów Gearsów i U3 :D

A może i ja się skuszę :) Od dawna nic nie robiłem, więc tak dla jaj, poza główną konkurencją może coś zmajstruje.

mario - czasu jest sporo, popatrzysz co planują inni i może pomysł sam przyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, odrazu podkreślam, że mam skłonności do rzucania się z matyką na słońce:P...

1.Tzn jak chce brać udział to musze sie zalogować np. na cgsociety i juz jest wszystko ok??

2.Jest jakaś określona ilość osób które mogą startować z jednego forum?? nie chciałbym blokować miejsca, w końcu i tak w najlepszym wypadku skończe prace i będę zamiatać po imrezie :)

3.Czemu z naszego forum nie da się startować?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wychodzi na to że tak.

2. Na stronie DW napisali, że łączna liczba userów wszystkich for to ponad milion. Więc nie sądzę, żebyś komuś zablokował miejsce:)

3.Bo się nie zgłosiliśmy zawczasu całą kupą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie konto na CGS, CGCHat,3D Total, czy nawet CGLandzie, trzeba dodatkowo zarejestrować się na GameArtisans - tam będzie Wasza strona zgłoszeniowa, na której podacie dane i uploadujecie prace. Jeśli jest Wam obojętne, z jakiego forum startujecie, można wystartować z samego Gameartisans. Jeśli macie już konto, jedyny warunek to prowadzenia WiPa na wybranym forum :

 

teams_08.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dasz radę ;) Gdzieś chyba widziałem, że bitwa jest do 7 kwietnia, ale biorąc pod uwagę opóźnienie na starcie i dodając standardowe przedłużenie można spokojnie liczyć na koniec kwietnia :)

 

A przy okazji - jak myślicie, wrzucamy do tego wątku linki do fajnych prac? Wystartowało sporo stron, więc można przeoczyć coś naprawdę fajnego. Zwłaszcza na stronach skośnookich.

Nie zapomnijcie podać też linków do Waszych wątków.

 

Przeleciałem przez polycount i od razu wpadłem na to

http://boards.polycount.net/showflat.php?Cat=0&Number=270483&an=0&page=0#Post270483

Moim zdaniem świetny koncept, dziwi mnie tylko, że tyle osób rozpoczęło jeszcze przed oficjalnym startem bitwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez opóźnienia jak na szpilkach siedzieli:p

Mi jeszcze nic w oko nie wpadło jakoś. No, oprócz tego, dobre jest:p

ale to chyba na rozgrzewkę..:)

http://boards.polycount.net/showflat.php?Cat=0&Number=270993&an=0&page=0&gonew=1#UNREAD

 

EDIT:

na 3d total wylukałem dwie fajne pracki (ale właśnie im forum nie działa:/)

a na azjatyckich forach faktycznie fajnie zaczynaja malować!

 

o tu jaki łobuz: http://www.3dvf.com/forum/3dvf/Dominance-War-III-Frogs-Attack/Participants/dominance-farudja-cyril-sujet_18_1.htm

 

a tu wariacja na temat Voldo z Soul Calibur:D

http://www.3dvf.com/forum/3dvf/Dominance-War-III-Frogs-Attack/Participants/dwiii-resh-sujet_10_1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowinek, ostateczny limit na całą pracę zostanie zwiększony z 7 do 9k.

Nie wierzę, że nikt z Was jeszcze nie zaczął :) może pokażcie wstępne koncepty, dyskutować nikt nie zabronił, co więcej, na polycouncie pojawił się wątek, w którym gauss na życzenie będzie robił overpainting dostarczonych wipowych konceptów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porasz, zmień na Niefart:p

 

Porasz z polycountu jak widać:)

Ledyr też się stamtąd zapowiedział, to i ja się dołączam do zielonej mordki.

Matys z cgtalk zaczał.

 

A więcej nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgłaszania forum, to bez przesady :) Za mało chętnych.

A co do startowania, to jeśli w ogóle, to ja bym wybrał Game Artisans. Celowałbym tak w drugą setkę :) No ale na razie mam związane ręce, muszę na szybko nauczyć się robienia portali w radiancie lol i dopiero wtedy zacząć myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do wątku, w którym będą wrzucane ciekawe prace z różnych stron. Mam nadzieję, że będzie update'owany :)

 

http://boards.polycount.net/showflat.php?Cat=0&Number=272123&an=0&page=0#Post272123

 

Co do reguł - dodano kolejne zakazane elementy.

 

Race:

You can create any organic, demonic or undead race: Alien, vampire, angel, succubus, skeleton, mutant, elf, human, fish, pixy, treant, giant... Anything! Only exception: No robots, metal constructs, magical golums, cyborgs, steam engines, steam equipment or anything with electronics.

 

PS.

Link do strony, na której będzie można przeglądać miniaturki wszystkich wątków. Na razie działa tylko dla GA.http://www.gameartisans.org/contests/events/3/team1/view_entries.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys, ja bym oscylował z tych trzech konceptów w stronę tego na wierzchowcu, tylko wiesz, żebyś w standard nie poleciał, oryginalność przede wszystkim.

 

Nielot, coś mi się na biało rozmywa, zobaczę jak się wyśpię:p

 

ETA, zawsze to dobra okazja żeby potrenować. Ja maziasz na jakichś zajęciach to polecam zakupić biały blok rysunkowy tudzież zgrzewkę A4:p

 

To i ja uchylę rombka tajemnicy:D

Undead Darkness Warlord będzie, nie klikać, to nie miniaturka:D

e03b1887a8dab39b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, to wszystko chodzi o to aby miec okazje do potrenowania i dostanie porzadnego feedbacka ;) Ja osobiscie podchodze do tego jak do walniecia charsa, bo daaaawno nei robilem ( i mzoe udowodnienia co po niektorym ze envi artist tez moze robic nie najgorsze charsy :P) i zmobilizowania sie do odkurzenia zb bo czuje w moczu ze nastepny moj projekt bede go uzywal szalenczo wiec lepiej odkurzyc zardzewiala wiedze ;)

Ale w koncu to chodzi o dobra zabawe co nie ? ... eee .. nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. O pierwszych 50 miejsc:D

 

Lolz, a czemu nie o pierwsyzch 21? :O

Wiesz kazdy ma inne powody aby wystartowac. Ja orpocz tych co wymienilem nie mam :)

Jestem ciekawy czy rockstar i spacemonkey wystartuja w tym roku.

 

I naprawde mysle i zmianie nicka -_-

Moze zmienie na mojego mmowego - Maestorm ... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności