Jump to content
Kuba

Dominance War

Recommended Posts

Guest Marioza

fajna sprawa , a mam prosbe mógłby ktos wrzucic w skórcie po polskiemu warunki tej bitwy, wymogi etc., słabo znam engilsza i nie kumam za bardzo co tam napisali

Kuba_ dzięki za kibicowanie, ale sprawa trudna bo konceptu nie urodze, za mala głowa na takie rzeczy, ale być moze jakas np koopercja by wchodziła w gre ;)

W poprzedniej edycji była możliwość współpracy, tzn można było się wspierać czyimś konceptem. Dodatkowo mogły startować dwuosobowe teamy, co z concept artystą daje trzy osoby. Więc mógłbyś się zająć dłubaniem już na podstawie określonego konceptu, co z pewnością wyszło by Ci świetnie :) Z czasem nie powinno być problemu, bo z tego co pamiętam i tak pod koniec przesuwają termin. No i jest o co powalczyć ;)

Pełnego regulaminu jeszcze nie ma, pewnie pojawi się tuż przed startem.

PS. Zastanawiałem się, czy nie plotę głupot z tymi zespołami, ale przypomniałem sobie, że MoP i Tully startowali razem i w I i w II więc jednak nic nie pomyliłem :)

Kurcze DW, fajny konkurs, jakbym miał dobrego skilla to bym startował :)

[email protected] a chcialo Ci sie cos kiedys ? bo tak naprawde ja nic Twojego nie widzilem juz chyba ze 2 lata :o , to naprawde nie zlosliwosc tylko sie zastanawaim czy niechcialbys sie jakos rozwijac robic cos ciekawszego ? moze cos nowego ?

Ciekawa jest ta dominance war, ma ktoś już jakieś poważniejsze plany na uczestnictwo ??

[email protected] a chcialo Ci sie cos kiedys ? bo tak naprawde ja nic Twojego nie widzilem juz chyba ze 2 lata :o , to naprawde nie zlosliwosc tylko sie zastanawaim czy niechcialbys sie jakos rozwijac robic cos ciekawszego ? moze cos nowego ?

Hmm, rok matys rok nie widziales ;)

A to jeszcze nie jest tak zle ;) A rozwijam sie w dobra strone.

Ale w sumie to brzmi jak jakas propozycja o prace hahaha, czyzbys mi cos imputowal??:P

A wie ktoś jak to jest z konceptami?

Można brać wcześniej zrobiony koncept i robić?

tak prawdopodombie bedzie to mozliwe aczkolwiek trzeba zaznaczyc z jakiego koncepty itp. co tez zapewne bedzie mialo wplyw na ocene koncowa takiego modelu. bo wydaje mi sie ze chodzi o swierze pomysly cos nowego i orginalnego. a nie nastepny gears of war czy unrea o ile oczywicei bedzie taka tematyka.

bo wydaje mi sie ze chodzi o swierze pomysly cos nowego i orginalnego. a nie nastepny gears of war czy unreal

racja racja..

A co do temetyki, to nie zauważyłem, żeby tematyke narzucali..

Dlatego mnie to interesuje bo właśnie maziam;)

Koncept musi być nowy, tak jak wszystko co ma być do DW. Taki jest warunek. A tematyka jest zawsze - w I byli generałowie, w II - Shadow. Niestety jak było widać mało osób się tego trzymało :)

Nawet niewiedzialem że DW jakaś tematyka była. Tematyka powinna być bardziej szczegółowa i ostateczny werdykt powinien sie opierać również na tym kto ściślej się jej trzymal, bo modela ala UT3, GoW czy Q4 ktoś może już klepie od kilku tygodni a bitwa nawet jeszcze niewystartowała.

modela ala UT3, GoW czy Q4 ktoś może już klepie od kilku tygodni a bitwa nawet jeszcze niewystartowała.

Dlatego mnie to interesuje bo właśnie maziam;)

Właśnie ;)

Yawn ....

Szkoda ze nie ma DW w enviro ... moze bym wtedy rozruszal zardzewiale nadgarstki, ale tak ... nieeeechceeeee miiiii siieeeeeee

Poraszka ty bys nie wystartowal nawet jakbys mogl sobie sam temat wymyslic i miec na to rok :))))

Nielot: powodzenia

Pozdro

Guest Marioza
Poraszka ty bys nie wystartowal nawet jakbys mogl sobie sam temat wymyslic i miec na to rok :))))

Hahaha , masakra

Mam taka prosbe, jak bedzie juz ten regulamin zapodacie info po polskiemu?

Mam taka prosbe, jak bedzie juz ten regulamin zapodacie info po polskiemu?

..i może ogólnie tu na forum po wąteczku wypadałoby?

Odezwal sie ten co tak czesto startuje :) Nie madraluj mi sie tutaj tak bos nie lepszy :P

Też sie zastanawiam nad tym kontestem, ciekawie by było wystartować. Z drugiej strony, japońce wyjada z jakimiś rzeczami typu: final fantasy... ostatecznie jeszcze nie zdecydowałem się ale poważnie rozważam taka opcje...

Dla kogoś z porządnym warsztatem taki konkurs to prawdziwa okazja. Startuje mnóstwo osób, ale większość wymięka w połowie. Fajnie by było, gdyby ktoś z Was zajął punktowane miejsce :)

Nom, w pierwszej pięćdziesiątce...

Jak raz certyfikacik na pustą ściąnę:)

Bitwa powinna się rozpocząć wczoraj, w nocy z 15 na 16. Z tego co wyczytałem opóźnienie spowodowane jest awarią forum 3dtotal. W imię solidarności wszyscy muszą poczekać na rozwiązanie problemu, żeby były równe szanse. W sumie racja, konkurs bez zeszłorocznego czempiona to nie konkurs :)

Guest Marioza

a jak tam te zasady juz są, moze ktos zarzucic po polskiemu co bylo jasno i klarownie ; )

Reguły pojawią się wraz z rozpoczęciem bitwy. Jak już coś będzie wiadomo, to na pewno wrzucę :)

PS.

Z info na forum wynika, że po dwóch latach zrezygnowano z możliwości uczestnictwa drużyn. Czyli najprawdopodobniej każdy uczestnik będzie musiał wyskrobać wszystko od zera. Moim zdaniem z jednej strony to fajnie, bo uniknie się sytuacji, w której samotny żagiel musi konkurować (w skrajnym przypadku) z trzyosobowym teamem. A z drugiej strony to dość duże utrudnienie, jeśli ktoś nie czuje się dobrze w malowaniu concept artów.

Dostępne są już wstępne reguły, bitwa rozpocznie się za kilka dni. Pisałem na szybko, kocówkę przetłumaczę później. Za błędy przepraszam.

en_restrictions.jpg

. Pojazdy nie są dopuszczone.

. Postać nie może posiadać niczego, co związane jest z zaawansowaną technologią. Dopuszczalny jest prosty pistolet, ale laserowe działo już nie.

. Postać może posiadać zwierzaka, choćby zwierzęcy środek lokomocji :)

. Wszystko musi być wykonane przez jedną osobę. Drużyny nie mogą brać udziału w konkursie.

. Wszystkie elementy począwszy od wstępnych rysunków na renderze kończąc muszą być wykonane specjalnie na potrzeby tego konkursu

. Elementy drastyczne oraz nagość należy stosować ostrożnie.

. Osoby chcące uczestniczyć w obu konkursach - 2D i 3D - muszą przygotować osobną postać do każdego z nich.

. WiP obowiązkowy.

en_3d_requirements.gif

* 7000 trisów na całą pracę - postać, broń, artefakty, zwierzęta, dodatkowe postacie itp.

* Dopuszczalne mapy

1 x 2048 Color Map

1 x 2048 Reflection Map

1 x 2048 Specular Map

1 x 2048 Specular Color Map

1 x 2048 Normal Map

1 x 2048 Bump Map

1 x 2048 Opacity(transparency) Map

1 x 2048 Glow map

1 x 2048 Glossiness map

plus dodatkowe.

UWAGA: Nie wolno dzielić mapy 2048 na części.

* Dopuszczalne są poligony dwustronne

* Oświetlenie : Przy przygotowywaniu "Winning pose" zaawansowane rendery są zakazane. Nie można korzystać z dobrodziejstw VRay, Mental Ray, Brazil. Wyłącznie standardowe światła i cienie - tutorial: http://www.3drender.com/light/3point.html

Do beauty i construction renderów można używać czegokolwiek.

PODEST: Brak limitów trisów i tekstur. Jedyny warunek - nie może zawierać niczego, co postać mogłaby podnieść.

en_dwstory.jpg

W skrócie - dawno temu maszyny chciały zawładnąć światem. Mieszkańcy 9 planet połączyli siły, stworzyli broń, którą mieli pokonać bunt maszyn. Coś poszło nie tak, wskutek czego na 1000 lat pozbyli się zaawansowanej technologii. Odtąd wszystkie mechaniczne czy elektroniczne gadżety przestały działać. Rozpoczęła się zacięta wojna międzyplanetarna. Podróż odbywa się wyłącznie korytarzami, przez które mogą się przedostawać wyłącznie pojedyncze osoby. Aż tu pewnego dnia okazuje się, że w korytarzach pojawiły się dziwne stwory zrobione z metalu. Może to oznaczać, że maszyny odrodziły się z niebytu. Naszym zadaniem jest przedostanie się do ich świata, z pomocą artefaktu wytłuczenie przeciwników z innych planet oraz pozbycie się maszyn raz na zawsze. Musimy wykraść nową technologię aby nasza planeta przy jej użyciu zdominowała wszechświat.