Skocz do zawartości

Wiz: Łazienka


lukos86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Tym razem zabieram się za wizke łazieneczki moich marzeń. Będę się starał na bieżąco aktualizować rendery i liczę na wasze sugestie również na bieżąco. Z góry dzięki bardzo.

 

Wiec tak. Na razie jest szafeczka, umywalka , bateria i dozownik do mydełka. Reszta wkrótce. :D

 

lazienka3ls4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

RK - moja maszyna to: proc 2,4 Ghz, Ram 1GB, Graf: Radeon x1550 512 Mb, wiec nic szybkiego, ale zawsze pozostaje jeszcze P III 500 Mghz jako render niewolnik który stoi w szafie. :D

 

BarlogPL - dzięki ;)

 

Niedługo nowe rendery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Ponury88 do zrobienia włosków wykorzystałem Hair & Fur . Ciesze się że Wam się podoba, baaaaaaardzo mnie to motywuje. Więc tak, jest już wanna i schodki. Co do schodków to porady szukam, czy nie byłoby lepiej zrobić takie szerokie ale niskie? czy lepsze takie jak na renderze? KOMENTUJTA :D

 

 

A co do czasu finalnego rendera to jeszcze dłuuuuga droga, pewnie będzie się kilka dni robił :D:D (o ile nie braknie mi zapału żeby skończyć).

 

lazienka11jv9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry - nie używałem kaustyki, taki efekt uzyskałem wygenerowanym przez siebie IES-em.

Mam pytanko jak doświetlić scenę w vrayu w GI. Co mam zmienic żeby fotony z secondary bounces były bardziej jasne. w secondary gi engine mam light cache????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!! Nie umie tego oświetlić. Używam vraya mam GI włączone (primary engine qasi monte carlo, secondary light cache), i cały czasz ciemno. Mam w sumie 7 świateł 4 małe halogenki nad blatem umywalki i 3 kinkiety nad wanną. Problem polega na tym iż nie umie doświetlić całego pomieszczenia. tam gdzie świecą bezpośrednio jest ok a reszta ciemna jak w dupie u murzyna :D POMOCY.

Ustawienia mam podobne do tych

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?p=437527

 

BŁAGAM POMÓŻCIE!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz źródło światła, czy tylko te iesy...bo nie pisales nigdzie o innym swietle...co do scodków to jak masz taką wielką łazienke to zrób wieksze...fajnie wygląda jak się troszke wanne w podłoge wpuści...ze schodkami poszalej bo to dobry motyw jest...kibelek słabo stoi...widzisz, albo czujesz go leżąc w wannie;] i papirus za wysoko...przepraszam ze tyle Ci zmieniam, ale chciałeś komentarze...Twój pomysł, zrób jak wymyślisz...;]

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ciemno, wzorek ktory wykombinowales z tych kafelkow jest tragiczny (google i znajdziesz ladnie polozone kafelki), ciemno w szafkach i kamera za wysoko. ten element nad umywalka bym wyciagnal do samego sufitu bo teraz to tylko kupa miejsca na kurz. dosun wanne do sciany bo troche odstaje. bedzie tam jakies okno?

 

pracuj dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadzzam sie swiatlo spoko ale plytki sie posypaly-znajdz lepsza teksture na te na scianie(w rogach sa jasniejsze i to sprawia ze dziwna powtarzalnosc sie pojawia) a na podlodze zarowno bump fugi jak i fakrury dziwne-popracuj nad tym bo bardzo wali po oczach-delikatniejsza ta fuga powinna byc-rzeklbym subtelna bardziej:)

pozdro pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazienka marzen.... tiaa, odjechales, zaczne od tego zebys kupil sobie jakies czasopismo na temat lazienek i poogladal pare, no bo projekt sam w sobie jest delikatnie mowiac do kitu.. do tego jeszcze ten gres jakis taki dziwny najtanszy z castoramy i waszedzie wszedzie.. Jezeli stawiasz jakies dziwaczne schodki do wanny to chyba po to zeby wanna byla nizej i latwiej sie do niej wchodzilo co? Czy sa poto by sobie byc? Lampki te takie przy wannie to tez jakies nieporozumienie... ieSY wypalaja dziury w oczach. Pomieszczenie ile ma 20m2? a zagospodarowane jest 4m2?

 

Komentarz ten nie jest poto aby ci dowalic, tylko poto abys znalaz teraz miliard projektow, przeanalizowal je dokladnie.. podpatrzyl rozne pomysly rozwiazania i zrobil cos duzo lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze te kafle maja różne wielkości,na ścianie są małe kwadratowe,na podłodze są duże kwadratowe,a na ścianie naprzeciw kamery są prostokątne.ten ostatni render najlepszy.Trochę na twoich renderach aa kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie masz zle zmapowane na scianie bo dla mnie oczywiste jest ze sa roznej wielkosci-bede sie powtarzal ale dalej fuga za duza i walaca po oczach-bump za duzy-chromik sredni a AA w ogole nie masz chyba:)

Ktos pisal o schodkach do wanny-wyobraz sobie ze ktos sie poslizgnie na takim czyms-dobrze Ci radzono ze sa nie uzyteczne-taki schodek do wanny powinien miec okolo 30 cm-latwiej wejsc do wanny a jednoczesnie mozna sobie usiasc

Jak chcesz ale rady szczere

Prawa strona sceny za pusta moze powinienes przeniesc tu kibelek i dac bidet do tego

pokombinuj pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności