Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Gitary -Update


Mr. MtS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jako, ze są wakacje i chciałem sie podszkolić trochę w 3ds'ie - postanowiłem wymodelować gitarę. Wybór padł na gitarę marki Peavey - model Wolfgang. Po raz pierwszy modeluje gitarę( nie mowie, ze wcześniej nie probowałem ;) ) i mam nadzieje ze jakoś to wyjdzie z ew. Waszą pomocą. W przyszłości mam nadzieje wrzucić do tego wątku kolejne wiosła - zależy czy totalnie nie stracę zapału przy modelowaniu tego ;).

 

Pozdro!

 

Postęp jak dotąd:

 

Wolfgang_160707.jpg

 

 

PS: Gitara w miniaturce to nie Wolfgang :D

 

Wolfgang np tu: http://pds.exblog.jp/pds/1/200608/23/41/a0060941_0351779.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrobiłem mostek miedzy czasie. Musze dorobić jeszcze śruby mocujące i wyciąć otwór na most w korpusie.

 

Yaro16: Z MS wrzucam też. Nie widać za dużo ;). Blueprint jedyny gitary jaki mam to wymiary i kształt Ibaneza S albo JS nie jestem pewien bo nie jest tam nic napisane oprócz wymiarów - tak więc tutaj tylko z referek.

 

Oto postęp na dzień dzisiejszy:

 

Wolfgang_190707.jpg

 

Z MS:

Wolfgang_190707_smooth.jpg

(muszę zmniejszyć te "grzybki" od kluczy - bo mają chyba za dużą średnice)

 

Wolfgang_190707_smooth2.jpg

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tak sie zastanawiałem czy w ogóle nie przebudować gryfu - ale może jak sie pojawi grzebień i blokada - to sie uda zatuszować pewne miejsca ;) a chamfera postawie swoją drogą ;).

 

Ej, nie wiecie może gdzie możnaby dorwać dobrą teksturę drewna ?? Jest to dość nietypowa tekstura - szukalem w miniaturkach pakietu Evermotion - ale nie widze tam nic podobnego. Chodzi mianowicie o tzw. 'klon falisty' (ang curly/tiger/flame maple) z którego wykonywane są nakładki na korpus. Wygląda to bardzo efektownie. Macie może jakieś pomysly ? (przeleciałem sxc.hu i google pictures ( ;) ) i nic nie znalazlem )

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoyoyo ;)

 

Model wydaje mi sie praktycznie skończony - może jakieś podkręcania jeszcze. Teraz czas na umaterialenie go.

 

Oto zrzuty:

 

Główka:

Wolfgang_210707.jpg

 

Korpus:

Wolfgang_210707b.jpg

 

Tutaj jeszcze rzut całości: http://www.schmidt.user.icpnet.pl/WIP/Wolfgang_210707c.jpg

 

Jakbyście mogli wyrazić swoje zdania na temat modelu - byłbym wdzięczny (albo może jak go pokazać lepiej dla krytyki) (tyłu korpusu nie modelowałem - znajdują się tam klapki itp).

 

Teraz pora na materiały. O ile te proceduralne, takie jak materiał mostka i tych wszystkich metalowych elementów to nie jakiś koszmar to jednak nie wiem jak się zabrać za teksturowanie korpusu i gryfu. Jakbyście to ugryźli ?? Unwrapem pewnie ? Nienawidze tego narzędzia ;) - nie znam sie na nim zupełnie. Można zrobić unwrap na modelu low-poly i nad nim wrzucić jakiś MS i zachowa to "rozmieszczenie z low-poly" (nie wiem czy wyrażam się jasno)??

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna ta gitarka :) Zastanawiam się tylko jak przymocowane są przystawki, jakieś śruby po bokach powinny być chyba a nie potrafię ich tam dojrzeć...

Ja w moim gibsonku na podstrunnicę dałem taką teksturę podstrunnicabackupvo0.th.jpg i wyglądało całkim przyjemnie ;-)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam niby dwie śrubki są ;) Ale rzeczywiście średnio je widać. Dzięki za teksturkę - tutaj planowałem zrobić gryf klonowy (czyli ten jasny) akurat - ale na pewno sie przyda :D.

 

Dzisiaj w sumie nic nie domodelowałem, ale zrobiłem clay render jeden:

 

TestRender220707j.jpg

 

Teraz widzę ze blokada strun ( przy główce gitary) jest trochę może za wysoko

- ale nie wiem czy będzie mi się chciało ją poprawiać ;).

 

Teraz pora na materiały.

 

Wszystkie opinie oczywiście mile, a wręcz bardzo mile widziane. ;)

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajnie! Bardzo mi się podoba...

Choć kolorystyka to kwestia gustu, bo ja akurat niecierpię zielonego :)

Gdyby była powiedzmy pomarańczowa ze srebrnym osprzętem byłbym w stanie się w niej zakochać :-P

Pozdrawiam.

 

PS. Proponuję postawić ją na stojaczku, będzie ciekawiej wyglądać - co tak biedna na glebie leży? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoyo,

Oczywiście macie racje! Ja tak sie zastanawiałem jaki by tu kolor dać gitary a zapomniałem zupełnie, że przecież najpopularniejsze właśnie są te pomarańczowo-żółte (to przez referki, z których korzystałem - najlepsze zbliżenia były zielonej i różowej ;P ). Dzisiaj wykombinowałem coś takiego:

 

240707_WoflgangLO.jpg

 

Co sądzicie??

 

HXL Co do osadzenia gitarki w konkretnej scenie - to może za jakiś czas coś dla niej wykombinuje.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mts nie chodzi mi o scenę, tylko o to żeby stała na stojaczku :) Chodzi o podobne ujęcie w studio tylko, że w pionie. Gitara inaczej wygląda i wydaje mi sie, że po prostu lepiej...

I mała prywatna prośba :) niech ten osprzęt będzie srebrny - tak jak ten przełącznik przetworników already :-] please ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoyo, dzieki. Wrzucam ze srebrnym osprzętem. Poprawilem jeszcze potencjometry. Mi się szczerze mówiąc ten srebrny (jak teraz patrze) trochę bardziej podoba. No i jest bardziej podobna do oryginału ;)

Obstawiałem złoto, ale widać do tego koloru lakieru słabiej ono pasuje. Dzięki za sugestie ;)

 

WolfgangTapeta1280x900_silver_post.jpg

 

(na razie nie robie stojaka :D )

 

Jakieś uwagi? Do czego byście się przyczepili? Wygląda to w miarę realistycznie??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... tak jak myślałem... zakochałem się, he he!

bardzo mi się podoba - brawo!!!

jeśli o mnie chodzi to pozostaje "w ramach luzu" zabawa z oświetleniem i innymi ujęciami kamery.

Naprawdę super! Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model wyszedl fajnie, ale tekstura na desce to nieporozumienie... :)

 

aha, i jeszcze: nigdy tej gitary nie mialme w lapie, ale po zdjeciach widac, ze korpus, tak jak w gibsonach, jest profilowany:

http://www.guitarsandeffects.com/guitarimages2006/peavey_wolfgang_amber/WOLFGANG_AMBER_FLAMETOP_009.jpg

http://www.guitarsandeffects.com/guitarimages2006/peavey_wolfgang_amber/WOLFGANG_AMBER_FLAMETOP_002.jpg

http://image.inkfrog.com/pix/warrior3502/zprsirwmccartyyellowcase.jpg

image4024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HXL Dzięki za sugestie :D

Yaro16 dzięki! :D

Tomala Dzięki! Ja tez lubie ibanezki, ale ta gitara wydała oprocz tego ze mi sie podoba, wydala mi sie łatwiejsza do wymodelowania na początek.

 

Badyl: Jezeli chodzi o profilowanie to róznie z tymi gitarami bywa ogolnie. Ja się wzorowałem na tych płaskich. Grałem kiedyś w sklepie na OLP (model wlasnie Axis - czyli pokrewny) - i korpus nie był smoothowany. To zależy od modelu ogólnie.

 

http://www.guitarshop.net/evhguitarpix.htm

 

Na allegro płaskie Wolfgangi pamiętam właśnie tez.

 

Tak więc co do tego argumentu to obaj mamy racje - bo są i takie i takie.

 

A jeżeli chodzi o teksture to przyznaję się bez bicia :D . Starałem się zbliżyc jak się da do tiger-maple(klon falisty ten taki prążkowany) - bo nigdzie nie miałem podobnej tekstury - musiałem więc improwizować. Może macie jakiś pomysł odnośnie tej takiej teksturki ? Jak ją uzyskać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej texturki to ja bym pomalował korpus na taki żółty kolor, krawędzie pomalował czerwonym, całość zblurował żeby uzyskać łagodne przejście między tymi kolorami i później albo zmixować to z jakąś texturą drewna (taką pasiastą jak na malowaniu gitary) albo domalować te prążki w photoshopie.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Badyl za linki. Dzisiaj nawet bylem w sklepie sfotografować gitarki z nakładką z tego klonu, ale jakoś nie mogłem - przynajmniej tej odmiany prążkowanej - dobrze spreparować. Znalazłem za to inny typ klonu falistego, który też jest wykorzystywany do robienia nakładek. Dołożyłem jeszcze drobny połysk na korpusie i teraz wygląda to tak:

 

WolfgangTapeta1280x900_S_MT_SH.jpg

 

Wiem, zamęczam Was tą gitarą, ale mam nadzieje, że zostało jeszcze mniej elementów, do których można się przyczepić ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to zdania nie zmieniłem :)

Bardzo mi się podoba, bardzo!

I ta nowa textura nawet lepiej "leży" na tej Twojej gitarce :) Wiadomo, że zawsze można się do czegoś przyczepić, że nie jest wypukła, że kolory mogłybybyć inne, że światło jest nie takie, że tło jest brzydkie i tak, dalej i tak dalej...

Na moje skromne (czyt. amatorskie) oko pracka wygląda przyzwoicie i realistycznie. Większy realizm może uzyskałbyś bawiąc się z oświetleniem (i tym cholernym stojakiem - joke :-P). A może faktycznie trzebaby się skupić na uwagach wyjadaczy?!

 

Tak czy inaczej - dla mnie extra (!!!). Brawo!

 

Pozdrawiam serdecznie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D

No pewnie - zawsze mozna sie do czegos przyczepic.

Mi chyba juz pada na mózg ta gitara bo nie wiem czemu ale cały czas myslalem ze masz ksywe HXL ( ?!? ) i tak Ci odpowiadalem na posty, hmmm ;)

 

Tak więc zostawie juz tą gitarke w spokoju - no chyba, ze ktos cos mi jeszcze zasugeruje (ja jestem zadowolony z niej natenczas). A w przyszłosci powróce(!!!) z nowymi modelami gitar!! ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mts z Twoim mózgiem jest wszystko okay :) Tzn. od 2006r do przed wczoraj miałem nicka HXL tylko dlatego, że Homa podczas mojej rejestracji było, z tego co pamiętam, zajęte. Teraz jednak przejrzałem listę userów i okazało się, że "Homy" nie ma, więc... już jest :) Homa to imię greckie, którego używam od dzieciństwa. To tak dla sprostowania ;-)

Jeszcze raz gratuluję niezłej gitarki i pozdrawiam!

PS Może teraz jekiś wzmacniacz do niej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homa: Ha! A jednak nie jest ze mną tak źle ;) Dzięki wielkie! :D

 

Badyl: Sądze, ze to profilowanie na pewno by wygladalo lepiej - lepsze refleksy itp - ale akurat w tym wypadku nawet nie wiedzialem, ze są dwa typy tych gitar :D. Dzieki!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Wrzucam kolejny model(do tego samego wątku - nie będę już zaśmiecał forum nowymi tematami). Tym razem jest to gitara o dość ciekawym kształcie korpusu - Ibanez JS1000( wersja mts ;) - oznaczenia progów mi się zawsze z Ibaneza JEM podobały) - jest to model sygnowany Joe Satrianiego.

Na razie wrzucam bez materiałów - tylko z takim troszkę połyskującym shaderem - bo przy typowym Clay nie było prawie nic widać ;). Znienawidzona pewnie już przez Was scena - ale chciałem zobaczyć przy gotowym studio jak wygląda ta gitarka.

 

Zapraszam do komentowania modelu, sugestii itp.

 

Tym razem mam zamiar zrobić do tego wszystkiego jakąś chociaż skromną scenę studyjną - może właśnie stojaczek + jakiś piec. czy coś podobnego, ale najpierw materiały i oświetlenie dopakować (i może model ?).

 

JS1000_Custom_050707.jpg

 

Krzysiek M: dzięki, sorry nie zauwazyłem posta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trojkat: Starł się ;P Ale powrócił poniżej ;)

 

Krzysiek M.: Zdałem sobie sprawę, że średni ze mnie customowiec ;) więc wrzucam wersje "sklepową" - olałem florale itp.

 

Tomala: Dzięki. No własnie mat zamierzony ale jak widać wygwizdany ;)

 

Balrog: Dzięki!

 

Ibanez: Dzięki! ( i dodatkowo za to, że robicie takie fajne gitary ;P )

 

cta: Tak tez starałem się robić podczas ostatnich testów

 

Trochę też się męczyłem ze stojakiem, ale jakoś średnio mi wychodzi, więc oparłem gitarę o zawsze-dobrego box'a ;) .

 

JS1000_100807.jpg

 

Sprobuje chociaż zrobić jakiś wieszak czy coś, albo drugie podejście do stojaka.

 

Co sądzicie ??

 

PS: to ujęcie trochę gubi detale na pickupach i mostku... ale co tam ;)

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności