Skocz do zawartości

Modele: Negina Online


Vorthron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,chciałbym przedstawić wam kilka modeli które będą wykorzystane do powstającej gry MMO RPG.

 

Są to 3 modele:piaskownica,beczki i słup ogłoszeniowy

 

info: modele i textury są wykonane przeze mnie a rozmiar textur to 512x512

 

Bardzo prosze o opinie na temat modeli,textur, jak sie wam podobają oraz co powinno być ulepszone,nad czym trzeba jeszcze popracować a co jest dobre!

 

Pozdrawiam wszystkich!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Marioza

wedlug mnie jest wystarczajce na potrzeby gry, przemeczac tego nie ma sensu lepije czas poswieci na nastpena porcje, co do burna to zalezy jaka konwecja graficzna moze chlpoaki calosc chcą utrzymac w takim klimacie? jesli nie to trza troche to przyjaranie zdjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ogólnie takie bardzo czyste tekstury są. Kiepsko ze skalą teksturek. tj. Ziarno betonu było by 20 razy mniejsze, tak samo w piaskownicy. jeżeli chodzi o te burny to mogą być. Ale czemu takim gigantycznym brushem je robicie:) że malutka poprzeczka robi cień na pół obiektu. efekt rozmycia teksturek dają właśnie ta skala i za szerokie burny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Dziękuje za posty i wszystkie uwagi dotyczące modeli.Dodam tylko że te modele są utrzymane

w ciemnej tonacji gdyż będą wykorzystane w ubogiej,brudnej dzielnicy miasteczka,stąd tyle przyciemnień.

Pozostała część miasteczka będzie utrzymana w jaśniejszych kolorach(mniej zniszczonych)

Gra będzie w konwencji TPP,więc rozmycie nie których textur zbytnio nie przeszkadza.

Do tego dodam tylko że po wakacjach zostanie ukończony autorski silnik graficzny wraz z edytorem świata,

w tym samym czasie pojawi się więcej informacji o samym projekcie gry.

 

 

A teraz przedstawiam kolejny model.

 

Charakterystyka modelu:przyczepka z beczkowozem który zaopatrza plac budowy w wodę.

 

info:

 

-przyczepka 789 faces , textura 512x512

-beczkowóz 454 faces , textura 512x512

 

OK,czekam na posty,zdaje sie że musze jeszcze nad texturką popracować,zwłaszcza na beczkowozie,piszcie co o tym sądzicie!

 

PS:Czy uważacie że cały model (beczkowóz+przyczepka) jak na gre MMO posiada dużo faceów,czy powinien to być model znacznie prostszy,jak myślicie? Pozdrawiam!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wypalić sobie ambient occlusion i dać na jakiejś warstwie multiply, overlay czy jakiejś innej Powinno pomóc, tekstura ścian przyczepki jest za ciemna, spróbuj dać cos bardziej w kolorze metalu, blachy. Tak jak sam zauważyłeś, tekstura beczkowozu wymaga poprawy.

 

PS:Czy uważacie że cały model (beczkowóz+przyczepka) jak na gre MMO posiada dużo faceów,czy powinien to być model znacznie prostszy,jak myślicie? Pozdrawiam!:)

 

To zależy od ustawienia kamery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzac to mysle ze przydalby sie watek w stylu PimpMyModel albo OverPaintMyTexture :) aby wtedy ktostam wrzucal model z ktorym juz nie wie co zrobic albo teksture z ktora nie umie juz sobie poadzic i ktos inny w wolnej chwili moglby pokazac mu co z tym zrobic (o ile by mu to wyszlo), bo jak to juz gdzies powiedziano mowic to jedno a pokazac to zupelnie cos innego :)

 

ps. alez ja mam holendersko duzo tych postow jak na 3 lata :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z poprzedniej strony tzn przyczepa z beczką poczebuje wiecej detalu mozna uznac ze to narazie jest wstęp do textury a do finiszu jeszcze spory kawalek drogi, rozklad pokoi fajny ale ja sie na tym nie znam natomiast slizgawka bardzo mi sie podoba trzyma klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności