Skocz do zawartości

modele 3d: teczka Fidiasza (?) Ojczulek str 7


Fidiasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Głowa nawet nawet przyczepiłbym sie do powiek i dlaczego włosy zrobiłeś jako oddzielny obiekt? Co do pytania to najpierw mapowanie jak chcesz użyć tego modelu jako base do zbrusha potem sculpt i normalka w zmaperze. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam thx za komenty :)

 

Creator cos mi sie zdaje ze bedziemy wspolpracowac razem z Udytzkey :P idezwij sie kiedys na gg ;P a co do pytania - jak moglbym strzelac do Ojca :P

 

Tomala thx a wiesz z ta glowa jakos tak wyszlo :P i chyba przez to mam problem !!!! pomocy...

 

Problem jest taki: zmapowalem sobie ladnie ziomka co widac nizej:

tadeuszplane1we7.jpg

 

i jak nakladam z tego tex to nie caly obiekt sie texturuje !! wiecie co to moze byc ? czy to to ze glowa sklada sie z kilku obiektow ?

 

tadeuszproblemjk4.jpg

 

z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj siatkę jednego obiektu do drugiego żeby stanowiły jeden obiekt i po kłopocie. Da się zmapowac razem oba obiekty po prostu mapujesz jeden i później drugi tak żeby miały swoje osobne rejony na teksturze, np. pół tekstury na jeden i pół na drugi model. I masz dwa obiekty na jednej teksturze ale to za dużo zabawy, lepiej zrobić obie siatki jako jedne obiekt i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruzh3r dobrze prawi, posłuchaj go i zrób od nowa.

Najpierw popatrz na to co zrobiłeś i choćby na ostatnią głowę zrobioną przez donMario czy leadyra. widzisz różnicę? to co zrobiłeś to jest na razie dno. Dlatego powinieneś wywalić i zrobić nowa. Druga napewno wyjdzie lepiej. potem też ją wywal i zrób kolejną. i tak aż do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego swoje modele pokazujesz takie kanciaste? Dodaj ten smooth jak mówią, i włosy z głową powinny być jako jeden model dlatego tak dziwnie wygladają, jak już pisałem na postaciach się nieznam ale sam model niezasługuje na opinie dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok może nie dno. ale i tak wygląda gorzej niż sprzed 10 lat. jak coś jest brzydkie to mówie że jest brzydkie, po co chłopaka oszukiwać? ja też nie znam się na twarzach, nigdy nie robiłem i wątpię aby mi wyszło lepiej za 1 razem. ale ja się nie będę oszukiwał że jest ok, tylko zrobię nową lepszą. więc się nie czepiam tylko motywuję kolegę Fidiasza. ten nick w końcu zobowiązuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1 razem nic nie wychodzi a i za 10 to samo sie moze zdazyc, grunt zeby autor tej głowy nie odpuszczal i dzialał dalej bo tylko tędy droga za któryms tam n-tym razem wyjdzie w koncu tak ze będzie nie tylko subiektywnie ale i obiektywnie zadowolony : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeginacie z komentarzami.

Fidiasz nie przedstawial sie jako Naymushin killer. Uczy sie. A wy co? Byk zapomnial jak cieleciem byl?

Nie macie nic konkretnego do powiedzenia to stfu.

Fidiasz odstaw ten model juz sie z nim nie baw. Jak chcesz dalej brnac w charsy ( imo powienienes wbrew wszelkim opiniom ktore tutaj widzisz masz to cos w swoich pracach, brakuje ci tylko doswiadczenia wiec nie odpuszczaj) staraj sie updejtowac kazdy wiekszy progres. Lepiej zrob osobny watek do kazdego modelu, teczka nie jest dobrym rozwiazaniem tutaj, to nie 2d.

Jezeli chcesz zaczac sie w to babrac, posciagaj videosy ze strony poopa. Zacznij od modelinngu, pozniej uv i na koncu texta. Nie rob apdeujtow skokami w sensie box a pozniej final. Kazdy krok pokazuj, bedzie cie latwiej naprowadzic na dobry tor.

IMO jezeli chcesz zaczac zabawe z charsami, zacznij od modeli "cartoon". Nabedziesz wiekszej oglady w modelowaniu i opanujesz rozkladanie uv. Odpusc narazie realistyczne textury. Jak przyjdzie do textur to wyslij pm do mnie troche ci pomoge.

Narazie proponowalbym abys zrobil jakis prosty ale ciekawy model i upowal krok po kroku.

Przykladowo ->

 

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-8x-49-en-70-263g.html

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-8x-49-en-70-21z7.html

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-8x-49-en-70-23mb.html

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-8x-49-en-70-23k7.html

 

masz tutaj charsy, prosta texture, ale opanujesz modelling, proporcje uv. Reszta pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creator dzieki :)

`Ibanez :)

donMario :)

Por@szek Tobie dzieki najwieksze :) wiesz co poczatkowo mnie te komentsy troszke zdolowaly ale pozniej dostalem takeigo pozytywnego kopa ze mam teraz motywacje na kolejny projekt :D Dzieki za oferte pomocy w tex napewno skorzystam :) ooo i thx za charsy ale narazie mam juz pewnien projekt w planach...

 

Niedlugo mam nadzieje kolejny projekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowy to modele które trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć, sam właśnie to robię, czasem jak ma się dość ćwiczenia robisz sobie coś lżejszego i znowu wracasz, Poroszek dobrze mówi

 

p.s może spróbuj wingsa ? Mi się lepiej modeluje niż w maksie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidiasz, z komentarzy wyciągaj dla siebie to, co pomoże Ci w przyszłych pracach uniknąć podobnych błędów lub podwyższy jakość pracy. Resztą się nie przejmuj, zawsze znajdzie się kilku życzliwych, którzy będą chcieli Cię zniechęcić. Z każdą pracą (nie tylko 3D) jest tak, że raz wyjdzie lepiej, raz gorzej, najważniejsze żeby wyciągnąć z tego wnioski i jechać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności