Skocz do zawartości

finished 2d: Outpost


Morbid Karbid

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

chciałem stworzyć coś w klimacie okładki do książki sf z mocnymi kolorami. Zauważyłem, że coś mało mam w portfolio prac rodem z sf i chciałem z jedną "odpykać".

 

Pierwszy plan jest zbyt sztampowy, ale dzięki niemu jednak trochę głębi zyskałem. Żeby osiągnąć efekt malarskości pierwszy raz malowałem (z drobnymi wyjątkami) na jednej warstwie i prawie nie używałem UNDO. Photoshop i około 12h pracy.

pozdrawiam

 

outpost_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja tam sie szarpne na krytyke - wreeeszcie mam sie czego czepiac w twojej pracy :P O ile sam stateczek wyglada cacy o tyle cala reszta mimo technicznej poprawnosci jakos bez pomyslu. Budynki na pierwszy rzut oka przypomnialy mi maszyne do szycia (nie pytaj dlaczego :P) i generanie jakies takie nudnawe sa. W sumie nawet malo przypominaja budynki a predzej zblizenie na czsci jakiejs maszyny (... do szycia :P). Kolory tez tak jakos niefortunnie dobrane - choc to pewnie kwestia gustu. No i niebo nie wiem dlaczego ale strasznie plasko wyszlo. Nie utrudniaj sobie zycia sztucznymi ograniczeniami. Jak Bigleb mowil - malarskosc masz defaultowo ;]

 

Ale warsztat jak byl tak jest - az strach sie bac jak bys zrobil prace sf bardziej przemyslana ;] Pozdrawiam i juz sie nie czepiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen - skojarzenia z maszyną do szycia jak najbardziej dozwolone :) Jeśli chodzi o design to jestem raczej minimalistą i lubię takie kształty monumentalne, proste, siermiężne.

Bigle z uwagą o dziecięcych zabawach trafił w dziesiątkę :) Nie miałem zabawek z pewex'u i za kosmiczne doki robiło imadło.

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o design to jestem raczej minimalistą i lubię takie kształty monumentalne, proste, siermiężne.

To w takim razie wyszlo :] jak mowilem, moje uwagi to kwestia gustu bradziej (choc nawet w takiej stylistyce cos wiecej moglo by sie dziac ;P)

 

A co do substytutowych zabawek to trojczlonowy rdzen z silniczka elektomagnetycznego wciaz rozpala moja wyobraznie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie praca robiąca od początku do końca pozytywne wrażenie (Teczki Biglebowskiego i Omena leżą w tyle i kuż zbierają...;P), więc Ty tu musiż porządek i poziom zarzucić (dla mnie było by niezłe wyzwanie...uff...)

Ale do tematu: Wszystko co zdolni chłopcy już wskazali + od siebie dodam, że nie podobają mi się troszku brushe w prawym dolnym rogu, na ścianie i troszkę na dymie, bardziej po środku, wydaje mi się,że za bardzo już się rozjeżdżają w tą malarskość, i forma przestaje być już tak klarowna/widoczna, po prostu jakby ściana wchodziła na dole w jakiś bród,grzyb, a potem to już w same maziajki...

Jedyne to i to tylko dla tego,że myślę,że taka tematyka i styl narzuca jednak (sfi bo sfi), ale klarowną formę dokładnie zarysowaną, i za zwyczaj kupę jeszcze szczególików-aby człek mógł gapić się potem w to cudo i przez godzinę rozszyfrowywać, co jest co, lub jak działa i do czego służy :)

ps: no to się rozgadałam...:D

ps2: Będzie piękne portfo- pozazdrościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopatrywanie sie jakis tam niby niezgodnnych pierdolek jest spowodowane albo zazdorscia albo zazdorscia;] ]

 

 

albo gorszym dniem (u kobiet to się nazywa TE dni :P) , ale ja mam dobry więc podoba się :) kolorki sycą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, że góra wypas, a sam dół jakby nie doje...chany. Nie sądziłem, że pomarańczowy się tak fajnie może komponować z niebieskim... póki mi chipsy na bluzę nie spadły. No a potem zobaczyłem ten obrazek i faktycznie... gitarra. Pracka świetna i do tego oryginalna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, dzięki wszystkim za mega pozytywny odzew!

Oczywiście kompozycja mogłaby być lepsza, i konstrukcje bardziej przemyślane czy też odjechane itd. Sam nie jestem do końca zadowolony z odległego oraz pierwszego planu. Nie zaskoczyłem sam siebie. Ale nie ważne - liczę, że z czasem moje projekty będą coraz bardziej spektakularne/klimatyczne/akuratne.

 

mant-raz: rozdziałka to 2479x3508. Poniżej zamieszczam parę kadrów z oryginalnej rozdzielczości.

Co do tego jak tworzyłem te kolory, to trochę nie wiem co mam Ci napisać w aspekcie technologicznym. Może jak spojrzysz na powiększenia to zobaczysz, że nic szczególnego tam nie robiłem.

Ogólnie taka paleta chodziła za mną już jakiś czas. Inspiracją mogły być czerwone i pomarańczowe dźwigi w promieniach zachodzącego słońca na tle seledynowo-turkusowo-niebieskiego nieba. Trochę ich tu mam w okolicy.

 

Malując zacienioną stronę musisz pamiętać o przyciemnieniu barwy (wiadomo) i zmniejszeniu saturacji (również oczywiste). Jeśli zacieniasz przedmiot o ciepłej barwie i zmniejszysz nasycenie koloru to wydaje się on chłodniejszy i lekko niebieskawy. Często warto jeszcze podkreślić to rzeczywistym maźnięciem barwą nieba tym mocniejszym im bardziej odbijająca powierzchnia i czym mniejszy kąt powierzchni w stosunku do linii wzroku obserwatora. Na to nakłada się jeszcze perspektywa powietrzna czyli zmniejszanie kontrastu i zaniebieszczenie zależne od odległości.

No ale to wszystko podstawy. Trzeba jeszcze wiedzieć jak sobie pomóc softem, żeby to osiągnąć.

Ja nie umiem zgadywać kolorów, często je mylę i ulegam złudzeniom. Czasem jak mnie zainteresuje jakiś obrazek albo zdjęcie, to biegam po nim pipetą i patrzę w powiększeniu co to za barwa. No i widzę jak bardzo się mylę w ocenie.

Ja muszę swoje kolory wypracowywać. Jak maluję obiekt daleko, to nie przyciskam mocno piórka i barwa miesza się z niebieską dając wrażenie perspektywy powietrznej. Jak mam już coś namalowane i chcę to oddalić to smaruje po tym niebieskim pędzlem z małym opacity, albo pomagam sobie niebieskim pędzlem w trybie soft-light.

Pędzel w trybie overlay fajnie się sprawdza do zwiększenia saturacji na granicy cienia.

 

Oj za dużo już napisałem, tym bardziej, że nikt mnie o to chyba nie pytał ;)

pozdrawiam

 

outpost_frag1.jpg

 

outpost_frag2.jpg

 

outpost_frag3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności