Skocz do zawartości

Obiekt 3D: LEGO Star Wars Imperial Star Destroyer


Coruscant

Rekomendowane odpowiedzi

Już jakiś czas temu postanowiłem zakończyć robienie lego, ale znów wzięła mnie straszliwa ochota na nie, kiedy zobaczyłem specjalne kolekcjonerskie edycje statków. Na warsztat wziąłem Star Destroyera, chyba największy i najbardziej "skomplikowany" statek w universum Star Wars (oraz wszystkich zestawów LEGO). Model naprawdę jest imponujący. Składa się z ponad 3100 części (!) co deklasuje nawet modele lego technics.

 

Jeśli ktoś nie wie co ze sobą zrobić :P to proponuję inne z tej serii, są jeszcze m.in. Millenium Falcon, TIE Interceptor, X-Wing, Snowspeeder, wszystkie o imponującej ilości części, większej niż 1,500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety mili państwo, będę musiał poczekać na lepsze czasy na nowy komputer :(. Zrobiłem spód statku i ilość polygonów wzrosła do takiej liczby, że teraz obrócenie obiektu zajmuje 10 minut :/ Niestety ilosc klatek to juz nie fps ale fpm, jakies 0,2fpm. Najwyżej opublikuje jako konstrukcję bo cóż innego zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja jak mam dużą scene to używam Object Display Culling z panelu Utilities w maxie. Można też robić z obiektów selection sety, potem chować i odkrywać całymi setami. Ostatecznie adaptive degradation. Takimi metodami można pracować nad naprawę ogromna sceną gorzej jak Ci się komp wywali przy renderingu, wtedy będziesz musiał to zrobić na innym kompie.

 

ps. pamętaj żeby identyczne obiekty duplikować jako instancje, to zaoszczędzi ci mnustwo pamięci przy renderowaniu. O ile renderer wie co to instancing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności