Skocz do zawartości

Praca za granicą


vision3d

Rekomendowane odpowiedzi

Hello. Mam maly dylemat: otoz mam wstepna propozycje pracy w UK, jednak nie wiem jak to rozsadnie rozegrac;) otoz myslalem o wzieciu dziekanki na rok i sprobowaniu swoich sil w tamtejszych warunkach;) jednak nie wiem ile 'krzyknac' by oprocz doswiadczenia przywiezc nieco hajsu;) Zastanawialo mnie ilu z Was pracuje za granica i ma jakies doswiadczenia? Czy ma to sens? czy szkoda na to czasu? ile brac za godzine by nie wyjsc na przyslowiowego frajera?:) mile widziane opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ile firm tyle zarobkow, nie pamietam dokladnie ale chyba mniej niz 38 000 rocznie nie opyla sie, no chyba ze liczysz tez na to ze sie ostro doszkolisz, w co watpie ;)

 

ps. to sa zarobki dla kogos bez doswiadczenia, czyli jezeli masz wieksze doswiadczenie w branzy dokladasz tałzenow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brutto, tak praca od poniedzialku do piatku, niestety jak zblizal sie deadline siedzisz do oporu, brak kasy za nadgodziny, ale mowie to akurat w TEJ firmie, w Twojej musisz sie umowic, co do takich detali :)

 

Nie wiem tez jakie masz doswiadczenie w branzy czy pracowales juz gdzies na stale czy nie, to rowniez sie liczy jak juz pisalem wczesniej, ja bym krzyczal od 35 do 40 ;)

 

Ja ostatecznie sie niezdecydowalem i juz czuje ze bede zalowal, ale trudno ... ;)

 

btw. u mnie firma od gierek u Ciebie post pro czy... ?

 

ps2. nie 40 tylko DO 50 godzin na tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz myslalem o wzieciu dziekanki na rok i sprobowaniu swoich sil w tamtejszych warunkach
i tak znajdzie sie polaczek ktory kupil sobie okazyjnie u araba laptopa i zrobi to co ty za 1/10 twojej stawki. Odpusc sobie. Wpadaj do NIemiec. Ja obecnie zarabiam wiecej niz niemcy z warsztatu (nie wszyscy, ale wiekszosc ;p)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie tam 40h / tydzien...w UK jest 35h albo 37,5 w zaleznosci od dlugosc przerwy na lunch (rzecz swieta)..a nadgodziny powinny byc platne..ta klickowa firma to byl chyba wyjatek..co do zarobkow do zalezy jeszcze gdzie w UK..londyn a np szkocja..to rozne swiaty troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello
ile firm tyle zarobkow, nie pamietam dokladnie ale chyba mniej niz 38 000 rocznie nie opyla sie, no chyba ze liczysz tez na to ze sie ostro doszkolisz, w co watpie ;)

 

ps. to sa zarobki dla kogos bez doswiadczenia, czyli jezeli masz wieksze doswiadczenie w branzy dokladasz tałzenow.

 

 

klicus o jakie walucie tu mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

wiem pytanie bylo tendencyjne ale musialem sie upewnic bo to calkiem niezla pensyjka! nie wiem czy w naszym piekny kaczorowym panstwie tyle wychaczysz miesiecznie?

ja co prawda pacuje za oceanem u lubianych przez wszystkich amerykanow ale i tak mam pensyjke w funcikach, sadze ze to oczym tu piszcie to calkiem dobra kasa i nie ma sie co zastanawiac tylko brac jak jest okazja, zawsze to jakies doswaidczenie no i na papierze jest jakis record a kasa oczywiscie calkiem spora na koncie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troche sie znam na angielkism rynku pracy (pracuje niedaleko Londynu rok w firmie zajmujacej sie tworzeniem vizualizacji arch.) wiadomo ,wszystko zalezy od twoich umiejetnosci, i od danej firmy kora mialaby cie zatrudnic ale wydaje mi sie ze na poczatek wiecej niz 25k funtow na rok nie dostaniesz.

 

U mnie pracuje sie w systemie 37.5h tygodniowo (pon-piatek) w tym godzina przerwy na lancz:) za nadgodziny nie placa ,ale nie ma ich wiele a czesto wychodzimy wczesniej z pracy wiec nie mam o co plakac:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile firm tyle zarobkow, nie pamietam dokladnie ale chyba mniej niz 38 000 rocznie nie opyla sie, no chyba ze liczysz tez na to ze sie ostro doszkolisz, w co watpie ;)

 

ps. to sa zarobki dla kogos bez doswiadczenia, czyli jezeli masz wieksze doswiadczenie w branzy dokladasz tałzenow.

 

38 000 funtów rocznie dla osoby bez doświadczenia? jak "nie pamiętasz dokładnie" to nie mąć ludziom w głowach, bo tylko się ośmieszą (i przy okazji innych Polaków).

graficy bez doświadczenia w game devie dostają max 25 000 funtów. nie sądze żeby w wizualizacjach czy postprodukcji było inaczej.

 

aha, stawki godzinowe to się podaje raczej dla fizoli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage rowniez na miasto w ktorym bedziesz pracowal... Jasna sprawa ze zycie w wielkim miescie jakim jest np. Londyn kosztuje wiecej niz w jakiejs 100 k miescinie. Imho lepiej pracowac za 27k w mniejszym miescie niz za 35k w duzym, chyba ze masz oplacone mieszkanie i samochod sluzbowy ;)...

 

Ogolnie tak jak mowi therealremi 25 k na poczatek bez doswiadczenia lub z malym doswiadczeniem (mniej niz 1 rok) to dobra stawka.

 

Wszystko zalezy od firmy ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mece po prostu tyle podalem i sie zgodzili a doswiadczenie w gejmie nie mam wiec wydaje mi sie ze to normalna stawka moj znajomy dostal podobnie ...

 

Btw. czemu maja sie osmieszyc ? ;) ze sie cenia ? :) a no prawda lepiej zarabiac tyle co bialymurzyn z polska na budowa ? ;)

 

MF wiesz ile przeciez dostal Twoj znajomy z firmy imo bardzo bardzo malo wiec sie tym nie sugeruj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mece po prostu tyle podalem i sie zgodzili a doswiadczenie w gejmie nie mam wiec wydaje mi sie ze to normalna stawka moj znajomy dostal podobnie ...

 

Btw. czemu maja sie osmieszyc ? ;) ze sie cenia ? :) a no prawda lepiej zarabiac tyle co bialymurzyn z polska na budowa ? ;)

 

jęśli średnia pensja dla junior modelara bez doświadczenia wynosi 20 000 funtów, to myślisz, że jaki efekt będzie miało zażądanie 38 000? uznają, że jesteś nie poważny, nie kumaty, że nie będziesz zmotywowany przy mniejszych pieniądzach.

i pewnie już by się nie odezwali. ludzie z HR mogą wyciągnąć wiele wniosków o kimś na podstawie tego "jak się ceni".

 

nie oglądałem twojego portofolio, ale graficy osiągają pułap 38 000 po paru ukończonych tytułach i w przeciwieństwie do programistów raczej go już nie przekraczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, dziwne to ... ;) moj znajomy uklada banany w paczkach i ma 1300 funa na miecha ? o 200 mniej niz wyplata grafika ? toz to szok ;) to po co komu sie tam pchac na grafika ? i przezywac stresy zwiazane z deadlinami ? ... hehe lepiej w bidronce albo teskaczu i ten sam urobek :|

 

ale w ogole co to sa za firmy ? cos jak polski pley ? :|

 

dobra niech Ci bedzie :) czyli dobrze ze nie pojechalem, teraz przynajmniej mam satysfakcje ze zarabiam te kilka zloty wiecej niz polski doktor ;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek, nie wiem co to za firmy ale zwłaszcza początkujący modelerzy i teksturatorzy nie mogą liczyć na dużo więcej nawet w znanej firmie. Co do tych 38 000 funtów to nie tak dawno Codemasters szukali za tyle wymiatacza pt. Senior Technical Artist z kilkuletnim doświadczeniem i umiejętnością programowania narzędzi/shaderów. Więc siłą rzeczy odpada, żeby tyle samo dawali jakiemuś junior artist.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na południu Europy cyfry są podobne, tylko że walutą jest Euro.

Z drugiej strony dobrym portofolio można dużo zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 38 000 funtów to nie tak dawno Codemasters szukali za tyle wymiatacza pt. Senior Technical Artist z kilkuletnim doświadczeniem i umiejętnością programowania narzędzi/shaderów. Więc siłą rzeczy odpada, żeby tyle samo dawali jakiemuś junior artist.

 

Ja mysle ze dostaje wiecej, sa jeszcze bonusy, premie itp, tylko ze w okolicach tych 35-38tys chyba zaczyna sie nastepny, wyzszy prog podatkowy i wtedy to jest troche niekorzystne dla pracownika ;P Taka sciema :) Znajomy tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni tel i mam wiecej info nt wspomnianej pracy. Stanowisko Vehicle Artist w Eutechnyx, w Newcastle. Placa ok 30k (startowalem od 35k za 'namowa' Klicka, ale szybko zostalem sprowadzony na ziemie:P),

do tego mozna liczyc na jakies bonusy, konsole gierki itd. Oplacaja rowniez koszty przelotu na interview, takze chyba niedlugo zaczne pakowac walizke, bo oferta wydaje mi sie calkiem niezla:)

 

 

Illy - jesli moglbys napisac, ile srednio wyciaga grafik w niemczech bylbym wdzieczny:)

 

pzdr

 

PS

 

fajnie ze sie watek rozwinal;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie zgodzic z Klickiem ze za mniej niz 30k nie oplaca sie jechac do Angji oczywiscie wszystko zalezy od sytuacji danej osoby, bo jak ktos ma zarabiac 1500zl i robic jakeis totalne g. w polsce dla play :o to wiadomo ze bardziej sie oplaca wyjechac. Poza tym wydaje mi sie ze anglicy troche maja inne pojecie na tytuly tzn. dla nich junior artist to jest kolesk ktorego beda mosieli w wszystkim wyszkolic, a prrzynajmniej sie z tym licza i co tez ma wplyw na stawke i nie wazne czy koles zna sei na robocie 2 razy lepiej od ludzi ktozy tam pracuja po 4 lata.

I dla mnie najwazniejsza sprawa, samo podejscie to czlowieka, nie wiem jak jest w takich szanujacych sie firmach ale mialem okazje pracowac w anglji jako robol przez jakies kilka miesiecy, na poczatku bylo jeszcze znosnie ale pozniej poprostu 0 jakiegokolwiek szacunky czy czegokolwiek, czesc osoub traktowala Cie poprostu jak szmate a to nie jest warte zadnej kasy ;/ no ale podkereslam ze to sa doswiadczenia z wherehousow

 

Vision3d szczerze CI zycze powodzenia i ze znajdziesz naprawde fajna firem z super ludzmi bo mimo wszystko to chyba wiekszosc :-) jesli chodzi o grafikow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, dziwne to ... ;) moj znajomy uklada banany w paczkach i ma 1300 funa na miecha ? o 200 mniej niz wyplata grafika ? toz to szok ;) to po co komu sie tam pchac na grafika ? i przezywac stresy zwiazane z deadlinami ? ... hehe lepiej w bidronce albo teskaczu i ten sam urobek :|

 

ale w ogole co to sa za firmy ? cos jak polski pley ? :|

 

dobra niech Ci bedzie :) czyli dobrze ze nie pojechalem, teraz przynajmniej mam satysfakcje ze zarabiam te kilka zloty wiecej niz polski doktor ;) hehe

 

dobrze pisze Klicek mam kolesia co pracuje w Uk w sklepie podobym do naszej castoramy, i jak porownalem jego zarobki z zarobkami kolesia ktory siedzi juz od dluzszego czasu w uk w grafice to wygladalo to smiesznie. Ich zarobki byly na prawie rownym poziomie. Teraz jak zrownac ich naklady pracy to smiem twierdzic iz sie nieoplaca. I bez linczu prosze stwierdzilem fakty :).

 

vision3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne macie pojecie i te porównania do kogos kto uklada banany - tak ludzie pracujacy fizycznie czesto zarabiaja w miare spore pieniadze ale przewaznie ciezko pracuja po 10h dziennie a nie 7,5 i do tego pracuja czasem w weekendy albo przynajmniej w soboty.

 

do tego nie maja wcale milo w tej pracy - zadnych przerw czy kaw + problem zeby wziasc wolne/

 

praca grafika np to siedzenie przy biurku z kawka, przerwy kiedy chcesz, pelna opieka medyczna itd...

no i trzeba pamietac ze to stala praca która daje ci oprócz pieniedzy cenne doswiadczenie dzieki któremu pózniej latwiej znajdziesz prace/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje od 8 do 16 w tym pol godzinna przerwa/

 

i uwierz mi ze znam troche osób co pracuja w UK fizycznie i nie chcialbys sie zamienic z nimi mimo ze pracujac 10h dziennie lacznie z sobotami i ciagle zarabiaja mniej od grafika (nie wspominajac juz o warunkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ludzi ktorych znam i ktorzy pracuja fizycznie nienarzekaja i nieharuja tak jak piszesz gdy im powiedzialem ile zarabia srednio grafik to pojawial im sie ze tak delikatnie usmiech na twarzy...

 

gdyby bylo tak zielono jak piszesz to juz dawno wiekszosc grafikow by wyemigrowala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh kazda praca jest ciezka :D a tak na serio to napewno bym nie zamienil swojej na jakies wykladanie bananow albo zbieranie owocow na farmie za miske ryzu w takich warunkach ze glowa boli :) Wiadomo ze jako grafik trzeba siedziec dlugo i jest to meczace ale wkoncu po to jestes grafikiem i trzeba widziec plusy i minusy ale najwazniejsze zeby te miniusy nie przyslonily plusow :D

Ole !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh, dokladnie, nikt nie wspomnial o tym co napisal Kusanagi, dziwne...,

 

o roznicach w cenach sprzetu itp tez chyba wiekszosc osob zapomniala, wiadomo ze im wiecej tym lepiej ale $ to nie wszystko, mowie do tych ktorzy pisali ze sie nieoplaca. Dla mnie osobiscie wazniejszy jest fakt ze szkole jezyk i pracuje nad projektami nad ktorymi w PL w zyciu bym nie mial okazji pracowac. U mnie w pracy klimat bardzo ok i chyba nigdzie indziej ludzie w czasie pracy niegraja w zoske hehe :)

 

mam nadzieje ze wyjedziesz i dobrze na tym wyjdziesz :)

 

hm jedyny minus jaki poki co odnotowalem to brak przyjaciol/dziewczyny/rodziny. Bardzo sie za nimi wszystkimi teskni...

 

aha, nadgodziny mam platne.

 

ps.

sorki ze nie odpisalem na pm. bylem troche zawalony roznymi sprawami!

 

pozdrawiam

pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy:

 

cytat grafika na niemieckim forum graficznym:

"wynagrodzenie za godzinę 3d-Freelancera waha się między 45 a 75 Euro, zależnie od umiejętności i referencji. (...) niestety jest coraz więcej ludzi (często studentów) którzy sprzedają się ekstremalnie tanio i przez to psują rynek.

 

cytat innego grafika z niemiec:

"dostałem kiedyś ofertę żeby pracować za 500 Euro na tydzień jako freelancer - bardzo się uśmiałem, a jeszcze bardziej jak koleś powiedział że "przeccież nie chce mnie wyzyskiwać"

 

dodam że obaj są z niemiec zachodnich, w niemczech wschodnich pracuje się przypuszczalnie trochę taniej.

no i nie wiem jak tam się traktuje osoby nie znające języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy:

 

cytat grafika na niemieckim forum graficznym:

"wynagrodzenie za godzinę 3d-Freelancera waha się między 45 a 75 Euro, zależnie od umiejętności i referencji. (...)

Nie chce mi się w to wierzyć. Myślę, że ktoś pisał o swojej wyjątkowej sytuacji (bo nie wątpię, że można tak zarabiać), albo celowo przesadził, żeby ci zaniżający stawki się opamiętali. Tak samo czytałem jakiś bzdurny raport o polskich informatykach, że zarabiają niby średnio 10 000zł...

 

Co do GB. Miałem dwie propozycje z mocnych firm pracujących nad grami AAA jako concept artist i żadna nie przekraczała 30k rocznie. Uwzględniając podatek i koszty utrzymania w Londynie wychodziło mi, że nie zdołam osiągnąć więcej niż 800 funciaków miesięcznie na czysto. Jeszcze bilety do Polski z raz na 2 miesiące oraz życie socjalne (jeśli jest szansa na jakieś) to uszczupla się i to. Tak więc finansowo jest tak sobie. Acha - pomimo mocnego portfolio nie chcieli mnie zakwalifikować jako senior bo nie miałem żadnej gry AAA za sobą. Bzdura totalna, ale nie dało się przegadać. Mają te swoje tabeleczki i je skrupulatnie uzupełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, możecie się śmiać, jestem górnikiem^^

 

Nie chcę śmietnika robić, a pamiętałem, że był już wątek o pracy zagranicą, więc odświeżam;)

Część z Was przebywa teraz za granicą lub macie tam znajomych i niejako chciałbym to 'niecnie wykorzystać' i zapytać, czy nie wiecie może czegoś o ciekawych lub mniej ofertach pracy. Wcale nie muszą być to oferty związane z CG, może być nawet zwykła robota. Tak teraz rozglądam się za pracą u nas w kraju, patrzę sobie na rubryczki pt 'wynagrodzenie' i po obejrzeniu dzisiaj programu na temat cen mieszkań (wawa , 55 m2 - 600tys zł ) doszedłem do wniosku, że może warto by się choć na moment znów obejrzeć na Zachód;)

 

Pozdr i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności