Skocz do zawartości

MP3-player dla tadka, NEW: zesraw audio :)


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zapomnij to takich badziewiach zwane MP4, A szczegolnie takich firm ktore nie wiadomo gdzie sa i naczym robia takie playerki. No ale jesli szukasz cos dobrego i wmiare taniego to minimum Iriver ale to bedzie typowy MP3 maly zgrabny np T50 lub T60 ale nigdy nie dostaniesz takiego 4gb no chyba ze wywalisz >400pln. Za ~450pln 4gb Meizu M6 bardzo dobre bebechy DC/AC czesto takie same jak w iriver czy Iaudio.

A z troszke gorszych Sandisk e250 plusem jego jest czytnik kart pamieci microSD czyli wkladasz 2gb i za 300pln masz bardzo fajny playerek z 2gb lub e280 i juz masz 8gb + ile tam na karcie i to za niecale 420pln.

http://www.agito.pl/product/38013?bid=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Iriver - dobra rzecz, ja również polecam. Jakość dźwięku zdecydowanie lepsza od Creative'a i IPoda (nie tylko dzięki słuchawkom :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu według mnie. po co ci to wszystko? po co ci kolorowy wyświetlacz choćby i w odtwarzaczu? mp3-player ma byc wytrzymały, mieć dobry soczysty dźwięk i długo ma w nim trzymać bateria. weź sobie iaudio G3. nie pożałujesz na pewno. polecam głównie ze względu na jakość dźwięku. posłuchasz: zrozumiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wydajesz 600 zł na mp3 grajka to dołóż te 200 zł jeszcze i kup to:

http://www.allegro.pl/item242088482_apple_ipod_nano_8gb_ii_generacja_nowy_oryginal_.html

8 giga pamięci, świetny dźwięk....mam takiego osobiście i zdecydowanie polecam

 

edit:

na allegro pojawiły się już ipody nano III generacji.

http://www.allegro.pl/item242160118_ipod_nano_iii_generacji_4gb_grawer_.html

cena 619 zł. 4GB pamięci. 2'' ekranik. z tego co wiem odtwarza też filmy. no i to ipod w końcu...szpan lans i cała reszta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iriver albo i pod- jeśli chcesz kupić do tego dobre słuchawki trudniejsze do wysterowania( koss lub sennheiser choć kossy się sypią ale dżwiek dobry) ze słuchawek szczególnie polecam sennheiser px 200- miałem trzy czy cztery lata kossy używane z MD Sony. Sennheisery lepsze- nie sypią się, ładnie grają i pierwszorzędne wykonanie. Problem z mp3kami jest w scalakach wzmacniających- są słabe. Dlatego najlepiej dołożyć i kupić i poda IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosz Ipod Ipod hym naprawde widze ze reklama robi swoje :) a Iriver i Iaudio sa o klase wyzej no ale jak kto woli.Tomek Kosiorek Iaudio d2 ma 2x36mW czyli 72mW znajdz mi takiego Ipoda ktory mu chocby do 2x15mW dojdzie a watpie by taki sie znalazl choc ci w apple nawet nie podaja danych technicznych swoich zabawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi chyba bardziej o impedancje i skuteczność słuchawek docelowych- to trochę tak jak ze wzmacniaczem lampowym- jeśli wysteruje trudne kolumny a oddaje np 45W i kolumny mają dużą skuteczność to jest głośno a jak podłączysz amplituner o "potencjalnej" mocy załóżmy 60 czy tam 80 wat do tych kolumn to może być gorzej- tak mi się wydaje bo niedawno robiłem różne zakupy sprzętowe i musiałem dobrać klocki- najlepiej kup sobie archiwalne "Audio" albo audio video czy coś i poszukaj opisów- czasem są

zresztą większość specyfikacji w sprzęcie audio ma się nijak do finalnego rezultatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosz Ipod Ipod hym naprawde widze ze reklama robi swoje :) a Iriver i Iaudio sa o klase wyzej no ale jak kto woli.

 

Hmmm na pewno są o klase wyżej w cenie... iPod nie jest tanim sprzętem, a jednak praktycznie za tą samą cene ma sie 2x więcej pamięci, taki sam wyświetlacz i grajka naprawde wysokiej klasy, osobiście nie zauważyłem różnicy w dźwięku między ipodem i iriverem.......duuużo zależy od słuchawek :P a applowskie są naprawde dobre....

 

Ipod jest dobry dla dzieci i amerykanow, a Iaudio i Iriver to dla calej reszty ktorzy lubia piekny, czysty, mocny dzwiek

 

czuje się lekko urażony :P:P nie jestem ani dzieckiem, ani tym bardziej amerykaninem :P joke :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impedancja i skutecznosc sluchawek to co innego niz wzmacniacz jaki siedzi w grajku.

i river jest dobry- słyszałem pochlebne opinie, ale mój MD Kossy roznosi jak w muzyce są niskie tony tak że musze wymieniać przetworniki a i river niestety ale od pewnego zakresu wzmocnienia już sobie z nimi nie radzi- po prostu pomimo podkręcania głośności nic głośniej nie gra- nie daje rady chyba zwyczajnie choć moim zdaniem mp3 to troszkę kiszka to jednak czytając prasę ale nie posiadając Ipoda- polecałbym go- nawet najlepsze tgw. "High-Endowe" firmy robią do niego mnówstwo sprzętu i słuchawek z którymi pewnie żaden inny mpgrajek nie dałby rady. Miałeś iPoda?

a impedancja i skuteczność jest ściśle związana ze wzmacniaczem i zasilaniem w grajku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy-> nie chcialem nikogo urazic ale takie jest moje zdanie :)

Tomek-> jaja sobie robisz z tymi sluchawkami :) tak samo jak impedancja jest zalezna od zasilania! Kto ci to powiedział.Co do glosnosci to czesto gęsto jest ona blokowana softwerowo bo mogly by grac duzo glosniej.Wsumie to jest tak jakby pragnac by muzyka grala piknie cudownie sluchajac mp3 ale tak nigdy niebedzie bo jedynie sluchajac CD czy chocby jakiegos formatu Lossless (np.FLAC) mozna sie tym rozkozowac bez utraty dolu czy gory i majac pelna dynamika dodajac do tego Rio karma + sluchaweczki Shure E. Ale z tymi sluchawkami to napawde mnie rozbawiles bo naprawde Ipod nei nalezy do mocnych grajkow, a wrecz bym powiedzial ze do tych slabszych pod wzgledem mocy wyjsciowej na sluchaweczki gdzie taka karma by palila wszystkie sluchawki dedykowane do Ipoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no macie racje, ale znalazlem okazje co jest 250z taniej i nie moglem sie powstrzymac http://allegro.pl/item242277157_miniplayer_meizu_m6_8gb.html

 

wiec zostalo mi troche kasy na sluchawki,

mialem kiedys stycznosc z takimi i byly rewelacyjne, co sadzicie ?

http://allegro.pl/item240996074_tm_sluchawki_sony_mdr_ed21lp_fvat_gwar_wroc_.html

 

pozdrawiam i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj. Nie śmiałbym si tak pochopnie;). Shure i owszem- jedne z najlepszych jeśli chodzi o słuchawki douszne- karma pewnie by i popaliła słuchawki dedykowane do ipoda. Nie o to chodzi. Tylko wcześniej twierdziłeś, że iPod się nie umywa do iRivera- ja dałem przykład, że i river nie wyrabiał (może softwareowo- choć miał wszystkie bum-basy powłączane;)) ze zwykłymi Kossami- są wymagające. Lecz jeśli nie widzisz związku z impedancją i skutecznością słuchawek a wzmocnieniem to ja nie wiem co mogę Ci powiedzieć- rozkładam ręce a Ty widzę mocno się bulwersujesz- i zarzucasz najwyższą półkę - no cóż to argument. odsyłam do forów adiofilskich- audiostereo i tym podobne. Polecam również wszelkiej maści(tylko nie typu Chip- w których jakieś ochłapy o audio też pewnie są) pisma audiofilskie z których oprócz tego całego "wariactwa" audio można wyłowić trochę treści technicznej a i takiej która jest ciekawa. Tam znajdziesz powiązania z zasilaniem( zasilaniem r-core, toroidem, impulsowym czy innym -ha też się popiszę nutką wiedzy:D) impedancją kolumn, słuchawek, wzmocnienia tranzystorowego, lampowego i Ice Power BangOlufsena które jest ponoć jednym z najlepszych cyfrowych(już nawet nie wiem czy czegos nie myle tyle tego jest;)) skutecznością kolumn, słuchawek i jest tam też o słuchawkach których pewnie nic nie spali a są właśnie na modłę iPoda i pod niego(jedna z najlepszych- audiofilskich firm sonic coś tam). Często jest też tak( i właśnie sprzętomaniacy komputerowi się na to nabierają), że firmy audio nieco przekłąmują specyfikacje sprzętu. Dla przykładu: amplituner ma podane jak byk- 6x125 w- i co a zasilanie ma 350-jeśli nie widzisz zbieżności to ja się poddaję- całusy!

EDIT: tadek dobrze zrobiłeś- shure e czy d kosztują pewnie 2000;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bulwersuje sie :P.

Ale wiesz to wy wyciagasz wnioski ze ipod jest mocny i wspanialy a tak naprawde placi sie za nazwe firme czy co kto tam woli.

A chyba nie warto wchodzic w wzmacniacze klasy A bo to inna bajka a wiadomo ze ta klasa jest najlepsza ale zato wiekszosc mocy idzie z ogrzewanie mieszkania/pokoju :).

A jesli chodzi o klamanie przez firmy w danych technicznych to wiadomo normalka ze przeklamuja szczegolnie jsli chodzi o czas pracy na jednym ladowaniu bo i tak najczesciej wychodzi 50-70% tego co jest napisane.

Tadek-> ze sluchawkami na allegro uwazaj bo tam jest wiecej podrubek niz orginalow :) choc wiadomo cena kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no1 to się zgadzamy- przynajmniej połowicznie bo ja myślę że połowę płacimy za firmę(powinny być dwa razy tańsze) a resztę za solidność, niezawodność i równierz za firmę która choć zdziera z nas skórę to jednak coś tam gwarantuje( mimo tej ceny). Tak jak powiedziałem: o iriverach słyszałem i czytałem dużo dobrych rzeczy ale jak sam posłuchałem to się rozczarowałem. Dlatego radziłem iPoda tylko tyle- o nich czytałem, że z dobrymi słuchawkami( właśnie w szczególności shure które wspomniałeś) sobie dobrze radzą. Zresztą zawsze się płaci za firmę, przynależność do elity czy czegoś tam i w jednej trzeciej drogi nie ma sensu brnąć dalej- chodzi o to by nie przepłacać i nie kupować dwa razy bo się niedoczytało:)

PEACE AND LOVE

Edit: co do słuchawek to bym się poważnie zastanowił- w audioklanie za dwa razy więcej możesz kupić te cholerne Kossy- mają "dożywotnią" gwarancję- jeśli ich nie popalisz(bo wtedy w ramach tej gwarancji musisz zabulić 50zł) to inne będą dla Ciebie tgw. "pierdziawkami". a i nie skuś się na Porta Pro- grają tak samo jak Sporta pro a są dwa razy droższe bo mają aluminiowe wstawki(chyba tylko dlatego)

EDIT2: jeszcze o tych słuchafonach- kupiłem sennheisery px200- nei palą się mają wrównane pasmo z odpowiednio mocnym dołem(kiedy trzeba) i jestem bardzo zadowolony- kosztują sporo (około 300zł) ale sobie mysłe- mają 3lata gwarancji pewnie będę ich słuchał dłużej, wykonane o niebo lepiej niż Kossy i każda muzyka brzmi tak jak powinna- od Diany Krall,Lsie Gerard, Ray of Light, po Faithless i massive attack- śmiem twierdzić że są podobnie ważne jak sam player- więc dobrze się zastanów-nie namawiam do modelu tylko żebyś się poradził na jakimś forum audio albo je poczytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zawsze się płaci za firmę

 

Zawsze się płaci za firme bo firma musi płacić pracownikom i innym firmom które przez kilka lat pracują nad nowym produktem. Mi tam to nie przeszkadza, a apple może dla mnie nie być jak iAudio bo mnie bardziej interesuje jego wygląd i materiały. Poprostu lubie jak mi coś się podoba a to że ja różnicy w dźwięku nie widze to druga sprawa.

 

Bzyku - Ładne samochody też dużo kosztują a można mieć coś tańszego o podobnych wrażeniach za kółkiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin hym moim zdaniem Iaudio szczegolnie D2 jest ladniutki ma ta klase a Ipod to takie cos co wyglada jak pudelko z filletami :D nic wiecej brak radia brak czytnika kart co dzisiaj juz kazdy lepsiejszy grajek ma czyli naprawde placisz za pudelko z ktorym chodzisz i mowisz mam Ipoda mam Ipoda taki lans bo mam Ipoda a jak powiem mam Iaudio a wszyscy a co to k... jest :D. Oto chodzi ? :P. A wogole naprawde Iaudio czy Iriver to tez sa solidne grajki, zaro fuszerki aluminium metal i inne uwierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma swoją prawda. Dlamnie radio to dobra rzecz innym jest niepotrzebne ale jak go niema placac kupe siana to tragedia to jeden malenki scalak a jednak apple ma to gleboko gdzies, a moze wlasnie oni nie wiedza ze jest cos takiego jak wlasnie radio :D.

Dobra konczmy to bo kazdy lubi to co mu sie podoba i kazdy ma inna wizje bo tak to by istnialy albo tylko Ipody albo Irivery i Iaudio a dla reszty RIO karma :D

Czyli podsumowujac Ja bym kupil IAudio D2 choc uzywam Irivera ale wtedy D2 jeszcze nie bylo ty bys kupil Ipoda i wszystko jasne kazdy by byl goly i wesoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie ziąłem do czytania HiFI i muzyka- i właśnie były testy mp3jek- Modelu T2 I Audio nie byli w stanie przetestować bo po podłączeniu Kossów albo Sennheiserów z którymi testowane były playerki odmówił posłuszeństwa- przestał kompletnie działać- ale wsypa jak ktoś se zafundował. Dodatkowo strasznie niewygodny- więcej nie dało się stwierdzić bo nie działał

Hi-Fi i muzyka nr3/2007(117)

sprawdziłem cene słuchawek Bzyka- Shure E2- są uważane za wręcz genialne (jeśli ktoś lubi "implanty";)) około 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma swoją prawda. Dlamnie radio to dobra rzecz innym jest niepotrzebne ale jak go niema placac kupe siana to tragedia to jeden malenki scalak a jednak apple ma to gleboko gdzies, a moze wlasnie oni nie wiedza ze jest cos takiego jak wlasnie radio .
albo wiedza ze radio w polsce to syf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek uwielbiam dakanałówki wg. mnie najbardziej wygodne sluchaweczki. A co przestalo dzialac sluchawki czy grajki ?? A wsumie wole opinie uzytkownikow niz gazet i temu podobnych testow bo tam wychodzi ze najwspanialsze grajki sa te ktore np. pentagram czy creative produkuje a niestety mielam okazje posluchac pare creatiwkow i nigdy bym nikomu nie polecil nawet wrogowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste kup telefon komorkowy za 700 zeta i bedziesz mial radio i 1 giga wbudowanej + wejsce na karte, w dodatku bedziesz mogl dzwonic, a teraz nie wiadomo o co sie tu klocicie o radio czy o jakosc muzyki hehe ;)

 

Ja nie patrze na firme jak cos dobre to to biore, np. z polecania znajomego czy tam kogos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciał puszczać muzyki, a użytkownicy najczęściej- tak zresztą jak jest w użytkowaniu programów CG kierują się swoją słabością do danego sprzętu, no i do wydanych na niego pieniędzy więc nie są zbyt obiektywni. Nikt się nie przyzna, że "ktoś coś mówił a on zrobił inaczej"- nie on "dokonał najlepszego wyboru"- zresztą co ja tu będę tłumaczył psychologię jakąś;). W pismach audio- ja kupowałem wiele rodzajów: Hi-Fi i muzyka; Hi Fi choice; Audio; Audio Video bo kupowałem sprzęt- żeby nie reklamować nie powiem które jest najbardziej doświadczone wg. mnie i ma najlepszych specjalistów co można stwierdzić organoleptycznie(jakoś tak to się mówi?) wybierając sie np. do jakiegoś sklepu i słuchając Denona 2000 ae plus Dali Helikon 400 np. i porównując opis z własnym doświadczeniem. Co do tego, że coś nie działa trudno uważać za nieobiektywizm bo to się stwierdza od razu działa albo nie. Kupiłem co mnie interesowało i mam mnóstwo tych gazetek- czasem jeszcze coś kupię "do poczytania" bo to miła lektura. Mam więc jakieś porównanie. Kilka gazetek robi testy laboratoryjne przy udziale zaawansowanego sprzętu pomiaroweg- nie badając tym razem właściwości brzmieniowych ale zgodność z danymi producenta- często się zdarza np. że na koszu przetwornika w opisie był radiator aluminiowy ale po wymontowaniu głośnika nic takiego tam nie ma. Ale gdybym był posiadaczem kolumn w których czegoś brakuje choć miało tam być to bym się chyba nie przyznał- i chyba wielu innych też. Dlatego zanim coś kupię czytam- wypowiedzi użytkowników na forach, pisma i recenzje- wtedy wyrabiam sobie obraz a jeśli mam możliwość zweryfikowania opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności