Skocz do zawartości

[architektura wnętrz]mieszkanie


Gość ma+

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ostro jedziecie z tym minimalem. Strasznie chłodna ta architektura. Nazbyt. Korytarze wrecz nudne. Brakuje wg mnie malego akcentu kolorystycznego. W sypialni czułbym sie gosciem a nie jak we wlasnej. Kibelek ladny.Sama kuchnia strasznie zimna jednakze juz z jadalnia wyglada miło i nie jest juz tak ciezka. Fajne proporcje. Salonik jest fajny choc brakuje mi jakiegos minimalstycznego obrazu lub rzezby. Mam kłopot z ocena miejsca posadowienia kanapy. Na roznych renderach raz to jest tj przesuniata w lewo raz w prawo.(ciezko pudło ogladac) To chyba wina koniecznych skrotow. Rendery bardzo ladne. Kadry trafione. Moge prosic o nastawy materiału rolet w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychowaty - muszę Cię poprzeć, ja wiem, że teraz takie minimalistyczne wnętrza są modne, ale bez przesady, niedługo można będzie wyrenderować boxa z dziurą na okno i drzwi, oraz drugin boxem w środku, który będzie robił za szafę i nazwać to wizką...

 

Same rendery niby poprawne itp, ale czegoś mi w nich brakuje... nie mają tego czegoś, jakiegoś element charakterystycznego, czegoś co przyciągnie uwagę... całość jest taka mdła, bez kontrastu i nudna...

 

Jeszcze na koniec, żeby nie być taki krytyczny, to fajnie ci wyszła łazienka i lampa jest ciekawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt sam w sobie elegancki. Bardzo ładne wnętrza. ale za cholerę bym nie chciał w tym mieszkać.

 

Czy ci młodzi ludzie to jakieś cyborgi? ;D

 

Powtarza się moja obawa ze wcześniejszego projektu waszego autorstwa. Jak się pojawią jakieś rzeczy na stole, jakieś żarełko, opakowania w kuchni to wydaje mi się, że to mieszkanie będzie sprawiało wrażenie jakiegoś niedokończonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne, troche chłodne i ascetyczne. przedpokój biurowy, sypialnia hotelowa. Łazienka wizualnie jest ok. ale nie wyobrażam sobie korzystania z umywalki i lustra. czy za klockiem umywalkowym przy ścianie jest szczelina ? Czy te okno w łazience będzie się otwierać? Czy nie będzie zahaczać o klocek? Z czego będzie ta decha kryjąca karnisze od zasłon? Kuchnia i jadalnia najbardziej mi się podoba. Ciekawe jak się ubierają mieszkańcy tego mieszkania - czarna koszula + czarne spodnie i czarne lakierki :) i prostokątne okulary

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takie mieszkanie wygląda w użytkowaniu codziennym?? Strasznie chłodno, mi brakuje czegoś, co by to zmiękczyło, trochę ciepła dało (osobiste odczucie) no i kolor jakiś też by się przydał, Lustro w łazience bardzo fajnie się wkomponowało, natomiast szyba raczej będzie miał podział, bo inaczej się nie zmieści, tak mi się wydaje:) jak wygląda mocowanie takiej szyby?? Bardzo to mnie interesuje (pomijam ze ta łazienka to majątek) czy drzwi, których użyliście to konkretny producent? (Pytam, ponieważ spotkałem się tylko z dwoma producentami tego tupu drzwi gdzie nie widać ościeżnicy i okuć mocowań, koszta spore:)) Kuchnia natomiast mi strasznie się podoba chodź blat w jadalni stanowczo za chudy.

Samo wykonanie Zajebiste szczególnie pierwszy obrazek, jak zawsze kome się spisał:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca MA+

Jako amatator mam troche pytan graficznych i technicznych. Mam nadzieje, ze znajdziesz czas, zeby na nie odpowiedziec.

 

1. Czesto w swoich pracach stosujesz blyszczaca podloge. Co to jest? Domyslam sie, ze to jest jakos wylewane, ale czy jest mozliwe, zeby wykonawca idealnie pokryl taka wielka powierzchnie?

 

2. W łazience na scianach i na podlodze uzyles ciemne plyty. Znowu sie nie znam, a bardzo podoba mi sie ten material. Chyba takie same plyty wstawiles do projektu Domu w Gliwicach. Jak to sie nazywa i jaki jest koszt m2. I gdzie mozna pobrac teksture do tego?

 

3. Z czego bedzie wykonana bryla umywalki w lazience?

 

4. Gdzie mozna pobrac taki model zaslony? Wyglada bardzo realistycznie.

 

5. Czy mozesz napisac ile liczyla sie pojednyncza scena, na jakim komputerze i w jakiej rozdzielczosci.

 

6. Czy używasz w renderinach jakis swiatel do doswietlenia wnetrz, czy to wszystko to tylko swiatlo wpadajace przez okna? Czy korzystasz z PS do ustawienia poziomow zdjecia?

 

7. Czy mogbys wrzucic na forum pusta scene, z twoimi ustawieniami do Vraya i swiatlem. Chcialbym porownac to z moimi ustawieniami. Bo za zadne skarby nie moge uzyskac takiego efektu jak na twoich renderach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi. dzięki za komentarze , dopiero teraz mam chwilke żeby coś odpisać.

z tego co przeczytałem to główne dwa wątki tyczą się podłogi i 'sterylności' projektu.

 

podłoga przemysłowa była jednym z pierwszych życzeń inwestorów dotyczącym tego projektu. to że takie rozwiązanie jest mi niezwykle bliskie to już inna sprawa.

co do drugiego zarzutu, to po pierwsze weźcie pod uwagę fakt, że to co projektujemy jest tłem dla tego co bedzie sie działo w tym mieszkaniu. osoby, które w nim zamieszkają udekorują je jak będą chciały. powieszą sobie obrazki, postawią ramki ze zdjęciami rodziny, świeczki i inne gadżety, albo zostawią tak jak jest na naszych obrazkach. ich wybór.

po drugie osoby, które do nas trafiają, takich projektów właśnie od nas oczekują... w przeciwnym razie zgłosiłyby się do programu dekoratornia.

 

nie da sie pogodzić gustów wszystkich. z resztą wystarczy zerknąć na sąsiedni post mojego autorstwa. tutaj większość narzeka, że jest szaro i zimno i że brakuje kolorowego akcentu... a tam z kolei połowa postów wytyka kolorowe schody ;)

 

co do samego wykonania to zapomniałem o tym wspomnieć. tym razem rendery są mojego autorstwa, choć nie da sie ukryć, że spory wkład ma w nich również kome. jako, że od pewnego czasu dla nas pracuje używamy wspólnych ustawień sceny, modeli czy tekstur.

obrazki w rozdzielczości 900x900 o ile pamiętam liczyły się około godziny na czterordzeniowym procku, za wyjątkiem ujęć , na których wystąpiła lampa foscarini, która bardzo skutecznie opóźniła proces renderingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko. Projektujecie przyzwoicie. Sukcesy macie. Ja marudze ale np nie twierdze, ze takie rozwiazania podobac sie nie moga, bo moga i podobaja. Z tym traktowaniem projektu jako tło to jest to w miare oczywiste choc np brakuje mi pewnych smaczków ktore widze w pracach Sen Szeryfa, lub dosyc sporego bogactwa w pracach Pinero. Czesto Wasze wnetrza okreslam mianem "stanu surowego"-no taki styl macie ale moze kiedys pokazecie wnetrze(a) z detalami i innymi pierdółkami. Bardzo jestem ciekawy wyników takiej pracy. Pozdrawiam:)

 

Aha nie napisałeś nic o materiale tych rolet :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeezus, wyślecie całą klientelę do psychologa w końcu;) Czy Wy naprawdę uważacie, że w czymś takim może się dobrze mieszkać? Tak szczerze i obiektywnie (na ile to możliwe)?

 

Pozdr;)

 

najbardziej szczerze jak moge: TAK...

 

i prosze skończmy już z tym psychologiem. czy na serio trudno zrozumieć że nie każdy musi postrzegać otoczenie w którym przebywa tak samo jak ty? i nie każdemu podoba się to samo co tobie?

 

 

Końcowa faza związana z malowanie mieszkania,dotyczy IDEALNIE białej farby ( w tym przypadku ) ? Ponieważ nie chce mi się wierzyć w to co widzę,a mam takie odczucie.Dają mi tu do myślenie rówież inne Wasze projekty.

 

co dokładnie masz na myśli pisząc o tych ścianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeezus, wyślecie całą klientelę do psychologa w końcu;) Czy Wy naprawdę uważacie, że w czymś takim może się dobrze mieszkać? Tak szczerze i obiektywnie (na ile to możliwe)?

 

Pozdr;)

 

ja na przykład mam znajomych, których mieszkanie wygląda tak: http://blog.seanmcmahonart.com/wp-content/uploads/2006/09/dumpster.jpg

po pierwsze są z niego zadowoleni, a psychologowie mogliby uczyć się od nich psychologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no..Osobiście to bym był Zaje… Szczęśliwym człowiekiem jak by wyglądało tak moje mieszkanie i po pierwsze by sobie pozwolić na takie mieszkanie trzeba mieć kieszenie głębokie, przecież dojedzie sporo dupereli mieszkańców wiec nie będzie tak wyglądać.. Ale teorie z kolorem podtrzymuje. Wszystko kwestia gustu a o tym nie powinno się dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności